Villa Caprice, czyli wszystko co chciałybyśmy wiedzieć :)

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Postprzez dzuleczka » Śro Lis 25, 2009 9:39 am

Kociaczek - miałam ślub w par. św. Faustyny (na Biskupinie) jest to kościół jakieś 7min jazdy samochodem od VC.

dzuleczka
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław / Ateny

Postprzez kociaczek » Śro Lis 25, 2009 10:57 am

Zastanawiałam się nad tym kościołem, bo rzeczywiście bardzo blisko, ale zrobiła na mnie bardzo nieprzyjemne wrażenie - taki, duży, zimny, nieprzyjazny... chociaż może to tylko wrażenie z deszczowego dnia.
Wolałabym coś bardziej przytulnego, więc zastanawiam się nad kościołem na Wittiga, ewentualnie pw. Opieki Św. Józefa - mam sentyment, bo tam śpiewałam :)
Awatar użytkownika
kociaczek
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclove

Postprzez M » Śro Lis 25, 2009 11:46 am

najblizej villi jest mały kościółek na Kochanowskiego wówczas nawet spacerkiem mozna przejsc
nastepny to na Wittiga - 5 min. autem, na piechotę już za daleko, mpk też nie ma dojazdu ale tez malutki ładny
na slubie na którym ja byłam w patio goście palili
Kociaczek mysle, że to dobre rozwiązanie, że goście przy okrągłych a dla was tylko większy prostokątny jeżeli chcecie siedzieć w 10 osób
M

Postprzez aernike » Śro Lis 25, 2009 2:03 pm

Ja postawiłam na Wittiga :D W końcu MPK nikt nie będzie na wesele jechał, wszyscy się spakują do samochodów + jakiś busik do tego. Boję się tylko że ten kościółek jest za mały, ale trudno, najwyżej ludzie będą stali na dworze ;)

Awatar użytkownika
aernike

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mikaa » Śro Lis 25, 2009 2:36 pm

A ja slub bede miala w Kosciele Uniwersyteckim!Jest przepiekny i nie jest wazne ze troszke do Villi trzeba dojechac:)
Mikaa

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez aernike » Śro Lis 25, 2009 3:31 pm

Martika, tak z ciekawości - jak organizujesz kwestie parkingowe? Planujesz wskazać gościom gdzie mogą parkować, czy każdy na własną rękę?

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez M » Śro Lis 25, 2009 3:44 pm

aernike z tym mpk napisałam bo to wcale nie jest tkaie oczywiste, byłam na weselu gdzie po kosciele dojazd był na wałsna reke i nie kazdy miał auto stad od razu to uwzgledniłam by uprzedzic ewentulane pyt.
a jak duże masz wesele? bo ten kościólek nie jest taki mały ..ja mam w mniiejszym znacznie kosciółku niz ten na wittiga i w moim jest 100 miejsc siedzących a wcale nie wygląda ...więc ten na wittiga ma na bank z 150 jak nawet nie 200 ..wiem wydaje się ze to niemozliwe ale uwierz mi mój kościól to polowa wittiga i jest 100 miejsc :) wiec jakmasz wesele na ok 100 gosci to mysle ze zadnego problemu nie bedzie ...a jak wieksze to po prostu beda siedziec wszyscy razem ale zmieszcza sie na bank :)
byłam tam na slubie na 70 osob i jedna strona koscioła własciwie byla pusta bo wiekszosc siedziała po lewej wiec....:)
pozdrawiam
M

Postprzez dzuleczka » Śro Lis 25, 2009 4:47 pm

Nam w św. Faustynie proboszcz włączył klimatyzację (takie ciepłe nawiewy) bo akurat tego dnia było zimno. Jest w tym kościele też ksiądz który gra przepięknie na organach - my go wzieliśmy i wszyscy byli zachwyceni. A i dekoruje też kościół

dzuleczka

Postprzez Mikaa » Śro Lis 25, 2009 6:20 pm

aernike napisał(a):Martika, tak z ciekawości - jak organizujesz kwestie parkingowe? Planujesz wskazać gościom gdzie mogą parkować, czy każdy na własną rękę?

Wiesz co jeszcze o tym nie myslalam,ale musze znalezc jakies dobre rozwiazanie..

Mikaa

Postprzez Hella » Śro Lis 25, 2009 7:23 pm

aernike napisał(a):Ja postawiłam na Wittiga :D W końcu MPK nikt nie będzie na wesele jechał, wszyscy się spakują do samochodów + jakiś busik do tego. Boję się tylko że ten kościółek jest za mały, ale trudno, najwyżej ludzie będą stali na dworze ;)

K&K ma rację :) Kościól wcale nie jest taki mały - standardową weselną grupę na pewno zmieści! A jakby co jeszcze jest przecież galeria - tam wejdzie z kilkadziesiąt osób.  :)

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez kociaczek » Śro Lis 25, 2009 10:35 pm

No i zupełnie przypadkiem dotarłam dzisiaj na Miłoszycką - tez blisko tylko w drugą stronę - i tam też jest całkiem ładny kościołek pw. Św. Jacka. Co prawda widziałam go tylko z zewnątrz, a wnętrze na zdjęciach, ale robi całkiem przyjemne wrażenie. Czy któraś z was była może w środku?
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez aernike » Czw Lis 26, 2009 7:51 am

Ja naliczyłam na Wittiga zdaje się maksymalnie 140 miejsc siedzących, a na wstępnej liście zaproszonych jest ok. 130 osób... Do tego dojdą osoby zaproszone tylko na ślub i mamy lekki tłumek :D Ale myślę, że będzie fajnie ;)

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez dzuleczka » Czw Lis 26, 2009 2:59 pm

Bardzo fajny jest ten Kościółek św.Jacka - byłam na weselu mojej koleżanki (kwiecień 2009) i bardzo sie on gościom podobał.

dzuleczka

kosciol

Postprzez akad82 » Wto Sty 26, 2010 11:09 pm

Witam,
Krotkie pytanko dotyczace najblizszego kosciola do Villa Caprice:)). Czy jest to rzeczywiscie 5 min piechota do Villi, czy dalej (to chyba ten kosciol na Kochanowskiego?? I jak duzy jest ten domyslam sie kosciolek?? Nie moge poki co sprawdzic tego naocznie lub tez fizycznie, bo jestem za granica:((
pozdrawiam
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

Postprzez kociaczek » Śro Sty 27, 2010 8:20 am

Rzeczywiście jest 5 minut drogi od Villi... no, chyba, że ktoś bardzo wolno chodzi :) Co do wielkości, niestety nie byłam w środku, ale z zewnątrz tak na ok. 150 miejsc wygląda.

Powiedzcie dziewczyny, bo już kilka głosów się pojawiło, że kwiatów wybrać się nie da - czy któraś była na tyle uparta, że próbowała jednak mieć swoje albo przynajmniej dowiedzieć w jakich kolorach będą? Chcielibyśmy mieć dobrane kolory różnych elementów i teraz - albo my się do Villi będziemy dopasowywać albo Villa do nas :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez Mikaa » Pią Mar 12, 2010 4:53 pm

Dziewczyny a jak to jest z porcjami w menu?Czy kazdego dania jest tyle porcji co osob?Czy jest to jakos rozdzielone?Bo spotkalam sie ze w niektorych restauracjach tak jest podzielone ze np.jedno danie 20 porcji,drugie 18 itd. a to nie jest moim zdaniem dobre..
Mikaa

Postprzez Mikaa » Pią Mar 12, 2010 10:32 pm

I jeszcze jedno pytanko:czy byla ktoras z Was na weselu w VC,ale takim mniejszym 60-70 osob?I jak wrazenia?:)
Mikaa

Postprzez foczkoludek » Sob Mar 13, 2010 6:34 pm

[quote="Martitka"]<DIV>Dziewczyny a jak to jest z porcjami w menu?Czy kazdego dania jest tyle porcji co osob?Czy jest to jakos rozdzielone?Bo spotkalam sie ze w niektorych restauracjach tak jest podzielone ze np.jedno danie 20 porcji,drugie 18 itd. a to nie jest moim zdaniem dobre..</DIV>[/quote]

Ja tam byłam zainteresowna swoim weselem na przyszły rok i jest tak że np na 80 osób mając 3 miesa do wyboru jest po 30 kawałków każdego rodzaju. sałatek np 5 rodzajów to po 20 porcji każdej. bardzo mi się to  rozwiązanie nie podobało. U mnie w Azylu ile osób tyle porcji. 3 rodzaje miesa, dla każdego przypada po 1 porcji każdego. Przynajmniej ludzie mają wybór a nie, kto pierwszy ten lepszy :)
foczkoludek

Postprzez Mikaa » Sob Mar 13, 2010 8:04 pm

Hmm to nie fajnie:(Tez wolalabym zeby ludzie mogli brac ile chca i co chca,a nie kto pierwszy ten lepszy..
Mikaa

Postprzez elfina01 » Pią Mar 19, 2010 12:59 pm

Będę tam w poniedziałek w sprawie dopytania się o własne wesele i zamierzam o to się zapytać :) Jak się czegoś dowiem, to napiszę :)
elfina01
świeżutko na forum
świeżutko na forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>