Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Postprzez aaggii » Wto Cze 22, 2010 12:47 pm

Marikka wieczorem moge Ci przeslac namiary na organiste bo juz sie z nim kontaktowalam, ale nie mam ich teraz przy sobie
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Wto Cze 22, 2010 12:57 pm

To super aaggii !!!!!:)
To czekam na namiary:)
a powiedz mi jak to jest ja musze go rezerwowac czy nie ma takiej potrzeby bo on po prostu jest na miejscu i to naturalne ,ze zagra na slubie?
Mikaa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez kallisto » Wto Cze 22, 2010 3:07 pm

Marikka ja nie mam niestety pojęcia jak nazywa się ten organista, ale widzę, że aaggii już Ci pomogła :)

Awatar użytkownika
kallisto
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez aaggii » Śro Cze 23, 2010 1:50 pm

sorki ze tak pozno ale namiary juz poszly na priv, a organista chyba jest przydzielony z tzw urzedu, ze jak jest slub to on gra, z tego co wiem to trzeba mu zaplacic przed msza
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez karlak » Czw Cze 24, 2010 10:25 pm

Witam, ja również mogę pochwalić tego organistę :) Należę do parafii tego Kościoła i na mszy staram się być co niedziele ;) Uważam że bardzo ładnie gra i śpiewa zresztą jest chwalony przez wiele osób, które słyszą go pierwszy raz. Ja na swój ślub też go nie zmieniam :) Co do formalności to należy je uregulować półtora miesiąca - miesiąc wcześniej  przed ślubem i muszą być przy tym oboje młodych.
Co do dokumentów należy (informacje podane przez księdza):
- przed uroczystością ślubną narzeczeni powinni skontaktować sie z organistą, by uzgodnić sprawy związane z liturgia Mszy Św.
- skontaktować sie z siostrą zakrystianką by uzgodnić wystrój kościoła ( nie wolno ustawiać w kościele sztucznych kwiatów)
- kamerzysta przed uroczystością powinien uzgodnić wszelkie szczegóły z księdzem prowadzącym liturgie
- ofiarę za ślub narzeczeni składają w kancelarii parafialnej podczas drugiej rozmowy przedślubnej
- dokumenty które należy złożyć: aktualne metryki chrztu, dokument z USC stwierdzający stan wolny, świadectwa z katechezy, zaświadczenie o odbyciu kursu przedmałżeńskiego, dowody osobiste.
Awatar użytkownika
karlak
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez aaggii » Pią Cze 25, 2010 1:26 pm

karlak jestes pewna z tymi swiadectwami z katechezy??
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez karlak » Pią Cze 25, 2010 11:00 pm

takie informacje dostałam od księdza na kartce, powiem szczerze ze sama byłam tym zaskoczona i teraz muszę szukać świadectwa ze szkoły średniej na którym mam ocenę z katechezy ;)
Awatar użytkownika
karlak
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Mikaa » Sob Cze 26, 2010 9:38 am

karlak napisał(a):Witam, ja również mogę pochwalić tego organistę :) Należę do parafii tego Kościoła i na mszy staram się być co niedziele ;) Uważam że bardzo ładnie gra i śpiewa zresztą jest chwalony przez wiele osób, które słyszą go pierwszy raz. Ja na swój ślub też go nie zmieniam :) Co do formalności to należy je uregulować półtora miesiąca - miesiąc wcześniej przed ślubem i muszą być przy tym oboje młodych.
Co do dokumentów należy (informacje podane przez księdza):
- przed uroczystością ślubną narzeczeni powinni skontaktować sie z organistą, by uzgodnić sprawy związane z liturgia Mszy Św.
- skontaktować sie z siostrą zakrystianką by uzgodnić wystrój kościoła ( nie wolno ustawiać w kościele sztucznych kwiatów)
- kamerzysta przed uroczystością powinien uzgodnić wszelkie szczegóły z księdzem prowadzącym liturgie
- ofiarę za ślub narzeczeni składają w kancelarii parafialnej podczas drugiej rozmowy przedślubnej
- dokumenty które należy złożyć: aktualne metryki chrztu, dokument z USC stwierdzający stan wolny, świadectwa z katechezy, zaświadczenie o odbyciu kursu przedmałżeńskiego, dowody osobiste.

Czyli zaswiadczenie o bierzmowaniu nie jest potrzebne???

Mikaa

Postprzez aaggii » Sob Cze 26, 2010 3:29 pm

no to ja teraz zglupialam :/ mysmy spisali caly protokol w naszej parafii w Londynie i myslalam ze teraz to tylko juz trzeba zlozyc ofiare w kosciele w lesnicy,ewentualnie zaswiadczenia z urzedu ze jestesmy stanu wolnego .... chyba zadzwonie do ksiedza i sie dowiem dokladnie aby sie nie okazalo ze czegos nam jeszcze brakuje
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Mikaa » Sob Cze 26, 2010 4:30 pm

No ja tez tak myslalam,aaggii jak sie czegos dowiesz daj znac:)
Mikaa

Postprzez karlak » Śro Lip 14, 2010 10:33 am

Jestem już po dokonaniu wszelkich formalnosciach w kościele i tak jak pisałam potrzebne są te wszytskie rzeczy oprócz zaświadczenia z religii tzn my nie mieliśmy a ksiądz sie o to nie pytał ;) Jeśli chodzi o bierzmowanie to odgórnie ksiądz który wydaje zaświadczenie o chrzcie powinien nanieś też informacje i bierzmowaniu nawet jesli nie brało sie tego sakramentu w tym samym kościele co chrzest, parafie maja obowiazek przesylania sobie takich informacji miedzy soba i zamieszczeniu ich na zaswiadczeniu o chrzcie my nie musimy o tym wiedziec tak nam powiedzial ksiadz. Wiec sprawdzcie czy taka informacja widnieje na waszych kwitkach. Z panem ogranista tez sie już umówiłam, umawiamy sie osobno z nim oraz z siostra zakonna ktora odpowiedzialna jest za kwiaty w kosciele. Ofiarę na slub daję sie tydzień przed ceremonia. Ksiadz oprócz tego wrecza zapowiedzi ktore musza wisiec 3 niedziele w parafiach do których należycie oraz kwitki dla młodych oraz świadków do spowiedzi :) To chyba tyle :)
Awatar użytkownika
karlak
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez aaggii » Śro Lip 14, 2010 1:13 pm

a moze przypadkiem zajrzala tu Panna Mloda ktora ma slub 24 lipca 2010 o godzinie 15ej w Lesnicy???
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aaggii » Czw Lip 15, 2010 12:29 pm

karlak a mozesz mi wyslac na priv ile mniej wiecej dawaliscie na ofiare?? Bo my nie mamy ile pojecia ile w powino sie dawac
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez karlak » Czw Lip 15, 2010 12:59 pm

aaggii - na ofiare daje sie u nas tydzień przed ślubem, zanosi sie kopertę we wtorek czy w środe do kancelarii tak powiedział nam ksiadz a ile w tej kopercie ma byc nie powiedział ja tez sie nie pytałam bo tak głupio mi było. Tak więc sama nie mam zielonego pojecia ile sie daje.... :(
Awatar użytkownika
karlak
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Mikaa » Nie Sie 08, 2010 10:54 am

karlak Ty juz po-napisz ile placilas za dekoracje kosciola??:)I jakie ksiedza mialas?
Dziewczyny czy ktoras z Was ma ślub 18.09 w tym kosciele????????????
Mikaa

Postprzez karlak » Wto Sie 10, 2010 11:52 am

Witam :)
Przesyłam parę zdjęć dekoracji kościoła z mojej ceremonii ślubnej :) Ja zakupiłam do kościoła głównie białe mieczyki i troszkę białych margaretek oraz zieleninę :) Dekoracja wyglądała tak jak na zdjęciach:) kwiaty wyniosły mnie 300 zł ale w tym samym terminie brały ślub jeszcze 2 pary wiec koszta podzieliliśmy na 3 :)  Za dekoracje kościoła odpowiedzialne są siostry zakonne i ta przyjemność kosztuje 50 zł od pary.

Awatar użytkownika
karlak
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Mikaa » Wto Sie 10, 2010 11:54 am

Kochana a gdzie sa lawki??
Mikaa

Postprzez karlak » Wto Sie 10, 2010 12:06 pm

No własnie zarazie nie posiadam "ładnego" zdjęcia samych ławek :( Na każdej ławce była zawiązana kokarda z organzyn oraz pojedynczy mieczyk, jedyne zdjecie jakie posiadam na ta chwile:
Awatar użytkownika
karlak
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Mikaa » Wto Sie 10, 2010 12:09 pm

Ale ladny ten kosciolek,jeszcze rok temu nie bylo tyle zlota!!!!:)))
Rozumiem ,ze te kokardy to juz siostra miala,tak?
Mikaa

Re: Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy

Postprzez Prying » Wto Lip 19, 2011 3:27 pm

Jeśli zagląda tu jeszcze Panna młoda która miała w tym kościele ślub to proszę o informacje czy ksiądz jest przydzielany z urzędu? Czy można poprosić o konkretnego księdza albo pytają nas że który z nich miałby udzielać nam ślubu?

Może któraś z was również ma ślub 10 września 2011. Przed nami są dwie pary :P ksiądz jeszcze nie podał Nam namiarów do pozostałych par w celu uzgodnienia dekoracji.

Dziękuję i polecam: p. Marta Janicka - Stara Garbarnia; M.E. Pośpieszni; mmfilms; cocons club; DJ Vico; dekoracja - p. Kazia 693 068 771 oraz Decorum; salon ślubny - Adeline; makijaż - p. Maja - MAC; pierwszy taniec - Al-mara.
Awatar użytkownika
Prying
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>