Co robicie z zebranymi pieniędzmi?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez elirena » Śro Sie 26, 2009 9:44 pm

My spłacimy kredyt ślubny....przynajmniej mam taką nadzieję, że choć trochę do przodu rat pójdzie...tymbardziej, że kredyt jeszcze mamy ze studiów :/ Ale jeszcze kredytu na ślub nie zaciagneliśmy więc... (sfera marzeń) kupimy wymarzone łóżko- napewno się przyda, zrobimy mały remont, albo pojedziemy w podróż...na wymarzoną Ukrainę, Litwę lub Węgry.

Awatar użytkownika
elirena
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez calineczka » Śro Sie 26, 2009 10:01 pm

nurse8 napisał(a):
Zgadzam się z Toba Gatto w 100 %!

Ja tez sie zgadzam! Jesli ktos czuje sie na tyle dorosly, zeby wychodzic za maz/ zenic sie to powinien rowniez czuc sie na tyle dorosly, zeby za te przyjemnosc zaplacic. Obarczanie rodzicow kosztami wlasnej imprezy nie jest, moim zdaniem, w porzadku.

A wracajac do tematu, u nas kasa pojdzie na nasze mieszkanie/dom, mam nadzieje.:)
Awatar użytkownika
calineczka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wroclaw/Londyn

Postprzez nurse8 » Śro Sie 26, 2009 10:19 pm

No my odłożylismy i zbieramy na mieszkanko.
Awatar użytkownika
nurse8
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez anx » Pią Sie 28, 2009 7:24 am

W tej kwestii płacenia za swoje wesele to jest sprawa indywidualna. U mnie nawet nie było mowy, żebyśmy sami za wesele płacili. Taka tradycja. No chyba, że byłoby naprawdę ciężko rodzicom to oczywiście płacilibyśmy sami. Ale sama w przyszłości jak już będę miała swoje dzieci to chciałabym im wyprawić wesele.

Nie osądzajcie kogoś tylko dlatego, że nie płaci za swoje wesele! To wcale nie oznacza, że jest nieodpowiedzialny, czy nie jest na tyle dorosły.

A dzięki rodzicom, kasę którą musielibyśmy włożyć w wesele odkładamy na inny cel.
Awatar użytkownika
anx

Postprzez tirin__tirin » Pią Sie 28, 2009 7:41 am

anx napisał(a):W tej kwestii płacenia za swoje wesele to jest sprawa indywidualna. U mnie nawet nie było mowy, żebyśmy sami za wesele płacili. Taka tradycja. No chyba, że byłoby naprawdę ciężko rodzicom to oczywiście płacilibyśmy sami. Ale sama w przyszłości jak już będę miała swoje dzieci to chciałabym im wyprawić wesele.

Nie osądzajcie kogoś tylko dlatego, że nie płaci za swoje wesele! To wcale nie oznacza, że jest nieodpowiedzialny, czy nie jest na tyle dorosły.

A dzięki rodzicom, kasę którą musielibyśmy włożyć w wesele odkładamy na inny cel.

Zgadzam sie w 100%. W mojej rodzinie wyprawienie dzieciom wesela to rowniez tradycja. I mama moja nawet nie chciala slyszec inaczej. A pieniazki, ktore mielismy uzbierane na wesele przeznaczylismy  na nasza podroz poslubna i wklad w wyposazenie domu.
tirin__tirin

Postprzez barbórka » Pią Sie 28, 2009 10:35 am

Macie rację dziewczyny; my sami płacimy za wesele ale rozumiem że niektórzy maja taką tradysję że płacą rodzice i nie widzę w tym nic złego.
Ale twierdzenie (oczywiście nie mam tu na myśli was) że rodzice mają zapłacić za wesele jest co najmniej żałosne.
barbórka

Postprzez tirin__tirin » Pią Sie 28, 2009 11:12 am

barbórka napisał(a):
Ale twierdzenie (oczywiście nie mam tu na myśli was) że rodzice mają zapłacić za wesele jest co najmniej żałosne.

Z tym rowniez sie zgadzam. Jak dla mnie wcale nie musza. U jednych (tak jak umnie) placa bo wywodzi sie to tylko z tradycji. U innych pomimo, ze chca - para mloda woli sama z roznych powodow. I jest innych wiele przypadkow. To wszytsko kwestia indywidualna.
tirin__tirin

Postprzez mimblunia » Pią Sie 28, 2009 11:43 am

U mnie gdyby rodzice się nie zaoferowali, że zrobią nam wesele to w ogóle by go nie było. Natomiast zarówno moja mama jak i ojciec mojego M bardzo chcieli tego wesele i za nie płacą. Nie uważam, że mają taki obowiązek. Ale nie sądzę też, że robię coś złego przyjmując od nich te pieniądze na wesele....
A wracjąc do tematu my za pieniążki z wesela planujemy podróż poślubną (raczej skromną) a jeżeli coś zostanie odłożymy na konto :-)

Once... I've wanted to be the greatest......
Awatar użytkownika
mimblunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez calineczka » Pią Sie 28, 2009 12:58 pm

mimblunia napisał(a):
U mnie gdyby rodzice się nie zaoferowali, że zrobią nam wesele to w ogóle by go nie było. Natomiast zarówno moja mama jak i ojciec mojego M bardzo chcieli tego wesele i za nie płacą. Nie uważam, że mają taki obowiązek. Ale nie sądzę też, że robię coś złego przyjmując od nich te pieniądze na wesele....
Widze, ze nie wyrazilam sie jasno. :)
Ja tez sie zgadzam, ze jesli rodzice CHCA placic za wesele ze wzgledu na tradycje, bo taka maja ochote, z kazdego innego powodu, to nie ma w tym nic zlego. Takie ich prawo, jesli sprawia im to przyjemnosc, dlaczego nie?
Pisalam tylko o sytuacji, w ktorej corcia/synus przychodza do rodzicow i oznajmiaja, ze za rok slub i w zwiazku z tym rodzice taka a taka sume MUSZA przygotowac. :) To nie jest w porzadku.
Nie ma co sie czarowac, koszt samego slubu jest znikomy, oplata w Kosciele lub Urzedzie. Takze jesli komus zalezy na SLUBIE to nie ma przeszkod.
Koszty zaczynaja sie przy WESELU. I ono tez moze byc tansze lub drozsze. I jesli ktos sie upiera przy balu i od rodzicow wymaga, zeby za to zaplacili, nie zastanawiajac sie czy maja na to chec i srodki - to wlasnie to nie jest w porzadku. :)
Awatar użytkownika
calineczka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Haruka82 » Sob Wrz 12, 2009 3:07 pm

Mamy mało gości, więc nie liczę na kokosy w kopertach. Planujemy remont mieszkania, więc pewnie częściowo go sfinansujemy z pieniędzy ślubnych.

Haruka82
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez lilka886 » Sob Wrz 19, 2009 7:08 pm

Hej,
przeczytałam wasze wszystkie posty w tym temacie. Jestem niemile zaskoczona opiniami dotyczącymi tego, że młodzi sami powinni sobie płacić za wesele. Jestem na 3 i 2 roku studiów, studiuję dwa kierunki naraz( licencjackie i magisterskie). Mój Michał oświadczył mi się 9 miesięcy temu i po tym jak poprosił moich rodziców o moją rękę, moja mama zaczęła omawiać ze mną termin, który byłby idealny na wesele. Sama z siebie. Nie rozmawialiśmy wogóle o kosztach. Moi rodzice i rodzice Michała płacą za wszystko. Nie rozumiem, w jaki sposób gdy oboje studiujemy, mielibyśmy zarobić na własne wesele. Jesteśmy za młodzi, żeby organizować sobie wesele za kilkadziesiąt tysięcy. Mamy to szczęście, że nasi rodzice chca nam wesele wyprawić, bo to tradycja. Bardzo proszę o niewypisywanie tutaj jakiś komentarzy typu " jak są na tyle dorośli zeby brac slub to sami niech za niego płacą"?!?! co to za komentarze? MŁODA PARA TO MŁODA PARA, która niestety dopiero zaczyna wspólne życie a jeśli ma osoby, które mogą jej  w tym pomóc to zasługuję na pochwałę a nie krytykę. Jeśli nie mielibyśmy rodziców, którzy nam wyprawią wesele, to poczekalibyśmy. Ale...jest jak jest, ja się z tego bardzo cieszę. Od rodziców dostajemy jeszcze ogromny prezent, ale o tym już nie będę pisać, bo zaraz się pojawią nieprzychylne komentarze. Pozdrawiam wszystkie panny młode.
Ostatnio edytowany przez lilka886, Sob Wrz 19, 2009 7:11 pm, edytowano w sumie 1 raz

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez lilka886 » Sob Wrz 19, 2009 7:10 pm

A co do tego, co zrobimy z pieniędzmi z wesela to będziemy myślec po weselu, bo po tym co tu wyczytałam to aż się boję....najbardziej tych pustych kopert heheheh:)

lilka886
super gaduła
super gaduła

Postprzez tinkerbell » Sob Wrz 19, 2009 10:03 pm

Zgadzam się z Tobą w 100%. Moim zdaniem dojrzałość do małżeniastwa nie ma nic wspólnego z posiadanym majątkiem i chodzi mi tu o pieniądze, które posiada para młoda. Też studiuję na 2 kierunkach i w tym roku mogę pracować jedynie dorywczo (za rok to się zmieni) mój przyszły mąż też studiuje ale on ma możliwość i pracuje normalnie na etat ale mimo wszystko nie moglibyślmy sobie pozwolić na wesele mimo że możemy sobie pozwolić na wspólne życie to znalezienie nagle kilkdziesięciu tysięcy na wesele jest dla nas rzeczą niemożliwą. Dla moich i jego rodziców zorganizowanie wesla było czymś tak oczywistym, że nawet nie brali pod uwagę żebyśmy sami płacili. Szkoda tylko, że według niektórych dojrzałość do zawarcia małżeństwa jest równoznaczna z posiadaniem tych tysięcy potrzebnych do zorganizowania wesela.
tinkerbell
prawie tu mieszkam:)

Postprzez Sallyan_86 » Nie Wrz 20, 2009 7:09 am

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Wto Wrz 20, 2011 9:37 am, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez Liziii » Nie Wrz 20, 2009 10:29 am

W naszym przypadku rowniez rodzice finansują wesele. Mowa przed wszelkimi ustaleniami byla taka - my wam zrobimy wesele, prezenty od gosci (a zwykle goscie dają gotowke) przeznaczycie na co chcecie. Opcja druga - nie robimy wesela, dajemy wam 20.000zł w prezencie slubnym i zrobicie z nimi co chcecie. Doszlismy do wniosku, ze bedziemy mieli wesele, bo to jedyna taka noc w zyciu, szczegolne wspomnienia itp. To nasze zdanie, nie kazdy musi miec tę samą wizję. A za pieniązki w ramach prezentów, odnowimy nasze mieszkanko :)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez kkamilkka » Pon Wrz 28, 2009 2:36 pm

My lecimy na miesiąc w wymarzoną podróż poślubną do Brazylii :)
kkamilkka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Niezapominajka » Sob Lis 21, 2009 4:03 pm

Jeżeli jakiekolwiek pieniazki otrzymamy  w prezencie slubnym to zgodnie uwarzamy  by je odlozyć na wklad własny do kredytu mieszkaniowego.

Nie ma tylko co liczyć że otrzyma się jakąs dana kwote, bo mozna sie przeliczyć. Nie oto przecież chodzi w organizacji wesela.

Bardzo zaciekawiły mnie wasze  wypowiedzi dotyczace kto placi za slub/wesele. Najbardziej słowo" tradycja".

My płacimy za wesele sami. Studiujemy, utrzymujemy sie sami, nie mieszkamy w rodzinnych miejscowościach. Koszty ponosimy sami, we dwoje. I nie uwarzam ze inny sposób od naszego jest "zły", skądże !! Tylko po co te tłumeczenia:) Najlepiej wybrac taki spośób, z którym czujemy sie dobrze:) Najwazniejsze by to co robiecie dla was było sluszne, jak odbieraja to inni to już ich sprawa:)
Niezapominajka
super gaduła
super gaduła

Postprzez calineczka » Sob Lis 21, 2009 5:30 pm

U nas pojda na pierwsza wplate na nasz dom. :)

A tak w ogole to nigdy nie wierzylam jak ktos mi mowil, ze wesele nie tylko sie zwrocilo z kopert, ale jeszcze Mlodzi dostali ponadto. A my naprawde jestesmy jakies 20 tys. 'do przodu'. :) Takze czasem sie udaje.
Awatar użytkownika
calineczka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Liziii » Sob Lis 21, 2009 9:53 pm

Kilka dni temu doszlismy do wniosku, ze z kwoty którą otrzymamy w ramach prezentów, "uszczkniemy" jakiś tysiąc zł na jakies drobiazgi dla mnie i M. M. chce PDA a ja mysle o nowym telefonie z WiFi :) Reszta pojdzie w mieszkanko - przede wszystkim nowe okna, cyklinowanie parkietu + szpachlowanie i malowanie scian i sufitów. Do tego nowe meble do kuchni, a jak zostanie jakis grosik, to nowe łozeczko i meble do sypialni :)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez ssylwiaa » Nie Lis 22, 2009 11:03 am

Nasze pieniądze pójdą na pewno na generalny remont naszego mieszkania i na mebelki. W planach mamy też samochód, ale na to już na pewno nie starczy, choć mamy trochę oszczędności, zobaczymy jak to będzie.

Awatar użytkownika
ssylwiaa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>