19,06,2010 kościół SW.DUCHA na Bardzkiej -dekoracja

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

19,06,2010 kościół SW.DUCHA na Bardzkiej -dekoracja

Postprzez olenka71 » Pon Wrz 21, 2009 3:53 pm

HEJ ! Poszukuje osob bioracych slub 19 czerwca 2010 roku w parafii sw.Ducha na ul Bardzkiej we Wrocławiu, w celu uzgodnienia wspolnej dekoracji slubnej koscioła
Awatar użytkownika
olenka71
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Re: 19,06,2010 kościół SW.DUCHA na Bardzkiej -dekoracja

Postprzez Madzia83 » Pon Wrz 21, 2009 4:16 pm

olenka71 napisał(a):HEJ ! Poszukuje osob bioracych slub 19 czerwca 2010 roku w parafii sw.Ducha na ul Bardzkiej we Wrocławiu, w celu uzgodnienia wspolnej dekoracji slubnej koscioła

Hej ! Najlepiej zapytać w kancelarii tej parafi ! Ksiądz napewno ma dane tych osób ktore biorą ślub w tym dniu ! I poprosić o numery tel. tych osób ! Napewno nie bedzie problemu ! Tzn ja nie miałam !!!!!

Madzia83
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez agusia8 » Pon Paź 19, 2009 11:31 am

olenka71 wysłałam ci wiadomość na prv
agusia8
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez olenka71 » Czw Paź 29, 2009 10:03 am

Dzieki za zainteresowanie ,ale temat juz nieaktualny :-(  Niestety, moja parafia jest na tyle problematyczna,ze zrezygnowalismy ze ślubu  w tym kościele.....masakryczne opłaty, cenniki i narzucona dekoracja ze sztucznych kwiatów ( zaprzyjażniona firma Proboszcza)

Awatar użytkownika
olenka71
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez agusia8 » Czw Paź 29, 2009 10:12 am

oleńka71 a napisz mi jaki cennik i wszystko bo może ja jeszcze tez zmienie
agusia8
super gaduła
super gaduła

Postprzez olenka71 » Wto Lis 03, 2009 7:13 pm

1.Nauki przedmałzenskie -opłata obowiazkowa 160zł od pary
2.Organista 200zł
3.Dekoracja slubna obowiazkowa ze sztucznych kwiatów - jedna narzucona przez kościól firma 1000-1200zł
4. Ślub (niby co łaska ;-) ) ale nie mniej niz 500zł
Poza tym zostałam bardzo nieprzyjemnie potraktowana przez Proboszcza,gdy zapytałam o te obowiazkowe opłaty . Powiedział mi ,ze jak sie nie podoba,to nie musze brac ślubu w swojej parafii :-( smutne....
Zmienilismy kościół, bo przeciez to bez rożnicy,gdzie bedziemy przysięgać- ważne ,ze razem i przed Bogiem :-)
Znależlismy bardzo ładny kościółek w Jaszkotlach , a i Proboszcz  jest otwarta i miła osoba :-)
Mozemy zrobic dekoracje z żywych kwiatów i nie ma obowiazkowych opłat kościelnych .
Awatar użytkownika
olenka71
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Sallyan_86 » Wto Lis 03, 2009 7:26 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Śro Sie 18, 2010 7:12 pm, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86
kocham to forum? :)

Miejscowość: --------------

Postprzez agusia8 » Wto Lis 03, 2009 7:39 pm

Mi powiedziano że nie muszę robić nauk w Duchu. Możemy gdzie chcemy więc to mi odpada. I muszę się zapytać czy organista musi być ich, bo pan ode mnie z orkiestry kształcił się na KULU (chyba tak się to pisze) jako organista i za 100zl dodatkowe może grać w kościele.

Z proboszczem też nie miałam problemów - może dlatego że się nie wypytywałam na razie, zobaczymy co będzie dalej.
Koszt tej dekoracji to troszkę sporo mam nadzieje że w moim dniu będzie kilka par.
agusia8
super gaduła
super gaduła

Postprzez agusia8 » Wto Lis 03, 2009 7:41 pm

A i bym zapomniała skleroza :D Olenka71 bardzo dziękuje za wszystkie informacje dzięki tobie wiem co mnie czeka.
agusia8
super gaduła
super gaduła

Postprzez callja » Wto Lis 03, 2009 10:32 pm

Sallyan_86 napisał(a): Moja parafia to kościół p.w. św. Franciszka z Asyżu na Borowskiej, więc blisko. Co prawda jeszcze nie byłam w mojej parafii, a o niej też słyszałam różne opinii, proboszcz także jest specyficzny :D
Zdecydowanie proboszcz... z tzw. nieprzewidywalnym charakterkiem ;) Dość znanym zresztą we Wrocławiu. Kiedys był tu na ten temat wątek...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez jasada » Wto Lis 03, 2009 11:09 pm

Wszystko co tu piszecie bardzo jest smutne. Mysleliśmu, żeby brać ślub w Duchu bo mój K pochodzi z tej parafii, ale skoro tak to chyba jednak pomyślimy o moim kościele (Św. Bonifacy na Staszica). A tak wogóle ktoś coś słyszał jak wyglądają opłaty i ogólnie w proboszcz w Bonifacym?
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez callja » Wto Lis 03, 2009 11:14 pm

jasada napisał(a):A tak wogóle ktoś coś słyszał jak wyglądają opłaty i ogólnie w proboszcz w Bonifacym?
Zmartwię Cię, wybacz, proszę :( Ale podobno z proboszczem w Bonifacym też ciężko się dogadać :(
Nie myślałaś o ślubie np. u Dominikanów? na atmosferę tam nikt z reguły nie narzeka, ojcowie są otwarci i raczej niepazerni ;) A na stanowisku na chórze - świetny organista. Same plusy ;)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez olenka71 » Śro Lis 04, 2009 11:01 am

agusia8 widze,ze mamy ten sam termin ślubu :-) Jak mimo wszystko zdecydujesz sie na ślub na Bardzkiej , to moge odstapic Wam godz. 15:-)  ( nie odwołalismy jeszcze rezerwacji w tej parafii )
ps. zapomniałam dodac ,ze przy ustaleniu daty ślubu w kosciele daje sie  bezzwrotna zaliczke 50zł za termin :-D to tak a propos opłat obowiazkowych ;-)
Awatar użytkownika
olenka71
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez agusia8 » Pon Lis 09, 2009 6:18 pm

oleńka71 to dziwne bo my zarerwowaliśmy na 17 i nic nie płaciliśmy
agusia8
super gaduła
super gaduła

Postprzez foczkoludek » Pon Sie 16, 2010 9:26 am

Witam, czy naprawde w tej parafii jest tak, że ok 1000zł idzie na żywe kwiatki na ołtarz a do ławek sztuczne ??!! To jest chore jezeli tak musi być a para młoda nie ma na to wpływu. Niby z jakiej racji.. I że płaci sie 50 zł za wpisanie do zeszytu ? Jawne okradanie ludzi :/:/ ide do kancelarii dzis lub jutro. Jeżeli ksiądz mi to potwierdzi to chyba go wyśmieje, że to kościół a nie sarbonka bez dna, i że hcyba chory jezeli dam 50 zł za jeden wpis do zeszytu. Niby z jakiej racji, są jakieś granice. Z tego co wiem w innych kościołach za to sie nie płaci ?? Prosze, niech się wypowiedza pary co sie tam szykują do ślubu bądź te co miały.. Jestem tym przerażona a kościoł piękny..  

I jeszcze prośba, jeżeli któras z Wam ma jakieś fotki jak ten kościół wygląda przystrojony to prosze niech wstawi albo wyśle na foczkoludek@gmail.com :) bede b.wdzięczna. Niestety w sobote już nie zdazyłam do niego dotrzeć bo wyłam w innej częsci maista oglądac a w nd wiadomo, dekoracji już brak.
foczkoludek
prawie tu mieszkam:)

Postprzez dzinka » Pon Sie 16, 2010 10:10 am

my też ślubujemy w Św. Duchu i nie bierzemy dekoracji "odgórnie narzuconej" - nasza florystka tam poszaleje :D, także nie pytałam nawet o koszta.
nie przyszło mi to do głowy jak zobaczyłam te sztuczne róże na płytce demowej
o żadnym zeszczycie nie wiem i nie chcę wiedzieć - w sensie nawet nie zapytamy i nie płacimy

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez foczkoludek » Pon Sie 16, 2010 10:32 am

zeszyt w sensie zapisania się do kalendarza na termin, chyba się źle wyraziłam ;) kamień spadł mi z serca jak przeczytałam że możecie mieć swoją dekorację, bo tym co wyczytałam gdzies wczesniej na forum byłam przerażona :)
foczkoludek

Re: 19,06,2010 kościół SW.DUCHA na Bardzkiej -dekoracja

Postprzez anebie » Wto Wrz 06, 2016 8:00 am

Nie wiem kto Wam takich głupot nagadał... Chyba, że kiedyś tak było. Na początku sierpnia byłam w kancelarii z narzeczonym, aby dowiedzieć się co i jak. Dostałam informację, że należy przyjść na msze i po mszy udać się do zachrystii (najlepiej na godzinę 11:00), ponieważ są księża i siostry od dekoracji.
4.09.2016 poszliśmy na mszę. Najpierw rozmawialiśmy z księdzem Piotrem (akurat trafiliśmy na księdza od nauk małżeńskich, które rozpoczęły się 5.09.2016), który nas przekierował do siostry od dekoracji...
Dekoracja w tym kościele to koszt ok 280 zł i jak to siostra powiedziała "to już jest takie wow". Rzczywiście po zdjęciach wygląda to całkiem ładnie. Powiedziała, że raz jedna para zarzyczyła sobie kwiaty przy wejściu ale trzba liczyć się ze wzrostem kwoty o jakieś 140-160 zł. Siostra powiedziała również, że dekoracje możemy sobie sami wybrać w jakim kolorze chcemy, chyba, że w tym dniu będzie jeszcze inna para, to trzeba się dogadać. Przy dwóch parach kwota 280 zł jest dzielona na pół.

Pierwsze spotkanie nauk było super. Ksiądz Eryk konkretnie i po ludzku, w ludzkim języku opowiedział o temacie "Wiara jako fundament" oraz o seksie przedmałrzeńskim.

Kościół jest bardzo ładny, nowoczesny.
Co do proboszcza, słyszałam, że nie należy do najsympatyczniejszych, dlatego nie rozmawiałam z nim, tylko tak jak siostra w zachrystii doradziła poszlismy po mszy. Opłaty za kwiaty są rozliczane u siostry, organista u organisty. U proboszcza załatwiamy sprawy samej mszy, i opłaty za te mszę. Zapwne będzie to nie mniej niż 500, ale cóż.. przynajmniej dekoracja "normalnie kosztuje"
anebie
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>