BUTY NA ŚLUB jaki obcas? ile cm?

nasze sukienki, dodatki, buty, bielizna, porady "garderobiane"

BUTY NA ŚLUB jaki obcas? ile cm?

Postprzez mikasia » Sob Paź 24, 2009 10:08 am

Witajcie dziewczyny :) Jak uwazacie... jakie obcas jest odpowiedni? I jaki najlepszy? czy 5cm, 6, 7 a moze 8cm? Jak uwazacie ? piszcie :) Ja sie zastanawiam nad butami 8cm, ale martwie sie  i zastanawiam czy wybrac nizsze, pomozcie:) z gory dziekuje A przeciez obcas jest wazny bo przeciez dlugosc sukienki tez do niego musi byc dopasowana :)<br /><br /><br />

<br /><br /><br /><br /><br /><br />
Ostatnio edytowany przez mikasia Sob Paź 24, 2009 10:18 pm, edytowano w sumie 2 razy
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez jumka » Sob Paź 24, 2009 10:24 am

Ja myślę, że to nie jest pytanie, jaki obcas jest odpowiedni, tylko w jakim obcasie dana panna młoda jest w stanie się poruszać/tańczyć.
Moim zdaniem, im wyższy obcas, tym piękniej wygląda noga i cała sylwetka, ale jeśli panna młoda nie chodzi na co dzień w obcasach, to lepiej jakiś max. 4, 5 cm.
Mówię to z autopsji - kiedyś wbiłam się na jedną imprezę w 8-cm obcasy, wyglądałam zabójczo
Co z tego, skoro chodziłam jak kaczka, najlepiej uczepiona ramienia narzeczonego, a o tańczenia to w ogóle lepiej nie będę wspominać....
Awatar użytkownika
jumka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Sallyan_86 » Sob Paź 24, 2009 10:24 am

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Wto Wrz 20, 2011 9:28 am, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86
kocham to forum? :)

Miejscowość: --------------

Postprzez P&M » Sob Paź 24, 2009 10:27 am

A ja uważam że buty do ślubu i na wesele oprócz tego że mają być ładne i pasować do sukni to maja być przede wszystkim wygodne, tak by móc w nich przetańczyć całą noc. Ja ze względu na zerwane więzadło w stawie skokowym wybieram obczas 3 cm bo w wyższych to bym się raczej szybko wywróciła.  

Awatar użytkownika
P&M
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mikasia » Sob Paź 24, 2009 10:36 am

dzieki dziewczyny za odpowiedzi :)
Ja wlasnie sie caly czas zastanawiam. Chodze na obcasach, na codzien raczej 6 cm nie wiecej, ale jak jakas okazja to 8cm jest ok :)
Mam pare butow i choc sa to 8cm to sa bardzo, ale to bardzo wygodne, ale np mam takze inne w i w nich juz dlugoo nie pochodze :( Ogolnie bardzo podobaja mi sie nogi w wyzszych butach :) wygladaja bardzo ladnie , smuklo i kobieco :) a z drugiej strony wiem ze np 6cm czy 5 to trche mniej i moze byc wygodniej dluzej wytrzymac :)choc to takze obcas... i nawet w 5 czy 6 po 6, 7 czy 8 godzinach tancow i chodzenia nogi i tak odpadaja :( sama nie wiem co wybrac :( a mam problem bo za 2 tygodnie  mam przymiarke sukni i musze miec ze soba buty :(! a jeszcze zadnych nie wybralam... a teraz musze juz wiedziec czy to bedzie 6 czy 8 cm... jak mozecie doradzcie, przyszle Pnny Mllode  jak i te ktore maja slub juz za soba :):):):):) i wiedza jak bylo ???:) z gory dziekuje :):):):):):):)
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Flinstonowa » Sob Paź 24, 2009 1:12 pm

Tak jak juz dziewczyny wczesnije pisaly, zalezy od waszego wzrostu, ale jesli nie bedziesz wyzsza od faceta w wysokich butach, to mysle, ze jak najbardziej wysokie. Zdecydowanie lepiej sie wyglada, a nawet jesli nie sa wygodne to w koncu te jedna noc mozna sie przemeczyc. Najgorzej wygladaja buty w szpic na malutkim obcasiku, wyglada sie jak na malych saneczkach, okropnie i nawet jesli dziewczyna ma zgrabne smukłe nogi to takie buty wygladaja paskudnie. Widzialam gdzies na zdjeciach slubnych dziewczyne  wtakich zupelnie płaskich butach balerinkach ale suknie tez do tego miala taka odpowiednio dobrana "luzna" i fajnie to wygladalo. Ale ogonie napawde czymwyzsze szpilki tym lepiej sie wyglada, a jesli dziewczyny upieraja sie ze chca by im bylo wygodnie i nie patrza jak wygladaja to OK, ale z drugiej strony jesli malujemy sie czeszemy na ten dzien i zakladamy na siebie cuda wianki to i te szpilki tez musza byc ! :)
Oczywiscie jesli mamy sie pozabijac w tych szplkach albo sobie cos naderwac, to nie ma co przesadzac, ale jesli zwykle chodzimy na obcasach to chyba nie powinno byc problemu w dniu slubu....
Flinstonowa
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mikasia » Sob Paź 24, 2009 3:43 pm

no wlasnie :) tez tak uwazam :) teraz chyba pozostaje mi znajezienie tych jedynych :)
Jak znajde to napisze :) mam jeszcze 2 tyg na zastanawianie sie :) ale zgadzam sie z tym co napisalas, ze to jedyny taki dzien w zyciu  :) i wazne jest jak sie wyglada i jak sie czuje :):):):) pozdrawiam
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez magt » Sob Paź 24, 2009 8:02 pm

to fakt że wysokość obcasa zależy od wzrostu naszego ukochanego
na co dzien chodze raczej na niskim3-5 cm ale postanowilam zeby fajnie noga wygladala kupic 8 cm i tez sie zastanawiałam jak wytrzymam cała noc, ale w TYM DNIU jest taka euforia, że nie czuje sie że nogi bolą :))
nastepnego dnia jest masakra ale to już po weselu :)
kurcze ale Wam zazdroszczę tych wszystkich przygotowań-to był super czas :)))
magt
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez mikasia » Sob Paź 24, 2009 10:00 pm

dzieki Magda :) za slowa otuchy :)wciaz sie zastanawiam, ale   te wyzsze sa zazwyczaj o wiele ladniejsze :) a te typowo slubne to nie zawsze... to jedyny dzien w zyciu, chyba warto pocierpiec :):):) pozdrawiam:)

mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez anx » Nie Paź 25, 2009 12:29 pm

Ja miałam na swoim weselu butki z obcasem- 5cm. Przyznam się, że mimo, że moje nogi są przyzwyczajone do obcasów i to dosyć wysokich to na weselu nie wytrzymały. 2h przed końcem imprezy tańczyłam już na boso- nogi tak spuchły, że już później do buta nie mogłam ich włożyć- a przecież to jedna z niższych wysokości. Więc radzę przemyśleć wysokie obcasy :)
Awatar użytkownika
anx

Postprzez mikasia » Pon Paź 26, 2009 9:35 pm

Dzieki anx :) wciaz sie zastanawiam :)  i szukam bucikow dla mnie, ale  ciezko mi teraz cos znalezc :( dziewczyny moze znacie jakies strony internetowe na ktorych sa rozne buciki? jak cos macie , dajcie znac , z gory dziekuje :)
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez karola-1984 » Śro Paź 28, 2009 1:30 pm

anx napisał(a):<DIV> 2h przed końcem imprezy tańczyłam już na boso- nogi tak spuchły, że już później do buta nie mogłam ich włożyć- a przecież to jedna z niższych wysokości. Więc radzę przemyśleć wysokie obcasy :)</DIV><DIV></DIV>

dlatego ja mimo tego, że buty ma na dość niskim obcasie to dla własnej wygody mam jeszcze śliczne baleriny :zabawa:  
Awatar użytkownika
karola-1984
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez agusia8 » Śro Paź 28, 2009 2:41 pm

Ja zobaczę co znajdę. Lubię wysokie butki, ale na pewno będę stawiać na wygodę najpierw. Czasem wysoki but jest strasznie wygodny ja mam np. dwie pary takich butów nie jedno wesele w nich przetańczyłam i naprawdę jak w kapciach.
Wiem że będę mieć problem z bucikami bo ślubne mi się nie podobają.
agusia8
super gaduła
super gaduła

Postprzez mikasia » Śro Paź 28, 2009 10:55 pm

No mi tez slubne wogole sie nie podobaja :( jakos to zupelnie nie moj gust.. wiec bede szukac w innych sklepach :)
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mikasia » Śro Paź 28, 2009 10:56 pm

Link zadzialal :):):) dzieki Sallyan :):):)
pozdrawiam:)
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Niezapominajka » Wto Lis 17, 2009 11:49 pm

Ja zamówiłam butki z obcasem 5 cm. Lubie wyższe obcasy ale watpie by moje nogi nie odczuły 7 czy 8 cm obcasa w trakcie 12 godz ciagłego bycia w ruchu. Poza tym nie chciałabym sytuacji z ejuz nie bede wstanie nawet stac bo tak beda bole cmnie nogi nie tej nocy:)
Niezapominajka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Hella » Śro Lis 18, 2009 6:25 pm

Nie wiem jaki sens dostosowywania butów do wzrostu faceta [pod warunkiem że jest wyższy..]. Przecież na codzień przy danej różnicy wzrostu funkconujecie więc co tu dziwować na ślub?? 2-3cm obcasa nie zmienią wiele w proporcjach a mogą zmienić noc weselną w koszmar który kończy się jakże gustownymi japonkami przy pięknej sukni..
Poza tym - nie wiem o jakim typie sukni myśli osoba która uważa że lepszy wyższy obcas bo noga wygląda zgrabniej ;)  Ogólnie zgadzam się ale w przypadku obcisłych bądź odsłaniających nogi kreacji - przy standardowych w miarę szerokich, na dodatek na kołach, sukienkach efekt będzie znikomy, więc po co sie zażynać?
Większość PM w swoich relacjach później sie skarży że nogi pozdzierane i przez tydzień ledwie mogły chodzić....

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez igor » Czw Lis 26, 2009 8:03 pm

na szczescie mój Igor jest  wysoki więc mogę zaszaleć  z obcasami
Ola i Igor
igor
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez ssylwiaa » Pią Lis 27, 2009 10:09 am

Mój narzeczony też jest sporo wyższy więc mogę sobie pozwolić. mój obcas ma 7,5

Awatar użytkownika
ssylwiaa
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Jena » Pią Lis 27, 2009 7:02 pm

7,5 cm! to bardzo dużo- może wytrzymasz cała noc...
ja stawiam na 5 cm :)

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Następna

Wróć do Panna Młoda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>