kto ma thermomix?

czyli nasze (pierwsze?) eksperymenty w kuchni, szybkie przepisy na kolację we dwoje, zdrowy obiad, diety, nowoczesna kuchnia

kto ma thermomix?

Postprzez bunia » Pią Lip 03, 2009 10:07 pm

Dziewczyny, prosze o opinie czy macie to urzadzenie - na ile faktycznie laczy funkcje miksera, sokowirowki, blendera, i nie wiem czego tam jeszcze ale brzmi niezle, a kosztuje sporo - czy naprawde jest taka rewelka?
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez tirin__tirin » Pią Lip 03, 2009 10:08 pm

Ja mam i dla mnie rewelka.
tirin__tirin
kocham to forum? :)

Postprzez bunia » Pią Lip 03, 2009 10:30 pm

Kurde, nie liczylam na szybki na odzew, a tu od razu... ale dlaczego tak skromnie, blagam, napisz WSZYSTKO,
zalety, wady, blagam!!! duuuzooo!!
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez barbórka » Sob Lip 04, 2009 6:37 am

Moja koleżanka ma i też jest bardzo zadowolona :) ale ja bym się raczej nie zdecydowała na taki zakup
barbórka

Postprzez bunia » Pon Lip 06, 2009 9:49 am

Dziewczyny, prosze o wiecej na ten temat...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez tirin__tirin » Pon Lip 06, 2009 10:12 am

Wiecej? no ok. Thermomix z moim domu jest juz pnad 10 lat. Uzywany jest raczej bym powiedziala u nas sporadycznie, ale to tylko z powodu prowadzonego przez nas tryby zycia. A tak do konkretow to: przyrzad robi doslownie wzytsko od siekania, mielenia po gotowanie. Jedyna jego wada to to ze nie obiera warzyw ;) A tak serio no coz - na pewno jest bardzo przydatny rodzinom posiadajacym male dzieciaczki - robienie zupek papek to doslaownie kilka sekund.  Co do jego umiejetnosci to na pewn sie przydaje do roebienia salatek czy siekania warzyw do zupy. Tarka na pewno idzie w odstawke. Robienie plackow zieniaczanych to rowniez kilka sekund i brak pokaleczonych palcow. Jezeli chodzi o gotowanie w nim zup to oim zdaniem to glupota bo thermomix ma pojemsnosc tylko 1,7 litra wiec troche za malo (ale to moje zdaie). W moim domu najbardzie przydaje sie do pieczenia ciast, buleczek siweyzhc, chleba od czasu do czasu, wyraniania ciasta na pizze, pierogi i wszelkiego rodzaju kluski. Proponuje zaprosic do siebie osoby roiace prezentacje wowczas zapoznasz sie z tym garnkiem.
tirin__tirin

Postprzez barbórka » Pon Lip 06, 2009 5:33 pm

Moja koleżanka natomiast używa go bardzo często;
Dla mnie to ta "maszyna" rzeczywiście może być bardzo przydatna i na pewno ułatwia wiele rzeczy ale ja bym w życiu za nią nie dała 4000. Może gdyby kosztowała 500 to bym się zastanowiła
Tym bardziej że w sumie ten thermomix nie robi niczego takiego czego nie jesteś w stanie zrobić sama
barbórka

Postprzez bunia » Pon Lip 13, 2009 8:55 am

Wlasnie dlatego chce sie dowiedziec czy warto czy nie - ale podobno to ogromna oszczednosc czasu, a to dla mnei bardzi wazne. Kolezanka mi mowila, ze np w pare sekund sieka ziemniaki na placki ziemniaczane, a sama bym to robila pol godziny - to dla mnie bardzo wazne... prosze \was o wiecej opinii:)
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez anetka_b » Wto Lip 14, 2009 10:38 pm

tirintirin napisał(a):Wiecej? no ok. Thermomix z moim domu jest juz pnad 10 lat. Uzywany jest raczej bym powiedziala u nas sporadycznie, ale to tylko z powodu prowadzonego przez nas tryby zycia. A tak do konkretow to: przyrzad robi doslownie wzytsko od siekania, mielenia po gotowanie. Jedyna jego wada to to ze nie obiera warzyw ;) A tak serio no coz - na pewno jest bardzo przydatny rodzinom posiadajacym male dzieciaczki - robienie zupek papek to doslaownie kilka sekund.  Co do jego umiejetnosci to na pewn sie przydaje do roebienia salatek czy siekania warzyw do zupy. Tarka na pewno idzie w odstawke. Robienie plackow zieniaczanych to rowniez kilka sekund i brak pokaleczonych palcow. Jezeli chodzi o gotowanie w nim zup to oim zdaniem to glupota bo thermomix ma pojemsnosc tylko 1,7 litra wiec troche za malo (ale to moje zdaie). W moim domu najbardzie przydaje sie do pieczenia ciast, buleczek siweyzhc, chleba od czasu do czasu, wyraniania ciasta na pizze, pierogi i wszelkiego rodzaju kluski. Proponuje zaprosic do siebie osoby roiace prezentacje wowczas zapoznasz sie z tym garnkiem.
zgadzam się z tirintirin..bardzo przydatne do pieczenia ciast, surówek, robienia soków czy dżemu...moja siosta ma i bardzo sobie chwali, a jak go nie używała to ja pożyczałam swego czasu...ile on teraz kosztuje ...4 tys??? Pamiętam jak kupowaliśmy go siostrze w prezencie ślubnym 8 lat temu i kosztował 3200...
Sama sobie kiedyś go kupię :) tylko teraz nawet nie wiem gdzie go dostać :)  Wcześniej przyjeżdżała do nas Pani na prezentację , a teraz????  Poproszę o namiary gdzie można go kupić...
anetka_b

Postprzez fzd » Wto Lip 14, 2009 11:10 pm

Poszukaj namiarów do sprzedawców na stronie vorverka lub u wójka Google - on zawsze pomoże ;)
Awatar użytkownika
fzd
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez anulek » Śro Lip 15, 2009 9:30 am

Moja mama też ma i jest bardzo zadowolona - sama też bym chciała mieć takie cudo. Jeszcze jak mieszkałam w domu, to bardzo często go używałam. Jest to fajne i wygodne urzadzenie wielofunkcyjne. Polecam, chociaż cena rzeczywiście powala...

anulek
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez barbórka » Śro Lip 15, 2009 6:30 pm

anetka_b napisał(a):tylko teraz nawet nie wiem gdzie go dostać :)  Wcześniej przyjeżdżała do nas Pani na prezentację , a teraz????  Poproszę o namiary gdzie można go kupić...

Teraz też się robi takie prezentacje :) właśnie moja koleżanka na prezentacji go kupiła
barbórka

Postprzez bunia » Wto Lip 21, 2009 8:46 am

Dzieki dziewczyny, na stronach o termomiksie jest bardzo malo info o tym jak dzialaja i jakie maja funkcje, a zanim sie zdecyduje na prezentacje, chce wiedziec wiecej, bo mam wrazenie, ze akurat na pieczeniu ciast, robieniu dzemow i pieczeniu chleba mi nie zalezy, bardziej pod katem "normalnych dan" i obiadow, prosze napiszcie o daniach wiecej, dziekuje!

Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez wiecich » Wto Lip 21, 2009 7:38 pm

Witam
mam thermomix 2 lata i używam go codziennie, można na nim wyczarowac cuda np ryba na parze do tego sos np czosnkowy i ryż na parze a i jeszcze warzywa a wszystko w ciągu pół godziny.Często robię kluski na parze (takie pampuchy drożdżowe) na słodko np z jagodami albo z sosem.Mogłabym tak wymieniać do bólu.Korzystam z ksiązek (moja kolezanka sprzedaje jest przedstawicielem więc mam dostęp do najnowszych ksiązek)ale też ekpertmentuję z przepisami z innych źródeł.Dla mnie rewelacja , ni wyobrazam sobie życia bez tego przyjaciela
wiecich
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bunia » Śro Lip 22, 2009 9:43 pm

Kurcze, z calym podziekowaniem, ale specjalnie rejestrujesz sie na forum zeby ten jeden wpis o thermomixie zrobic?... hmmm...
bardzo poprosze o wypowiedzi stale uzytkowniczki, jesli jeszcze ktos ma albo ktos bliski...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez wiecich » Czw Lip 23, 2009 6:28 am

szukałam przepisów i trafiłam na forum więc się wypowiedziałam
pozdrawiam
wiecich
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bunia » Pon Lip 27, 2009 9:04 am

Rozumiem, dzieki bardzo, wznawiam pytanie, moze byc na priv, czekam nadal na Wasze opinie o thermomixie
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez zeberrka » Śro Paź 21, 2009 1:38 pm

U mnie w domu thermomix też już funkcjonuje bardzo długo. Moja mama używa go prawie codziennie. Jeśli chodzi o gotowanie na parze to trzeba zakupić wraz z thermomixem takie urządzenie Varoma - chyba że teraz sprzedają je od razu w zestawie. My mamy Varomę także mama pichciła czasem coś na parze. Ale bardziej wykorzystywaliśmy go do robienia placków ziemniaczanych, soków, koktajli, kawy cappucino (pyyyycha), różnego rodzaju ciast, dżemów, surówek. Do urządzenia są dołączane książki z przepisami.
Mi najbardziej smakują bułeczki drożdżowe (takie jak często na prezentacji robią).
Odkąd nie mieszkam z rodzicami, to mam straszną chrapke na zakup thermomixa i czekam na jakieś wolne środki ;)
Awatar użytkownika
zeberrka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez igor » Nie Lut 14, 2010 8:35 pm

Nie wiedziałam ,że coś takiego istnieje:)
to sie dokształciłam przy okazji
Ola i Igor
igor
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez adanieszka » Pon Lut 15, 2010 1:02 am

bunia polecam Ci thermomix w 300% Mam go w domu, tzn. rodzice mają, ale jak będę się wyprowadzać to już oświadczyłam mojej rodzinie na co mogą sie złożyć na prezent ślubny dla mnie/nas :D
mamy go od 3 lat i prze pierwszy rok stał i wyglądał tylko ładnie na blacie kuchennym. A od 2 lat szalejemy z mamą. Wszystko co dziewczyny wcześniej napisały jest prawdą. Można robić w nim wszystko od gotowania na parze, poprzez pierogi, kawę, koktajle, sałatki i musiałabym tu siedzieć całą noc i wypisywać. Jedynym minusem jakim dostrzegłam jest to, że jak potrzebuję zmielić jakąś małą ilość jedzenia (np. ostatnio robiłam sos i wcześniej podgrzaną cebulę z czosnkiem i przecierem pomidorowy wrzuciłam do thermomix'a i wszystko przykleiło się do ścianek no i nie za bardzo mi się to zmieliło....)
Najlepszym - jak dla mnie - przykładem do zaprezentowania jego "zdolności" moze być to że ciasto na pierogi robisz w 5-7 minut i wychodzi Ci tak rewelacyjne, że przy rozwałkowywaniu nawet podsypywać mąką nie musisz :D no i że tak szybko sie robi to często przygotowuję sobie 1 porcję i robie pierogi sezonowe, czyli z truskawkami, jagodami itp. Akurat wystarcza dla nas na jeden obiad i nie muszę babrać się w mące.
Co do zup to faktycznie ma małą pojemność, ale to wszystko zależy czy chce sie ugotować zupę na 2-3 dni czy tylko na jeden obiad. Fajne są przepisy na zupy-kremy.

Latem też robię koktajle. Thermomiź świetnie kruszy lód oraz wyschnięte na skałę bułki z których robię bułkę tartą - bo raczej kazdemu jakieś tam pieczywo czasami zostaje :)

Przepisy w ksiażkach są bardzo fajne, ale czasami trzeba je delikatnie przerobić po swojomu, do swojego smaku i czasami np. trzeba dodać więcej maki lub cukru niż jest w przepisie, ale to wychodzi wszystko w praniu :)

Trochę się rozpisałam, ale mogłabym tak dłużej.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany prezentacją, to mogę wysłać na priv namiary na kobitkę, która robi prezentację.

No i plus jest też taki, ze można go kupić na raty, bo nie zawsze jest się w stanie pozbyć w jeden dzień 4000 zł :)
* * Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości * *
Awatar użytkownika
adanieszka
często tu wpadam
często tu wpadam

Następna

Wróć do Kulinaria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>