Ile placicie organiscie?

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Re: Ile placicie organiscie?

Postprzez wiedzma_wroclawska » Śro Lip 11, 2012 7:56 am

My płaciliśmy organiście 200 zł, grał na przemian ze scholą :)
Awatar użytkownika
wiedzma_wroclawska
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Monia1981 » Śro Lip 11, 2012 10:01 pm

Aciu - to troszkę dużo zwłaszcza, że grał na zmianę ze skrzypkiem:))) Pewnie marsz weselny brzmiał mega romantycznie:)

Wiedżmo - musiało być pięknie z tą scholą.
Monia1981
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez wiedzma_wroclawska » Czw Lip 12, 2012 7:13 am

Monia1981 napisał(a):Wiedżmo - musiało być pięknie z tą scholą.

Było :D Do tego to moje koleżanki i na prawdę dziewczyny się postarały :D
Awatar użytkownika
wiedzma_wroclawska

Postprzez Acia » Czw Lip 12, 2012 7:46 am

Moniu skrzypek grał przepieknie i jeśli ktoś ma mozliwośc aby załatwić sobie coś takiego na ślub to polecam:) Tyle, że skrzypek kosztował mnie dodatkowe 400 zł:p
Awatar użytkownika
Acia

Miejscowość: :D

Postprzez callja » Czw Lip 12, 2012 11:28 am

Acia napisał(a):że skrzypek kosztował mnie dodatkowe 400 zł:p

Jak na zwyczajowe stawki skrzypków - horrendalnie wręcz wysoka kwota. Zbliżonych stawek żądają, jeśli już, to raczej śpiewaczki niż instumentaliści - i to te śpiewaczki z grona "bardziej się ceniących". Ale zważywszy, że skrzypek/flecista/wiolonczelista zagra w czasie całej mszy cztery, max pięć utworów (wejście, Ofiarowanie, Komunia, wyjście + ewentualnie rozesłanie przed wyjściem, łatwo policzyć , że wychodzi stówka za utwór!!) - w zestawieniu z takim przelicznikiem, stawka śpiewaczki wcale nie jest jakaś wygórowana... Bo może ona zaspiewać:
- wejście
- Kyrie (i w ogóle części stałe Mszy św., wtedy oprócz Agnus Dei dojdzie jeszcze Gloria, Sanctus, Benedictus...)
- psalm
- Alleluja
- Veni Creator
- Ofiarowanie
- Agnus Dei
- Komunię
- rozesłanie
- wyjście
wkład pracy wokalisty,-tki w kształt muzyczny ślubnej Mszy św. można uznać zatem - w zestawieniu z wkładem pracy skrzypka - za, jakby to ująć.... nieco bardziej miarodajny & zaangażowany ;)
Ostatnio edytowany przez callja Czw Lip 12, 2012 11:44 am, edytowano w sumie 2 razy
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Acia » Czw Lip 12, 2012 11:31 am

Callja trudno się z Toba nie zgodzić..ale my mieliśmy skrzypka i wiolonczeliste z filharmonii i może stąd ta cena.
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez callja » Czw Lip 12, 2012 11:41 am

Acia napisał(a):Callja trudno się z Toba nie zgodzić..ale my mieliśmy skrzypka i wiolonczeliste z filharmonii i może stąd ta cena.

Rutyniarze najwyżej się cenią ;) Skoro już idą grać tak zwanego "joba" (zwyczajowe określenie w tym gronie), to żądaja bardzo, hmmm... wyrazistych honorariów ;)
Stówka za jeden kawałek - sama przyznasz, że działa to na wyobraźnię ;)

Swoją drogą, ciekawe, co teraz będzie się dziać np. w Katedrze (info zasłyszane przypadkiem) - wieloletni tamtejszy organista jest teraz poważnie chory... To przykre, każda choroba to cierpienie i niesprawiedliwość losu :( Z drugiej strony, Pan ów wprowadził i latami utrzymywał w Katedrze tak chore (i kosztowne) ślubne układy muzyczne "na wyłączność", że głowa mała...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Acia » Czw Lip 12, 2012 11:45 am

Zgadza się jakby patrzeć na ilośc granych przez nich utworów w porównaniu do ceny to oczy robią się wielkie na samą myśl. Swoją drogą myślę, że samo słowo ślub podniosło już cene w górę;p
Awatar użytkownika
Acia

Postprzez callja » Czw Lip 12, 2012 12:28 pm

Acia napisał(a):Zgadza się jakby patrzeć na ilośc granych przez nich utworów w porównaniu do ceny to oczy robią się wielkie na samą myśl.

To prawda... Odwrotna postawa, zresztą z tego wątku - pewna bardzo trendsetterska forumka bardzo się oburzała, że świetny organista (koncertujący muzyk z doktoratem) pobiera za zagranie na ślubie honorarium w wysokości 200 zł. Dlaczego się oburzała?? Bo w innej parafii pan Czesio samouk bierze 150 zł, więc ona więcej nie zapłaci!!
Zważywszy, że dziewczyna wszystko co ślubne miała najdroższe (czym się ochoczo chwalila na forum), to takie chandryczenie się o przysłowiową stówkę było... uczciwszy uszu, żałosne.

Acia napisał(a):Swoją drogą myślę, że samo słowo ślub podniosło już cene w górę;p

Słowo "ślub" zawsze podnosi cenę, podobnie jak "chrzest" czy w ogóle "dziecko" (zwłaszcza pierwsze) ;)
A cena zdecydowanie bardzo wygórowana, choć dla wielu instrumentalistów "job" to "job", niezależnie, czy chodzi o ślub, czy event biznesowy. Choć o dziwo, stawki za event biznesowy potrafią być  znacznie wyższe!!!
Ciekawostka - czasem byznesmeni potrafią być bbbbb uparci, moją znajomą (świetnego, renomowanego muzyka) ścigali tygodniami, podnosząc stawkę chyba do około 8000 PLN za piętnastominutowy występ. Dziewczyna grzecznie & stanowczo odmawiała, w końcu zirytowana nękaniem wprost powiedziała, że nie zamierza trwonić swojego pozycji zawodowej na eventach, bo takie dorabianie to dla szanującego się muzyka po prostu degrengolada - i zdania nie zmieni, choćby jej zaoferowano stawkę milona$
Pan byznesmen zaniemówił - dotąd wszystko udawało mu się kupić, kwestią była tylko intensywność negocjacji i wysokość stawki ;)
A postawa dziewczyny dość ciekawa w świetle zachowania np. popularnych aktorów, którzy chętnie firmują swoim nazwiskiem i osiągnięciami choćby rocznice otwarcia centrów handlowych ;)
Kwestia przekonań i... priorytetów :)
Ostatnio edytowany przez callja, Czw Lip 12, 2012 12:43 pm, edytowano w sumie 1 raz
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez wiedzma_wroclawska » Czw Lip 12, 2012 12:42 pm

calija - wybacz, ale mam pytanie. Czemu piszesz tu swego rodzaju wypracowania na temat np. owego skrzypka, który bierze "stówę za otwór"? Jeśli znajduje się ktoś, kto chce zapłacić taką kwotę, to wszystko jest ok, co nie?

Nie wiem czy w pierwszym poście chciałaś wypromować śpiewaczki, które biorą zbliżone kwoty za prowadzenie całej Mszy?
Ja osobiście śpiewaczek nie lubię, jeśli miałabym zapłacić te 400 zł skrzypkowi i wiolonczeliście, a śpiewaczce - wybrałabym instrumentalistę.
Awatar użytkownika
wiedzma_wroclawska

Postprzez callja » Czw Lip 12, 2012 12:54 pm

wiedzma_wroclawska napisał(a):czemu piszesz tu na temat np. owego skrzypka, który bierze "stówę za otwór"? J

Po prostu zwracam uwagę na pewne zjawisko i na fakt, że nie jest to jedyna obowiązująca opcja - zarówno trściowo, jak i finansowo ;) A  piszę, bo dobrze nam temat. Nawet Acia, do której wypowiedzi nawiązywałam bezpośrednio, wcale się nie oburzała, nie użyła argumentu
wiedzma_wrozlawska napisał(a):chce zapłacić taką kwotę, to wszystko jest ok, co nie?

tylko podjęła półżartobliwą wynmianę zdań ;)

wiedzma_wroclawska napisał(a):Ja osobiście śpiewaczek nie lubię

I masz do tego pełne prawo, upodobania są kwestią bbbbb indywidualną - napisałam o casusie śpiewaczki tylko dlatego, że zestawienie: zaangażowanie wokalisty a instrumentalisty w ślubną mszę versus wysokość honorarium jest dość wyraziste, o czym mało kto wie.

Jeśli ktoś marzy o skrzypku czy fleciście - to jasne, że właśnie tej specjalności muzyka zaangażuje, indywidualny wybór i wola!!!
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez andzia_71 » Śro Lip 18, 2012 7:36 pm

My płacimy 200 zł . . .  To chyba standard ;]
Awatar użytkownika
andzia_71
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: WROCŁAW

Postprzez emilanka » Sob Sie 11, 2012 7:54 pm

z tego co wiem to 250 zł ale będzie śpiewać również solistka ( córka organisty )

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez Motylek22 » Wto Cze 25, 2013 11:05 am

Nam organista zawołał 150zł nie wiem czy to dużo czy mało bo nie orientuje się w tym za bardzo.
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

Postprzez Pieknaszyszunia » Pią Lip 26, 2013 12:17 pm

w moje parafii cena ustalona z kancelarią 150zł, u nas bedzie spiewał  mojej chrzestnej mąż, jest solista w zespole Mazowsze, to tez niespodzianka dla gości bo tylko my Młodzi o tym wiemy...
Pieknaszyszunia
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez kamawe » Śro Lut 19, 2014 1:07 pm

u nas tez bylo 150 zl, tak sobie sam organista zazyczyl
Awatar użytkownika
kamawe
super gaduła
super gaduła

Postprzez cytrynowe_pole » Śro Lut 19, 2014 7:25 pm

hej kamawe, widzę, że zaglądasz czasem na forum, może skrobnij coś w głównym wątku PM2013 co tam u ciebie i u was po ślubie :) :)
Awatar użytkownika
cytrynowe_pole

Postprzez b_blonka » Pią Lut 21, 2014 11:55 pm

A my płaciliśmy 200zł i do tego wynajęliśmy sobie skrzypka :-)
b_blonka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez anka222 » Pią Maj 16, 2014 6:30 pm

Płacimy 150zł :)
anka222
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez sasayaku4 » Wto Maj 20, 2014 2:58 pm

My płaciliśmy 200zł. Grał tylko on. Nie chcieliśmy schooli, żeby nie zabierać czasu młodzieży

http://www.alanex-radom.pl/
Ostatnio edytowany przez sasayaku4, Nie Cze 21, 2015 10:18 am, edytowano w sumie 1 raz
sasayaku4
świeżutko na forum
świeżutko na forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>