Villa Caprice, czyli wszystko co chciałybyśmy wiedzieć :)

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Villa Caprice, czyli wszystko co chciałybyśmy wiedzieć :)

Postprzez kociaczek » Czw Lis 12, 2009 3:36 pm

Aernike, martika i cała reszto Villowej brygady
No i stało się i założyłam swój pierwszy wątek :)

Mam nadzieję, że wypowiedzą się tutaj te Panny.. eee.. Panie Młode, które już miały wesele w Villi -  podpowiedzą
na co  zwrócić uwagę, co nie wypaliło, a co wręcz przeciwnie warto
zrobić, bo ładnie tam wygląda/wychodzi. A my, "nowe" powymieniamy się
pomysłami i ewentualnymi uwagami.

Ja bym na przykład chciała
przenieść tańce na patio i kuszą mnie okrągłe stoły, ale nie jestem
pewna czy jest przy nich wygodni - kwestia filarów. Chciałabym też
usłyszeć jakie są możliwości wybrania kwiatów na stoły - ta dekoracja
jest w cenie, ale czy można wybrać konkretne z oferty kwiaciarni, czy
decyduje Villa?
Słyszałam też, że przy duże -120 osób imprezie
zabrakło... waz na zupy i zastawy.. nie wiem na ile jest to prawda, ale
warto takie rzeczy wiedzieć i ewentualnie przeciwdziałać za w czasu...

Czekam na odzew... opinie... opowieści...
Awatar użytkownika
kociaczek
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclove

Postprzez misia1 » Czw Lis 12, 2009 4:01 pm

troszkę juz  Dzuleczka podpowiedziała mi na priva, miała tam wesele w tym roku chyba w sierpniu, mam nadzieję że Julia nie będzie miała nic przeciwko i pozwolę sobie wkleić tutaj kilka odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

"podłoga - tańczyło się bardzo dobrze, nie przypominam sobie by ktoś się wywalił czy poślizgnął

jedzenie - było baaardzo dużo i było pyszne - my mieliśmy trzecią opcję tą za 205zł (ale to cena ze stycznia 2008)

alkohol - warto podpisać kartony w których dzień czy 2dni wcześniej przywozicie. Bo oni je trzymają w prawdzie na różnych ścianach w dużej chłodni ale dla bezpieczeństwa

nagłośnienie - jak dla nas było za głośno, jak będziecie robić prezentację - podziękowanie dla rodziców to sobie ją jakieś 2 dni wcześniej sprawdzcie czy na ich kompie będzie działało
dekoracja - spokojnie wystarczy ta ich bo sala jest bogato zdobiona ale warto zainwestować w przyozdobienie patio np. wazoniki z kwiatami na tych stolikach i świece. Bardzo dużo ludzi u mnie tam chodziło "odpocząć" w spokoju wypić kawę, herbatę..."

tak więc teraz jestem spokojna i moje obawy co do kafli na podłodze zostały całkowicie rozwiane..:)

misia1
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wrocław

Postprzez M » Czw Lis 12, 2009 6:20 pm

ja mogę tylko z punktu goscia powiedzieć ze na weselu bylo super..byłam w pazdzierniku u swojej przyjaciółki
powiem szczerze, że ja nie lubie jak się tanczy za plecami a tutaj to wcale nie przeszkadzało - idealnie :)
jedzonko b. dobre
podłoga fakt śliska
M
prawie tu mieszkam:)

Postprzez kociaczek » Pią Lis 13, 2009 9:02 am

No dobrze, a czy któraś z Was miała albo była na weselu, na którym tańce były patio?
Zależy mi właśnie na tym, żeby nie tańczyć przy stołach i żeby przy "rosołku" nic nad głową nie wyło i nie skakało, ale nie jestem pewna, czy takie podzielenie imprezy nie wpłynie na zabawę...
A do tego przy pierwszej wizycie w VC o mało orła nie wywinęłam na tych kaflach, więc... balety na patio :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez Mikaa » Pią Lis 13, 2009 12:29 pm

A jakie stoly polecacie:okragle czy jeden duzy prostokat?
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez dzuleczka » Nie Lis 15, 2009 4:25 pm

Stoły okrągłe robią na weselach chyba do 72osób - przynajmniej tak nam p.Darek rozrysował natomiast prostokątne od 60-105 i na tym spotkaniu miesiąc wcześniej On Wam rozrysuje propozycje
więc spokojnie... :)

dzuleczka

Miejscowość: Wrocław / Ateny

Postprzez Mikaa » Nie Lis 15, 2009 4:51 pm

To fajnie,dzieki za info:)
Mikaa

Postprzez aernike » Nie Lis 15, 2009 10:04 pm

Jak podpisywałam umowę w lutym to p. Darek mówił, że zdaje się w ciągu miesiąca na ich stronce pojawi się możliwość własnoręcznego zaprojektowania układu stołów, ale póki co jeszcze tego nie uruchomili... Ostatnio za to pojawiła się opcja podglądu pomieszczeń na zdjęciach panoramicznych.

Awatar użytkownika
aernike

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mikaa » Nie Lis 15, 2009 10:31 pm

No wlasnie fajny jest ten podglad:)Nawet nie wiedzialam,ze tam mozna slub brac,ze jest takie miejsce przygotowane.Ciekawe czy tos juz tam bral slub?...
Mikaa

Postprzez kociaczek » Pon Lis 16, 2009 1:04 pm

Z tego co wiem, to ktoś brał, ale tylko cywilny :)
Swoją drogą zastanawiam się, czy jeśli się zdecydujemy na okrągłe stoły - są 8 osobowe - to czy my, Młodzi nie siądziemy przy prostokątnym, bo kurcze, nie pomieścimy się my, rodzice i świadkowie z osobami towarzyszącymi... tylko gdzie taki stół postawić? Pod tym dużym lustrem, czy na ścianie po lewej od wejścia?
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez DorotaMarcin » Pią Lis 20, 2009 12:19 am

Witam
We wrześniu 2009 r. mieliśmy wesele w Villi, sala godna polecenia, obsługa super kierownik rewelacyjny. Co do wesela na 120 osób to wydaje mi się, że mimo wszystko sala jest za mała, będzie okropny ścisk na parkiecie. My mieliśmy wesele na 80 osób stoły były ustawione obok siebie. Filary jak się okazało w niczym nie przeszkadzają, czego się obawiałam, nawet oddzielają stoły od parkietu, więc goście nie mają wrażenia, że się tańczy im nad głowami. Dodatkowe przystrojenie jest zbędne, ponieważ sala sama w sobie jest zdobna, jednak na patio można dodać małe świeczki. My nie wybieraliśmy kwiatów na stoły, ale były bardzo ładne, wszystko zrobione z dobrym smakiem.
DorotaMarcin
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kociaczek » Pią Lis 20, 2009 8:37 am

Rozumiem, że tańce i jedzenie były na sali, a na patio... no właśnie, co robiliście na patio - napisałaś świeczki, a więc i pewnie stoliki :) Czyli miejsce do przewietrzenia czy też jakieś jedzenie/tance tam się odbywały?
Aha, powiedz proszę, czy miałaś wesele w czasie otwarcia kąpieliska czy już po jego zamknięciu?
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez dzuleczka » Pią Lis 20, 2009 9:58 am

U nas patio było miejscem po odpoczynku, spokojnego pogadania no i dzieci tam miały swój kącik i bawiły się balonami itp. Po północy poszło tam chyba z 20osób z mojej rodziny - połączyli stoliki i zaczęli tworzyć drzewo genealogiczne ze wszystkim datami imionami... siedzieli tak chyba do trzeciej...
My mieliśmy w sierpniu ale cały dzień było pochmurno i chłodno więc nikogo na kąpielisku nie było

dzuleczka

Miejscowość: Wrocław / Ateny

Postprzez mmagdallena » Pon Lis 23, 2009 5:55 pm

My mielismy wesele na sali, a na patio byl parkiet do tanczenia :) Mozliwosci wybrania kwiatow u nas nie bylo, z czym sie pogodzilam, ale i tak bylo pieknie :)
Watpie tez by w VC sie zmiescilo az 120 osob. u nas bylo prqwie 100 i bylo akurat.
Awatar użytkownika
mmagdallena

Postprzez mmagdallena » Pon Lis 23, 2009 5:58 pm

kociaczek napisał(a):Z tego co wiem, to ktoś brał, ale tylko cywilny :)
Swoją drogą zastanawiam się, czy jeśli się zdecydujemy na okrągłe stoły - są 8 osobowe - to czy my, Młodzi nie siądziemy przy prostokątnym, bo kurcze, nie pomieścimy się my, rodzice i świadkowie z osobami towarzyszącymi... tylko gdzie taki stół postawić? Pod tym dużym lustrem, czy na ścianie po lewej od wejścia?
kociaczek, tak nie stawiaj, bo, nas tak wlasnie ustawiono i siedzielismy jak banda głupkow, odcięci od pozostałych gosci. ale my po prostu nie dogadalismy tego z obsluga przed weselem (nie ma to jak przedweselne cyrki ;)) no i uklad sali byl niefajny. Polecam tez uwazac na to gdzie kogo sadzacie, zeby sie ciotki nie bulwersowały, ze siedzą w kącie czy tez za filarem :D no i nie polecam ustawiac jakiegos naglosnienia dodatkowego na sali gdzie się siedzi tylko, bo jest naprawde zbędne. to nam odradzil DJ i, jak zwykle miał rację :)
Mam straszne zaleglosci na forum i srednio z czasem, ale jak moge jeszcze pomoc, to pytajcie :) wczesniej tego watku nie namierzylam
Awatar użytkownika
mmagdallena

Postprzez Mikaa » Pon Lis 23, 2009 6:39 pm

To jaki uklad sali bylby najlepszy?:)
Mikaa

Postprzez mmagdallena » Pon Lis 23, 2009 8:42 pm

Jesli male wesele to ja bym postawila na okragle stoly. U nas bylo za duzo ludzi. Problem z sala jest taki, ze musi byc dojscie do baru i przejscie od wejscia glownego na patio, wiec stoly silą rzeczy musza byc porozrzucane. Nie wiem, moze dogadajcie sie, ze nie chcecie siedziec zupelnie odcięci od gosci? W kazdym razie, ja mowie o ukladzie sali, kiedy tance odbywaja sie na patio. Wybralismy taki, ze wzgledu na to, ze ja z moja suknią nie weszłabym po prostu tam gdzie siedzi normalnie PM przy tancach miedzy stolami :D
Awatar użytkownika
mmagdallena

Postprzez kociaczek » Wto Lis 24, 2009 9:11 am

Ha, widzisz, my baaardzo chcielibyśmy okrągłe stoły, tylko jest  małe ale: stoły są 8 osobowe, a my+rodzice+świadek z żona + druhna z towarzyszem to 10 osób.. ergo, przy okrągłym się nie zmieścimy.

Stąd pomysł, żeby gości usadzić przy okrągłych a nas przy krótkim prostokątnym, tak żeby być do wszystkich przodem i się zmieścić, ale skoro mówisz, ze takie rozwiązanie się nie sprawdza, to będziemy jeszcze dumać :)

Tańce na pewno na patio, szczególnie, ze podczas konsultowania z rodzinami listy gości weselisko się rozrosło ;) Na liście "do obdzwonienia i zaproszenia" jest już 120 osób i naprawdę mam nadzieję, że nam część odmówi, bo się ciasno robi... A najśmieszniejsze jest to, że naprawdę są to osoby albo bardzo nam bliskie, albo bliskie u których byliśmy my, więc nieelegancko byłoby nie zaprosić...

Dzuleczka, a mogłabyś napisać gdzie brałaś ślub - jestem teraz na etapie poszukiwania kościoła (bo ani moja parafia nie grzeszy urodą, ani tym bardziej parafia Pana Młodego), chciałabym coś w miarę blisko sali i co dla mnie ważne z dobrą akustyką - mam swoje małe marzenie muzycznej oprawy ślubu, ale bez dobrej akustyki szlak je trafi...
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez aernike » Wto Lis 24, 2009 10:33 am

kociaczek napisał(a):
Tańce na pewno na patio, szczególnie, ze podczas konsultowania z rodzinami listy gości weselisko się rozrosło ;) Na liście "do obdzwonienia i zaproszenia" jest już 120 osób i naprawdę mam nadzieję, że nam część odmówi, bo się ciasno robi... A najśmieszniejsze jest to, że naprawdę są to osoby albo bardzo nam bliskie, albo bliskie u których byliśmy my, więc nieelegancko byłoby nie zaprosić...

Widzę, ze mamy podobną sytuację, tylko u nas na wstępnej liście gości do zaproszenia jest 130 osób... Sama bliska rodzina i przyjaciele :D Prawdę mówiąc to mam nadzieję, że wyjdzie z tego ok. 100 osób i wszyscy będą bawić się komfortowo, a nie w ścisku...

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez DorotaMarcin » Wto Lis 24, 2009 11:55 pm

kociaczek Jeśli chodzi o patio to były stoliki, goście chodzili tam pogadać w spokoju, jedzenia nie było, ale widziałam, że kilka par tańczyło, super miejsce dla dzieci.
Wesele miałam we wrześniu więc kąpielsko było zamknięte, ale w sierpniu byłam tam na weselu gdzie były tłumy i w niczym to nie przeszkadzało. Wszystko jest tak oddzielone, że nikt nie widział i nie zwracał uwagi na osoby kąpiące się chyba, że bardzo chciał ;))
DorotaMarcin
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Następna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>