Remont

blaski i cienie, gdzie mieszkać i jak urządzać

Remont

Postprzez Hella » Wto Wrz 01, 2009 7:28 pm

Kobitki - czasem któraś wspomni, że robi remont itp. Macie namiary na jakichś sprawdzonych ludzi od remontów [gładzie, malowanie, łazienka,ew.drobne instalcje elektryczne]???
Coś nam się widzi, że w naszej kawalerce pomieszkamy jeszcze z kilka lat a ona prooooosi się o gruntowne odswieżenie. Tyle, że na reklamowaną ekpię nas nie stać..

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez tinkerbell » Wto Wrz 01, 2009 10:17 pm

Wysłałam na priv :)
tinkerbell
prawie tu mieszkam:)

Re: Remont

Postprzez margolcia2167 » Pią Paź 08, 2010 8:52 am

nas też czeka remont z początkiem przyszłego roku. ale nie mamy problem z szukaniem ekipy remontowej, bo narzeczony wszystko praktycznie zrobi, tylko znajomy nam płytki ułoży i brat pomoże przy przerabianiu instalacji elektrycznej. tyle taniej remont nas wyniesie.
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez marlinka1 » Pon Paź 11, 2010 4:40 pm

a nie możecie drobnych rzeczy sami zrobić malowanie panele itp....ja raczej sama wszystko w domu remontuję zresztą uwielbiam to a wychodzi naprawdę taniej niż ekipa...może instalacje to już fachowiec ale popytajcie też po rodzinie i znajomych pewnie ktoś ma zaprzyjażnione złote rączki...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Postprzez berbyll » Pon Paź 11, 2010 9:15 pm

My też mamy teraz remont i mieszkanie jak na razzie wygląda masakrycznie. W sumie to jeden pokój tylko, ale przez to mamy całą resztę zagraconą. Mój mąż też wszystko robi sam. Naweet sam burzył jedną ściankęw pokoju hehe, ale w końcu budowlaniec. Niestety mąż jest tylko w weekendy wdomu, więc tak nam się ten remont przedłuża, że masakra. Tyle dobrze, że właśnie taniej i można na takiej ekipie zaoszczędzić.

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez Wesołek » Śro Mar 09, 2011 2:52 pm

Ja niedawno remont robiłem. Sam lubię podłubać ale czasu mało, więc ekipę zatrudniłem ehh.. po drugim dniu butelek od piwa i zapłaconej dniówki nie wiadomo za co wygoniłem i zacząłem szukać. Strasznie ciężko o dobrego, terminowego i przede wszystkim punktualnego fachowca.
Awatar użytkownika
Wesołek
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez jasada » Śro Mar 09, 2011 11:44 pm

My sie bedziemy zabierac za remont naszego mieszkania gdzies w lipcu i chcemy zdazyc do wrzesnia, zeby zaraz po slubie wprowadzic sie. I ostatnio przyszedl nam genialny pomysl do glowy, zeby jeden pokoj podzielic na 2 mniejsze i w ten sposob wygospodarowac sobie sypialnie i oddzielny pokoj dla dziecka.
Tak mi sie spordobal ten pomysl i mojemu K. tez, ze teraz rozmawiamy wylacznie o tym i cieszymy sie na ta sypialnie jak dziec. I myslimy w jakim stylu ja urzadzimy itd...Oby tylko wszystko sie udalo...

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez jasada » Sob Maj 14, 2011 8:21 am

A'propos remontu to zaczęliśmy działać już w tym kierunku. Wczoraj dostaliśmy od pana 3 wstepne projekty kuchni. Jestem zadowolona. Jeszcze pewnie pozmieniam jakieś szczegóły, ale na razie jest ok.
Tak myśle, żeby szafki zrobić w kolorystyce szaro-fioletowej. Na projekcie mamy wniliowo-fioletowe, tez fajne.
Kuchni jest malutka a trzeba w niej zmieścić sporo sprzętów agd, ale jakos poszło, nawet mini bar do jedzenia sie znalazł.

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez ewelinka89 » Sob Maj 14, 2011 1:31 pm

jasada napisał(a):A'propos remontu to zaczęliśmy działać już w tym kierunku. Wczoraj dostaliśmy od pana 3 wstepne projekty kuchni. Jestem zadowolona. Jeszcze pewnie pozmieniam jakieś szczegóły, ale na razie jest ok.
Tak myśle, żeby szafki zrobić w kolorystyce szaro-fioletowej. Na projekcie mamy wniliowo-fioletowe, tez fajne.
Kuchni jest malutka a trzeba w niej zmieścić sporo sprzętów agd, ale jakos poszło, nawet mini bar do jedzenia sie znalazł.

A masz namiar na firmę, która robi fajne, niedrogie meble pod zabudowę do kuchni? ;)
ewelinka89

Postprzez jasada » Nie Maj 15, 2011 8:37 pm

No właśnie chyba czar prysł jak usłyszałam koszt kuchni. Pan po wyliczeniu całości zaśpiewał nam... uwaga... 14500zł za same szafki. Przypominam, że kuchnia jest mała, ma 6m2. A trzeba jeszcze doliczyć koszt montażu, co uważam przy takiej kwocie bezczlnością wspominać o tym i oczywiście koszt całego agd (płyta gaz., piekarnik, lodówka, pralka, zmywarka i zlewozmywak). Kuchnię zamówiliśmy w Black Red White, ale możliwe, że przy takie cenie zrezygnujemy.
Poprostu przy meblach na wymiar i do zabudowy BRW jest drogie.

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez valhalla » Nie Maj 15, 2011 10:31 pm

No kwota konkretna, mi by się chyba słabo zrobiło, bo tak jak piszesz dochodzi jeszcze cała reszta, na którą też trzeba wydać niemałą kasę. Ja mam o tyle dobrze, że mój teść jest stolarzem i jak tylko poprosimy to nam zawsze jakieś mebelki zmontuje (ma facet naprawdę talent), z kolei moi dalsi kuzyni mają tartak więc co by nie było mamy zawsze jakąś alternatywę ;)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez jasada » Pon Maj 16, 2011 1:09 pm

NO wiem, koszmar jakiś. Ale szafki tak mi sie podobają, że może spróbujemy coś przyoszczędzić. Może z czegos zrezygnujemy, np. bojler może zostanie nieobudowany. Zobacze co z tego wyjdzie, czekam na poprawki w projekcie.

Awatar użytkownika
jasada

Postprzez valhalla » Pon Maj 16, 2011 1:16 pm

No jeśli Ci się tak podobają ;) To inwestycja na lata także jeśli Was stać to można zacisnąć zęby i przełknąć tę cenę, a bojler najwyżej sobie zabudujecie za jakiś czas ;)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez ewelinka89 » Pon Maj 16, 2011 4:21 pm

O kurcze, to ładna sumka.. Ja liczyłam, że tak do 5 tysięcy coś znajdziemy (do salonu z aneksem kuchennym). Jak do tego dojdzie kuchenka pod zabudowę z płytą indukcyjną (ok. 2,5 tysiąca), okap (pewnie też z 500 zł) i lodówka pod zabudowę (z 1500 zł) to i tak wychodzi ogromna suma za kuchnię, bo prawie 10 tysięcy. A przecież jeszcze kafelki, podłoga;/ Mam nadzieję, że uda nam się coś w racjonalnej cenie znaleźć ;(
ewelinka89

Postprzez Edusia » Wto Lip 12, 2011 12:00 pm

mi meble kuchenne mają przywieźć 5 sierpnia
w chwili obecnej mam piekrnik,mikroflakę,lodówkę i zmywarkę już kupione wsio stoi
meble na wymiar płaciłam 9 300
część agd kupiłam bo pod zabudowę właśnie to idzie - ale ceny straszne
ciekawa jestem jaki będzie efekt całościowy

Awatar użytkownika
Edusia

Postprzez agaawa » Śro Lip 13, 2011 11:36 pm

A ja przeczytałam kilka wątków tutaj i widząc, że ludzie robią porządki, remonty i inne tam takie przed tym wielkim dniem, to również się zmotywowałam...

Nakleiłam po 3 miesiącach stania w kącie naklejki (taki tapety z wzorem kwiatowym) na ścianę. A stały i się kurzyły, bo nie miałam jakoś weny...

Dobrze, że jest to forum, zawsze to człowieka zmotywuje:)
agaawa

Postprzez Edusia » Czw Lip 14, 2011 6:04 am

hehe :) Agaawo gratuluję zmotywowania :)

my wczoraj zadzwonilismy do tego kolesia co robi nam meble kuchenne i poprosilismy za dodatkową płatności o samodomykacze ( żeby drzwiczkami nie trzaskać ) i dopłacamy do interesu za wszystko 88zł więc da się przeżyć.
Przed naukami pojechalismy do Leyroa Merlin i kupiliśmy zlew do kuchni i baterię i mieliśmy farta bo promocja akurat na to była :D około 200 zł zaoszczędziliśmy

Awatar użytkownika
Edusia

Postprzez asia548 » Wto Mar 11, 2014 1:16 pm

My mamy zamiar coś takiego zrobić - w naszym obecnym mieszkaniu jest niestety duży z tym problem
asia548
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez magda86 » Sob Sty 24, 2015 6:58 pm

gdy remontowaliśmy nasze mieszkanie naszą ulubioną strona a zarazem sklepem stał się Leroy Merlin. Jest to jedyny chyba sklep budowlany, na stronie internetowej można znaleźć ceny produktów. Jest to dość istotne w porównywaniu cen podczas remontów. Niestety jest to okres, w którym wydatków jest mnóstwo i każda zaoszczędzona złotówka jest na wagę złota :)
magda86
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Szymon507 » Pon Sty 18, 2016 3:09 pm

Remont naszego mieszkania wykonałem ja i teściu  oraz mój tata. Teraz sam wszystko ogarniam na bieżąco.
Szymon507
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Następna

Wróć do Wspólne mieszkanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>