Slub w Kosciele Uniwersyteckim

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Slub w Kosciele Uniwersyteckim

Postprzez oleczka » Śro Sie 27, 2008 6:24 am

Czy ktos bral tam slub? Jak wrazenia? Prosze o opinie?
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez oleczka » Śro Wrz 03, 2008 10:45 pm

Skoro nie moze znalezc sie nikt, kto slubowal w Kosciele Uniwersyteckim, to moze ktos z Was podzieli sie tylko opinia o tym kosciele? Czy nie uwazacie, ze jest tam troszke za ciemno? mnie osobiscie kosciol urzeka, jest piekny. My wstepnie planujemy to miejsce na slub, mam nadzieje, ze wszystko przebiegnie pomyslnie. Jedno co mnie martwi, to parking w centrum..gdzie parkuja goscie?Moze byc problem z miejscami w weekend..czy ktos z was mial podobne rozterki?
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Campanella » Śro Wrz 24, 2008 10:05 am

Hej Oleczka,
my również wstępnie zdecydowaliśmy się na ten kościół. I też przyszło mi do głowy czy nie jest za ciemny, ale jak dotąd żaden inny kościół w centrum (a z pewnych względów tylko takie biorę pod uwagę) nie mógł z nim konkurować. Problem parkingu chyba nie jest wart zamartwiania się - fakt,  nie ma w okolicy pustych przestrzeni, ale w okół jest mnóstwo uliczek, każdy jakoś się wciśnie. No chyba, że panujesz ślub późnym popołudniem... Ja wstępnie zarezerwowałam wczesne godziny  popołudniowe i ile razy byłam w okolicy o tej porze w weekend nie było większych problemów z miejscami parkingowymi.
Campanella
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Pukla » Czw Paź 02, 2008 5:19 pm

hej
Ja też zastanawiam się nad Uniwersyteckim. Była to moja parafia przez 25 lat i mam do tego kościoła dużą słabość. Wg. mnie jest przepiękny. Wcale nie jest ciemno jak zapalone są światła. Niesamowity nastrój.  Jedynie czego mogłabym się obawiać to chłód, kościół jest bardzo zimny. No i ksiądz proboszcz - rewelacja.
Pukla

Pukla
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez oleczka » Pon Paź 06, 2008 3:57 pm

Pukla! Co masz na mysli piszac, ksiadz proboszcz rewelacja??:) Prosze zdradz jakies szczegoly, czy to oznacza, ze nie wspolpracuje sie z nim najlepiej??
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez callja » Sob Lis 01, 2008 12:56 am

Niestety, odszedł z pracy dotychczasowy (świetny!!!) organista z kościoła uniwersyteckiego...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Slub w Uniwersyteckim

Postprzez monika l » Sob Lis 01, 2008 12:56 pm

Witam Was wszystkie
Mialam swoj Slub w Kosciele Uniwersyteckim i zachecam Was wszystkie bo jestesmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Swiatlem nie musicie sie przejmowac bo jezeli macie dobrego fotografa to sobie z tym poradzi.
Kosciol zachwycil swoim przepychem, freskami i rzezbami. Dzieki swojemu bagactwu znakomicie nadaje  sie na takie uroczystowsci jak sluby.
Serdecznie polecam Chor Marianum pod batuta Marka Zborowskiego. Dodal uroku calej ceremonii a soliska, ktora zaspiewala nam Ave Maria poprostu wycisnela lzy nawet najtrwalszym panom. Wszyscy goscie do tej pory wspominaja spiew zapierajacy dech w piersiach.
Dekoracje kwiatowe z plonacymi swiecami wykonane przez Pania Marie swietnie pasowaly do czerwonego dywanu.
Dodaje pare zdjec wykonanych przez Sylwie Muzylo, ktorej dziekuje za wspolprace i cudowna pamiatke.
Mam nadzieje ze Was zachecilam :)
image file name: 2k964977f8ae.jpg
image file name: 2kcf2ab762cc.jpg
image file name: 2k68dc131636.jpg
monika l
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez oleczka » Śro Lis 05, 2008 5:21 am

Moniko! dzieki za zdjecia, utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, ze kosciol uniwersytecki to dobry wybor:) Napisz tylko prosze kim jest pani Maria decorujaca kosciol i jak najlepiejskontaktowac sie z chorem spiewajacym na Twoim slubie? No i czy wiesz cos na temat proboszcza, ktos o nim wspomnial wczesnij, nie piszac czy wrazenia ze wspolpracy sa pozytywne:) Dzieki za wszelkie rady
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez oleczka » Śro Lis 05, 2008 5:27 am

Namiary na chor juz znalazlam, wystarczy wpisac w google:) Czy ktos z was orientuje sie moze czy ten chor uczestniczy w mszach sw. w kosciele, jesli tak, to kiedy? Warto bylo by sie przysluchac, jak spiewaja, bo wyglada to na ciekawa oprawe mszy slubnej:)
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez monika l » Śro Lis 05, 2008 3:02 pm

Witam
Pani Maria Rybak jest z Floartu.
Wykonywala dla nas takze kosze dla rodzicowi dekoracje auta z zywych kwiatow i przyznam ze wygladalo to o wiele lepiej niz na zdjeciach jakie nam pokazala a ceny ma bardzo konkurencyjne.
Chor spiewa w kosciele uniwersyteckim na specjalne okazje. Tam tez maja czasem proby, wiec mozna sie umowic z nimi i posluchac. Pan Marek wszystko moze doradzic i sam dogada sie z proboszczem.
Proboszcz jest bardzo sympatyczny. To on byl na naszym slubie i bardzo fajnie poprowadzil cala msze.
Postraszyl nam tylko swiadkow przed samym slubem. Ksiadz Marek ktory zalatwial wszystkie formalnosci nic nam nie powiedzial o zaswiadczeniach z parafii ze swiadkowie moga byc swiadkami. Nic wczesniej o tym nie slyszalam i nikt nam wczesniej o czym takim nie mowil a tu zaraz ma sie slub odbyc.
Moja biedna siostra o malo nie zemdlala jak to uslyszala. Na szczescie obylo sie bez tego.
Jezeli to byl zart ze strony proposzcza to o malo nie kosztowal zawalu serca.
monika l
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez oleczka » Pon Lis 17, 2008 1:22 pm

Czy ktos z Was orientuje sie, jaki organista gra i spiewa teraz w kosciele? To wielka szkoda, ze poprzedni organista odszedl, slyszalam o nim same najlepsze opinie?:(
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez callja » Pon Lis 17, 2008 6:18 pm

O ile wiem, aktualny organista to młody chłopak świeżo po studium organistowskim, jeszcze niedoświadczony (szczegółów nie znam, niestety). Rzeczywiście bardzo szkoda, ze poprzedni organista zrezygnował z pracy - był profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu: świetnie wykształcony, koncertujący muzyk wysokiej klasy.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez oleczka » Czw Sty 22, 2009 1:40 am

Czy ktos z Was slubuje w Kosciele Uniwersyteckim 6go czerwca?
oleczka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Mikaa » Sob Lut 28, 2009 12:08 am

Ja tez wybralam Kosciol Uniwersytecki:)Uwazam ze jest przepiekny w srodku i nie ma sobie rownych!
A jeszcze jak przeczytalam ze proboszcz jest super to juz w ogole buzka mi sie cieszy:))
Mikaa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez Mikaa » Wto Wrz 15, 2009 8:49 pm

Czy sa dziewczyny,ktore mialy juz w tym sezonie slub w tym Kosciele?:)
Mikaa

Postprzez callja » Wto Wrz 15, 2009 9:12 pm

Martika napisał(a):
proboszcz jest super
Proboszcz jest super tylko wobec ludzi z zewnątrz, zwłaszcza tych, którzy mu pienążki przyniosą ;) "swojaków" nie szanuje wcale...
Dawny organista gra dziś niekiedy w Uniwersyteckim gościnnie, więc jest pewna szansa na to, że na Waszym ślubie zagra naprawdę dobry muzyk.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Mikaa » Wto Wrz 15, 2009 9:22 pm

Na razie bylismy umowic godzine u proboszcza i zrobil na nas dobre wrazenie:)
To super gdyby zagral u nas ten organista!!
Mikaa

Postprzez callja » Wto Wrz 15, 2009 9:53 pm

Martika napisał(a):
Na razie bylismy umowic godzine u proboszcza i zrobil na nas dobre wrazenie:)
Bo kaskę węszy & widzi, kaskę ;)
Co do organisty, mogę spróbować z nim porozmawiać, czy jest w stanie "zamówić" sobie dla Was tę konkretną sobotę. Aczkolwiek termin dość odległy. ;)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Mikaa » Wto Wrz 15, 2009 11:54 pm

Ojjj cos chyba go nie lubisz;)
My jestesmy "swojaki",bo to Kosciol mojego narzeczonego i byl mily:)Nie chce nastawiac sie zle:)
A jesli moglabys porozmawic z tym organista o mojej dacie,bylabym bardzo wdzieczna:)
Mikaa

Postprzez callja » Śro Wrz 16, 2009 1:42 pm

Nie to, żebym nie lubiła, sama osobiście żadnej scysji z nim nie mialam - i dzięki Bogu ;) Ale znam wiele relacji z pierwszej ręki... niewesołych relacji od naprawdę wiarygodnych osób :(
A z organistą postaram się porozmawiać. To naprawdę właściwy człowiek na właściwym miejscu - świetny, profesjonalny muzyk i dobry liturgista.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Następna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>