czego mlodzi NIE CHCA na prezenty:

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez Emilka88 » Czw Lip 30, 2009 12:30 pm

Halia jak ktoś ma już z góry ustalone co chce dostać to spoko. Ja na przykład nie ośmieliłabym się prosić nikogo o zestaw obiadowy na 12 osób który kosztuje 2400zł - a z kasy ślubnej po uzbieraniu już właśnie takie konkretne rzeczy można kupić. Za kieliszki dałam 1000 zł a za sztućce 1500. O żadną z tych rzeczy nie miałabym odwagi prosić bo są moim zdaniem zbyt drogie jak na prezent od jednej osoby no i kupując samemu ma się możliwośc skompletowania tych przedmiotów tak żeby do siebie pasowały - np. sztućce z zestawem obiadowym w jednym stylu - nowoczesny albo klasyczny itp. Natomiast z codziennych zarobków też zawsze szkoda wydać tyle kasy na okazjonalne zestawy w najlepszym gatunku - zawsze jest coś pilniejszego, dlatego uznałam że weselna kasa to najlepszy moment

Ja w swoim poście napisałam że polecam wydać cześć kasy na takie rzeczy, bo zdaję sobie sprawę że nie każdy robi taki użytek z pieniędzy i faktycznie często one się rozchodzą nie wiadomo na co i kiedy, dlatego taki zakup można zaplanować sobie wcześniej i zaraz po ślubie kupić żeby kaska nie "parzyła" :) .
Ale każdy robi jak uważa, ja z natury jestem praktyczna i sama wolę sobie dekorować mieszkanie i kupować rzeczy o jakich pisałam wyżej bo chyba - jak znam siebie - serce by mnie bolało że dostałam np. zestaw sztućców nie taki jak mi się podobał ale szkoda kupować nowy - taki jak mi się podoba, bo ten sprezentowany w sumie już jest.
Emilka88
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Emilka88 » Czw Lip 30, 2009 10:48 pm

Ha ha no życzę Ci żebyś nie dostała 10 sztuk żelazek, choć na podstawie ostatnich obserwacji doszłam do wniosku że ludzie jak już się podejmują kupna jakiejś rzeczy na wesele to robią to bardziej rozważnie niż kiedyś - pytają albo uprzedzają o zamiarach żeby ewentualnie młodzi zapanowali nad tym, albo kupują rzeczy w miarę oryginalne, z małym prawdopodobieństwem powtórzenia, więc chyba nie ma się co obawiać ;)
Ja nastawiłam się na kasę, ale też miałam osoby które bardzo chciały dać coś od siebie w formie prezentu materialnego - tak jak Twoja koleżanka - i nie protestowałam. Właściwie każdy miał powiedziane że wolimy kasę ale to jest tylko SUGESTIA - nikomu nie narzucaliśmy się z tym co ewentualnie mógłby dać.

Właściwie to nie nastawialiśmy się specjalnie pod kątem prezentów -co każdemu polecam - i chyba dlatego wesele zwróciło nam się w samej gotówce z nadwyżką i wpadło też kilka prezentów, więc biorąc pod uwagę że za wszytko płaciliśmy sami to jesteśmy na +.
Emilka88
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez mimblunia » Pią Lip 31, 2009 7:34 am

Emilka to super, że zebraliście tyle pieniążków.
Ale z tym zbieraniem to masz rację - nie nastawiam się na mnóstwo pieniędzy i prezentów - to ma być tylko dodatek do naszego wspaniałego wesela :-). Zwłaszcza, że wiem ze są rózne sytuacje finansowe - niektórych znajomych wręcz prosiłam by kupili malutki drobiazg - ale żeby koniecznie przyszli.

Once... I've wanted to be the greatest......
Awatar użytkownika
mimblunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Dżastina » Nie Sie 23, 2009 2:53 pm

dne ręczniki, fajne miseczki, łyżki do sałatek (jak potem zobaczyłam ile kosztują to sie przeraziłam), zelazko (sama je wybierałam), ikonę ręcznie robioną przywiezioną przez rodzinę z Bułgarii... A reszta gosci dała nam pieniadze. Zaskoczyło mnie to, ze np. rodzice zony kuzyna mojego męża też przesłali nam prezent... To bardzo miły gest, raz w Bułgarii u nich bylismy, a tu taka pamięc.
Dżastina
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław / Brzeg Dolny

Postprzez ::Pati:: » Śro Sie 26, 2009 6:50 pm

agd, zastaw stołowych, kuponów,obrazów i innych bezużytecznych prezentów...temu mówimy zdecydowane NIE! :)
::Pati::
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Haruka82 » Sob Wrz 12, 2009 2:36 pm

Ostatnio mi mój M powiedział, że jego rodzina wypytuje się co chcemy dostać. Nie stać ich na niebotyczne pieniądze w kopercie i dlatego chcą kupić nam sprzęt AGD. Niestety z doświadczenia wiem, że czekałby na nas stos prezentów w stylu "made in tesco", które nie tylko nie zmieściłyby się w naszej kuchni to jeszcze rozwaliłyby się podczas pierwszego użycia. Dlatego powiedzieliśmy rodzince, żeby się złożyła w kilka osób i kupiła coś porządnego.

Haruka82
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Haruka82 » Sob Wrz 12, 2009 2:46 pm

halia napisał(a):
mimblunia - ja tez tak chce. Dziewczyny z pracy tak sie mnie podpytują co bym chciała, wiec odrazu mowie,ze łądną pościel albo zestaw obiadowy (talerze, talerzyki itp.). Wiem,że człowiekowi samemu szkoda kasiory na coś takiego, wiec jak kupią Goście to bedzie to miłą pamiątka.

W mojej pracy to jest już tradycja, że na prezent ślubny daje się ładną pościel. Ostatnio koleżanka się pytała co chciałabym dostać, że może chcę coś innego. A ja oczywiście powiedziałam z przekonaniem "Oczywiście, że pościel"

Haruka82
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez emm » Nie Wrz 13, 2009 5:32 pm

My też się długo zastanawialiśmy co wolelibyśmy dostać kase czy prezent i doszliśmy do wniosku, że nie będziemy gościom nic narzucać, co zechcą to dadzą. Dla nas najważniejszy będzie fakt, że przyjmą zaproszenie i zechcą uczestniczyć w najważniejszym dla nas dniu.
Ja natomiast również miałam ostatnio dylemat idąc na wesele przyjaciółki czy dać pieniądze czy prezent i jeśli prezent to jaki? I wyszłam z założenia, że ja od przyjaciółki na własnym weselu wolałabym dostać jakiś prezent, który będzie dla mnie pamiątką od niej. Dlatego postanowiłam, że kupię coś co prawie na pewno się nie powtórzy. Kupiłam komplet, dwóch skórzanych pięknych portfeli,z gwarancją dwuletnią itd. Niedawno widziałam jak oboje go używają, natomiast od innych znajomych słyszę opinię, że był to bardzo oryginalny i też praktyczny prezent:)
Awatar użytkownika
emm
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Sallyan_86 » Nie Wrz 13, 2009 5:45 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Wto Wrz 20, 2011 9:46 am, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86
kocham to forum? :)

Miejscowość: --------------

Postprzez emm » Nie Wrz 13, 2009 6:00 pm

Dokładnie prezent praktyczny ale też taki, z którego się będzie przez długi czas korzystało bo porządny:) zanim kupiłam te portfele to sama się zastanawiałam i wypytałam się też znajomych i rodziny czy cieszyliby się z takiego prezentu i wszyscy powiedzieli, że tak- bo sami kupiliby sobie portfel może za 30 zł  z a 'la skóry :) do tego włożyłam kilka grosików na szczęście i cieszę się, że mój prezent jest teraz użyteczny:) w zasadzie to co damy Młodym zależy od tego jak są dla nas bliscy. Mi  osobiście byłoby głupio dawać swojej najlepszej przyjaciółce kasę, wolałabym żeby miała jakąś pamiątkę na trochę dłuższy czas niż pieniądze.
Awatar użytkownika
emm
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez lilka886 » Śro Wrz 16, 2009 12:40 pm

My zamiast kwiatów będziemy prosić kupon w totka a zamiast prezentów- pieniądze. Jesteśmy młodzi, mamy niecałe 23 lata, chcemy mieć jakiś start.

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez yolka18 » Pon Wrz 21, 2009 9:38 pm

u mnie czesc gosci byla z daleka i zamiast kwiatow to dawali nam inne upominki, czesc dolozyla troche grosza do kopery, pare osob kupilo jakies czekoladki, dostalismy rowniez ramke na zdjecia, maskotke dla potomka, no i piekna grawerowana skrzynke z dwoma kielkszkami do szampana rowniez z grawerka, a takze koszyk w ktorym byl likier, cos typu rafaello i 2 kieliszki :)
yolka18
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Przemyśl/Wrocław

Postprzez jana » Czw Paź 22, 2009 2:13 am

jestem za...

Pragnąc przełamać tradycje stare,

By nie mieć na przykład żelazek parę

i zaoszczędzić przemiłym Gościom

łamania głów nad prezentów mnogością,

podpowiadamy:

mile widzianym i bardzo wygodnym

będzie bilecik ze znakiem wodnym.

Awatar użytkownika
jana
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez jasada » Czw Paź 22, 2009 8:34 am

Przede wszystkim nie chcialabym dostac :
  tzw. "kompletow do kawy"
  zelazka z promocji (bo najtansze)
  poscieli
  ogolnie taniego AGD
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez Liziii » Czw Paź 22, 2009 10:57 am

Ja wolalabym kase - chcemy wyremontowac mieszkanie, w ktorym juz mamy meble, dywany, naczynia i sprzet AGD czy RTV (jedynie dokupimy TV bo mamy stary i to mniejszy niz moj monitor..). Nikt z gosci nie kupi mi przeciez okna, nowych drzwi do lazienki czy pieknych rolet okiennych (sama jeszcze nie wiem w jakich kolorach beda pokoje).

A nietrafione prezenty to wg mnie:
- posciel (bo rozmiar, tkanina, kolory moga byc nietrafione)
- modna zastawa stołowa (moda sie zmieni, zastawa zostanie, chyba ze ją wytłuczemy) - jesli juz, to klasyka..
- sztućce (bo ja akceptuje tylko staromodne, wąskie, a wszystkie obecnie są szersze i łopatowe)
- małe AGD, czyli miksery, tostery, ekspresy etc.. - to juz mamy; a żelazko kupię sama
- małe czy duże RTV
- obrazy, bibeloty i inne łapokurze
- rzeczy "ładne" - bo każdy ma inny gust.
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez P&M » Czw Paź 22, 2009 11:27 am

My naszych gości tez będziemy prosić o pieniążki. Od sierpnia mieszkamy już razem we włansym, nowo wybudowanym mieszkaniu. Mieszkanie mamy wyposażone zaczynając od mebli, poprzez sprzęt RTV i AGD a kończąc na zastawach i innych podobnych rzeczach jakie dostaje się na prezent ślubny. Pieniążki zebrane na slubie zamierzamy w połowie odłozyc na konto a w połowie wydać na podróż poślubną naszych marzeń...

Awatar użytkownika
P&M
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Niezapominajka » Czw Paź 29, 2009 9:14 am

Ślub to dla mnie dzień, w którym chce z najblizszymi cieszyc się z naszego szczęścia:) Prezenty na wesele to cos  w stylu 'tradycji" która jest i już. I nikt jej nie podważa. Jest to jednak mily dodatek. kto liczy, że jak poprosi o same pieniążki i tym sposobem zwróca mu sie koszty wesela to niestety może się przeliczyc. Prezenty to miły gest gości, pamiątka od najbliższych z dniu slubu. dołączanie kartek do zaproszenia że chcemy pieniążki a nie prezenty, oczywiście w postaci"miłego" wierszyka, wydaje mi się narzucaniem. Ja na slub siostry sprawilam jej prezent. Kase dostaliby i nawet nie pamietali za jakis czas od kogo ją dostali. Ozywiście prezenty powinny chodź troche trafiac w upodobania młodych, a nie byc standardowym prezentem slubnym np. posciel. Ja osobiście nie nastawiam sie ani na kase ani na prezenty. To co chiałabym mieć to zastawe w motyw bambusów. Ale mimo tego nie mam zamiaru pytac się gości czy mi ją sprawią. U mnie nie będzie listy prezentów czy kartek :prosze o kase. To dla mnie dodatek. Nie dla prezentów czy  kasy organizujemy wesele:) Oczywiście wszystko zależy od tego co młodzi czują mi byłoby głupio;)
Niezapominajka
super gaduła
super gaduła

Postprzez kociaczek » Czw Lis 26, 2009 12:26 pm

Hmm... niezapominajka, ja się trochę nie zgodzę... wiem, po prostu wiem, ze prezenty dostaniemy, a wolałabym, żeby były raczej trafione, więc pomysł mamy taki:
Ponieważ większość rodziny, szczególnie Ślubnego jest spoza Wrocławia i nie będzie miała szansy zobaczyć naszego nowego, mam nadzieję, ze od grudnia już zamieszkanego mieszkania, dodamy do zaproszeń sugestię o pieniądze - raz, że unikną szukania i tarabanienia się z prezentem, a dwa, kasa młodym na starcie bardzo się przydaje :)

Znajomym natomiast, ponieważ są to głownie ludzie w wieku 25-29 lat - czyli też "na dorobku" -  przygotujemy stronkę z listą prezentów i kontaktem do świadków, bo o pieniądze głupio nam prosić ludzi, którzy wiemy, że za dużo ich nie mają. Na kilku weselach w naszym gronie się to świetnie sprawdziło, szczególnie, że jeśli Młodzi wpisali np. zestaw różnych kieliszków, na które nas samych nie było stać, to można się było dogadać z innymi gośćmi i kupić tylko do czerwonego wina - ktoś inny kupił do białego, a jeszcze kto inny do wódeczki. Kilka osób poprosimy też o "usługi" związane ze ślubem - moja przyjaciółka, która pieniędzy ma niewiele, za to niesamowite zdolności plastyczne, zostanie poproszona, żeby w ramach prezentu ślubnego przygotowała nam księgę ślubną :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez jasada » Czw Lis 26, 2009 12:56 pm

kociaczek świetny pomysł z tą listą dla przyjaciół. Zastanawiałam się jak to rozwiązać. Też osobiście uważam, że głupio znajomych prosić o pieniądze a tala lista to świetny pomysł. My dostaniemy to co chcemy, no bo przecież jeśli coś będzie za drogie to na prezent może się złożyc kilka osób.
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez Gatto » Czw Lis 26, 2009 1:08 pm

to nie zawsze jest tak, ze o pieniadze sie prosi - by sie zwrocilo!
Mysmy poprosili, bo:
1. Mieszkamy w Holandii i mamy male autko..jak mielibysmy to przetransportowac??
2. Mieszkamy juz dlugo razem, mamy prawie wszystko co potrzebne..a nie chcialabym prezentow, ktore upchnelabym w szafie.
Naprawde mnie nie obchodzilo ile od kogo dostalismy. A poprosilismy o pieniedze na wyremontowanie kuchni...i na to wlasnie je wydajemy :)
Choc daleko..ciagle blisko

Awatar użytkownika
Gatto

Miejscowość: Haga

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>