GDZIE MIESZKAMY?

blaski i cienie, gdzie mieszkać i jak urządzać

Postprzez astrainca » Czw Paź 09, 2008 2:33 pm

ja tez o takim wynalazku nie slyszalam...hehe..
Awatar użytkownika
astrainca
kocham to forum? :)

Miejscowość: ---

Postprzez Słonko » Czw Paź 09, 2008 3:24 pm

Znajoma ma taką deskę- naprawdę świetna sprawa.... W naszym gniazdku które za kilka lat będzie napewno też taka sie znajdzie :)
Awatar użytkownika
Słonko
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez sowa » Czw Paź 09, 2008 4:07 pm

heh... to jak bedziecie przejazdem w ZG zapraszam na yyyy ...na kawe głupio zabrzmi, ale niech będzie ;)
Awatar użytkownika
sowa
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: ZG

Postprzez astrainca » Pią Paź 24, 2008 8:25 am

hehehehe....chyba kiedys wpadne na ta ....kawe, bo mnie ciekawosc zje
Awatar użytkownika
astrainca

Miejscowość: ---

Postprzez k&m » Sob Lis 15, 2008 7:33 pm

ewa182 - to calkiem tak jak my...
tez mieszkamy z moja mama i nie mamy mozliwosci sie wyprowadzic....
"Słońce na wylot przenika przez głowę
Życie mi płynie przy Tobie cytrynowe, cytrynowe"
Awatar użytkownika
k&m
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez zalkas » Pią Gru 12, 2008 11:02 am

Słonko napisał(a):
Znajoma ma taką deskę- naprawdę świetna sprawa.... W naszym gniazdku które za kilka lat będzie napewno też taka sie znajdzie :)

niezla sprawa :-) moze uda mi sie cos takiego zamontowac naszym domku, ktory narazie jest placem budowy. W sumie dom juz stoi (stn surowy), dach tez juz jest. Niestety nie ma okien wiec wiatr hula po salonach. Okna beda luty-marzec mieszkac sie nie da wiec miszkamy kazdy osobno - z rodzicami. Moglibysmy cos wynajac jendak to sporo kosztuje. Kredyt mamy spory wiec postanowilismy te kilka miesiecy jeszcze sie pomeczyc. Po slubie chcemy sie prowadzic, pytanie tylko jak bedzie wygladalo nasze gniazdko :-)
Jak narazie mam dosyc ekip budoalnych i cale szczescie ze juz sobie poszli!!! teraz zajmujemy sie planowaniem i projektowaniem instalacji i musze powiedziec ze nie jest to takie proste jak mi sie wydawalo :( chciabym juz wybierac mebelki!!!!!!!!!!!

zalkas
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław --> Szewce

Postprzez yoriko » Sob Kwi 18, 2009 12:30 pm

...my niestety nie mamy jeszcze własnego gniazdka, ale pewnie niedługo...na razie mieszkamy z teściami w 5 - pokojowym mieszkaniu więc nie narzekamy na brak swobody..ale wiadomo swoje to swoje :)
Awatar użytkownika
yoriko
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Nife » Czw Lip 23, 2009 7:36 am

Ok, postanowiłam dołączyć do tego wątku, bo w końcu mam w nim coś do powiedzenia! :)
Zacznę od tego, że ślub mamy za trochę ponad dwa miesiące (co wynika z suwaczka) i jeszcze nie mieszkamy ze sobą, ALE JUŻ NIEDŁUGO!! Mój ukochany ma na szczęście ciasną, ale własną kawalerkę, dzięki czemu nie będziemy mieszkać z rodzicami. Oczywiście pojawiły się propozycję ze stronych moich rodziców, żebyśmy przemyśleli sprawę wynajmu kawalerki i odkładaniu pieniędzy, a zamieszkali z nimi. Ten pomysł, choć wielkoduszny z ich strony, ani przez chwilę nie był przedmiotem rozważań. Wyznajemy zasadę, że młodzi powinni sami się docierać, bo z takiego mieszkania w komunie to tylko problemy mogą wyniknąć. Oczywiście, nie twierdzę, że tak musi być, nie chciałabym jakoś urazić tych z Was, którzy jakiś czas będą zmuszeni mieszkać z rodzicami/teściami, ale skoro jest możliwość, by tego uniknąć, to czemu nie skorzystać :) Zwłaszcza, że moi rodzice mają 3 pokoje, a mieszka tam też mój 20-letni brat, więc o swobodzie nie byłoby mowy. Zresztą, mieszkanie w kawalerce (jeden pokój, malusieńska kuchni 1,5x1,5 m ale oddzielna, nie aneks, przedpokój, łazienka) będzie tylko etapem przejściowym do naszego wymarzonego lokum. A to już coraz bliżej... Wpłaciliśmy już opłatę rezerwacyjną, w tuż po ślubie będzie umowa przedwstępna. Planowany odbiór inwestycji - III, IV kwartał przyszłego roku i wtedy kredycik. Ale jak już zapożyczać się na 30 lat to docelowo, no więc zdecydowaliśmy się na mieszkanie willowe zabudowie szeregowej, kazde z osobnym wejściem, ogrodem, miejscem parkingowym, salon, kuchnia, łazienka i 3 sypialnie, na ogrodzonym osiedlu na Swojczycach :) Ahh... rozmarzyłam się. Nim to jednak nastąpi czeka nas jakies 1,5 roku w kawalerce, która właśnie jest intensywnie odswieżana - cała instalacja, łazienka od podstaw, łączeni z zryciem nierównej podłogi, gładzie, malowanie, nowe meble :) Już się nie mogę doczekać, a to tuż, tuż! Dziś już wychodzi malarz i możemy zacząć sprzątać, oczekując na meble. Planowana przeprowadzka ok 10 sierpnia :D:D:D Zobaczymy, jak to będzie już pod jednym wspólnym dachem, ale nigdy się tego nie obawialiśmy. Także jestem pełna pozytywnych emocji !

Awatar użytkownika
Nife
super gaduła
super gaduła

Postprzez Viola21 » Sob Sie 08, 2009 7:27 pm

My (mam nadzieje) pod koniec września wprowadzamy sie do własnego M.
Mieszkaliśmy razem wcześniej, ale to było takie studenckie mieszkanie.
Teraz to już tak na poważnie jak żona z mężem.
Najbardziej się boję urządzania, bo gusta z Moim mamy trochę różne.
Viola21
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Aleksa » Nie Sie 09, 2009 4:19 pm

co do tej deski to było fajnie faktycznie przez pewien czas....niestety po jakiś dwóch latach się popsuła..nie wiem co się stało, ale w każdym razie trzaska, nawet nie trzyma się w pionie tylko od razu zamyka.
Aha jak już ją macie, to każdemu kto idzie do WC to mówcie, żeby sami nie zamykali tej deski bo właśnie przez takie coś ona się szybciej psuje.
Także są jej plusy i minusy.
Awatar użytkownika
Aleksa
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez berbyll » Wto Lis 24, 2009 12:56 pm

My mieszkamy razem już ponad dwa lata :) Wzięliśmy kredyt na mieszkanko i kupiliśmy teściowej jedno pokojowe. Nie wyobrażam sobie mieszkania z teściową :/ My mieszkamy w trzypokojowym, więc nie a tak źle. Do tej pory nie mamy zrobionego tego mieszkania tak jakbym chciała, bo nie mamy kasy. W przyszłym roku na pewno się za to weźmiemy. W przyszłości mam nadzieję, że wybudujemy dom :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez ssylwiaa » Wto Lis 24, 2009 1:31 pm

My po ślubie będziemy zmuszeni coś wynająć - bo mieszkania z rodzicami chcemy uniknąć. Na szczęście mój kuzyn ma małe mieszkanko które stoi puste i myślę, że z nim się dogadamy żeby wynająć na jakiś czas - tak do roku, bo później przejmujemy mieszkanie po moich rodzicach którzy wybudowali sobie mały domek i jak go wykończą to się tam przeniosą z moim bratem. Tata powiedział, że jak dobrze pójdzie to na Boże Narodzenie 2010 mieszkanie będzie nasze - wtedy remoncik i się przeprowadzamy :)

Awatar użytkownika
ssylwiaa
prawie tu mieszkam:)

Postprzez aaggii » Pią Sty 01, 2010 10:04 pm

Postanowilam sie tez dolaczyc do tego watku.  W sumie to razem mieszkamy juz bardzo dlugo ale cay czas na wynajmowanych mieszkankach. Na razie w planach wlasny domek lub mieszkanko ale to zobaczymy jak sie wszystko  ulozy. Jedno moge stwierdzic ze juz wynajmujac kilka mieszkan wiem jakie urzadzenie wnetrz jest praktyczne a jakie jest tylko ladne a trudne w utrzymaniu porzadku. I czego uniknac przy urzadzaniu wlasnego gniazdka
aaggii
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez creme_brulee » Nie Lut 07, 2010 12:31 pm

Witam!
Mieszkamy razem w... akademiku rodzinnym. Są blaski i cienie, wielkim blaskiem jest koszt i bliskosc innych rodzin z dziecmi- pomagamy sobie, opiekujemy sie dziecmi, spedzamy razem wieczory, pozyczamy sobie to to, to tamto... Cieniem jest open space na całej przestrzeni zyciowej- dlatego kacik corci jest od reszty pokoju, tej dziennej przegrodzony szafa. No i to co normalnie jest w kuchni i lazience u nas musi sie tez w tym pokoju zmiescic. Ale powierzchni mamy tyle co w normalnej kawalerce (i mamy balkon) wiec staramy sie nie narzekac, tym bardziej ze w dzien powszedni pani sprzataja kuchnie i lazienki :P

Awatar użytkownika
creme_brulee

Miejscowość: Breslau

Postprzez iwonaryki » Czw Kwi 22, 2010 2:52 pm

My mieszkamy obecnie w domu a raczej w drugiej połowie domu w tej pierwszej polowie mieszka kobieta a raczej  :mur: babcia  mojego narzeczonego która już tyle krzywd nam wyrządziła i wcale do niej się nie odzywam za to co nam zrobiła :( ale mam nadzieję że los i tak tą kobietę za te jej czyny ukarze  ...  :wykrzyknik:

ღღღ Gdy opadam z braku sił , dajesz Mi skrzydła by się wzbić ღღღ .
Awatar użytkownika
iwonaryki
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Ryki

Postprzez MadziaM » Czw Kwi 22, 2010 3:59 pm

A my jeszcze osobno ale już nie długo razem. Mamy to szczęście, że moi przyszli teściowie mają mieszkanie które obecnie wynajmują, a do którego wy wejdziemy :) A potem mamy nadzieje na wybudowanie własnego domku :) Oby tylko się ziściło!
MadziaM
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nysa

Postprzez Jena » Wto Maj 04, 2010 12:24 am

mi tez się marzy mój mały domek :) załatwiliśmy juz pierwsze dokumenty, no ale na reszte niestety trezba bedzie troszke poczekać....

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez berbyll » Wto Maj 04, 2010 11:21 am

Ja już mącę w głowie mojemu kochanemu żeby po ślubie zbierać na wybudowanie domu :) Kredycik nam się dosyć nieźle zmniejszył, więc jakaś szansa jest, że uzbieramy :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez Jena » Wto Maj 04, 2010 1:43 pm

berbyll - i słusznie :)

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez dzinka » Wto Maj 04, 2010 2:41 pm

ależ Wam zazdroszczę :)
nawet tych planów domkowych, echhhh

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wspólne mieszkanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>