Jak zapraszać?

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Re: Jak zapraszać?

Postprzez Domina » Pią Mar 18, 2011 9:22 pm

U nas też "aż" cała trójka będzie (wiek 10-12 lat). Ponieważ to dzieci z najbliższej rodziny to ich imiona są wydrukowane na zaproszeniach (z rodzicami).
Domina
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez kociaczek » Pią Kwi 29, 2011 12:34 pm

U nas założenie było "bezdzieciowe" i takie też zaproszenia. Oczywiście moja babcia, mają w głębokim poważaniu to co jej mówiliśmy, po rozdaniu zaproszeń przy każdym możliwym pobycie u mojego kuzyna zapraszała również jego dzieci. Efekt taki, że pomimo uwag kuzyna "ale Ewa chciała bez dzieci" wbiła w łepki dzieciakom, że jak nie pójda na ślub to koniec świata będzie...

Suma sumarum, domówiliśmy dwie dziecięce porcje, ale zaproszeń nie dostały dzieciaki... bo i nie było jak dorobić i wcale nie chcieliśmy:) Na szczeście jakoś sie na weselu odnalazły, bawiły dobrze i nie marudziły ;)

Co do niepełnoletniej kuzynki mojego Męża  dostała zaproszenia imienne, a po krótkim wywiadzie środowiskowym z dopiskiem "z osobą towarzyszącą". Ale ze to wiek burzliwy, to towarzysz został zmieniony, a dziewczyna przyjechała sama.

Wydaje mi się, ze obie formy są dopuszczalne - możesz zapraszać Państwa K. z dziećmi (z synem, córką etc...) a możesz zaprosić Adę, Jakuba i Krzysia K. Co do zapraszania niepełnoletnich, to jak Ci w duszy gra... ale jakoś jak pamiętam fajnie się czułam jako nastolatka, kiedy zaproszenie było DLA MNIE, a nie dla rodziców ze mną na doczepkę ;)
Awatar użytkownika
kociaczek
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclove

Postprzez betalena » Pon Paź 24, 2011 10:52 pm

Wydaje mi się, że wszystko jest kwestią relacji. U nas są dwa zaproszenia dla mniej utrzymujących kontakty rodziców z córkami/synami, ale moja bliska kuzynka, która ma 17 lat dostanie sama zaproszenie z osobą towarzyszącą (choć to wyżej wspomniany burzliwy wiek i nie wiadomo czy takowa osoba będzie). No i moja 17letnia siostra też dostanie z towarzyszem zaproszenie i mam nadzieję, że do ślubu się pojawi takowy :)

Mam natomiast inny kłopot :) Jeśli zapraszam brata mamy, który jest jednocześnie moim chrzestnym, to czy zaproszenie powinno zawierać treść:

zapraszam Jana i Marię Kowalskich (z racji pokrewieństwa plus funkcji)
czy
zapraszam Marię i Jana Kowalskich (bo kobieta powinna być pierwsza niezależnie od pokrewieństwa/powinowactwa)

?

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez marika.trzebnica » Pon Paź 31, 2011 2:44 pm

My już mamy wszystkich zaproszonych. Każdy dostał odnas zaproszenie wraz z mapką dojazdową do kościoła jak i na salę weselną.
Awatar użytkownika
marika.trzebnica
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Trzebnica

Postprzez gumeczka » Śro Gru 21, 2011 2:34 pm

hm... a te mapki dojazdu to sami drukowaliscie?? Fajny pomysł kazdemu z gosci wlasciwie przydała by sie taka informacja, zeby potem biedny nie błądził po miescie w poszukiwaniach koscioła czy sali weselnej.

Tylko ze my kościół mamy na jednym koncu miasta a sale na drugim koncu, to jak mam to zrobic?? mam im taką wielką mape zrobic?? bo w pomniejszeniu(tak zeby mapka poręczna była) to raczej nieczytelnie to wygląda...

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez betalena » Śro Gru 21, 2011 3:29 pm

Gumeczko, ja zrobiłam coś takiego, że jest mapa zawierająca oba punkty i okolice, na mapce widać nazwy głównych ulic. Obok punktów docelowych w kwadratach jest powiększenie okolic tych punktów. W ten sposób otrzymałam duży rzut na fragment miasta oraz dokładne lokalizacje kościoła i sali.

Niestety już po wykonaniu roboty doszłam do wniosku, że rodzina Ł jedzie jednym autobusem, więc dostaną wydrukowaną porządną mapę o ile nie będzie w pojeździe GPS, a moja część rodziny jest wyposażona w nawigacje, a jak ktos bedzie chciał to moge mapke wydrukować, albo sam sobie poradzi... Jest mapa googla przecież.. Po prostu już jak się napracowałam, to doszłam do wniosku, że to jednak zbędna rzecz :) Tym bardziej, że z kościoła razem jedziemy na ostrów, a potem wszyscy do sali, bo miejsce wesela nie będzie podawane na zaproszeniach. Więc MOŻE będziemy dołączać mapkę dokładną okolic kościoła tylko.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez karol_cia_S » Śro Gru 28, 2011 10:21 am

U nas bobaski dostały zaproszenie wraz z rodzicami ( np Marta i Jan Kowalscy z rodziną), dzieciaczki umiejące już czytać do 18 urodzin dostawały osobne zaproszenia bez osoby towarzyszącej ( nap jak jest trójka rodzeństwa to każde otrzymało osobne zaproszenie - inny wzór niż dorośli ), młodzież +18 dostawała zaproszenia wd wzoru "dorosłych" z dopiskiem że są zapraszane z osobą towarzysząca. Wyjątkiem jest mój brat który będzie miał 17 lat i dostanie zaproszenie z osobą towarzyszącą.

Mapkę wydrukujemy rodzinie R  ( bo są z daleka), znajomi ogarniają wujka google i obsługę gps-ów więc zakładamy że trafią ( miejscowość z 3 ulicami na krzyż bez praw miejskich więc chyba ogarną taką wielką metropolię)

Awatar użytkownika
karol_cia_S
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez gumeczka » Czw Gru 29, 2011 2:41 pm

betalena  dzieki za podpowiedz, faktycznie w takiej formie jak proponujesz to może się to sprawdzic. (mapa z powiekszonymi w kwadratach okolicami pkt docelowych)
Ja niestety z mapy raczej nie zrezygnuje, spora ilosc osób aż z mazur przyjeżdza, i to na dodatek po raz 1 beda goscic we Wrocławiu wiec mapki bedą elementem niezbędnym. A jak nie to wynajmę helikopter który bedzie ciągnoł za sobą transparent z napisem ,,za mną'' i pokieruje gosci

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez betalena » Czw Gru 29, 2011 6:29 pm

Gumeczko, to też zależy jakich masz gości. My będziemy mieli naszą stronę internetową, więc tam będą mapki. Jeśli Twoi goście nie ogarniają map wuja Googla, to zrób i wsadź do koperty z zaproszeniem :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez gumeczka » Pon Sty 02, 2012 1:51 pm

Włoże do kopert. Tak bezpieczniej.... bo starsze pokolenie to może nawet nie wie co to GPS, lub google

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez marta.lose » Śro Lis 20, 2013 9:43 am

My dajemy do zaproszeń mapki. Mamy sporo przyjezdnych gości, także z zagranicy i mogliby się pogubić:-)

pozdrawiam

Marta
marta.lose
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Mary » Pon Maj 04, 2015 11:53 am

Viktor23 napisał(a):Witam!
Zastanawiam się jak wypisać zaproszenie, gdy zapraszam wujka i ciocię wraz z moim rodzeństwem ciotecznym. Część rodzeństwa ma swoje sympatie,narzeczonych. Czy do brata ciotecznego i jej narzeczonej wówczas wysyła się oddzielne zaproszenie? Podpowiedzcie proszę.

Jeżeli są starsi i mają kogoś to wysyłaj osobno dla nich z osobą towarzyszącą. A swoją drogą zastanawiam się czy zaproszenia na ślub trzeba wręczać osobiście czy można wysłać pocztą? Oczywiście do tych rodzin dalszych.
Mary
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez palecia25 » Wto Maj 05, 2015 7:35 am

My na miejscu wręczamy osobiście zaproszenia podjechać 20 czy 30 km to tez nie problem ale do tych co daleko w Polsce siedzą to raczej nie możliwe pojechać więc wysyłaliśmy.
palecia25
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Asia_450 » Czw Cze 23, 2016 1:14 pm

Zaproszenia lepiej wręczać osobiście, chyba że nie masz możliwości przyjechania do osoby, którą chcesz zaprosić ale wtedy wypada zadzwonić i zapytać się czy możesz wysłać je pocztą
Asia_450
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Poprzednia

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>