egipt

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

egipt

Postprzez nurse8 » Pią Lis 06, 2009 6:00 pm

Dziewczynki czy w Egipcie na prawde są takie potwornie wysokie temperatury, nie do zniesienia w miesiącach letnich?
Awatar użytkownika
nurse8
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez m&p » Pią Lis 06, 2009 6:07 pm

dwa lata temu byliśmy w Egipcie na przełomie lipca i sierpnia, w tym roku lecieliśmy po ślubie, pod koniec września i ja nie zauważyłam większej różnicy temperaturowej.. Z tym, że ja cały czas pod parasolem w cieniu siedzę.. :)

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez nurse8 » Pią Lis 06, 2009 6:11 pm

A jakie sa mniej wiecej temperatury w tych miesiącach?
Siedziałaś w cieniu bo nie lubisz na słońcu czy nie dało sie wytrzymać?
Chcielibysmy polecieć do Egiptu lub Grecji, ale Grecja za droga, a w Egipcie właśnie się trochę boimy temperatury. Poza tym zastanawia nasz czemu Egipt jest sporo tańszy od np. Grecji. Czy przyczyną nie jest właśnie temperatura?
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez m&p » Pią Lis 06, 2009 7:23 pm

ja nie mogłam wytrzymać leżąc plackiem na słońcu, wiec opalałam się na brzegu basenu wtedy nie czuć tego gorąca :) po koniec września temperatura powietrza oscylowała w granicach 38-35 stopni (ale my byliśmy w Marsa Alam - najbardziej wysuniętej na południe miejscowości turystycznej) tylko ze mną to jest tak, że uciekam od slońca, ale jak pod koniec pobytu trochę się "ochłodziło" i było 30 stopni to już zaczęłam marudzić że chłodno pod wieczór... :)

A Egipt jest tani ze względu na niskie koszty zatrudnienia pracowników - w 5* hotelu miesięczna pensja wynosi około 100 dolarów... W Grecji chyba trzeba dać ludziom trochę więcej..

Awatar użytkownika
m&p

Postprzez nurse8 » Pią Lis 06, 2009 8:26 pm

Rozumiem:-) Dziękuje ci bardzo w takim razie za odpowiedź. Zastanowimy się, bo nie wiem czy dam razę przy 40 stopniach:-)
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez angelika » Pon Lis 09, 2009 10:38 pm

Ja zdecydowanie odradzam Egipt w lipcu i sierpniu. Sama bardzo lubię się opalać i wygrzewać na słoneczku:) Ale pobyt w lipcu w Egipcie to dla mnie zbyt wiele! Praktycznie w godzinach największego upału (12-16 )nie ruszałam się z pokoju:/ A o zwiedzaniu czegokolwiek  w  tych godzinach to już nie wspomne! Istna męka! Wytrzymywałam w Grecji, Chorwacji, Hiszpanii , a nawet Tunezji( właśnie w tych miesiącach), było gorąco i upalnie, ale dało się wytrzymać. Także Egipt polacałabym w innym terminie (kwiecień, maj, początek czerwca,  2 połowa wrzesnia, październik) Także szczerze radzę dobrze się zastanowić:)
angelika
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez M » Pon Lis 09, 2009 10:59 pm

grecja piekniejsza zdecydowanie od egiptu...choc egipt warto zwiedzic by poznac ich kulture ale w tym celu koniecznie wycieczke do kairu nalezy wykupic bo hurghada i sharm sa sztucznymi miejscowosciami  i nie oddaja tego zycia egipcjanina i ich kultury...kair pokazuje jak jest naprawde i robi wrazenie
warto tez pojechac na wycieczke do izraela do jerozolimy..sa organizowane na miejscu przez polskie biura o wiele taniej niz przez biuro z którego bedziesz leciec
co do miesiaców: byłam w lipcu i odradzam..za gorąco!!!!!!!!!!!!!
M
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>