Filmy-czyli co warto zobaczyć..

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Filmy-czyli co warto zobaczyć..

Postprzez mikkim » Wto Gru 16, 2008 10:02 pm

No to o filmach..
Co do filmów zaraz będzie w tv moja ukochana Filadelfia. Idę po chusteczki bo wiem że mokro się to skończy :(

mikkim
kocham to forum? :)

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 1:24 am

Dzięki Mikkim za ten topic, bo tam już niektórzy się bulwersują, że o filmach zaczęłam pisać :-/

Ja bym chętnie obejrzała sobie Miasto Aniołów, dawno nie widziałam. Dzisiaj obejrzałam też po raz kolejny Życie za życie ( The life of David Gale ). Film jest po prostu świetny.

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Miejscowość: Mazury

Postprzez dosh » Śro Gru 17, 2008 2:57 am

The Life of David Gale jest swietny!! Zrobil na mnie duze wrazenie!!!
Awatar użytkownika
dosh
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 3:39 am

Leciał dzisiaj na jedynce albo dwójce, jeśli macie polską tv :)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 3:44 am

Przypomniał mi się film Sweet November, też fajny.
Kurczę, mam w głowie jeszcze jeden z Keeanu Reeves'em i Sandrą Bullock, ale nie pamiętam tytułu :-/
Chodziło o to, że żyli w innych wymiarach czasowych ( różnica wynosiła tylko 3 lata, czy jakoś tak ) i porozumiewali się za pomocą listów, które zostawiali sobie w skrzynce pocztowej przy domu w którym mieszkali oboje, ale w różnym czasie... Ahhh, ale piękny film. O, już wiem ! Dom nad jeziorem ( The lake house ), taki był tutuł :)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez dosh » Śro Gru 17, 2008 3:53 am

nie mamy :( :(
a mi sie ten lake house nie do konca podobal, bo byl niespojnie i niekonsekwentnie zrobiony. Znaczy koncowka. (w sensie te podroze w czasie - koniec byl niespojny z zalozeniami tych ich podrozy)
Ale pomysl byl fajny :)
Awatar użytkownika
dosh

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 4:03 am

Przyznam się, że końcówki za dobrze nie pamiętam, ale film jako całość wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. I oczywiście co ??? ... wyłam jak bóbr :-) Mi powinni płacić za płakanie na zawołanie :)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez dosh » Śro Gru 17, 2008 4:07 am

eeeeej, ja osostnio na filmach tez placze!!!! Nigdy takk nie mialam!!  Ostatnio plakalam na Niemoralnej propozycji (!!)   A P. do mnie: I co, naparwde az tak romantyczne..? ;)  Kurde, jakbysmy wlasnie dwa rozne filmy  ogladali!!
Awatar użytkownika
dosh

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 4:16 am

Ale dosh, to nie tylko na filmach. Ja ciągle płaczę. Oglądam obrączki w sklepie, już łzy się cisną na wierzch, oglądam zdjęcia ze ślubów Forumowiczek-beczę, nawet jak usłyszę jakąś piosenkę z moich ukochanych lat 90' to mogę się poryczeć... jak debil jakiś :) A natężenie tego zjawiska występuję, gdy jestem 10-12 dni przed okresem.
A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ja ogólnie twarda babka jestem hehehe :)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez dosh » Śro Gru 17, 2008 4:19 am

no ja nigdy ogladajac filmy czy czytajac ksiazki nie chlipalam i zawsze sie zastanawialam "dlaczego te laski tak rycza??? No bez jaj, to tylko film!" - a teraz sama jak kretynek maly ;)
No i tez chyba by nikt znajacy mnie nie powiedzial, ze ja romantycznym typem jestem... bo nie jestem! ;) Raczej ta co wszystko ma pod kontrola, jest zorganizowana, mocno stojaca na ziemi, z wytyczonymi celami i duza iloscia zaradnosci i twardosci! zadnego mazgajstwa na codzien!   A tu prosz - film i sie rozklejam ostatnio ;)
Awatar użytkownika
dosh

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 4:25 am

Hmmmm, to może my w ciąży ??? ;-)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez dosh » Śro Gru 17, 2008 4:28 am

uooooooo, nie nie nie. nie zapeszaj ;)   jeszcze nie czas...  
Awatar użytkownika
dosh

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Śro Gru 17, 2008 4:33 am

trochę bym się wkurzyła teraz... tak w trakcie przygotowań. Ale jestem pewna, że nie, bo to już by była wieloletnia ciąża biorąc pod uwagę moje zachwiania emocjonalne :)

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez dosh » Śro Gru 17, 2008 4:39 am

hehehe. ja sie dopiero ostatnio zaczynam uczyc gotowac...  juz gotowanych (przez nas) a gotowych jedzen jest jakies 40/60, hehe, ale wciaz za malo dla dzieciaczka. Chyba malemu chiken balti z naanem nie przypadnie do gustu ;)
Awatar użytkownika
dosh

Postprzez Dżoana » Śro Gru 17, 2008 7:41 am

również głosuję za "Życie za życie" - jeden z nielicznych filmów których tytuł zapamiętałam wraz z treścią :) a zdarza mi się to niezmiernie rzadko, widocznie uznałam, że był bardzo dobry hehe :)

Awatar użytkownika
Dżoana

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Hella » Śro Gru 17, 2008 2:32 pm

Aniołek z piekła rodem :) napisał(a):Dzięki <span style="font-weight: bold;">Mikkim</span> za ten topic, bo tam już niektórzy się bulwersują, że o filmach zaczęłam pisać :-/<br>

Nie niektórzy tylko ja. Choć z przeszłości, gdy więcej rocznika 2008 się tu udzielało, nie tylko ja postulowałam o niezaśmiecanie wątków. I nie bulwersuje. Nie uważasz, że wygodniej jest gdy zachowujemy jakąś konsekwencję jesli chodzi o tematy wątków? Później robią się takie giganty na 40 stron gdzie jest wszystko i nic..

Co do Lake House - rzeczywiście fajny, choć mi też przeszkadzało to zamieszanie z czasami i zdarzeniami. Jak zaczełam analizować co gdzie kiedy to się pogubiłam ;) Za drugim razem musiałam sie skupić by nie zastanawiać się nad kolejnością zdarzeń i już było ok :D

Co do innych filmów - z babskich na razie przychodzi mi do głowy "just like heaven" , do poryczenia to "bridges of Madison County".
A z takich co troszkę refleksji wprowadzają po dość lekkiej formie [Sanders] to "Click". Ogólnie to uwilebiam komedie z Sandersem - ostatnio np. w tv "Dwoje gniewnych ludzi" [czy jakoś tak], albo np "wykiwać klawisza". :D Z mężem to co pewien czas wracamy do trylogii Bourna i "Skazany na Shawshank"

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez Aniołek z piekła rodem » Czw Gru 18, 2008 4:10 am

Hella fakt, pewnie masz rację. Jednak tematy książek i filmów są na tyle do siebie podobne, że nie sądzę,by wprowadziły jakieś zamieszanie. Niemniej jednak nowy topic już jest, dzięki Mikkim, i oto możemy się produkować :)

Co do filmu "Click", coś w nim jest... na pewno warto obejrzeć, choć dla mnie był nieco za długi.
"Skazani na Shawshank", to jeden z naszych ulubionych filmów. Tak jak jak pisałam w temacie o książkach, że kocham te historyczne, tak samo jest z filmami. A najbardziej te wojenne, np. "Wróg u bram" z Judem Law, żeby nie było :) o obronie Stalingradu. Rewelacja. "Helikopter w ogniu" i czy "Szeregowiec Ryan" też wypas.

A teraz pytanie za 100 punktów... :)
Która oparła się urokowi Michaela Scofielda i Lincolna Burrowsa w "Skazanym na śmierć" ???

Awatar użytkownika
Aniołek z piekła rodem

Postprzez mikkim » Czw Gru 18, 2008 8:29 pm

Ja się oparłam... Choć I seria wciągneła mnie jak cholera.. II i III to juz nie. Ale za to Dr House.. Uwielbiam! I jeszcze "Men in Trees". Szkoda że wstrzymali emisję w tv :) i szkoda że wstrzymali kręcenie serialu "Moonlight"-"Pod osłoną nocy" oglądnełam I serię i mam niedosyt :) Tyle o serialach..

Co do CLIKA tragedia! bardziej mdłego filmu chyba nie oglądałam..

AAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaa i kocham Notting Hill.. po prostu mogę oglądac i oglądać :)

mikkim

Postprzez Hella » Czw Gru 18, 2008 9:37 pm

Co do "Men in trees" to już po kilku odcinkach nie chciało nam się czekać całego tygodnia o ściągnęlśmy całą 1 serię. I dobrze bo by mnie coś trafiło po tym jak wstrzymali emisję. Ciągnąc dalej seriale to totalnie zaraziłam się "Ugly Betty"! Teraz czekam na nowe odcinki i nowe napisy ;P

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez dosh » Pią Gru 19, 2008 9:08 pm

a ja  z seriali ogladam jeden - desperate housewives :) nigdy sie nie moge doczekac wtorku, i w necie ogladam. tutaj teraz leci 5-ta seria :)
Prison Break, podobnie jak mikkim - pierwsza seria byla extra, a potem to juz tak spadalo spadalo... Ale Scofield jest niezly :)
Awatar użytkownika
dosh

Następna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>