Slub w Kosciele Uniwersyteckim

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Postprzez mikasia » Pon Cze 28, 2010 8:20 am

dziekuje :) ja tez tak uwazam, mysle ze np jeden bukiet na dole i dwa mniejsze na oltarzu wystarcza, bo kosciol sam jest przepiekny :):):)
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Prying » Czw Lip 08, 2010 2:28 pm

Czy proboszcz wyraża zgodę na ślub "amerykański" ?
Aby tato prowadził mnie do ołtarza?

Pozdrawiam
Magda

Dziękuję i polecam: p. Marta Janicka - Stara Garbarnia; M.E. Pośpieszni; mmfilms; cocons club; DJ Vico; dekoracja - p. Kazia 693 068 771 oraz Decorum; salon ślubny - Adeline; makijaż - p. Maja - MAC; pierwszy taniec - Al-mara.
Awatar użytkownika
Prying
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez mikasia » Sob Lip 10, 2010 10:39 pm

ja bede miala slub w lipcu :)
do do wczesniejszego pyt mysle ze to zalezy od ksiedza, ale raczej tak :)
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez callja » Nie Lip 11, 2010 3:28 pm

Prying napisał(a):Czy proboszcz wyraża zgodę na ślub "amerykański" ?
Prawdopodobnie wyraża, jest mocno "pieniążkowy" ;)
Ale z doświadczenia/obserwacji zaświadczam, że Pan Młody czekający pod ołtarzem w tym ogromnym, przebogatym, barokowym kościele na swoją księżniczkę wygląda... conajmniej smutno :( cytując Starszych Panów - "jak piesek, co wypadł z sań" ;)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez kociaczek » Wto Lip 13, 2010 10:30 am

Gwiazdy, a która bierze ślub 11 września tego roku w Uniwersyteckim?
Poszukujemy innych par coby się w sprawie wystroju dogadać :D
Awatar użytkownika
kociaczek
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclove

Postprzez mikasia » Nie Lip 18, 2010 8:49 am

hallo :)  my rozmawialismy z organista w tym kosciele , jest ich dwoch, z tym ktory gra w ndz... i niestety bylo srednio... moge wiecej napisac na priv. o co dokladniej chodzilo.. pozdrawiam, i zycze powoedzenia!
mikasia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez callja » Pon Lip 19, 2010 12:19 am

mikasia napisał(a):my rozmawialismy z organista w tym kosciele, jest ich dwoch, z tym ktory gra w ndz... i niestety bylo srednio...
Stały organista z kościoła uniwersyteckiego to koncertujący muzyk i świetny liturgista, w dodatku doktor muzykologii i konsultant kurii w sprawach muzyki kościelnej :) dziwne więc, że może się pojawić jakikolwiek problem?? może tylko w tym, że nie zgadza się on na świecko-serialowe wtręty w muzycznej warstwie Mszy św. Najogólniej rzecz ujmując- warto mu zaufać, naprawdę zna się na rzeczy...
Drugi z organistów ma specyficzny, lekkko "schrypnięty" głos - i to może stanowić jedyny ewentualny problem...
Dokładniejszymi informacjami służę na priv.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez kociaczek » Pon Lip 19, 2010 7:07 am

No to ja się do was obu ładnie uśmiecham o informacje na temat sprawie organistów :)
Co prawda sprawę oprawy ślubu "zrzuciałam" na zaprzyjaźnionego Dyrygenta ;) ale nigdy za dużo opinii i dobrych rad :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez kociaczek » Czw Sie 05, 2010 2:06 pm

Dziewczyny, raz jeszcze proszę o pomoc :)
Muszę się do poniedziałku zdecydować na kwiaciarnię i dekorację kościoła uniwersyteckiego. Chcę coś prostego, skromnego i po ustaleniach z innymi parami białego :D
Jeśli macie w swoich zbiorach fotki tego kościoła po przyozdobieniu, będę wdzięczna za wklejenie bądź priv :D
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez foczkoludek » Śro Sie 25, 2010 3:24 pm

po tym, co czytam w wątku dotyczacym kościoła św ducha- chciałam tam mieć slub, zaczynam sie zastanawiać nad rezygnacją z terminu tam, a że kościoł uniwersytecki był drugi na liście, myśle poważnie nad nim. Stąd prośba, mogłybyście, bardziej już doinformowane , doświadczone powiedzieć jak wygląda tutaj sprawa? Płatności za rezerwację terminu, jakieś kaucje za to że sie pobrudzi kwiatkami i ryzem przed kościołem i inne ciekawe opłaty ? Jest coś tego typu w tym kościele?? Albo jakieś inne, dziwne,niecodzienne zwyczaje?
foczkoludek
prawie tu mieszkam:)

Postprzez adanieszka » Śro Sie 25, 2010 9:02 pm

również dołączam się do prośby-pytania foczkoludka :)
* * Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości * *
Awatar użytkownika
adanieszka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez kociaczek » Czw Sie 26, 2010 8:28 am

Opłat za rezerwacje nie ma, ale jeśli jesteś spoza parafii to 500 zł za ślub ksiądz sobie życzy :/

Żadnych cudów za ryż czy kwiatki nie ma, ale jest dość specyficzny kościelny ;) który generalnie chciałby, żeby cały kościół tonął w kwiatach, ale jak mowa o ozdobieniu ławek, to wychodzi z siebie, byleby ich nie uszkodzić - efekt taki, że zamiast kwiatków na przyssawkach, nasza kwiaciarnia będzie musiała jakoś ładnie kwiatki poprzywiązywać :D
Standardowo - albo ich organista (200 zł bierze za ślub) albo za własnego trzeba zapłacić odstępne, kościelny chyba stawki nie ma ustalonej... więcej opłat do tej pory się nie pojawiło :D

Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez prapchlinka » Sob Wrz 04, 2010 2:19 pm

cześć:) szukam par, które 25 czerwca 2011r . beda brały ślub w kościele  Uniwersyteckim bo ja juz mam zaklepana godzine i chcialabym sie dogadac co do ozdoby kosciola i oprawy muzycznej

pozdrawiam:)
prapchlinka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: wrocław

Postprzez foczkoludek » Sob Wrz 04, 2010 5:02 pm

ja tez mam zaklepane :) 6 sierpnia 2011, godz 16 :)
foczkoludek

Postprzez callja » Sob Wrz 04, 2010 5:30 pm

kociaczek napisał(a): jest dość specyficzny kościelny ;) który generalnie chciałby, żeby cały kościół tonął w kwiatach, ale jak mowa o ozdobieniu ławek, to wychodzi z siebie, byleby ich nie uszkodzić
To akurat raczej zrozumiałe - Kościół Uniwersytecki to jeden z nielicznych we Wrocławiu, w którym pomimo zawieruch dziejowych ostały się oryginalne, rzeźbione, barokowe ławki - chyba jeszcze tylko w kościele pw. św. Mikołaja też są zabytkowe, oryginalne ławki. Dziabanie takich ławek (po prawdzie - zabytków, choć w ciągłym użytkowaniu) pinezkami czy gwoździkami jest więc niemalże zbrodnią... poza tym gdyby taka sytuację odkrył konserwator zabytków, parafia mogłaby miec duże nieprzyjemności, więc kościelny pilnuje jak cerber, bo też i takie są jego obowiązki. Również przyssawki przy bukiecikach raczej nie wchodza w grę, bo w celu ich pewnego zamocowania najczęściej moczy się je we wrzątku - łatwo pomysleć, co wilgotna i gorąca przyssawka może zrobić z wiekowym drewnem ławek...
Jeśli ozdoby da się przywiązac dyskretnymi wstążeczkami, wilk bedzie syty i owca cała.
Ostatnio edytowany przez callja, Nie Wrz 05, 2010 10:03 pm, edytowano w sumie 1 raz
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez kociaczek » Nie Wrz 05, 2010 10:28 am

callja :) nasza kwiaciarnia, ponieważ zdaje sobie sprawę z zabytkowości kościoła od początku mówiła o przyssawkach, ale "na zimno", czyli moczonych zimną wodą :)
Tak czy tak stanęło na wstążeczkach - ich głowa w tym, jak je ukryć...
A w ogóle to już wszystko mamy dograne, dogadane (oj, lubi sobie kościelny pogadać, lubi :), czytanie, oprawa wybrane i pozostaje nam na księdza czekać, który niestety dopiero w sobotę rano przyjedzie do Wrocławia.
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez callja » Nie Wrz 05, 2010 7:35 pm

kociaczek napisał(a):mówiła o przyssawkach, ale "na zimno", czyli moczonych zimną wodą :)
No, ale wilgoć plus zabytkowe przedmioty z drewna to ogólnie sprzecznośc sama w sobie - czy to chodzi o "wilgoć zimną", czy "ciepłą" ;-) Więc Pani Kwiaciarka przemyśliwając o startowaniu do wiekowych ławek z czymkolwiek mokrym i tak coś niecoś przeholowała...
Ważne, że wszystko macie dograne :)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Re: Slub w Kosciele Uniwersyteckim

Postprzez KamilkaMilka » Nie Paź 10, 2010 9:09 pm

Moje drogie! pieknie piszecie o kosciele uniwersyteckim! to takze mojaparafia, ale prosze Was o pomoc i o rady, poniewaz udalo nam sieznalezc sale na piatek przyszlego roku.
Ksiadz za to dzisiaj tak bardzo trzymal sie wersji, ze nie robi slubow w piatek. !!!
Co teraz mamy wielki problem!!! jak namowic proboszcza? piszecie, ze jest mily, ale moj Narzyczony nie mogl sie z nim dogdac.
Jak namowic Ksiedza na nasz slub w piatek???? to moj wymarzony kosciol, wiec latwo sie nie poddam :)
piszcie!
KamilkaMilka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez akad82 » Śro Gru 22, 2010 9:22 pm

Ja sie dzis dowiedzialam w Uniwersyteckim ze swiadkowie maja byc praktykujacymi katolikami. Proboszcz inaczej tego nie przelknie. Ciekawe jak mam tego dokonac, jak moj T. jest obcokrajowcem (cud ze on ma wszsytkie potrzebna dokumnety), ale jego brat ozenil sie z protestantka tylko w cywilu. Prawo kanoniczne nie wymaga swiadkow katolikow...ale ocziwiscie proboszcz tego wymaga. Zaczelam sie zastanawiac nad inna parafia.
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

Postprzez valhalla » Czw Gru 23, 2010 10:48 am

Szczerze, chyba lepiej zmienić parafię, żeby uniknąć nieprzyjemności. Bo zmieniać świadków z takiego powodu to trochę niezręcznie.

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>