sala Balkon na Krakowskiej

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Re: sala Balkon na Krakowskiej

Postprzez owieczka87 » Nie Mar 10, 2013 9:25 am

ktoś był wczoraj na dniach otwartych ;)
super sprawa - każda sala powinna się tak organizować ;)
Chciałam spróbować jakiś przekąsek ale niestety wioska się zjechała chyba nie jedząc obiadu w domu......

I trzeba powiedzieć, że w naszym rejonie Balkon robi się numerem 1.
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez barsha » Nie Mar 10, 2013 12:59 pm

Byłam wczoraj :) Pomysł dnia otwartego genialny - z rozkoszą patrzyłam jak od godz. 15:48 coraz więcej ludzi zaczęło krążyć przy stołach z jedzeniem :) Chociaż z największym zdziwieniem przyjęłam właścicielkę z dumą robiącą listę rezerwacji kolorów - czuła się jak ryba w wodzie :))) U mnie ślub coraz bliżej, więc nieuzasadnione lęki biorą górę - mam nadzieję, że właścicielka odniesie się do naszych uwag :)
barsha
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Marynka » Nie Mar 10, 2013 4:33 pm

Ja również byłam:) te dekoracje tak mnie olśniły, że nie wiem jaką wybrać :)
Które Wam się najbardziej podobały?
Najgorsze jest to, że nie da się nimi podzielić w jednym dniu, jak ktoś ma ,,pół" sali :P

Awatar użytkownika
Marynka
kocham to forum? :)

Postprzez Marynka » Śro Kwi 03, 2013 5:36 pm

Jak ktoś chce się szybko hajtać, tzn. jeszcze w tym roku tj. 2013, balkon ma wolną salę na 22.06.2013 r.
:)

Awatar użytkownika
Marynka

Postprzez barsha » Śro Kwi 03, 2013 7:43 pm

ktoś zrezygnował? No niech to - jak ja szukałam sali na czerwiec to nic nie było, to kwiecień mi zaproponowali i się zgodziłam ;) Może warto rozważyć przełożenie ślubu ;)
barsha
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Marynka » Śro Kwi 03, 2013 9:42 pm

barsha napisał(a):ktoś zrezygnował? No niech to - jak ja szukałam sali na czerwiec to nic nie było, to kwiecień mi zaproponowali i się zgodziłam ;) Może warto rozważyć przełożenie ślubu ;)

Pewnie tak, zresztą różnie bywa...
Napisałam to, bo widziałam, że są na forum hojraki, które organizują wesela w kilka miesięcy i szukają terminów :)
A Wy w tym kwietniu się hajtacie? :)

Awatar użytkownika
Marynka

Postprzez betalena » Pią Kwi 05, 2013 2:49 pm

owieczka87 napisał(a):

Mówisz o rejonie Wrocławia? Nie powiedziałabym. Zresztą, co kto lubi. Nie każdy lubi typowy weselny styl. Niektórzy szukają bardziej wyszukanych i eleganckich wnętrz, których też jest wiele, robią większe wrażenie, są bardziej pożądane i droższe niż Balkon.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Marynka » Sob Kwi 06, 2013 10:53 am

betalena napisał(a):
owieczka87 napisał(a):

Mówisz o rejonie Wrocławia? Nie powiedziałabym. Zresztą, co kto lubi. Nie każdy lubi typowy weselny styl. Niektórzy szukają bardziej wyszukanych i eleganckich wnętrz, których też jest wiele, robią większe wrażenie, są bardziej pożądane i droższe niż Balkon.

Elegancja zatem nie oznacza typowego weselnego stylu?
Jest duże zainteresowanie Balkonem, ale nikt nie mówi, że jest to sala idealna.
Sama organizuję tam wesele, zdaję sobie sprawę z tego, że sala ma wiele mankamentów...
Mój wybór jest wynikiem prostej kalkulacji:
- dobra (dla rodziny) lokalizacja;
- opcjonalne, zróżnicowane wg. możliwości finansowych menu; moje: zawierające wszystko oprócz owoców, alkoholu/200 zł os.
- różnorodny wystrój;
- ilość gości ( u mnie 80 os.)
Każdy organizuje wedle własnych możliwości finansowych, a to, że coś jest droższe wcale nie oznacza lepszego.
O gustach się nie dyskutuje, jak napisałaś: ,,co kto lubi" :)

Awatar użytkownika
Marynka

Postprzez owieczka87 » Nie Kwi 07, 2013 12:27 pm

Widzę, wreszcie ktoś porządny i myślący na forum - to do koleżanki Marynki ;)
Pewnie można mieć wesele w pałacu tańczyć obok obrazów itd.

A do koleżanki wyżej - wymieć chociaż jedno miejsce lepsze od Balkonu w kategorii cena/jakość.

Miłocin drogi, jakieś Garbarnie czy Jaski to idą na ilość...

Marynka napisał(a):Każdy organizuje wedle własnych możliwości finansowych, a to, że coś jest droższe wcale nie oznacza lepszego.
O gustach się nie dyskutuje, jak napisałaś: ,,co kto lubi" :)

Nawet jak bym miał nieograniczoną kasę to nic innego bym nie wybrał :) To może ten Miłocin bo ładnie się wokół. Ale chyba nic innego. Mam siedzieć, na jakiś 'eleganckich" krzesłach i czuć się jak w muzeum :D No ale niektórzy potrzebują takiego czegoś - szkoda tylko gości weselnych :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Pon Kwi 08, 2013 7:48 pm

Najlepszą obroną jest atak? Owieczko, wyluzuj troszkę. Po prostu uważam, że Balkon wcale nie jest numerem 1 i tyle. A elegancję za tę samą cenę masz również kilka budynków dalej. I uważam, że jedzenie mają tam bardziej wykwintne, bo jest nawet do wyboru wersja z dziczyzną. Owszem, Balkon ma wiele wersji kolorystycznej, ale nie każdy chce mieć taki weselny styl. Niektórzy wolą stonowane miejsca ;) Opuszczam konwersację, bo widzę, że jesteś podpalona strasznie. A swoją drogą, w Balkonie też byłam i właścicielka zrobiła na mnie tragiczne wrażenie pod względem dbałości o to, o co klient prosi. Próbowała prawie na siłę wcisnąć nam inny termin (w dodatku piątkowy!!), bo akurat ten, którym byliśmy zainteresowani był już zajęty. Prawie nie chciała nas wypuścić, tylko na każde stwierdzenie, że nie jesteśmy zainteresowani robieniem wesela w piątek, ani w żaden inny dzień, rozgadywała się na temat zniżek, jakie da nam w piątek, gdzie akurat kasa nie grała żadnej roli... Ale to już moje osobiste odczucia. Byłam na weselu przyjaciół w Balkonie i uważam, że było bardzo fajnie, żadnych wpadek itp, bo nie ma nic złego w tym miejscu (dlatego też je odwiedziliśmy). Ale mówienie, że jest to numer jeden we Wrocławiu i okolicy jest według mnie przesadą ;) Dla wielu osób jest to po prostu plastik kicz, no ale o gustach się nie dyskutuje. w 2012 żadna z forumowych PMek nie organizowała tam wesela. Udanej za.bawy życzę i tak jak wyżej wspomniałam, opuszczam konwersację, więc, Owieczko, odpuść sobie dalsze oburzenia ;)

Martyna, elegancja nie musi oznaczać weselnego stylu, bo niby dlaczego? Przecież nie wszystko, co eleganckie musi być weselne.. A cennik, menu opcjonalne i podaną ilość gości dostaniesz w wielu innych miejscach. Także Balkon to tylko kwestia wyboru "Balkonowego" designu, który nie każdemu odpowiada.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez panna_monika » Pon Kwi 08, 2013 8:33 pm

bet w końcu ktoś (a nie ja) postanowił odpisać naszej owcy (która swoją drogą jest facetem ;))
podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałaś.

każdemu podoba się co innego więc nie rozumiem narzucania własnego zdania, że taka sala to nr 1 itd.

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez owieczka87 » Pon Kwi 08, 2013 9:17 pm

betalena napisał(a):Najlepszą obroną jest atak? Owieczko, wyluzuj troszkę. Po prostu uważam, że Balkon wcale nie jest numerem 1 i tyle. A elegancję za tę samą cenę masz również kilka budynków dalej. I uważam, że jedzenie mają tam bardziej wykwintne, bo jest nawet do wyboru wersja z dziczyzną. Owszem, Balkon ma wiele wersji kolorystycznej, ale nie każdy chce mieć taki weselny styl. Niektórzy wolą stonowane miejsca ;) Opuszczam konwersację, bo widzę, że jesteś podpalona strasznie. A swoją drogą, w Balkonie też byłam i właścicielka zrobiła na mnie tragiczne wrażenie pod względem dbałości o to, o co klient prosi. Próbowała prawie na siłę wcisnąć nam inny termin (w dodatku piątkowy!!), bo akurat ten, którym byliśmy zainteresowani był już zajęty. Prawie nie chciała nas wypuścić, tylko na każde stwierdzenie, że nie jesteśmy zainteresowani robieniem wesela w piątek, ani w żaden inny dzień, rozgadywała się na temat zniżek, jakie da nam w piątek, gdzie akurat kasa nie grała żadnej roli... Ale to już moje osobiste odczucia. Byłam na weselu przyjaciół w Balkonie i uważam, że było bardzo fajnie, żadnych wpadek itp, bo nie ma nic złego w tym miejscu (dlatego też je odwiedziliśmy). Ale mówienie, że jest to numer jeden we Wrocławiu i okolicy jest według mnie przesadą ;) Dla wielu osób jest to po prostu plastik kicz, no ale o gustach się nie dyskutuje. w 2012 żadna z forumowych PMek nie organizowała tam wesela. Udanej za.bawy życzę i tak jak wyżej wspomniałam, opuszczam konwersację, więc, Owieczko, odpuść sobie dalsze oburzenia ;)

Martyna, elegancja nie musi oznaczać weselnego stylu, bo niby dlaczego? Przecież nie wszystko, co eleganckie musi być weselne.. A cennik, menu opcjonalne i podaną ilość gości dostaniesz w wielu innych miejscach. Także Balkon to tylko kwestia wyboru "Balkonowego" designu, który nie każdemu odpowiada.

Ale nazwy tego super miejsca obok balkonu to nie podałaś..
To że jakieś laski nie robiły tam wesela to chyba nie jest żaden wyznacznik. Chociaż patrząc ogólnie na poziom tego forum to Balkon jeszcze zyskuje w oczach, że takie osoby tam nie robiły:)

A wymyślanie akcji o właścicielce to trochę słabe. Pewnie jak sobie zażyczyłaś np. jakieś udziwnienia to co się dziwić;)

A panna_monika wiedziałem że się odezwie :D

panna_monika napisał(a):
każdemu podoba się co innego więc nie rozumiem narzucania własnego zdania, że taka sala to nr 1 itd.

To, że napisałem, że to sala nr 1 nie jest spowodowane tylko moim zdaniem. Bardzo dużo osób z branży weselnej, czy to DJ, czy kamerzyści polecają to miejsce. Więc tą opinie wyraziłem na podstawie ich słów ;) Ale wiem trudno to ogarnąć :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Wto Kwi 09, 2013 12:01 am

Haha, a jednak zajrzałam ;) Owieczko, nie żadne udziwnienia, tylko chciałam wesele w sobotę siódmego lipca (wielkie halo, co?), który był już zajęty ;) więc nam na siłę wciskała piątkowy termin, na szóstego. Kiedy powiedzieliśmy, że nie jesteśmy zainteresowani, to zaczęła mamić nas zniżkami itp. Dla niej to po prostu biznes (w którym jest znakomita), ale niektórzy oczekują bardziej personalnego podejścia. Taki, ot, dysonans poznawczy ;)

Zresztą, po co miałabym wymyślać jakieś historie (głodnemu chleb na myśli, co? :) ), napisałam przecież, że bawiłam się tam dobrze na weselu jako gość i uważam, że organizacja była bezbłędna, młodzi byli bardzo zadowoleni. Przecież nie bez powodu w ogóle tam pojechałam, aby pytać o termin, prawda mądra głowo? I wcale nie twierdzę, że miejsce bądź właścicielka ma w sobie coś złego. Po prostu uważam, że nie jest to wiodące miejsce we Wrocławiu.
Ale widzę, że ty MUSISZ mieć najlepsze, więc wszystko to, co ty masz jest najlepsze. Żałosne i śmieszne, ale ktoś musi dostarczać innym ludziom rozrywki :)

A swoją drogą, skoro uważasz, droga Owieczko, że to forum ma tak niski poziom (bo nikt inny nie organizuje w Balkonie), to po co w ogóle tutaj zaglądasz? Żeby podzielić się z nami, wieśniarami do potęgi, które organizują swoje wesela w tych wszystkich Jaskach, Garbarniach i innych Rewirach, swoimi przemądrymi przemyśleniami? Wydaje mi się, że masz mnóstwo kompleksów i bardzo nudzisz się w życiu.. Szczególnie, że udajesz panienkę, która zaraz zaraz wyjdzie za mąż. Bez komentarza, po co koleś wchodzi na raczej babskie forum, na którym plotkuje się o bzdetach typu kolor kwiatków czy wzór koronki na sukience? No chyba, że próbujesz Balkonowi zrobić reklamę, to trochę słabo ci idzie, musisz się doszkolić :D

owieczka87 napisał(a):
panna_monika napisał(a):

To, że napisałem, że to sala nr 1 nie jest spowodowane tylko moim zdaniem. Bardzo dużo osób z branży weselnej, czy to DJ, czy kamerzyści polecają to miejsce. Więc tą opinie wyraziłem na podstawie ich słów ;) Ale wiem trudno to ogarnąć :)

Jaka sala, tacy kamerzyści i didżeje. "Bardzo dużo osób z branży weselnej poleca to miejsce". Bardzo dużo osób, które lubią Dodę, będą polecać muzykę Dody i Doda będzie popularna, ale czy Doda jest fajna? Według mnie jest kiczowata, plastikowa i nieprawdziwa. Idziesz swoim nurtem, który wychwala jedną salę, ale jest wiele innych. Osobiście mnie nikt nie polecił tej sali, oprócz pary młodej na której weselu się tam bawiłam. To kwestia gustu, co się komu podoba.

Ale wniosek nadal jest ten sam: Balkon nie jest zdecydowanym numerem jeden. Fakt, jest jedyny w swoim rodzaju i dość popularny, ale jest równie lub mniej popularny niż kilka innych miejsc, których wymieniać nie będę, bo wszyscy je znają, a poza tym to wątek Balkonu, więc nie będę robić reklamy.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez owieczka87 » Wto Kwi 09, 2013 7:19 am

A ja dalej nie znam nazwy tego genialnego miejsce które jest wg ciebie blisko balkonu :)

Ale można się trochę pośmiać :) Wystarczy swoje zdanie stanowczo powiedzieć i już laski się spinają jak by to Bóg wie co było :)
Oj biedni faceci :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez panna_monika » Wto Kwi 09, 2013 7:34 am

Owieczko dziewczyny z forum wiedzą gdzie bet miała wesele i jak było więc daj sobie spokój z tym "no dalej nie wiem gdzie taka super sala". Skoro i tak to masz gdzieś to po co pytasz?

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez owieczka87 » Wto Kwi 09, 2013 8:03 am

Już sobie poradziłem :)
Hmm no pewnie to jest sala całkiem inna od balkonu :)
Coś a'la kluby we Wrocławiu była Oławska a obecny Teatr :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Marynka » Wto Kwi 09, 2013 8:08 am

Ale się dym zrobił...
Ja tam z wyboru na chwilę obecną jestem zadowolona.
Jeszcze jak widzę, że nie ma nic do zarzucenia Balkonowi, to się nie martwię :)

Awatar użytkownika
Marynka

Postprzez QueenB » Wto Kwi 09, 2013 7:06 pm

Mam pytanie, jak wygląda wspolpraca z wlaścicielką? Widziałam, że były posty dotyczące dni otwartych, byłam tam ale właścicielka nie wywarła na mnie wielkiego wrażenia. W rozmowie ze mną i nażeczonym nie była profesjonalna ani nie słuchała tego co do niej się mówiło, ciągle przerywała i krytykowała co mówiłam. Mamy mieć tam wesele we wrześniu i szczerze mówiąc jestem troche przerażona jej zachowaniem. Czytałam również, że ma gust, nie zgodze się, a tym bardziej z wypowiedzią Marynki. Żadna z przedstawionych propozycji mnie nie zachwyciła. Lokal ma potencjał, ale te wszystkie dekoracje na stołach były jak z lat 90'tych. Sala-elegancka i delikatna, a propozycje dekoracji tragiczne.
QueenB
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Marynka » Śro Kwi 10, 2013 7:50 pm

Uważam, że było tyle dekoracji, że można coś wybrać:
- zielone, różowe, kremowe, srebrne, pomarańczowe, fioletowe jasne, ciemne, odcienie czerwieni.
Ja mam generalnie mętlik w głowie, bo nie wiem czy skusić się na dekoracje klasyczne, kolory stonowane, czy zaszaleć i użyć intensywnych odcieni dekoracji :)

Nie znam właścicielki, ślub bierzemy dopiero za rok, ale wydaje mi się, że przedstawione dekoracje można modyfikować - wydaje mi się :P
Pytaliście się o to?

Awatar użytkownika
Marynka

Postprzez owieczka87 » Śro Kwi 10, 2013 8:54 pm

Na pewno się da:)
Wiesz laski chciały latające talerze to się dziwią że właścicielka się nie zgodziła :D
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>