Sprzety domowe, elektroniczne niańki itp... - tu radzimy:)

9 miesięcy, refleksje, wspomnienia, trudności, opisy, rady ...

Re: Sprzety domowe, elektroniczne niańki itp... - tu radzimy

Postprzez marlinka1 » Pon Sie 08, 2011 12:16 pm

ja na razie nie zamierzam kupować niańki, mieszkanie nie jest duże więc bez problemu usłyszę czy mała płacze, a co do tych z monitoringiem oddechu to znajoma miała taki i szwankował ciągle dawał znać że dziecko nie oddycha, nerwy miała niezłe...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez Moderator » Pią Mar 28, 2014 12:24 pm

Hej Dziewczyny,
jak być może pamiętacie, raz na kwartał pozwalam sobie tu pisać jako osoba prywatna.

W tym wypadku jednak napiszę swoją opinię, oparta na doświadczeniu.
Nie wyobrażam sobie nie mieć elektronicznej niani. Mnie też kilka razy się uruchomiła, ale nie dlatego, że szwankowała, ale właśnie dlatego, że dziecko miewało bezdech... Oby nie uruchamiała się, ale komfort, robiąc coś w pokoju obok, w kuchni, czy łazience, był nieziemski.

W niani można usłyszeć czy dziecko kaszle, pomrukuje, woła rodzica, bo np. zgubiło smoczek, i można zareagować od razu, zanim dziecko się rozkręci i zacznie płakać na maksa. O tym aspekcie używania niani rzadko kto wspomina, a uznaję to za jeden z większych atutów, zwyczajnie dla komfortu i naszego, i małej dzidzi.

Nie miałam videoniani, żeby z kolei nie popaść w przesadę i nie zaglądać co chwila. Ale są różne sytuacje - może pokój dziecka jest na piętrze, więc wygodnie jest zajrzeć, czy dziecko się odkrywa, zamiast biegać co chwila.

Nie miałam sterylizatora, podgrzewacza, elektronicznego bujaka i wielu innych akcesoriów, bez których łatwo się obeszłam.
Myślę, że elektroniczna niania jest to jedna z najważniejszych inwestycji przy małym dziecku. Daje poczucie bezpieczeństwa i naprawdę pomaga.
Nie wspomnę już o zasięgu na nawet kilkadziesiąt metrów, kiedy się gdzieś wyjeżdża - do rodziny, na wakacje itp. Dziecko śpi w pokoju, a kiedy się obudzi, natychmiast wiemy. Zamiast wysłuchiwać szalonego płaczu za ścianą...

Mam nadzieję, że coś pomogłam kilku z Was w podjęciu decyzji.
pomoc, rady, porządeczek:)))

Awatar użytkownika
Moderator
pomoc, rady, porządeczek :)
pomoc, rady, porządeczek :)

Postprzez meaurelka » Pią Maj 09, 2014 12:20 pm

Muszę się Wam pochwalić, że od nie dawna jestem szczęśliwą posiadaczką elektronicznej niani http://www.tututu.pl/cyfrowa-video-niania-komunikacja-obie-strony-p-51391.html Ciężko mu sobie wyobrazić powrót do momentu kiedy jej nie miałam. Dziewczyny taka niania na prawdę bardzo ułatwia opiekę nad dzieckiem, sporo osób określa to jako zbędną rzecz, ale ja a pewno tak nie uważam i mogę polecić każdej z Was takie urządzenia :)
Awatar użytkownika
meaurelka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Poprzednia

Wróć do Ciąża i młode matki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>