dieta bezmleczna - poradzcie

czyli nasze (pierwsze?) eksperymenty w kuchni, szybkie przepisy na kolację we dwoje, zdrowy obiad, diety, nowoczesna kuchnia

dieta bezmleczna - poradzcie

Postprzez betsi80 » Wto Mar 17, 2009 12:39 pm

Mam podejrzenie, ze nie powinnam jesc produktow mlecznych, jestem podlamana, lubie sporo rzeczy w ktorych jest mleko, bylam jakis czas temu i takiej pani od medycyny naturalnej i stwierdzila, ze to moze byc to, ale juz nie umiala mi powiedziec czy sa na to jakies badania, lekarz w przychodni mnie lekko wysmial, nie wiem co dalej zrobic, macie jakies doswiadczenia z tym tematem?
Prosze o pomoc i rady...
betsi80
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: W-w

Postprzez mmagdallena » Pon Mar 23, 2009 10:04 pm

betsi, zrób sobie testy na alergię pokarmową i wówczas się dowiesz co i jak, takie snucie podejrzeń nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem ;)
Awatar użytkownika
mmagdallena
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Zebra16 » Pon Maj 25, 2009 6:21 pm

A jakie masz podejrzenia? Jest Ci niedobrze po mleku itd? Masz uczulenie? Zrob soebie testy na bialko, itd. Moj przyjaciel ma uczulenie na jajka i nie moze jesc niczego co jajka zawiera, jak zje to ma wybor: pastyleczki natychmiast, albo szpitalik. Nie lekcewaz objawow. Ja cierpie na migreny od ponad 7 lat...dluga droge przechodzilam zanim znalazlam sporo przyczyn tej choroby: np. zolty ser, biale wino, slodycze....trzeba duzo czytac i pytac, tak jak ty. Zrob testy, mozesz tez miec np. efekty ciaglej niestrawnosci itd. to czasem tez efekt nietolerancji na nabial itd, ktory fermentuje. Popytaj lekarza co robic by sie upewnic, co ci jest. Powodzenia
Zebra16
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re: dieta bezmleczna - poradzcie

Postprzez aleksiel » Pon Kwi 23, 2012 1:09 pm

ja mam nietolerancje laktozy, nie robilam zadnych badan na potwierdzenie, ale przeprowadzilam test domowy.
W UK jest dostepne mleko pozbawione laktozy wiec kupilam je i wypilam 2 szklanki na czczo, nie odczulam zadnych skutkow ze tak powiem ubocznych ;) nastepnego dnia wypilam zwykle mleko w ten sam sposob i efekty byl dosc nieprzyjemny i natychmiastowy ;)

Na szczescie moge tez pic mleko kozie ale nie za duzo i moge jesc produkty mleczne np. kefir, jogurt, gdyz laktoza w tych produktach zosala przerobiona przez grzyby badz bakterie. Gdybym ich takze nie tolerowala oznaczaloby to skaze bialkowa, a z tym to juz duzo gorzej...

Szukaj produktow bez laktozy w PL sklepach, slyszalam ze sa juz dostepne!

Pozdrawiam
KoronaKarkonoszy,Kosciol Milkow,Bristolka,DreamCars, DJ Marek Sosnowski,Galeria fryzur -Maja, krawcowaUla Noskowskiego 3 JG, DreamFlower JG, Fotograf -Adam Twardziszewski
Awatar użytkownika
aleksiel
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Jelenia Gora / Snodland

Re: dieta bezmleczna - poradzcie

Postprzez Asia_450 » Czw Sty 19, 2017 11:04 am

Zamień po prostu produkty mleko i ser na takie bez laktozy i na pewno odczujesz różnicę
Asia_450
rozkręcam się
rozkręcam się

Wróć do Kulinaria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>