Dobry dietetyk we Wrocławiu.

jak dbamy o ciało, zabiegi i upiększanie

Dobry dietetyk we Wrocławiu.

Postprzez Aleksa » Wto Mar 17, 2009 12:19 am

Błagam Was dajce mi jakiś numer do dietetyczki....dobrej i nie drogiej, od tamtego roku przytyłam 15kg i nie mogę pohamować tycia. Byłam już u dietetyczki na Nowym Targu ale nie pomogła mi tam Pani.

Jeśli jest jakiś podobny temat to przepraszam ale nie znalazłam.
Awatar użytkownika
Aleksa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez marcia_84 » Wto Mar 17, 2009 7:31 am

Dietetyczki Ci nie polecę bo nie znam... Na Twoim miejscu zastanawiałabym sie czemu sie tak dzieje, że tak dużo przytyłaś. Radzę zbadać sobie TSH - hormon tarczycy. Możliwe, że jest to niedoczynność. Nie chcę straszyć, ale lepiej poznać przyczynę. Pozdrawiam i zdrówka życzę!
marcia_84
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Aleksa » Wto Mar 17, 2009 12:54 pm

A gdzie można takie badania wykonać?
Awatar użytkownika
Aleksa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez maya » Wto Mar 17, 2009 1:08 pm

Ja w pierwszej kolejnosci udalabym sie do endokrynologa, poniewaz taki szybki wzrost masy ciała moze sugerowac jakies zaburzenia hormonalne.Badanie TSH zrobisz w kazdym laboratorium, idziesz i mowisz, ze chcialabys zbadac poziom TSH pobieraja Ci krwe i gotowe.Ale w pierwszej kolejnosci zaczelam bym od lekarza.Pozdrawiam
maya
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez marcia_84 » Wto Mar 17, 2009 1:29 pm

Aleksa napisał(a):A gdzie można takie badania wykonać?

Wystarczy, że pójdziesz do lekarza rodzinnego. W przychodni zrobią Ci TSH i jak będzie trzeba fT3 i fT4. Jeżeli wyniki wyjdą złe to wtedy lekarz rodzinny skieruje Cię do endokrynologa.
marcia_84

Postprzez Gatto » Wto Mar 17, 2009 3:37 pm

Podpisuje sie pod ta rade. Ale niekoniecznie musisz isc od razu do endokrynologa. Do nich sie bardzo ciezko dostac. Idz do rodzinnego i popros go o skierowanie.
Mnie sie niedoczynnosc wlasnie tak zaczela. Przytylam 7kg w ciagu miesiaca. Ale po lekach to tycie ustalo :) Niestety ciezko jest schudnac wtedy :(
Choc daleko..ciagle blisko

Awatar użytkownika
Gatto
kocham to forum? :)

Miejscowość: Haga

Postprzez Aleksa » Wto Mar 17, 2009 4:26 pm

Ehh ja już jestem załamana. Jak byłam na diecie takiej rygorystycznej ok 1100 kcal dziennie, w ciągu trzech miesięcy schudłam zaledwie 2 kg!! :( dziękuje, że mi poradziłyście. Jutro idę zrobić te badania.
Awatar użytkownika
Aleksa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Gatto » Wto Mar 17, 2009 5:47 pm

Aleksa - nie martw sie jeszcze. Po pierwsze - moze to nie niedoczynnosc :) Po drugie - ja napisalam, ze ciezko schudnac, ale nie ze to niemozliwe. Z dietetykiem dasz rade. Zdrowie najwazniejsze!
A masz do tego jakies inne objawy? Przy niedoczynnosci strasznie mi wypadaly wlosy, bylam ciagle spiaca i mialam zaburzony okres. Lamaly mi sie tez paznokcie..i w ogole cala jakas taka bylam niewyrazna :D
Ale jak tylko zaczelam brac leki to mi to wszystko przeszlo i tyc tez przestalam! Wiec uszy do gory!!!!

Awatar użytkownika
Gatto

Postprzez Aleksa » Wto Mar 17, 2009 7:54 pm

"A masz do tego jakies inne objawy? Przy
niedoczynnosci strasznie mi wypadaly wlosy, bylam ciagle spiaca i
mialam zaburzony okres. Lamaly mi sie tez paznokcie..i w ogole cala
jakas taka bylam niewyrazna"

Mam dokładnie takie objawy, strasznie mi wypadają włosy ale przetłumaczyłam sobie to tak , że zima i osłabienie itd fryzjer mnie nawet utwierdził w tym. Jedyne co to nie mam okresu zaburzonego, reszta się zgadza. Na dodatek mam non stop opryszczke:( jedna zejdzie druga się pojawia, wyglądam jak potworek. To jest mój zły rok hehehe
Awatar użytkownika
Aleksa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Gatto » Wto Mar 17, 2009 8:36 pm

to lec w te pedy do lekarza!!!! Bedzie dobrze!!!! To jest ostatnio niestety czesto spotykane u mlodych kobiet :( Kilka moich kolezanek zmaga sie niedo- lub nad-czynnoscia. :(
Ale nic sie nie martw - jak to to...to latwo Cie z tego wyciagnal!
Jak juz bedziesz znala wyniki i bedziesz chciala cos wiedziec ode mnie to napisz mi na priv!

Awatar użytkownika
Gatto

Postprzez marcia_84 » Śro Mar 18, 2009 3:03 pm

U mnie tez sie tak zaczęło. Najpierw przytyłam... pomyślałam... nio trudno... lat przybyło to i przemiana materii sie zmieniła. Później garściami zaczęły wypadać mi włosy. Zaczęłam szperać w internecie na temat tych włosów i byłam przerażona, jak przeczytałam, że może to być niedoczynność tarczycy. Pobiegłam do lekarza rodzinnego, ten odrazu zrobił mi TSH - niestety wyszło podwyższone. Dostałam skierowanie do endokrynologa (kolejne  TSH, fT3, fT4, usg tarczycy). Żeby było śmiesznie usg wyszło mi dobre :) Okazało się, że mam subkliniczna niedoczynność tarczycy. Pod opieką lekarza jestem od grudnia. Zdąrzyłam już wrócić do swojej wagi (przytłam w krótkim okresie 5 kg.) - nie obeszło się bez wyżeczeń, ale cóż :) Teraz jestem na etapie odkładania leku... Właśnie dziś byłam na kolejnym TSH, zobaczymy jaki wynik :) Nie ma się co załamywać. Ja przepłakałam nie jeden wieczór, byłam załamana - w myślach miałam już najgorsze scenariusze, a jednak okazało sie, że nie jest ze mna tak najgorzej :) Grunt to sie nie poddawać i myśleć pozytywnie :) Z tarczycą da się żyć,a  z tego co widzę dotyka to coraz więcej młodych kobiet - niestety :( Ale strasznie sie cieszę, że jest to forum i dzięki niemu wiemy, że nie jesteśmy same!!! Pozdrawiam Was cieplutko
marcia_84

Postprzez Gatto » Śro Mar 18, 2009 5:15 pm

marcia_84 napisał(a):U mnie tez sie tak zaczęło. Najpierw przytyłam... pomyślałam... nio trudno... lat przybyło to i przemiana materii sie zmieniła. Później garściami zaczęły wypadać mi włosy. Zaczęłam szperać w internecie na temat tych włosów i byłam przerażona, jak przeczytałam, że może to być niedoczynność tarczycy. Pobiegłam do lekarza rodzinnego, ten odrazu zrobił mi TSH - niestety wyszło podwyższone. Dostałam skierowanie do endokrynologa (kolejne  TSH, fT3, fT4, usg tarczycy). Żeby było śmiesznie usg wyszło mi dobre :) Okazało się, że mam subkliniczna niedoczynność tarczycy.
yyy...ale czemu "zeby bylo smieszniej" - ja mam niedoczynnosc od 10 lat blisko i zadnych zmian w budowie tarczycy.
A leki probowalam odstawiac dwa razy. Zawsze wracalo :( Teraz juz biore caly czas - tylko sprawdzam co pol roku i czasem zmieniam dawke. Bo to jakos sie waha..Raz mniej raz wiecej...

Awatar użytkownika
Gatto

Postprzez marcia_84 » Śro Mar 18, 2009 5:20 pm

Gatto napisał(a):
marcia_84 napisał(a):U mnie tez sie tak zaczęło. Najpierw przytyłam... pomyślałam... nio trudno... lat przybyło to i przemiana materii sie zmieniła. Później garściami zaczęły wypadać mi włosy. Zaczęłam szperać w internecie na temat tych włosów i byłam przerażona, jak przeczytałam, że może to być niedoczynność tarczycy. Pobiegłam do lekarza rodzinnego, ten odrazu zrobił mi TSH - niestety wyszło podwyższone. Dostałam skierowanie do endokrynologa (kolejne  TSH, fT3, fT4, usg tarczycy). Żeby było śmiesznie usg wyszło mi dobre :) Okazało się, że mam subkliniczna niedoczynność tarczycy.
yyy...ale czemu "zeby bylo smieszniej" - ja mam niedoczynnosc od 10 lat blisko i zadnych zmian w budowie tarczycy.
A leki probowalam odstawiac dwa razy. Zawsze wracalo :( Teraz juz biore caly czas - tylko sprawdzam co pol roku i czasem zmieniam dawke. Bo to jakos sie waha..Raz mniej raz wiecej...

Bo to takie dziwne, że na usg wychodzi tarczyca ok, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej... :( Mam nadzieje, że mnie się uda odstawić leki... Nio nic - jutro bedą kolejne wyniki i zobaczymy :)
marcia_84

Postprzez jasada » Pon Paź 05, 2009 6:53 pm

Moge Ci polecic wspaniala dietetyczke. Przyjmuje na ul. Skarbowców w przychodni. Niestety nie pamietam jka sie nazywa. Powiem tylko tyle, że jest naprawde skuteczna. W kilka miiiesiecy schudlam 10 kg i w czasie diety wogole nie bylam glodna. Naprawde warto!
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez groszki » Pon Paź 05, 2009 7:30 pm

Czy jak zaczełyscie brac tabletki na tarczyce to przestałyscie tyc?
Awatar użytkownika
groszki

Re: Dobry dietetyk we Wrocławiu.

Postprzez akademiazz.pl » Pią Wrz 09, 2011 11:21 am

serdecznie zapraszamy na specjalne programy żywieniowe dla par!
dieta dla narzeczonych, dieta przed ślubem, dieta do sukienki

Akademia Zdrowego Żywienia
www.akademiazz.pl

tel. 692 300 830
akademiazz.pl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Re:

Postprzez akademiazz.pl » Pią Wrz 16, 2011 8:38 am

groszki napisał(a):
Czy jak zaczełyscie brac tabletki na tarczyce to przestałyscie tyc?

Witam, z doświadczenia wiem, że to zależy od .... sposobu odżywiania.
Trafiają do nas klientki, które nie dają sobie same rady, pomimo ustawienia leczenia, ich waga nie spada.

Jeżeli codzienna dieta była prawidłowa, po tabletkach waga się stabilizuje.
Natomiast, jeżeli dieta przed i po tabletkach jest nie prawidłowa, to waga najwyżej się zatrzyma.

pozdrawiam
akademiazz.pl
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez babeczkamuss » Sob Lis 05, 2011 2:05 pm

polecam świetnego dietetyka Pana Grzegorza Kowaluka. Świetnie dobiera dietę, najpierw wywiad z pacjentem bardzo dokładny i według tego prowadzi później całą konsultacje. Zawsze ma dla mnie czas. Gdy mam jakieś pytania to dzwonię i nie ma żadnego problemu.  Nie spotkałam dawno tak miłego specjalisty.
babeczkamuss
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez youangel » Pon Wrz 24, 2012 8:27 am

Tylko czy on ci pomoże? Ja próbowałam diety, próbowałam ćwiczeń i nic :(
Dopiero te tabletki jakimś cudem pomogły - acai berry.
Udaje mi się utrzymywać odpowiednią wagę od 3 miesięcy, ale zmieniłam nieco dietę.
Jestem zadowolona ;-)
youangel
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez tusiak1983 » Wto Kwi 16, 2013 6:26 pm

Ja przed ślubem zrzuciłam 17kg. Przytyłam tylko 2 kg w ciągu dwóch lat. Mogę polecić panią Anię tel. 730 525 282. Przyjmuje przy ul. Pereca 14.
Poleciłam ją również koleżance z PCO (zdjagnozowanym). Na jej diecie schudła  9 kg w 6 miesięcy. Niby nie dużo, ale przy tej chorobie zazwyczaj ciągle się tyje...
tusiak1983
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Następna

Wróć do Sylwetka i ciało

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>