Bierzmowanie osoby dorosłej we Wrocławiu.

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Bierzmowanie osoby dorosłej we Wrocławiu.

Postprzez Abigail » Wto Lis 11, 2008 5:25 pm

Ostatnio edytowany przez Abigail, Śro Lip 08, 2009 7:45 pm, edytowano w sumie 1 raz
Abigail
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez barbórka » Wto Lis 11, 2008 5:57 pm

Ja myślę że po prostu powinnaś pójść do księdza  porozmawiać :)
Nie powinien raczej robić problemów
A tak na marginesie, to ja też przynależę do tej parafii :) ale nie byłam w niej od dawna już i nie znam tam żadnego księdza. Orientujesz się może czy jest tam jakiś "fajny" ksiądz? Chyba będziemy się decydować na ten kościół na ślub bo nie chce mi się załatwiać tych różnych delegacji.
barbórka
kocham to forum? :)

Postprzez Abigail » Wto Lis 11, 2008 6:01 pm

Ostatnio edytowany przez Abigail, Śro Lip 08, 2009 7:45 pm, edytowano w sumie 1 raz
Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez barbórka » Wto Lis 11, 2008 6:12 pm

Acha :)
Wiesz co, ja pamiętam że jak szłam do bierzmowania to szła z nami też jakaś właśnie dorosła osoba :) (ale to było w jeszcze innej parafii)
I wydaje mi się że ten ksiądz na sołtysowicach to jest jakiś wyjątek :) bo raczej to oni się chyba cieszą jak się ktoś nawraca ;) Nawet ostatnio jak byłam na mszy to ksiądz mówił że może pomóc rodzicom po rozwodzie żeby mogli do komunii pójść na komunii ich dzieci. Dlatego proponuję po prostu pójść do księdza i spytać co masz zrobić :) A jak powie nie to możesz pójść do innego i spytać co robić jak ksiądz nie chce Ci dać bierzmowania.
A powiedz mi, planujesz ślub w tym kościele czy w jakimś innym?
barbórka

Postprzez Abigail » Wto Lis 11, 2008 6:16 pm

Ostatnio edytowany przez Abigail, Śro Lip 08, 2009 7:46 pm, edytowano w sumie 1 raz
Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez Abigail » Wto Lis 11, 2008 6:26 pm

Ostatnio edytowany przez Abigail, Śro Lip 08, 2009 7:46 pm, edytowano w sumie 1 raz
Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez laszka » Wto Lis 11, 2008 7:42 pm

Co miesiąc w każdy pierwszy poniedziałak jest bierzmowanie w Katedrze Wrocławskiej. Musisz mieć kartkę od siebie z parafii, że jest przygotowana na przjęcie sakramentu i karteczkę od spowiedzi no i świadka bierzmowania.
\
laszka
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez Abigail » Wto Lis 11, 2008 8:21 pm

Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez tirin__tirin » Śro Lis 12, 2008 6:39 am

Moj luby  mial bierzmowanie w czerwcu tego roku, bo tak samo jak Ty zaniedbal ta sprawe w wieku mlodzienczym.
Niestety ale raczej powinnas miec ta kartke ze swojej parafii istsnieje jednak mozliwosc ze Twoj prosboszcz napisze Ci zezwolenie na kartce bys mogla odbyc je w innym kosciele i po problemie.  Ogolnie na nauki powinno sie uczeszczac wraz z dziecmi z ostatniej klasy gimnazjum. Wielu ksiezy nie zezwala na takie nauki dlatego czesto po prostu osoba dorosla zglasza sie do ksiedza i zostaje odpytana z kilku pytan. Przynajmniej tak to bylo w naszym przypadku.
Jezeli chodzi o bierzmowanie w katedrze to ja nawet nie bede tego komentowac, bo to jak dla mnie bylo przerazajace. Musisz miec tylko ta karteczke o naukach i ze spowiedzi a co ciekawsze ja jako swiadek nie musialam miec nic, nic ode mnie nie sprawdzono. Ale moze to tylko mnie ominelo.
tirin__tirin

Postprzez laszka » Śro Lis 12, 2008 7:22 pm

Raczej ze swojej parafii- tam musi byc jeszcze zapis o Chrzcie.
\
laszka

Miejscowość: wrocław

Postprzez Abigail » Śro Lis 12, 2008 10:12 pm

Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez Abigail » Śro Lis 12, 2008 10:14 pm

.
Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez tirin__tirin » Śro Lis 12, 2008 10:27 pm

Przerazila mnie ta cala "oprawa", a raczej jej brak. Na bierzmowanie przybylo bardzo duzo osob - cala katedra byla pelna. Nikt nie wiedzieli co robic, bo chyba te przygotowania kazdy przeszedl bardzo ekspresowo. Dobrze, ze sa tam wyrozumieli ksieza i caly czas podpowiadali co osoby przystepujace do skarmantu maja mowic (chociaz i to bylo takie zalosne).
Najbardziej zbulwersowali mnie ludzie. Szczegolnie taki jeden chlopak, ktory przyszedl na bierzmowanie w krotkich (bardzo krotkich) spodenkach, w japonkach, bezrekawniku i w wielgachnych okularach przeciwslonecznych ( wygladal jakby pol godziny wczesiej wysiadl z samochodu wracajacego znad morza) i tak podszedl po sakrament a biskup jakby nigdy nic mu go udzieli. Mnie to troche zbulwersowalo. Rozumiem, ze niektorzy przystepuja do skaramentu. bo przyszla zona by chciala, albo bo trzeba, ale chociaz z szacunku mogliby sie odpowiednio ubrac. Jezeli chodzi o reszte uroczystosci to ogolnie wiekszosc ludzi przegadalo wszytsko (przynajmniej ci wokol nas najblizej), liczyla kafelki albo zasypiala na lawce. Tragedia......
tirin__tirin

Postprzez elka » Czw Lis 13, 2008 11:10 am

po pierwsze przygotować sie w ten sposób, że:
- wybrać sobie lub odnaleść świadectwo chrztu
- wcześniej postudiować książki przygotowujące do bierzmowania - można kupić w księgarni obok katedry
- wcześniej skupić sie na modlitwie, uczestnictwie we Mszach św. niedzielnych
- przystępować do sakramentów - spowiedź, komunia - jeżeli to było zaniedbane
- swoją postawą musicie przekonać siebie i księdza, że rzeczywiście zależy wam na sakramencie a nie na kartce z bierzowania
- nie mówić, że się żenie/wychodzę za mąż czy mam byś chrzestną/nym  i musze mieć świstek z bierzmowania tylko zaniedbałam w odpowiednim czasie i teraz dojrzałam do tego sakramentu, chodzę do kościoła, modlę się, przystępuję do sakramentów - planuje ślub ale to nie on mnie do tego zmotywowało
tak umocnieni wyruszacie na rozmowy w kancelarii u siebie w parafii, tam gdzie chodzicie do kościoła, gdzie mieszkacie. Każdy proboszcz ma obowiązek albo sam się zająć przygotowaniem albo wyznaczyć księdza - głowa do góry w życiu napotkacie większe przeszkody
a ksiądz proboszcz Andrzej ze św. Stanislawa i Doroty jest fajny tylko nie należy dawać do zrozumienia że się wszystko nam należy a on łaski nie robi
elka
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Abigail » Pią Lis 14, 2008 8:50 am

Ostatnio edytowany przez Abigail, Śro Lip 08, 2009 7:47 pm, edytowano w sumie 1 raz
Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez tirin__tirin » Pią Lis 14, 2008 11:28 am

Moj przyszly mezulek zalatwial wszystko w parafii Bozego Ciala na ul. Swidnickiej. Polecam, bo ksiadz tam jest na prawde bardzo sympatyczny.
tirin__tirin

Postprzez Abigail » Pią Lis 14, 2008 11:39 am

Ostatnio edytowany przez Abigail, Śro Lip 08, 2009 7:47 pm, edytowano w sumie 1 raz
Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez pusia » Pią Lis 14, 2008 12:45 pm

Ja również mam problem z bierzmowaniem a raczej z jego brakiem. Stąd moje pytanie czy ktoś orientuje sie jak to wygląda w parafi p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Klecinie?? Jak ksiadz do tego podchodzi i czy jest ciężko coś załatwić czy nie jest tak źle?? dajcie znać bo na dniach muszę sie tak udać i troche sie obawiam tej rozmowy://
pusia
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Abigail » Pią Lis 14, 2008 5:18 pm

Abigail
super gaduła
super gaduła

Postprzez pusia » Pią Lis 14, 2008 5:58 pm

w takim razie też sie muszę tego dowiedzieć najlepiej będzie przedzownic do kancelarii Katedry, jakbyś chciała to poadaję numer telefonu 71 3222574
pusia
rozkręcam się
rozkręcam się

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość