Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy

Postprzez thebride » Nie Sty 25, 2009 9:22 am

Witam wszystkie przyszłe Do tej pory nie udzielałam się na forum, ale jestem jego wierną czytelniczką:) Poszukuję par, które mają ślub 20 czerwca w Kościele św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy. Jeśli są takie na forum bardzo proszę o kontakt na priv. Z góry dzięki!
"Wyobraźnia kobiety jest bardzo gwałtowna, w jednej chwili przeskakuje od zauroczenia do miłości, od miłości do małżeństwa"
Awatar użytkownika
thebride
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez 22Megan22 » Pon Lut 23, 2009 5:06 pm

Kurcze, co się stało, że zdecydowaliscie sie na ten Kościół?
To tez moja parafia, ale nie zdecydowalam sie wychodzic tam za mąż. wątpię czy dałabym rade sie dogadac z proboszczem. Przykro mówic, ale jest straszny! były zgrzyty? Znalazł dla Was czas?
;
22Megan22
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez aaggii » Sob Cze 06, 2009 9:14 pm

witam,
my rowniez planujemy slub w tym kosciele, moze ktoras z was miala juz tam slub albo wkrotce organizuje i podzieli sie swoimi spostrzezeiami ??
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aaggii » Sob Gru 26, 2009 3:27 pm

chcialabym odnowic temat, moze sa jakies Panny ktore organizuja tam slub albo juz mialy tam swoj slub i moga sie podzielic swoimi wrazeniami oraz oprawa muzyczna, jaki jest organista i podobno tamtejszy wikary rowniez spiewa, jakies komentarze poniewaz ja nigdy nie slyszalam oprawy muzycznej na mszach w tym kosciele, a moze jest jakas para ktora bierze slub 24 lipca 2010 w tym kosciele...
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Pon Mar 15, 2010 6:53 pm

Odświezam temat:)Jesli ktoras z Was miala tam slub lub bedzie miala czekam na opinie i spotrzezenia.Jaki jets tam organista?I moze ktos wie gdzie mozna zobaczyc fotki ze srodka,maja jakas swoja stronke?
Mikaa
kocham to forum? :)

Postprzez kallisto » Wto Mar 16, 2010 1:14 pm

Czasami uczęszczam do tego kościoła (choć to nie moja parafia) i mogę pochwalić organistę, ma bardzo ładny głos i pieśni w jego wykonaniu bardzo mi się podobają. Nawet chciałam go ściągnąć na mój własny ślub w innej parafii, ale w okresie weselnym ma mnóstwo pracy u siebie, więc niestety nie ma takiej możliwości :(
Sam kościół nie bardzo mi się podoba, ale to oczywiście kwestia gustu. Od kiedy proboszcz zaczął remont w tym kościele wszędzie jest mnóstwo złota, niektórym może się to spodobać, ale jak dla mnie za dużo tam przepychu. W ciepłym miesiącu wolałabym mieć ślub przy tej grocie na zewnątrz.
No i sam proboszcz sprawia wrażenie dość ekscentrycznego, ale nie znam go osobiście, więc może przy bliższym poznaniu jest sympatyczny. :)

Awatar użytkownika
kallisto
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mikaa » Wto Mar 16, 2010 1:27 pm

Akurat ze duzo zlota to bardzo mi sie podoba,lubie jak kosciol jest w takim barokowym stylu:)
Tylko zastanwiam sie czy tam bedzie taki fajny poglos jak bedzie spiewala spiewaczka,bo to raczej maly kosciolek...
Mikaa

Postprzez aaggii » Wto Mar 16, 2010 2:35 pm

o widze Martitka ze zdecydowal sie na slub w tym kosciele co ja... z tego co ja widzialam kosciol jest bardzo ladny w srodku:) Proboszcz podobno jest dosc trudna osoba ale ja na razie rozmawialam z nim telefonicznie, wiecej szczegolow pewnie podam jak bede juz po spokaniu z ksiedzem :)
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Wto Mar 16, 2010 2:50 pm

heh,no tak wlasnie rozmyslam,bo jak zmienilismy sale to z Kosciola Uniwersyteckiego do sali jest teraz 15 km..
A ten w Lesnicy jest dwa kroki od naszej restauracji.
Tylko nie mieszkamy w Polsce i nie wiem czy tak telefonicznie mozna zarerzerwowac date u Ksiedza?
Mikaa

Postprzez aaggii » Wto Mar 16, 2010 2:56 pm

mysle ze nie powinno byc problemu z rezerwacja daty telefonicznie, tylko zadzwon w tygodniu, najlepiej okolo 14ej i popros proboszcza :) tak mi doradzic aby do niego dzwonic, powinien zapisac, ja rezerwowalam osobiscie poniewaz akurat bylam we Wroclawiu.Natomiast jezeli mieszkasz zagranica to formalnosci slubne mozna zalatwic dwojako albo przez parafie polska w UK (podejrzewam ze tam mieszkasz) albo we  Wroclawiu. Ja sie jeszcze zastanawiam jak bedziemy zalatwiac formalnosci czy przez UK czy bezposrednio, w sumie to tez nie jest nasza parafia.Pozniej przesle Ci info jakie dokumenty sa potrzebne bo nie mam tego przy sobie.
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Wto Mar 16, 2010 3:00 pm

acha to super,zadzwonie:)
A co do formalnosci,to my przez parafie w uk zalatwiamy nauki i dajemy odpisy chrztu i bierzmowania,ktore oni potem przesylaja do Wroclawia.
Ale jak to jest z formalnosciami,jezeli to nie jest nasza parafia to nie wiem jak to przez uk mozna zalatwic?
Mikaa

Postprzez aaggii » Wto Mar 16, 2010 8:50 pm

wydaje mi sie ze to juz chyba nie ma wiekszego znaczenia bo i tak jak zalatwia sie przez uk, to znaczy ze twoja parafia jest w uk i ona automatycznie daje ci na slub w innej parafi czyli w np.gdzies we Wroclawiu
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Wto Mar 16, 2010 8:52 pm

O to jesli tak jest,to byloby bardzo fajnie!:)
Mikaa

Postprzez Mikaa » Śro Mar 24, 2010 7:55 pm

Tak sie zastanawiam,bo skoro ja mam slub na 18.to ci co maja wczesniej beda mieli juz zrobiona dekoracje kosciola i nie wiem jak to wyglada czy skladamy sie razem na ta dekoracje i zeby wszystkim pasowala czy jak to jest?
Mikaa

Postprzez kallisto » Śro Mar 24, 2010 8:25 pm

Moja siostra miała podobną sytuację, przed nimi był już jeden ślub. Po prostu wzięli od księdza numer telefonu do tej drugiej pary i umówili się co do dekoracji.
Może ta druga para sama się z Wami skontaktuje, bo skoro mają ślub przed Wami to nie wiem czy będą chcieli fundować Wam dekorację :) Tylko jeśli mieszkacie za granicą to może być z tym problem...

Awatar użytkownika
kallisto
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Śro Mar 24, 2010 8:33 pm

No chyba tak trzeba bedzie zrobic i sie skontaktowac z parami,ktore maja slub w ten sam dzien;)
Mikaa

Postprzez Mikaa » Czw Kwi 08, 2010 11:54 am

kallisto napisał(a):
Czasami uczęszczam do tego kościoła (choć to nie moja parafia) i mogę pochwalić organistę, ma bardzo ładny głos i pieśni w jego wykonaniu bardzo mi się podobają. Nawet chciałam go ściągnąć na mój własny ślub w innej parafii, ale w okresie weselnym ma mnóstwo pracy u siebie, więc niestety nie ma takiej możliwości :(

kallisto piszesz ze organista ladnie spiewa,ale ladnie tez gra,profesjonlanie?Bo zastanawiam sie czy go zostawic,czy zalatwic innego organiste?

Mikaa

Postprzez kallisto » Pią Kwi 09, 2010 9:11 am

Nie bardzo wiem co znaczy profesjonalna gra w przypadku organisty :) Mi osobiście się podoba jak gra i śpiewa. Gdybym ja miała tam brać ślub to bym go nie zmieniała, ale najlepiej byłoby gdybyś miała okazję sama tam podjechać i posłuchać, bo wiadomo, że gusta są różne. To, że mi się podoba, nie znaczy, że Tobie będzie odpowiadał :)

Awatar użytkownika
kallisto
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Pią Kwi 09, 2010 10:59 am

No to pewnie go zostawimy,bo tak normalnie nikt nie zwraca uwagi na organiste,a Ty zwrocilas,wiec cos w tym musi byc;)
Mikaa

Postprzez Mikaa » Pon Cze 21, 2010 5:18 pm

kallisto a wiesz moze jak nazywa sie ten organista?:)
Mikaa

Następna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>