Jaką kwiaciarnię wybrać ?

dekoracje kościoła, sali, samochodu, ozdoby ślubne, bukiet ślubny

Jaką kwiaciarnię wybrać ?

Postprzez Magda87 » Wto Mar 17, 2009 2:48 pm

Przejżałam wiekszość tematów na forum o kwiaciarniach i jednak nic konkretnego nie znalazłam.
Został mi miesiąc czasu do ślubu i nie mam zielonego pojęcia do której kwiaciarni się udać
Chciałabym usłyszec od was jakieś opinie, gdzie robiłyście albo zamierzacie robic bukiet ślubny, i którą najbardziej polecacie ? A także czy dobry wybór jest z tym bukietem.
Chciałabym bukiet w takim kształcie jak jest na zdjęciu, tylko zamiast róż tulipany:

Tylko tez się zastanawiam czy on będzie pasował dop mojej sukienki:

Magda87
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez gloriosa1 » Śro Mar 18, 2009 11:55 am

witam imienniczkę jeśli bym mogła ci doradzić to nie zamieniałabym róż na tulipany.mi wydaje sie że ten storczyk nie bardzo sie skomponuje z tulipanem.tulipan lubi chłodno i wtedy wygląda najlepiej jest zamkniety także jak będzie ciepło to nie będzie efektownie wyglądał.a tak wogóle to zaakcentowałabym w tym bukiecie czymś odrobine ciemniejszym aby nie był taki blaby przy taj sukni
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: wlkp

Postprzez gloriosa1 » Śro Mar 18, 2009 12:05 pm

hej jeśli bedziesz potrzebowała doradztwa zapraszam ja podeślę jakieś pomysły.przejżyj sobie jeszcze stronkę gdzie dziewczyny wklejają zdjęcia bukietów bo tan który wybrałaś jest ładny le wydaje mi sie że zleje się z suknią to po 1 a po 2 to np do tuipana dałabym róże tulipan pomarańczowy i te jasne róże myśle że było by fajnie .kurcze storczyka z tulipanem jakoś nie potrafie sobie wyobrazuić ale to tylko moje zdanie to tobie ma sie podobać bukiet pozdrawiam  :D
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez gosia&marcin » Śro Mar 18, 2009 12:48 pm

ja tez uważam że stroczyk i tulipan do siebie nie pasują.
a gdzie szukasz kwiaciarni??we wrocławiu??bo jesli poza to moge polwcic swoja tam gdzie ja zamawiałam bukiet
Awatar użytkownika
gosia&marcin
kocham to forum? :)

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Magda87 » Śro Mar 18, 2009 5:56 pm

gosia&marcin kwiaciarni szukam najlepiej we Wrocławiu. A w jakim mieście ty robiłaś ?

gloriosa1 podobaja mi się bardzo tulipany, i w kwietniu w sumie sezon na nie jest i dlatego chciałam je wykorzystać.
Przeglądałam wszystkie bukiety tam gdzie dziewczyny wklejają zdjęcia, i jedynie ten mi wpadł w oko.
Chciałabym właśnie coś w wyraźniych kolorach, aby się nie zlało z sukienką. A też dlatego tulipany bo w dekoracji w kościele i na sali będą tulipany.
Z tego co patrzyłam w gazetach i na necie to widziałam że tulipany zazwyczaj są oplątane takim ozdobnym drucikiem aby się nie rozkładały.
A w ogóle taki kształt bukietu pasowałby do tej sukienki
?
Mało czasu mi zostało, a pomysłów brak
Magda87
rozkręcam się
rozkręcam się

Re: Jaką kwiaciarnię wybrać ?

Postprzez wi. » Śro Mar 18, 2009 6:44 pm

mój bukiet robiła p. Dorota z Kwiaciarni Malwa na ul. Wiejskiej na Oporowie.

byłam bardzo zadowolona ze swojego bukietu, z bukietu świadkowej, z przystrojenia auta, kościoła no i z kosza dla rodziców. Wszystko było perfekcyjnie a pani Dorotka poświęciła mi straaasznie dużo czasu i uwagi a w prezencie dostaliśmy koszyczki z płatkami róż.

a bukiecik miałam taki:

Ostatnio edytowany przez wi., Pon Lut 15, 2010 3:29 pm, edytowano w sumie 1 raz

wi.

Postprzez gloriosa1 » Czw Mar 19, 2009 11:13 am

witam magdo kształt jak najbardziej super pasuje do twojej sukni masz rację co do tulipanów można je związać ale na pewno nie łaczyłabym ich ze storczykiem a może same tulipany z ładnymi dodatkami i zielenią ale kształt łezki fajnie :D
gloriosa1
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez gosia&marcin » Czw Mar 19, 2009 1:16 pm

no mój bukiet był robiony w ziembicach wiec raczej odpada kwiaciarnia a szkoda bo robia tam cuedńka
Awatar użytkownika
gosia&marcin

Postprzez wi. » Czw Mar 19, 2009 1:52 pm

Magda87 jeżeli zależy ci na tulipankach to może coś takiego:

takie cacuszka p. Dorotka też robi  :)

wi.

Postprzez gosia&marcin » Czw Mar 19, 2009 2:49 pm

wikucha sliczny jest a jeszcze jakby był różowy cudeńko
no ale wybór nalezy do Magdy
Awatar użytkownika
gosia&marcin

Postprzez Magda87 » Pią Mar 20, 2009 6:43 am

wikucha śliczny jest ten bukiet :)
Dzisiaj zamierzam się wybrać do p. Dorotki z tej kwiaciarni, tylko jak możesz napisz mi mniej więcej gdzie to jest :)
A drugą kwiaciarnię którą sobie upatrzyłam to Flo-art na Nowowiejskiej - też zamierzam się tam wybrać.
Dziewczyny dziękuję za pomoc!

Magda87
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez fiorka » Pią Mar 20, 2009 8:16 am

Wikucha, piękny ten bukiecik miałaś:) Przyznam szczerze ze zaskoczona bylam Twoja pozytywna opinia, kilka razy kupowalam w tej kwiaciarni kwiatki, i choc brzydkie nie byly, to nigdy nie udalo mi sie dosac swiezych:) A tu u Ciebie piekny bukiet i pewnie swiezy skoro bylas zadowolona.Moze  tylko na takie okazje sie staraja:)
Awatar użytkownika
fiorka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez wi. » Pią Mar 20, 2009 1:04 pm

Magda87 napisał(a):wikucha śliczny jest ten bukiet :)
Dzisiaj zamierzam się wybrać do p. Dorotki z tej kwiaciarni, tylko jak możesz napisz mi mniej więcej gdzie to jest :)
A drugą kwiaciarnię którą sobie upatrzyłam to Flo-art na Nowowiejskiej - też zamierzam się tam wybrać.
Dziewczyny dziękuję za pomoc!

Kwiaciarnia jest niedaleko salonu sukien ślubnych Agora. Na pewno bez problemu trafisz :)

fiorka napisał(a):Wikucha, piękny ten bukiecik miałaś:) Przyznam szczerze
ze zaskoczona bylam Twoja pozytywna opinia, kilka razy kupowalam w tej
kwiaciarni kwiatki, i choc brzydkie nie byly, to nigdy nie udalo mi sie
dosac swiezych:) A tu u Ciebie piekny bukiet i pewnie swiezy skoro
bylas zadowolona.Moze  tylko na takie okazje sie staraja:)

Ja byłam zawsze zadowolona. Powiem ci że chyba nawet mało kto poświęciłby mi tyle uwagi jeśli chodzi o wybór bukietu. Ja u niej byłam z 5 razy i za każdym razem siedziałam u niej po 3-4 godziny. Co do nieświeżych kwiatów to zależy chyba kto urzęduje bo ona sama prowadzi ta firmę i niesety nie zawsze może i prosi o pomoc znajome. Sama pani Dorota kupuje świerze kwiaty tak często jak to konieczne a na nasz ślub to specjalnie jechała po towar no i jeszcze dzwoniłą do mnie że jest na giełdzie i widzi takie czy inne śliczne kiwiatki które by ślicznie wygladały w bukiecie. A bukiecik był solidnie zrobiony :)

wi.

Postprzez Magda87 » Pon Mar 30, 2009 8:30 am

To jest bukiet który wybrałam :) oczywiście z małymi zmianami, bo zamiast róż będą tulipany stożkowe w kolorze intensywnie pomarańczowym, a małe strczyki w kolorze łososiowym :) Całość widziałam na zdjęciu w kwiaciarni i szczerze - bardzo mi się podobało :)

A z kwiaciarni to polecam Glorioza na Bulwarze Ikara :)
Magda87
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez k&m » Pon Kwi 06, 2009 4:24 pm

ja polecam glorioze - fajny kontakt, pomysly a wykonanie tez juz mialam okazje kilka razy widziec (rok temu na slubie przyjaciolki i 1,5 temu jak bylam z obslugi wesela he he)
sama dzis bylam tak zamowic bukiet i kwiatka na auto.
mozna ogladac chyba 3 katalogi z ich bukietami - jak choc mam slub koscielny wybralam sobie bukiet z katalogu cywilnego :P
to dobre w sumie rozwiazanie widziec bukiet na zywo a nie tylko obrazki ze studia
no jutro tylko podrzuce kawałek sukienki  i gotowe
:D
"Słońce na wylot przenika przez głowę
Życie mi płynie przy Tobie cytrynowe, cytrynowe"
Awatar użytkownika
k&m
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez gabi585 » Śro Kwi 08, 2009 5:39 pm

Ja też tam zamówiłam bukiecik i jak narazi jestem zadowolona   zobaczymy na efekty

Awatar użytkownika
gabi585
super gaduła
super gaduła

Postprzez magt » Sob Kwi 18, 2009 7:45 pm

Magda87 a ten flo-art na nowowiejskiej to mnie więcej, w którym miescu? bliżej słowiańskiej czy bliżej sienkiewicza? bo w sumie najbardziej by mnie interesowała kwiaciarnia w tamtym regionie...
magt
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez aernike » Nie Kwi 19, 2009 10:15 am

Jeśli chodzi o wrocławskie kwiaciarnie to polecam Sasankę na Pereca. Co prawda w ślubnych tematach jeszcze się nie orientowałam, ale na pewno właśnie tam będę zamawiać bukiet. Do tej pory na każdą okazję zamawiałam u nich kwiaty i to zupełnie w ciemno, mówiłam tylko na jaką cenę mogę sobie pozwolić i czy bukiet ma być z kwiatów mieszanych czy z jednego gatunku i odbierałam później naprawdę piękne kompozycje... Takie nie przesadzone, zrobione z wyczuciem i smakiem :D

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Amala » Nie Maj 31, 2009 2:13 pm

Odświeżę trochę wątek :) Dziewczyny, gdzie zamawiacie bukiet, dekoracje itp.?
Ja zastanawiam się nad trzema kwiaciarniami: Almą na Kruczej, Lary i Penaty na Armii Krajowej i Cuda Wianki (wszystkie mają reklamę na przewodniku). Macie jakieś doświadczenie z tymi kwiaciarniami, jak kształtują się ceny?
Niestety moja znajoma kwiaciarka nie będzie mogła mi zrobić bukietu, bo akurat we wrześniu ma termin porodu, więc szukam :)
Amala

Postprzez eve » Nie Maj 31, 2009 5:21 pm

Akurat dzis tez przegladalam ten watek Amala:)
Ja na 99% bukiet zamowie w Gloriozie. Ale najpierw sie tam udam jak bede za tydzien we Wrocku i zobacze co i jak? mam nadzieje, ze obsluge klienta maja na wysokim poziomie i ze nie zmienie swoijego zdania:)
Mam tez kwiaciarnie w okolicy gdzie mieszkam, ale jak tam dwukrotnie bylam wstepnie pytac sie o wiazanke slubna, to zawsze panie byly zajeta, a to byl ruch, a to jeszcze mnostwo czasu..to sobie odpuscilam i sie pofatyguje na Bulwar Ikara, gdzie slyszalam, ze kwiaciarnia ma bardzo dobre opinie.
Awatar użytkownika
eve

Miejscowość: wroclaw/londyn

Następna

Wróć do Dekoracje i bukiety ślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>