Czy ja jestem nienormalna - problem z druhnami

facetom wstęp WZBRONIONY; ploteczki i rozmowy na luzie, o pożyciu, radościach i problemach

Postprzez Fijanse » Pią Wrz 25, 2009 11:21 am

Wiesz ważna funkcja ważną funkcją ale ja też nie byłabym najszczesliwsza w fioletoworóżowopodobnej sukience. Oczywiście i ja będę miała druhny.. i to 6 :). Myślałam żeby ubrać je podobnie ale z góry wiem że to nie wypali dlatego moim rozwiązaniem są bukiety.... 6 identycznych bukietów. I myślę że to wystarczy. Z reszta znam dziewczyny dobrze i wiem że nie założą kwiecistych wydekoldowanych sukienek które rzucaja się w oczy! Co do stanu cywilnego owych druhen tylko 2 będą pannami. I wydaje mi się że przyjęcie iż druhna musi być stanu wolnego jest zdecydowanie przesadzone. Albo chcesz mieć przy sobie najbliższe przyjaciółki albo panny na wydaniu :) Ale to jest tylko moje zdanie. Ja generalnie nie toleruje wszelkich przesądów, rzeczy które są przyjęte i rzeczy które być powinny bo tak wypadałoby :)
A i co do druhen - zostało to zapożyczone i właściwie w każdym filmie widać grymasy na twarzy podczas przymierzania tych fioletowawych sukienek :)

Awatar użytkownika
Fijanse
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez jamaica » Sob Wrz 26, 2009 7:52 pm

ja nie będę miała druhen,ale moje siostry same sobie wymyśliły że kupią jednakowe sukienki - to tylko plan, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
jamaica
prawie tu mieszkam:)

Postprzez madah » Wto Wrz 29, 2009 10:47 pm

Hm, gdyby mnie jako druhne panna mloda poprosila o wybor sukienki w konkretnym kolorze, to nie mialabym nic przeciwko, oczywiscie jesli kolor w miare by mi pasowal... jesli nie, nna spokoujnie obgadalabym sprawe z panna mloda i razem mam nadzieje wybralybysmy inny kolor...

Dlatego dziwie sie Twoim druhnom, ze tak zywo i negatywnie zareagowaly na Twoj pomysl...

Z drugiej strony jesli sukienki mialyby byc tylko w podobnym kolorze, ale w zupelnie innych krojach... to nie wiem czy to wogole ma sens... mozliwe, ze nawet nie zauwazy nikt podobienstwa miedzy nimi... Bo jesli to rozne sukienki, to nawet odcien moze nie trafic sie taki sam... no chyba ze by byly szyte na miare z tego samego materialu...

Jeszcze masz sporo czasu do slubu, wiec mysle ze cos razem wymyslicie...

A siostra pana mlodego - mysle ze moze jest po prostu wybuchowa i raczej nie miala na mysli tego ze nie chce byc druhna, szczegolnie ze nie obarczasz jej wieloma obowiazkami... Ale porozmawiaj z nia szczerze, abstrahujac od sukni, co o tym byciu druhną sądzi... moze jest niesmiala i sie tym stresuje?
Bo mysle, ze ostatecznie mogloby jej byc przykro, gdybys tak bez wyjasnienia tej sprawy zrezygnowala z niej...
Awatar użytkownika
madah
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: dolnośląskie

Postprzez demetrios » Czw Paź 01, 2009 9:13 am

Dziewczyny, dziękuje za kolejną porcję opinii. Wracając do tematu sukienek to właśnie mają być one uszyte z takiego samego materiału u jednej krawcowej na miarę. Krawcowa jest sprawdzona zarówno przeze mnie jak i przez druhny bo przy rożnych okazjach szyjemy sobie u niej jakieś sukienki. A więc żadnego dysonansu kolorystycznego by nie było.
Ale tak jak Mada_h napisała jest jeszcze sporo czasu, więc pewnie do jakiegoś porozumienia dojdziemy.
A siostra mojego Artka to jest bardzo śmiała osóbka, która lubi być w centrum, więc to na pewno nie stres wpływa na jej podejście do tematu.  

Awatar użytkownika
demetrios
kocham to forum? :)

Miejscowość: okolice Krakowa

Postprzez ko_anka » Sob Paź 03, 2009 9:21 pm

Mi sie ogromnie podobaja takie druhny, pieknie sie prezentuja i na zywo, i na fotach, jeszcze jak maja male identyczne bukieciki - mniammm..
Nie rozumiem dlaczego ktos kreci nosem na taka propozycje, ja bym byla zachwycona:)
Moja zadna kolezanka ktora brala slub nie wymyslila czegos takiego, ale chetnie bym sie zgodzila.
Moze to wynika z takiego podejscia, ze na slubie to panna mloda ma sie wyrozniac, a dziewczyny, ktore chca sie wystroic i "blyszczec", niechetnie sie tak "upodobnia"? Chyba o to im chodzi, innego powodu nie czuje...
faaajnie tu macie...

Awatar użytkownika
ko_anka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bunia » Nie Paź 11, 2009 5:03 pm

Ja tez jestem za, ale jesli potencjalne druhny sa smetne i nie chca tego "procederu", to, za przeproszeniem, kij z nimi.
Fajne dziewczyny sie zgodza, bo czemu nie?

Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez karolina1985 » Pon Paź 12, 2009 9:23 am

wikucha napisał(a):a ja byłam w 1998 roku na weselu u kuzyna i panna młoda miała aż siedem druchen ubranych w ten sam kolor (różowy) tylko każda w inny fason. A dlaczego tyle??? Bo 5 dziewczyn to były jej siostry, szósta to byla siostra modego a siudma to przyjaciolka mlodej,....

i jakos zadna ani nie nazekala ani focha nie strzelala ani nic....a po oczepinach  kazda przepbrala sie w swoja sukienkę, nawet panna mloda zalozyla inna balowa suknie.

jak się ma normalną rodzinę to wsio wychodzi a jak nie to niesety takie później sa problemy.......
Kochanie posłuchaj doswiadczonych mężatek :) (żart)
TO JEST TWÓJ DZIEŃ....
Jeżeli prosisz żeby ktoś sie ubrał tak, a nie inaczej to jezeli dziewczyny są tak jak wikucha pisała NORMALNE to nic nie staniwi problemu,jeżeli im to absolutnie nie odpowiada to zrob po swojemu wybierz jedna na swiadka,albo inny zestaw druhen,spelnij swoje marzenia,bo bedziesz pozniej załować.
Ja zrealizowałam dokladnie wszystko tak jak chcialam,ciasta,fotograf,dj,wszystko było wyłacznie moja decyzja nawet kwartet smyczkowy był BO JA CHCIAŁAM.
Pisze to bo smam mam szwagierke ,która dokładnie rok temu urzadziła mi karczmienna awanture bo poprosilam zeby podczas pierwszego tanca rodzice pozniej do nas dołączyli ,a poniewaz jego rodzice sa po rozwodzie,to z matka zatanczyc miał facet szwagierki a ona sama z ojcem KOCHNA!!!! jak ona mnie zjebała!!!!!!!!!!!!!! w luznej rozmowie!teraz sama przyznaje ze to był glupi pomysł,ale to byla rozmowa tylko.
Nie dawaj sie absolutnie siostrom ani tesciowej,stawiaj na swoim bo teraz to jest taka proba sił,kto ile może....u mnie tak było!
trzymam za ciebie kciuki,może jak faktycznie maja sie tak zachowywac jakby je tev sukienki parzyły to niech po koscielnym sie przebiora?
Awatar użytkownika
karolina1985

Postprzez demetrios » Pon Paź 12, 2009 12:25 pm

Serdecznie dziękuje zarówno tym doświadczonym mężatką :) jak i tym przyszłym. Na razie temat stanął w miejscu bo zajęta jestem innymi weselnymi sprawami. Ale jak to w końcu będzie z tymi druhnami i ich sukienkami na pewno napiszę.

Awatar użytkownika
demetrios

Postprzez lilka886 » Pon Paź 12, 2009 1:27 pm

A ja ostatnio poprosiłam siostrę jako moją świadkową, żeby miała bladoróżową sukienkę to ona się oburzyła i powiedziała, że nie chce różowej:p:p:p Ale jakoś się tym nie przejęłam, bo to moja siostra i w sumie będzie jedyną świadkową oprócz świadka, to kolor nie jest ważny. Ale powiedziałam, że żadnej czarnej ani brązowej sukienki.

lilka886
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez lilka886 » Pon Paź 12, 2009 1:28 pm

Na dodatek moja siostra ma 17 lat, więc jeszcze trochę się buntuje:p

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez karolina1985 » Pon Paź 12, 2009 1:54 pm

Fijanse napisał(a):
Wiesz ważna funkcja ważną funkcją ale ja też nie byłabym najszczesliwsza w fioletoworóżowopodobnej sukience. Oczywiście i ja będę miała druhny.. i to 6 :). Myślałam żeby ubrać je podobnie ale z góry wiem że to nie wypali dlatego moim rozwiązaniem są bukiety.... 6 identycznych bukietów. I myślę że to wystarczy. Z reszta znam dziewczyny dobrze i wiem że nie założą kwiecistych wydekoldowanych sukienek które rzucaja się w oczy! Co do stanu cywilnego owych druhen tylko 2 będą pannami. I wydaje mi się że przyjęcie iż druhna musi być stanu wolnego jest zdecydowanie przesadzone. Albo chcesz mieć przy sobie najbliższe przyjaciółki albo panny na wydaniu :) Ale to jest tylko moje zdanie. Ja generalnie nie toleruje wszelkich przesądów, rzeczy które są przyjęte i rzeczy które być powinny bo tak wypadałoby :)
A i co do druhen - zostało to zapożyczone i właściwie w każdym filmie widać grymasy na twarzy podczas przymierzania tych fioletowawych sukienek :)
powiem tak ostatnio ogladałam film z pewnego slubu,i przy ołtarzu przy młodychbstało duuuzo dziewczyn kazdacw innej sukience przez pierwszych pare chwil nie miałam pojecia czemu one nie siadaja podczas ceremonii,własnie po bukietach poznałam ze to druhny niestety jezeli nie maja chcociaz kolorystycznie podobnych sukienek wyglada to idiotycznie....
Awatar użytkownika
karolina1985

Postprzez aaggii » Wto Lis 17, 2009 2:55 pm

No ja tez sobie kilka miesiecy temu wymyslilam ze fajnie by bylo miec trzy druhny (2 siostry mojego P i moja siostra), rowniez chcialam aby mialy identyczne sukienki nawet planowalam za te sukienki zaplacic, bo wiedzialam ze niestety trudno dojsc do porozumienia z trzema osobami kazda ma swoje gusta, ale jak powiedzialam to mojej siostrze to ona juz stwierdzila za po slubie przebierze sie w swoja, wiec sobie odpuscilam sprawe z trzema druhnami.... na razie nie mam zadnej :(  poza tym jedna z moich przyszlych szwagierek juz pokazala jak bardzo moge na nia liczyc wiec stwierdzilam ze to bezsensu  :(
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez demetrios » Wto Lis 17, 2009 3:22 pm

Widzę Agakwiat, że masz podobne problemy do mnie. Ja na razie sobie odpuściłam temat druhen. Żadnej z nich jeszcze tak oficjalnie o to nie prosiłam. No zobaczymy co to będzie jak już przyjdzie co do czego. Na razie się tym staram nie przejmować. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
demetrios

Postprzez Niezapominajka » Czw Lis 19, 2009 7:30 pm

Dziewczyny w tym dniu zapewne wszystko sie nie uda tak jak sobie to wymysliłyście, chodź nikomu tego nie zycze, ale znajome które juz maja to za soba potwierdzaja ten fakt. Dlatego nie warto się przejmować m.in kolorem sukien dla  druhen. Nie pozwolcie by ten dzień popsuł wam jakis mały drobiazg, tak na prawde nieznaczący.

Pamietajcie, że to dla nas pannien młodych jest to najwazniejszy dzień i nikt tak tego czuje jak my, nawet swiadkowa czy druhny, bo to nie jest ich dzień. Na pewno jest to dla nich wazne ze wzgledu na wyróznienie jakim je obdazylysmy ale nie oczekujmy by byly tak samo pzrejete jak my. Poza tym to ze sa drugnami lub swiadkowymi nie oznacza ze maja przestac miec własne zdanie.

Ja sie ciesze ze osoba która wybralama na swiadkowa bedzie w ten dzien przy mnie. A jaka bedzie miec suknie to juz na prawde mniej wazne. Ani dekold, falbanki czy długosc.

Głowa do góry to i tak dla każdej z nas bedzie cudowny dzień nawet bez druhen w fioletowych sukniach:)
Niezapominajka
super gaduła
super gaduła

Postprzez aalcia » Śro Lut 17, 2010 3:29 pm

Demetrios myślę, że jesteś jak najbardziej normalna, w końcu to Twój dzień i masz prawo wymagać troszkę więcej, zwłaszcza od osób, które niejako wyróżniasz, propniując im bycie druhnami. Ja miałam 9 druhen, ma tyl bliskich koleżanek plus szwagierka i przyjaciółka, że bardzo chciałam je jakoś wyróżnić. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, a problem sukienek rozwiązałyśmy w ten sposób: na poszukiwanie materiałów pojechałyśmy we trzy, bo dziwewczyny z różnych miejscowości i nie było jak się zgrać, ale była brunetka, blondynka i ruda, więc udało się coś wybrać, żeby każdej pasowało. Ja też mam swoje kolorki, fiolety, turkusy, szarości. Wybrałyśmy morski turkusowy. Kupiłam ile trzeba materiału, i podzieliłyśmy na 9 części, każda druhna dostała swoją porcję. Fasonu oczywiście nie narzucałam, tylko umówiłyśmy, że długość sukienek mniej więcej w okolicach kolan. Dziewczyny same sobie szukały krawcowych i szyły sukienki na własną rękę. Żeby nie było tak pięknie, też nie obyło się w niektórych przypadkach bez kręcenia nosem namateriał czy kolor, ale w końcu stwierdzono, że to mój dzień i pretensje schowano do kieszeni. Ja płaciłam za materiał, a dziewczyny za szycie. Wyszło pięknie, niezapomniana pamiątka. A i tylko jedna przebrała się w trakcie wesela, a były plany, że przynajmniej 5. Ja zostawiłam tu wolną rękę, zależało mi tylko na kościele i na sesji. Moje druhny mialy do tego takie same bukiety i były nie lada atrakcją na weselu. Każdy pan chciał z nimi tańczyć no i fajnie się wyróżniały. Uważam, że pomysł fajny, zresztą kiedyś była nawet taka tradycja, moja babcia miała 4 druhny i czterech drużbów, a kolor i fason sukienki? Czy to najważniewjsze? Wiadomo, każda chce wyglądać jak najkorzystniej, ae przecież to Panna Młoda ma być najpiękniejsza!!!!
Jak chcesz wyślę Ci parę zdjęć na priv.
aalcia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez demetrios » Czw Lut 18, 2010 9:43 am

Aalcia bardzo proszę o zdjęcia. No i dzięki za wsparcie:)

Awatar użytkownika
demetrios

Postprzez agnese » Czw Lut 18, 2010 10:57 am

demetrios-ja też mialam poczatkowo taki zamysl w glowie-mamy z mlodym 3 siostry do wykorzystania ;) ale potem stwierdzilam, ze niech one jednak kupią sobie suknie jakie im sie beda podobaly. Wg mnie jest to fajny pomysł, ale pod warunkiem, że druhny tż bedą Twoje zdanie podzielać. Nie ma co na siłę kogoś zmuszać. Rozumiem, że jest to nasz dzień, ale przeciez zalezy nam także by i nasi goscie super sie bawili i trzeba zrozumieć i uszanowac fakt, że to, co podoba się nam niekoniecznie może podobac się innym...Aczkolwiek trzymam kciuki by udało Ci się wszystko po Twojej myśli rozwiązać :) !!!
Awatar użytkownika
agnese
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez sour_pie » Pon Lut 22, 2010 1:23 am

Demetrios nie daj sie tak latwo! Przeciez to twoj dzien a dziewczyny ktore beda obok ciebie staly gdy bedziesz skladala przysiege powinny to zrozumiec.

Na wszystkich slubach na ktorych bylam druhny mialy jednego koloru sukienki (ten sam material), z krojami bylo roznie bo wiadomo nie zawsze figura pozwala. I na wlasnym slubiem zamierzam ubrac dziewczyny w jednakowe sukienki i dac im jednakowe bukiety. Wiem ze wybieranie sukienek bedzie super frajda i juz sie nie moge tego doczekac, szkoda ze ja dodatkowej nie dostane:)

I na twoim miejscu przemyslalabym jednak czy napewno nie sa ci blizsze twoje 3 przyjaciolki. I jesli ktos skomentuje ze nie sa pannami, odpowiedz ze potrzebujesz prawdziwego wsparcia kobiet z doswiadczeniem i pelnym zrozumieniem tego waznego dnia:)

Powodzenia
sour_pie
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez demetrios » Pon Lut 22, 2010 10:32 am

Dzięki dziewczyny za opinie. Na razie temat zamarł ale już niedługo będzie trzeba go poruszyć. Na pewno napiszę jak w końcu się ta sytuacja rozwiąże.

Awatar użytkownika
demetrios

Postprzez grandowa » Wto Mar 16, 2010 7:04 pm

a może poprostu zaznacz żeby sukienki były krótkie tzn do kolan, czy jak wolisz długie i np w jakiś pastelowych kolorach,a bukieciki takie same??
grandowa

Miejscowość: Częstochowa/ Jelenia Góra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Między nami kobietami

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>