Jak zapraszać?

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Jak zapraszać?

Postprzez Viktor23 » Pon Lut 09, 2009 4:21 pm

Witam!
Zastanawiam się jak wypisać zaproszenie, gdy zapraszam wujka i ciocię wraz z moim rodzeństwem ciotecznym. Częśc rodzeństwa ma swoje sympatie,narzeczonych. Czy do brata ciotecznego i jej narzeczonej wówczas wysyła się oddzielne zaproszenie? Podpowiedzcie proszę.
Viktor23
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez nurse8 » Pon Lut 09, 2009 4:26 pm

Jeśli dzieci sa dorosłe to powinny dostać oddzielne zaproszenia. Jesli nie to zaprasza sie państwa X wraz z dziećmi.
Awatar użytkownika
nurse8
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Viktor23 » Pon Lut 09, 2009 4:36 pm

A jeśli wujek i ciocia mają jedną dorosłą córkę, która z nimi mieskza to tez pisać : zapraszam X i Y wraz z dziećmi?
Viktor23
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez nurse8 » Pon Lut 09, 2009 4:36 pm

Ja mam jeszcze inne pytanie w temacie. Mój tato uważa, że jesli dorosłe dzieci mieszkają jeszcze z rodzicami to też należy je zaprosić, a jesli mają już swoje domy i rodziny to nie. Rzeczywiście tak jest?
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez nurse8 » Pon Lut 09, 2009 4:40 pm

Viktor23 napisał(a):A jeśli wujek i ciocia mają jedną dorosłą córkę, która z nimi mieskza to tez pisać : zapraszam X i Y wraz z dziećmi?
Dla cioci i wójka osobne zaproszenia, a dla ich córki osobne (jesli ma dzieci to ja zapraszasz wraz z dziećmi).
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez d&g » Pon Lut 09, 2009 8:07 pm

nurse8 napisał(a):
Ja mam jeszcze inne pytanie w temacie. Mój tato uważa, że jesli dorosłe dzieci mieszkają jeszcze z rodzicami to też należy je zaprosić, a jesli mają już swoje domy i rodziny to nie. Rzeczywiście tak jest?

Ja nic na ten temat nie słyszałam. My zapraszaliśmy parę osób, które mają dorosłe dzieci mieszkające z nimi, a wcale tych dzieci nie zapraszaliśmy. Albo zapraszaliśmy jedno dziecko, a drugiego nie, w zależności od relacji z nami.  

Awatar użytkownika
d&g

Postprzez Klaudusia » Wto Lut 10, 2009 8:43 am

My zrobiliśmy tak:
Potrakowaliśmy "dzieci" do lat 18 a jak ktoś już skończył 18 lat, to wypisywaliśmy oddzielne zaproszenia. Nie patrzyliśmy na to czy kuzynka mieszka z rodzicami czy nie, bo co to ma do rzeczy??? Ma powyżej 18 lat, ma swoje zaproszenie i oczywiście, czy ma czy nie ma os. towarzyszącej, to została zaproszona wraz z os. tow. Myślę, że taka kwalifikacja jest najlepsza. Nikt nie miał zastrzeżeń :) Polecam takie rozwiązanie.
Klaudusia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Dorotka » Wto Lut 10, 2009 9:10 am

Jestem za Klaudusia . wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest bardzo dobre:) Choć jeszcze mam czas na wysyłanie zaproszeń to takie rozwiązanie moim zdaniem jest bardzo dobre. Chociaż ja na pewno zrobię jeden wyjątek:) Bo moja siostra będzie miała "prawie" 18 lat  więc jej też wręczę oddzielne zaproszenie:)

Awatar użytkownika
Dorotka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez nurse8 » Wto Lut 10, 2009 7:16 pm

Klaudusia napisał(a):My zrobiliśmy tak:
Nie patrzyliśmy na to czy kuzynka mieszka z rodzicami czy nie, bo co to ma do rzeczy???
Chdziło mi o to, ze dorosłe dzieci mieszkające z rodzicami należy zaprosić, a tych mających swoje rodziny nie trzeba. I czy to rzeczywiście tak jest?
Awatar użytkownika
nurse8

Postprzez natkis » Śro Lut 11, 2009 10:05 am

nurse8: moim zdaniem to wszystko zależy od tego jaki masz kontakt z tymi osobami i czy chcesz, żeby były na twoim weselu. Według mnie to zupełnie bez sensu zapraszać kogoś tylko dlatego, że tak wypada.
Awatar użytkownika
natkis
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez klaudynka » Pią Mar 05, 2010 4:14 pm

dla pełnoletnich dzieci powinno być  osobne zaproszenie - tak nawet piszą w przewodniku młodej pary :)
moje pytanie jak zapraszam z dziećmi ( niepełnoletnimi ) to pisać z dziećmi czy z rodziną??? bo w róznych poradnikach piszą, że pisaćz rodziną ale jakos to do mnie nie przemawią bo szerokie pojęcie
jak jest jedno dziecko?? to je wymienic???? bo bez sensu wóczas z dziećmi pisać , proszę o opinie
klaudynka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez wi. » Pią Mar 05, 2010 4:58 pm

Viktor23 napisał(a):A jeśli wujek i ciocia mają jedną dorosłą córkę, która z nimi mieskza to tez pisać : zapraszam X i Y wraz z dziećmi?

zasada jest taka że jak zapraszasz małżeństwo z nieletnimi dziecmi to piszesz:

Mamy zaszczyt zaprosić Asię i Karola Kowalskich wraz z dziećmi

natomiast jeżeli małżeństwo posiada dzieci które ukończyły 18 lat a mieszkają z nimi(bądź tez oddzielnie)  to dajesz dwa oddzielne zaproszenia:

1 zapeszenie:  Mamy zaszczyt zaprosić Asię i Karola Kowalskich
2 zaproszenie:  Mamy zaszczyt zaprosić Monikę Kowalską wraz z osobą towarzyszącą.

A jeśli maja dzieci i nieletnie i dorosłe to dajesz dwa następujące zaproszenia:

1 zaproszenie: Mamy zaszczyt zaprosić  Asię i Karola Kowalskich wraz z dziećmi
2 zaproszenie:  Mamy zaszczyt zaprosić Monikę Kowalską wraz z osobą towarzyszącą.

nieletnich dzieci nie zaprasza się z osobami towarzyszącymi.

No i jeśli robisz wesel bez dzieci (nie ważne czy letnie czy nieletnie)  to oczywistym jest że na zaproszeniu będzie tylko ciocia z wujkiem.

klaudynka napisał(a):
dla pełnoletnich dzieci powinno być  osobne zaproszenie - tak nawet piszą w przewodniku młodej pary :)
moje pytanie jak zapraszam z dziećmi ( niepełnoletnimi ) to pisać z dziećmi czy z rodziną??? bo w róznych poradnikach piszą, że pisaćz rodziną ale jakos to do mnie nie przemawią bo szerokie pojęcie
jak jest jedno dziecko?? to je wymienic???? bo bez sensu wóczas z dziećmi pisać , proszę o opinie

piszesz z dziećmi bo rodzina to jest całość czyli mamusia, tatuś i dzieci. więc albo napiszesz:

1. Mamy zaszczyt zaprosić Rodzinę Kowalskich

albo

2.  Mamy zaszczyt zaprosić Asie i Karola Kowalskich wraz z dziećmi.

jeśli jest jedno nieletnie dziecko to jak najbardziej możesz napisać

Mamy zaszczyt zaprosić Asie i Karola Kowalskich wraz z Dorotką

wi.

Postprzez Sallyan_86 » Pią Mar 05, 2010 5:26 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Wto Wrz 20, 2011 8:48 am, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez Liziii » Sob Mar 06, 2010 2:16 pm

Ja jeszcze wzielam pod uwage płec - jesli wujowie mają 2 córki to pisalam
Anne i Jana Kowalskich z córkami
(lub synami jesli synów)
Pelnoletnich, za wyjatkiem jednej rodziny w ktorej wiek synow jest wielka niewiadomo, pisalam osobno dla dzieci (z os. towarzyszaca) osobno dla rodzicow.

Z rodziną równiez bym nie pisala, bo jak zauwazyla Sallyann - niektorzy maja wrazliwosc nosorozca i moga przytargac babcie, dziadka i kuzynke ;)
Zas jesli napiszecie "Anne i Jana Kowalskich" to dla mnie naturalne jest ze bez dzieci, ale niektorzy moga to zdeptac i zabrac maluchy wiec warto dyskretnie dac do zrozumienia ze wesele jst bez dzieci..
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Re: Jak zapraszać?

Postprzez margolcia2167 » Śro Mar 16, 2011 12:48 pm

rzeczywiście pojęcie "z rodziną" jest dość szerokie. dla mnie to troszkę dziwnie wygląda, jak ktoś ma jedno dziecko i dostaje zaproszenie na ślub "z rodziną".
my wybraliśmy "bezpieczniejszą" formę zapraszania, tzn. nie wypisuję imion dzieci, bo nie chcemy strzelić gafy, gdyż w rodzinie są takie imiona, które mogą mieć różną pisownie. Są Nikole, Wiktorie, Maksymilian itp.  i nie wiem czy się piszą przez "c" lub "k", "x" lub "k". więc po prostu napiszemy z córką /synem. też ustaliliśmy, że tylko pełnoletnie osoby zapraszamy z osobą towarzyszącą.
margolcia2167
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: małopolska

Postprzez ewelinka89 » Śro Mar 16, 2011 1:33 pm

My wszędzie podawaliśmy imiona dzieci.. Zapraszaliśmy bez osób towarzyszących (chyba, że jest w stałym związku, znamy tą osobę), bo robimy tylko małe przyjęcie więc czasem nawet pełnoletnie osoby zapraszaliśmy z rodzicami.. A w przypadku osób, które z kimś zapraszaliśmy, lub najbliższej rodziny to osobno. Wydaje mi się, że 'z dziećmi' to raczej w przypadku jakieś bardzo dalekiej rodziny wypada, jak się zna imiona, to głupio wygląda.
ewelinka89

Postprzez marika.trzebnica » Pią Mar 18, 2011 11:11 am

Zapraszać należy osobiście, wraz z zaproszeniem wydrukowanym, a czy z dziećmi ? tak, przecież można dla nich coś zorganizować, zabawy, kolorowanki itd. Ceny jedzenia dla dzieci też są o wiele tańsze. Więc zapraszamy tylko z dziećmi.
Awatar użytkownika
marika.trzebnica
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Trzebnica

Postprzez valhalla » Pią Mar 18, 2011 1:11 pm

My chyba dziwni jesteśmy bo zapraszamy bez dzieci ;] Ale że tych młodszych dzieci jest aż całe 3 sztuki w rodzinie to już inna sprawa. Mój kuzyn i jego żona to sami mówili, że przyjadą bez małego Kubusia, a kuzynka mojego taty i jej mąż mają dwójkę dzieci i zawsze jeżdżą bez nich na imprezy tego typu. Więc w sumie na jedno wychodzi bo i tak by bez nich przyjechali.

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez Phatka » Pią Mar 18, 2011 1:18 pm

U nas, też kwestia zapraszania dzieci jest prosta :) W rodzinie jest ich "aż" dwoje. i są to dzieci mojej siostry :) oboje będą pełnić "role" podczas ślubu :) i dla nich też planujemy osobne zaproszenia :) żeby czuły sie wyróżnione :)

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez Nanu » Pią Mar 18, 2011 6:55 pm

U nas dzieci też będzie niewiele, bo tylko trójka. A w sumie dwójka (trzylatek, siedmiolatka i dwunastolatka). Zapraszamy ich, bo to znowu nie taki wydatek i problem. Na zaproszeniu nie będziemy ich wymieniać. Będzie po prostu "z dziećmi".
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Następna

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>