muzyka i piosenka dla Pana Młodego

orkiestra, DJ, muzyka w kościele, oprawa muzyczna na przyjęciu weselnym, program artystyczny, pokazy sztucznych ogni, inne atrakcje

muzyka i piosenka dla Pana Młodego

Postprzez pepsicOLA » Nie Sie 24, 2008 8:20 pm

Jutro idziemy spotkać się z naszą orkiestrą aby ustalić repertuar i zabawy oczepinowe. Nie byłam na wielu weselach, więc nie mam porównania (niestety ani rodzina, ani znajomi nie dopisali). A chciałam bym wiedzieć mniej więcej jaki rodzaj muzyki się najlepiej sprawdza. Wiem, że nie ma reguły...
Myślę, że orkiestra nie powinna szczędzić w disco polo, piosenkach biesiadnych. Chciałabym jeszcze żeby grali Papa Dance, Pudelsów (wiecie "Dawna Dziewczyno", "Uważaj na niego itp), muzyka lat 80-tych... Generalnie towarzystwo na naszym weselu będzie z tych tańczących.
Macie jakieś doświadczenia se swoich własnych lub wesel, na których byłyście?

Druga kwestia to taka: chciałabym zamówić u orkiestry piosenkę dla Pana Młodego... Moje typy to:

"Stan pogody" Anny Jurksztowicz
"Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko
i "Sen na pogodne dni" Beaty Bartelik, albo "Z kimś takim jak Ty" Kindli... Wasz typ to..?

Awatar użytkownika
pepsicOLA
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez MiAsia » Nie Sie 24, 2008 8:41 pm

Hmmm niezły pomysł z tą piosenką. Pomyślę o tym, a co do propozycji to na razie sie nie wypowiem, bo nie orientuje się. Ale jak juz znajdę to się wypowiem.

Awatar użytkownika
MiAsia

Postprzez barbórka » Pon Sie 25, 2008 4:35 pm

A ja mojemu zadedykuję "facet to świnia" :D:D:D:D

I jeszcze "10 w skali beauforta"

Chcę żeby było śmiesznie
barbórka
kocham to forum? :)

Postprzez eve » Pon Sie 25, 2008 5:26 pm

A ja mysle o piosence Farby "Chce tu zostac" jesli nie wezmiemy tego na pierwszy taniec; no i moze
"Born to be wild"- bo ten utwor strasznie podoba sie mojemu W.
Awatar użytkownika
eve

Miejscowość: wroclaw/londyn

Postprzez spragnienie » Wto Sie 26, 2008 7:43 am

U nas disco polo nie bedzie :) jak dotąd bylam na weselach bez disco polo - oprocz jednej piosenki, ktora byla dedykacją : Biały Miś i wszyscy się świetnie bawili. Wiem, ze moi goscie przy disco polo czuli by się raczej zażenowani, wiec im i sobie tego oszczędzę.. Co do biesiadnych też powiedzialam, ze nie chcemy chyba żeby ktoś ewidentnie o coś prosił ...
Co do piosenkidla Młodego:
Stan Pogody -dj zapowiada piosenkę od PM dla Młodego  i goście słyszą na początku "znów drobny spór, barometr leci w dół, prywatne niebo znó mgłą się zasnuwa" hmmm chyba nie bardzo ten teks pasuje na wesele
Jesteś Lekiem na całe zło fajne, ale generalnie kojarzy mi się jako smutne.. pamiętam że w tekscie jest coś w stylu "jesteś alfą-omegą", a tego mojemu nie będę wmawiać hahaha ;)  i coś tam "gdy głupota z biedą już mnie mają robisz małpę i mam w domu cyrk" ja bym w tym momencie na 100% zaczela sie moim N. śmiać, z tej "dedykacji" bo w takich momentach mamy problem z utrzymaniem powagi
Sen na pogodne dni wydaj mi się, że jak najbardziej ok :) tekst b. romantico i pasuje do okazji
śpiewa kobieta co też jest plusem, wg. mnie najlepsza z tych propozycji i wlasnie taka "weselna muzyka" ;)
Z kimś takim jak Ty nie znam, ale posluchalam i do mnie nie przemawia ten utwór i ten wokal- tzn. ten koleś spiewa jakby się męczył , a np. Beata Barteli jakoś tak lekko i ciepłym głosem (nie wiem jak to wyjasnić )
Awatar użytkownika
spragnienie
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez OLICA » Wto Sie 26, 2008 7:56 am

Znów drobny spór, barometr zjeżdża w dół
Prywatne niebo już mgłą się zasnuwa
Tak bym chciała mieć prognozę naszych serc
Na życie, miesiąc, dzień mapę prognoz

Niech sputnik hen wykona serię zdjęć
Bym mogła wiedzieć jak
Przewidzieć nasz stan pogody

Słońce to my, ciemne chmury to my
Nagłe sztormy, letnie burze
Suche wyże to my, mokre niże
Taki deszcz, że ulewa aż śpiewa

Nagłe sztormy, ranne mgły
Czasem mżawka, czasem grad
Czasem mróz aż strach

Ach gdyby znać zachmurzeń twoich plan
Pod ręką wtedy mieć parasol, kalosze
Może tak już dziś do chmurki wysłać list
Prywatne lekcje wziąć w końcu wiedzieć

Bo przecież,

Czasem mróz aż strach

Zamknij drzwi, światło zgaś
W środku słońce chce spać

A ja uwielbiam Annę Jurksztowicz :) Powyższą piosenkę "Stan pogody" mam na filmie jako podkład do tego jak się przygotowuję, maluję i jak mamy radosne błogosławieństwo :)

Uważam, że tekst jest zabawny i świetnie odzwierciedla poprzez porównanie relacji dwojga ludzi do zmian pogody "Słońce to my, ciemne chmury to my" itd :)

Kolejną piosenkę "Zmysły precz" też A. Jurksztowicz mieliśmy na pierwszy taniec.

A "Sen na pogodne dni" jest tłem w filmie podczas krojenia tortu. Cudownaaa piosenka....

Jeśli chodzi o inne piosenki to były różne-bardziej ambitne, ale też były piosenki disco polo. To przysługa dla ludzi starszych :) choc nie tylko bo przyznam, że własciwie wszystkich najbardziej porywało przy disco polo.

Np polecam piosenkę Dystans "Chciałbym cio powiedzieć" Zespół na weselu tak fajnie to wykonał, że aż mi się pierwszy raz w życiu spodobała piosenka disco polo :D

To leci jakoś tak :

1.Znowu jestem tutaj sam
przed oczami Ciebie mam
Widzę w oczach Twych
Wielkie łzy
Widzę szczęście w tobie jest
Kochasz mnie, mój każdy gest
Jak powiedzieć mam
Że ja gram..

Ref.
Chciałbym Ci powiedzieć, że ja lubię często kłamać
Chciałbym Ci powiedzieć, że ja serca lubię łamać
Tak, czy siak ja się nie ożenię
Bo ja tak wolność sobie cenię

I wtedy wszyscy goście się śmiali podczas tańca z tego tekstu :)

A poza tym było np:

Jesteś szalona, Parostatek, Ślad-Kombi, Kowalska-Prowadź mnie, Mexicana, Lambada, Felicita, dużo Jantar, Niech żyje bal, Zatańczysz ze mną jeszcze raz, Takie tango, Cher-" Dove`l amore"-babka z zespołu tak to zaśpiewała w wolniejszej wersji że mało nie odleciałam w kosmos z wrażenia. "Words don`t come easy"- taki super przytulaniec, La bamba, Modern Talking...

Co tam jeszcze było hmmm...."Kanikuły", "W kinie w Lublinie kochaj mnie", "Sokoly", "Kolorowe jarmarki" ,"Twist again" i przy tym chyba  najlepiej się ludzie bawili-zresztą widać na filmie jak wszyscy szaleja po puszczeniu  hamulców :)

Ostatnio edytowany przez OLICA Wto Sie 26, 2008 8:25 am, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
OLICA

Postprzez spragnienie » Wto Sie 26, 2008 8:16 am

ja też lubię tą piosenkę :) i będzie u mnie na weselu
ale na dedykacje dla mlodego wybralabym inną z zaproponowanych piosenek
Awatar użytkownika
spragnienie
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez pepsicOLA » Śro Sie 27, 2008 5:17 am

dziękuję dziewczyny za opinie :) Jednak zdecydowałam się na "Stan pogody" żeby Młodemu zadedykwoać - jakoś tak najbardziej pasuje do naszych wybuchowych charakterów :)
Co do pozostałej oprawy muzycznej wesela - potwierdziliśmy muzykom, ze chcemy disco polo i biesiadę. Chcieliśmy też podrzucić im naszą mini-listę utworów, ale po rozmowie z nimi zmieniliśmy zdanie. Powiedzieli, ze mają dwa-trzy utwory na początek, a potem patrzą kto się bawi na parkiecie i dostosowują repertuar do bawiących się coby babciom nie zagrać Feela bo najzwyczajniej w świecie babcie tego nie znają. Mówili też, że ostatnio grali na weselu gdzie Para Młoda zarzekła, że żadnego Big Cyca ma nie być, a potem sama Młoda prosiła o Makumbę... Bo goście chcieli :)
Choć, jak mówisz, spragnienie, że do Waszych gości nie pasuje disco polo i biesiada to rzecz jasna, że ne ma co ich narzucać. :)
Awatar użytkownika
pepsicOLA

Postprzez marlinka1 » Nie Sty 04, 2009 8:52 pm

ja mam w planach zaśpiewać dla mojego przyszłego mężulka (jeżeli sie na to odważę) albo zadedykuję mu piosenkę moje typy to:
Farba "chcę tu zostać"
Lady Pank "zawszetam gdzie ty" (jego ulubiony zespół)
Tomasz Karolak "zabiorę cie właśnie tam" (lepsza wersja niż zespół Kancelaria
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Wróć do Muzyka i oprawa artystyczna ślubu i wesela

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości