kiedy wysylac zaproszenia?

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

kiedy wysylac zaproszenia?

Postprzez beata80 » Wto Sie 16, 2005 5:21 pm

czesc, ajk jest przyjete - na ile przed slubem trzeba wysylac gosciom zaproszenia? dziekuje za info, pozdrawiam Was
Beata
  :kiss_heart:
Awatar użytkownika
beata80
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez ja_nina » Pon Paź 03, 2005 11:18 pm

Jak ja podptywalam, to podobno najlepiej minimum 3 miesiace przed slubem. Jak sie planuje na wakacje i zna termin to lepiej chociazby ustni edac znac jak najwczesniej, bo ludzie czyli potencjalni goscie planuja urlopy i lepiej zeby to wzieli pod uwage. Pozdrawiam
:kwiatek:

:))))
ja_nina

Postprzez Gość » Wto Sty 17, 2006 12:48 am

Czesc, tez mysle ze 3 m-ce wystarcza, w dodatku slyszxala, ze co wazniejszych i bliskich gosci podobno wypada informowac osobiscie i wrecz osobiscie im zaproszenia wreczac.
Tez tak praktykujecie?
Gość

Postprzez ilona » Wto Mar 07, 2006 4:15 pm

Jesli jest sie na miejscu to wyjatkowo elegancko jest podobno zawiezc zaproszenia i wreczyc osobiscie przez oboje narzeczonych. Tym dalszym znajomym oraz rodzinie, ktorze sa spoza miejsca zamieszkania, oczywiscie poczta i najlepiej minimum trzy miesiace wczesniej, zeby ludzie w przypadku lata mogli urlopy poplanowac:)
Wiekszośc kobiet jest zagorzałymi przeciwniczkami małżeństwa, dopóki ktos ich nie poprosi o rękę (Oscar Wilde)
Awatar użytkownika
ilona
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez anis » Nie Cze 11, 2006 8:22 pm

:kwiatek:  hmmm... Nasz wielki dzień to wrzesień 23  zaproszeń jescze nie mamy ale zamiar z rozdaniem kwalifikuje sie na sierpień ;) myśleliśmy aby to zrobić po 15 sierpnia ale z tego co widze to chyba będzie za późno;( moja kuzynka która bierze slub pod koniec lipca również  dopiero teraz rozesłała zaproszenia wiec nie wiem od czego to zalezy. :dwaserca:
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wołomin

Postprzez daisy80 » Pon Cze 12, 2006 7:16 am

Moj wielki dzien to 19 sierpnia i wczoraj rozdalismy pierwsze zaproszenia:)
daisy80
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Trzebnica

Postprzez Malwis » Pon Lip 31, 2006 3:06 pm

Czesc, ja tez mysle sobie, ze wreczenie zaproszenia to jedno, lae jak sie zna termin to mozna slownie jak najszybciej wspomniec komu sie da, zeby sobie ludzie na przyklad nie planowali wczasoe wtedy, szczegolnie jesli chodzi o te miesiace wakacyjne.
Moja kolezanka znala termin juz w lutym, wesele w sierpniu, a jak wyslala w czerwcu zaproszenia, okazalo sie, ze 6 osob ma w tym czasie wykupione wakacje i ich nie bylo, a na nich jak sie okazalo jej akurat zalezalo. Tak ze jak wiecie to slownie radze duzo wczesniej podac date i poinformowac nieoficjalnie.
Awatar użytkownika
Malwis
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez anis » Pon Lip 31, 2006 10:15 pm

My już pierwsze zaproszenia rozdalismy ;D teraz to juz z górki ;)
co do zaproszeń mówionych ;)  myślę, że osoby które są zżyte z nami  wiedziały o tym dużo wczesniej, tym bardziej, że teraz sale welesną trzeba zamawiać co najmniej pół roku wcześniej ;/  potem mogą nastąpić problemy;(
Co do rozdawania zaproszeń spodziewajcie się różnych reakcji również tych negatywnych.
Ostatnio dzwoniłam do chrzestnej w sprawie propozycji przyjazdu do niej w odwiedziny (z którą nie utrzymuje kontaktów), jak byłam mała (nie pamiętam aby mnie odwiedzała zero kontaktów z jej strony) chyba uważała, że chrzest komunia i to wszytsko co doniej należy, ja jako gówniarz nie przykładałam do tego uwagi, nie chciała moze nei miała ochoty jej sprawa. Jednak ja biorąc ślub uważałam, ze miło by mi było gdyby rowenież chrzesna uczestniczyła w tak waznym dniu dla mnie. Po usłyszeniu tego co miała mi do powiedzenia przez słuchawkę za przeproszeniem spierd... mi cały dzień ;( to co wygłosiła przez telefon tkwi w mojej głowie już kilka dnii, jedno co zrobiłam to jej serdecznie podziękowałam i powiedziałam "do widzenia".
:dwa serca: ale i tak nie to rypie czy ona bedzie czy nie ważne że będzie mój ukochany.
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez qll » Wto Sie 01, 2006 11:48 pm

anis napisał(a):My już pierwsze zaproszenia rozdalismy ;D teraz to juz z górki ;)
co do zaproszeń mówionych ;) myślę, że osoby które są zżyte z nami wiedziały o tym dużo wczesniej, tym bardziej, że teraz sale welesną trzeba zamawiać co najmniej pół roku wcześniej ;/ potem mogą nastąpić problemy;(
Co do rozdawania zaproszeń spodziewajcie się różnych reakcji również tych negatywnych.
Ostatnio dzwoniłam do chrzestnej w sprawie propozycji przyjazdu do niej w odwiedziny (z którą nie utrzymuje kontaktów), jak byłam mała (nie pamiętam aby mnie odwiedzała zero kontaktów z jej strony) chyba uważała, że chrzest komunia i to wszytsko co doniej należy, ja jako gówniarz nie przykładałam do tego uwagi, nie chciała moze nei miała ochoty jej sprawa. Jednak ja biorąc ślub uważałam, ze miło by mi było gdyby rowenież chrzesna uczestniczyła w tak waznym dniu dla mnie. Po usłyszeniu tego co miała mi do powiedzenia przez słuchawkę za przeproszeniem spierd... mi cały dzień ;( to co wygłosiła przez telefon tkwi w mojej głowie już kilka dnii, jedno co zrobiłam to jej serdecznie podziękowałam i powiedziałam "do widzenia".
:dwa serca: ale i tak nie to rypie czy ona bedzie czy nie ważne że będzie mój ukochany.

Moja kolezanka miala taki sma przepal z chrzesna, szczegolnie ze jej mama zmarla jak miala 12 lat, a wedle definocja mataka chrzestna powinna w takich sytuacjach sie wykazac, po to jest brana do tej funkcji. Ale najwyrazniej czasem chrzesnie nie wiedza po co sa i traktuja to jako zlo konieczne, pal ich licho, nie?

życie jest ql...
Awatar użytkownika
qll
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Dolny Slask poki co

Postprzez anis » Śro Sie 02, 2006 9:38 am

Poczatkowo było mi przykro nawet poleciało kilka łez;( ciesze sie, ze w tamtej chwili był mój misiaczek potrzebowałam go.
Teraz nie jest mi przykro, w końcu nie widziałam jej tyle lat nie interesowało ją nic żadne swieta, urodziny czy co kolwiek, jedno co usłyszałam od chrzesnej to opiernicz, że nie zaprosiłam jej na 18 (której wogóle nie robiłam) w/g niej powinnam zadzwonić i ja poinformowac mimo wszytsko;D z drugiej strony po co? skoro nie wyrabiam urodzin bo ani mnie ani moich rodziców na to nie było stać. Z drugiej strony 18 to taki magfoczny wiek? dlaczego nie pamiętała o św. Bozego narodzenia które dla mnei są tak ważne.
No cóż...
chciałam wykazać gest na ślub i skromne przyjęcie zaprosić skoro potraktowała mnie tak a nie inaczej  kij jej w oko. Ona nie jest mi do szczęścia potrzebna tylko mój ukochany.

szkoda tylko, ze człowiek w takich chwilach nie wie gdia ma język i zaskoczony sytuacją nei wie co powiedzieć;(

Jesze jedna rzecz poco sie decydować na chrzesną skoro nie wykonują swoich obowiazków nie wykazują zainteresowania a jak już ty wykarzesz jakiś gest to cie opierniczą;/  
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez klarcia » Śro Sie 02, 2006 3:07 pm

Witajcie,
Ja miałam wesele w lipcu, zaproszenia wysyłałam i rozwiziłam już w połowie kwietnia. Wydaje siędość wcześnie ale i tak jeszcze tydzień przed weselem rodzina mi odmówiła. Nie ma reguły kiedy trzeba wysyłać, i tak ten kto ma nie przyjść i tak nie przyjdzie.
pozdrawiam.
klarcia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez anis » Śro Sie 02, 2006 9:31 pm

wydaje mi się ze większosć myśli kategoriami "szkoda odmówić żeby sie nie brazili, lepiej wymyśleć potem jakaś ściemę"
Sama byłam proszona na wesele w lipcu i odtazu po otrzymaniu zaproszenia powiedziałam, ze finanse mi na to nie pozwalają przyszła przeprowadzka obecny remont i przygotowania do własnego słubu tym bardziej ze jeszcze autko mi nawaliło i naprawa nie mogła czekać. Gdyby nie to ze zaproszenie dostałam w ostatniej chwili 2 czy 3 tygodnie przed ślubem  to mozę bym się zdecydowała  myśle ze 2 tygodnie to zamało czasu jak na zakup kreacji tymbardziej ze niektórzy pracują również w weekendy i ciezko jest z wykolektowaniem czasu na cokolwiek.
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez qll » Wto Sie 08, 2006 4:35 pm

Moze nie wszyscy licza na kase i poprostu chcieli miec was na weselu? nie pomyslalas o tym? Odmawiac bo sie nie ma kasy, chyba slaby argument, ciuch na pewno masz z jakiegos sylwestra albo innej okazji, chyba nie chcialas tam isc i to juz moim zdaniem wystarczajace wytlumaczenie
życie jest ql...
Awatar użytkownika
qll
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez anis » Wto Sie 08, 2006 6:29 pm

chciałam iść jednak kiedy jej powiedziałam ze nie mam finansów to nic innego nie zaproponowała widać nie zależało im tak bardzo abyśmy byli ;) jeśli chodzi zaś o mnie i mojego narzeczonego gdy zapraszamy gosci i widzimy ze nie majapieniazków mówimy im ze nie chcemy od nich prezentów tylko samego ich toważystwa;)
Co do ubioru z sylwestra;) ostatnimi czasy sylwestra spędzamy razem z moim narzeczonym w domu więc co do stroju też jest różnie;)
Awatar użytkownika
anis
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez kajuta » Wto Wrz 19, 2006 8:42 am

anis jak tam się czujesz przed Wielkim Dniem :wykrzyknik:
kajuta
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Bojano

Postprzez maja » Nie Paź 01, 2006 10:33 pm

Kaju, a jak u Was??? Widze po tickerze ze to niedlugo juz?
jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie...
Awatar użytkownika
maja
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Ww

Postprzez qll » Sob Paź 07, 2006 4:12 pm

Jak sie date slubu zna to moim zdaniem nieoficjalnie dobrze jest jak najszybciej rozpowiedziec zeby ludzie znali termin i plany ustawili sobie.
Nawet pol roku wczesniej mozna wyslac oficjalne, nie zaszkodzi, tak mysle.
życie jest ql...
Awatar użytkownika
qll
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez NinaVanHorn » Pon Paź 09, 2006 10:35 am

Tak z 3 miesiące przed ślubem to jest dobry termin na rozdawanie zaproszeń.Ja planuję wręczać je osobiście z moim narzeczonym.
NinaVanHorn
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wrocław

Postprzez ja_goda » Śro Paź 11, 2006 10:45 pm

Mysle ze 3 miesiace to troche malo - o ile sie wie wczesniej o ktorej slub, gdzie co i jak to chyba pol roku wczesniej to bezpieczniejszy termin, szczegolnie jak sie planuje w miesiacach wakacyjnych. Czasem ktos wykupi wakacje w kwietniu a dostaje w maju zaproszenie na sierpniowe wesele i co - przeciez nie zrezygnuje z wakacji?
A jesli juz nie te oficjalne - zaproszenia, to zgadzam sie z Qll, zeby rozgadac jak najwczesniej, zeby nieoficjalnie bylo wiadomo o terminie.
No i rzecz jasna - jak sie niekoniecznie chce kogos zaprosic a nie wypada nie zaprosic, to wreczyc nawet 2 miesiace przed, cha cha, nie?
Awatar użytkownika
ja_goda
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez foszek » Czw Paź 12, 2006 7:56 am

Nie wiem co to za tendencja powstala w zakladach pracy, ale  kuzyn mojego przyszlego musia juz w tym roku powiedziec kiedy bedzie bral urlop w 2007 !!

Dlatego jak tylko juz sie ma termin wybrany, najlepiej powiadomic wszystkich najblizszych, a oni niech pzekarza to dalej poczta pantoflowa.
Awatar użytkownika
foszek
super gaduła
super gaduła

Następna

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>