Czy barman na wesele to dobry pomysł? nie wiem co zrobić!?

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Czy barman na wesele to dobry pomysł? nie wiem co zrobić!?

Postprzez Jolka22 » Śro Lis 04, 2009 11:21 pm

Cześć,

w maju mamy wesele. razem z narzeczonym zastanawiamy się czy wynajmować barmana? czy orientujecie się ile może kosztować taka usługa i jak to wygląda.. czy to w ogóle dobry pomysł? Powiedzcie jakie macie doświadczenia na ten temat i opinie?! Pozdrawiam gorąco! Jola:)
Jolka22
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez misia1 » Czw Lis 05, 2009 10:00 am

ja też myślę o barmanie na naszym weselu, może któraś z was miała na własnym lub była u kogoś na weselu gdzie oprócz "tradycyjnego" alkoholu na stole można było zamówić specjalnego drinka, jak się to sprawdziło?

misia1
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wrocław

Postprzez Nieba » Czw Lis 05, 2009 10:59 am

Moja kuzynka miała, bardzo fajnie sie to sprawdziło momentami była nawet kolejka po drinki. Lokal gdzie mamy wesele też nam to zaproponował i chyba z tego skorzystamy.
Nieba
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez jumka » Czw Lis 05, 2009 7:09 pm

Moim zdaniem to zbędny wydatek, chociaż pewnie, jakbym była zaproszona na wesele z barmanem, nie omieszkała bym spróbować jakiegoś drinka ;)
Dla mnie to atrakcja ala czekoladowa fontanna - przyjemny dodatek, ale jeśli go nie będzie i tak nikomu nie będzie go brakować.
Awatar użytkownika
jumka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez sour_pie » Czw Lis 05, 2009 7:31 pm

Moja siostra miala barmana na weselu a za to nie mieli butelek wodki na stolach. Kazdy mogl zamowic drinka jakiego chcial i musze powiedziec ze wydaje mi sie to duzo lepszym rozwiazaniem niz oferowanie samej wodki/wodki mieszanej z jakimis srednio zimnymi sokami przez samych gosci. Dla mnie barman jest koniecznoscia raczej niz zbednym wydatkiem.

A jesli chodzi o koszty to za cala noc koszt barmana wyniosl ok 500 zl ale za to nie mielismy zbednych kosztow typu - pootwierane butelki na stolach za ktore trzeba zaplacic korokowe i nie wiadomo co z nimi pozniej zrobic. U mojej siostry u barmana mozna bylo zamowic jakiego tylko sie chcialo drinka ale jesli chcecie obnizyc koszty to uzgodnijcie liste 4-5 drinkow ktore beda do wyboru. Mysle ze mozna jej jakos fajnie nazwac i na barze postawic menu drinkow.

Dla przykladu :

Rumieniec panny mlodej - 1 ½ czesc wodki, ¾ czesci triple sec, 2 ¼ czesci rozowej mocno schlodzonej lemoniady

Do tego jakas fajna dekoracja - mozebyc owocowa lub kwiatowa i gotowe.

Mysle ze warto porownac oferty roznych barmanow i dodatkowo zapytac czy mozecie bez dodatkowych kosztow wprowadzic wlasnego (w sensie nie zwiazanego z hotelem, restauracja) bo czesto jest to lepszy barman i tanszy.

Powodzenia :kiss_heart:
sour_pie
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez jumka » Czw Lis 05, 2009 7:37 pm

sour_pie napisał(a):Moja siostra miala barmana na weselu a za to nie mieli butelek wodki na stolach. Kazdy mogl zamowic drinka jakiego chcial i musze powiedziec ze wydaje mi sie to duzo lepszym rozwiazaniem niz oferowanie samej wodki/wodki mieszanej z jakimis srednio zimnymi sokami przez samych gosci. Dla mnie barman jest koniecznoscia raczej niz zbednym wydatkiem.

Powodzenia :kiss_heart:

A jak to wyglądało organizacyjnie? Jeśli dobrze zrozumiałam, to alkohol był dostępny tylko u barmana, tak? No i jeśli np. ludzie chcieli wznieść toast albo coś takiego, to wszyscy szli naraz do barmana i ustawiali się w kolejce? Czy może mówiło się kelnerom, co się chce i oni przynosili?
Kurcze, jakoś trudno mi sobie wyobrazić taką opcję przy np. 100 osobach.
Awatar użytkownika
jumka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Liziii » Pią Lis 06, 2009 1:35 am

A ja mysle ze wódka na stołach swoją drogą, a barman swoją.. To mila atrakcja, ale nie jest niezbędna..
Mnie np nie interesowalby zaden barmanski pokaz, ale jesli bylby ktos kto zrobilby dla mnie rozne drinki - bardzo chetnie..
Musicie tylko wziac pod uwage, ze 500zł to honorarium barmana, do tego koszt alkoholi i dodatkow do drinkow.. + wynajecie szkła, sprzetów itp.. Czesto to jest doliczane w kosztach. Oczywiscie mozecie sie tylko sugerowac wskazowkami barmana i zakupic tylko czesc alkoholi, ale im wiecej tym wieksza ilosc drinkow.. Skoro juz zatrudniac czlowieka do takiej pracy to niech ma pole do popisu..
Z racji tego, ze koszt calego przedsiewziecia urasta np do 1000 czy 1500zł, ja ograniczylam sie do zakupu roznych alkoholi, ktore mozna mieszac ale nie trzeba ;)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez sour_pie » Pią Lis 06, 2009 1:26 pm

Na weselu mojej siostry nie placilismy za wynajecie baru, szkla itd. Jedynie za obsluge barmanska (500zl) i oczywiscie ze za alkohol ale przeciez i tak sie go kupuje. Jesli chodzi o wznoszenie toastow to odbyly sie one po obiedzie, rodzice panstwa mlodych dziekowali i opowiadali krotkie historie zwiazane z mlodymi, pozniej swiadkowie i na koncu pan mlody. Wtedy goscie dostali drinka na bazie wina musujacego - kazdy mial podanego takiego drinka do stolu. Pozniej byly tance i oczepiny i jedzenie po 2 i w tym czasie goscie podchodzili do baru aby brac drinki- nie mielismy problemu z kolejkami ani czekaniem. Nikt tez sie nie skarzyl ze czegos brakuje. To nie byla forma pokazu barmanskiego ale raczej metoda na zastapienie wodki na stolach ktora goscie sami musze mieszac z cola czy sokami... Dodatkowo do kolacji bylo podane biale i czerwone wino i pozniej wino bylo tez przy bufecie serowym.

Z perspektywy czasu uwazam ze zadzialo to bardzo dobrze i napewno jak bede organizowac swoje wesele to bede szukac dobrego barmana. Napewno lepszy wybor niz fontanna z czekolady (ktora moja siostra tez miala i musze powiedziec ze calkiem duza ilosc osob ta czekolada sie ubrudzila:). Ale wybor oczywiscie nalezy do was i pewnie tez warto sie zastanowic czy wasza rodzina oczekuje wodki na stolach czy bardziej podobalaby sie im opcja baru.

:kwiatek:
sour_pie
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez misia1 » Pią Lis 06, 2009 1:48 pm

ja sobie tak to wyobrażam, że schłodzona wódka oraz napoje bedą  na stołach ale dla grona osób które wiem że nie piją wódki kupiłabym kilkanaście butelek różnego rodzaju alkoholi, zapłaciłabym tylko za pracę barmana oraz oczywiście ten dodatkowy alkohol, natomiast za wynajęcie baru oraz szkła już sie dowiadywałam i nie musiałabym płacić ekstra, myślę że jest to fajniejsza i bardziej pożądana opcja niż wspomniana czekolada, słyszałam że już na niejednym weselu goście byli ubrudzeni od czekolady, dzięki za podpowiedzi

misia1
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wrocław

Postprzez nurse8 » Pią Lis 06, 2009 5:28 pm

Ja myślę, ze wódka na weselu to tradycja. My dodatkowo mielismy wino, dla tych co wódki nie pija. A jeśli chodzi o barmana to uważam, ze to zależy od gości. Jeśli macie pewnośc, ze nie beda mieszać wszystkiego co się da a potem wymiotować to czemu nie, skoro Wam taki pomysł odpowiada.
Awatar użytkownika
nurse8
kocham to forum? :)

Postprzez Nieba » Pią Lis 06, 2009 10:08 pm

Nas obsługa barmansnska z wynajeciem baru, szkła, kostkarką itp kosztowałaby 600 zł + oczywiscie zakup alkoholo,soków,syropw,parasolek,ewent. owoców do dekoracji. Mamy przygotowana wtedy specjalna karte drinków ktore sie fajnie nazywaja( noc poślubna, uśmiech teściowej, welon...)
Niekoniecznie jest to atrakcjsa dla osób które nie pija wodki i lubia drinki, rowniez dla osob ktore nie wiedza czy je lubia bo zazwyczaj pija wodke lub wino nie nie probowaly a tu maja swietna okazje. Wszystkie ciotki sie w kolejce ustawialy na weselu kuzynki tak im zasmakowalo hiiii
Nieba
rozkręcam się
rozkręcam się

Re: Czy barman na wesele to dobry pomysł? nie wiem co zrobić

Postprzez Duśka » Pią Kwi 15, 2011 3:46 pm

U nas też będą barmani :))) Świetna sprawa !
Awatar użytkownika
Duśka

Postprzez betalena » Sob Paź 29, 2011 12:22 am

U nas będzie kolega barman mistrz flairu ;) nie chce kasy na szczęście, bo jest znanym barmanem i normalnie kasuje pewnie krocie. A inne kolorowe alkohole i tak planujemy zakupić do "słodkiego bufetu", więc koszty się nie zwiększają. trochę się boję gości po pomieszaniu, ale mam nadzieję, że każdy będzie się bawił z głowa..

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Pszczolka » Śro Gru 16, 2015 4:14 pm

Cześć wam wszystkim :) Każdy kto się zastanawia czy barman na wesele to dobry pomysł czy tam atrakcja na wesel to muszę wam powiedzieć że to genialna sprawa! Pokaz barmański robi niezłą robotę, goście świetnie się bawią i są zachwyceni tym co widzą. Nie kosztuje to wiele, a gwarantuję wam że nie pożałujecie
Awatar użytkownika
Pszczolka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samanta » Pon Gru 21, 2015 12:09 pm

Oczywiście, to znakomity pomysł. Ludzi lubią nowości, lubią czuć się jak wyjatkowi goście, dlatego barman znakomicie spełni tę rolę.
Samanta
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez gosiakak » Śro Gru 23, 2015 8:09 am

ja też myslałam o barmanie, ale zupełnie nie wiem jak to zorganizować.. Nie znam żadnego barmana i nie mam nikogo sprawdzonego. W jaki sposób szukacie/szukaliście swoich barmanów?
gosiakak
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Samantiii » Wto Lut 02, 2016 12:16 am

Na kilku weselach spotkałam się z tym, że był barman i cieszył się dużym powodzeniem, ludzie często korzystali z jego usług;)
Samantiii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez KarolekOdNorek » Wto Lut 02, 2016 1:30 pm

Dla mnie to genialny pomysł. To odejście od nudnych starych tradycyjnych wesel, przy tym polecam dj, karaoke i jakieś fajne wypasione autko. My barmana na wesele mieliśmy 3 lata temu. Zabawa genialna, nie było osoby, która by się nie ustawiała w kolejce do drink baru. Korzystaliśmy z ich usług http://www.barmanwesele.pl/. Z atrakcji można również pomyśleć o fotobudce, wiele radochy przy tym jest :) ostatnio u znajomych widzieliśmy taką opcję :)
KarolekOdNorek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Nastia » Czw Lut 11, 2016 3:12 pm

Byłam na dwóch weselach, gdzie był barman a nawet cukiernik,który na miejscu przyrządzał desery. Uważam, że takie osoby nadają się na weselach kameralnych. Barman to wydatek dodatkowych pieniędzy (dość sporych). Zdarza się często, że taka osoba nie chce pracować w parze i prowadza kogoś drugiego.
Jest to koszt, ale tak jak pisałam, opłaca się to na mniejszych uroczystościach, gdzie nie będzie zagrożenia, że po drinka będzie się stało w kolejce
Nastia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Białystok

Postprzez sreg » Wto Paź 18, 2016 3:02 pm

Myślę, że barman to fajny pomysł na wesele, szczególnie jak jest dużo młodych osób :)
Awatar użytkownika
sreg
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Następna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>