Co robicie z zebranymi pieniędzmi?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez marzena » Śro Sie 06, 2008 1:26 pm

Taurine napisał(a):

Dla wszystkich chcacych lokowac pieniadze na kontach oszczednosciowych  - lepiej kupic zloto inwestycyjne.

Ja bym pomyślała o walucie (CHF lub EUR)

http://picasaweb.google.pl/mruczusie

Zajazd Azyl, Metropolis, M&E Pośpieszni, M.Makarowski mmfilms - polecamy, bo mamy wyłącznie dobre wspomnienia
Awatar użytkownika
marzena
prawie tu mieszkam:)

Postprzez mikkim » Śro Sie 06, 2008 1:31 pm

EUR??? hahahha to w dolary moze??
Chyba najbardziej stabilny jest JEN jak już coś.

mikkim
kocham to forum? :)

Postprzez Taurine » Śro Sie 06, 2008 1:39 pm

Zadne waluty, sprawdzcie sobie ceny zlota... a jak ktos ma wiecej pieniedzy, to niech kupuje platyne.
Taurine

Postprzez marzena » Śro Sie 06, 2008 1:40 pm

Nie chodzi o to co jest stabilne, tylko co może się w najbliższym czasie umocnić wzgl. PLN

Zajazd Azyl, Metropolis, M&E Pośpieszni, M.Makarowski mmfilms - polecamy, bo mamy wyłącznie dobre wspomnienia
Awatar użytkownika
marzena

Postprzez Taurine » Śro Sie 06, 2008 1:55 pm

nie chodzi ani o to co stabilne, ani o to co sie moze umocnic, tylko czego cena ciagle rosnie i co mozna latwo i szybko na calym swiecie uplynnic.
Taurine

Postprzez plum » Śro Sie 06, 2008 2:13 pm

nie spodziewam się dostać takiej sumy od moich gości, żeby mnie było stać na inwestowanie w platynę :)
Myślę, że większość z nas rozgląda się raczej za rachunkami czy lokatami, ewentualnie ci odważniejsi za funduszami, walutami czy akcjami. Zresztą jak można wyczytać to większość z nas spłaca lub zacznie spłacać kredyty mieszkaniowe. Jak by mnie było stać na zainwestowanie w platynę czy złoto i zamrożenie środków na dłuższy czas to teraz kurs franka nie spędzał by mi snu z powiek przez najbliższe lata :)
Ostatnio edytowany przez plum, Śro Sie 06, 2008 2:17 pm, edytowano w sumie 1 raz
www.zoomfetka.pl
Konkurs FOTKA NA DZIEŃ KOBIET –wygraj sesję zdjęciową z mamą, siostrą, córeczką lub przyjaciółką!

Awatar użytkownika
plum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez plum » Śro Sie 06, 2008 2:14 pm

nie spodziewam się dostać takiej sumy od moich gości, żeby mnie było stać na inwestowanie w platynę :)
Myślę, że większość z nas rozgląda się raczej za rachunkami czy lokatami, ewentualnie ci odważniejsi za funduszami, walutami czy akcjami. Zresztą jak można wyczytać to większość z nas spłaca lub zacznie spłacać kredyty mieszkaniowe. Jak by mnie było stać na zainwestowanie w platynę czy złoto i zamrożenie środków na dłuższy czas to teraz kurs franka nie spędzał by mi snu z powiek przez najbliższe lata :)
www.zoomfetka.pl
Konkurs FOTKA NA DZIEŃ KOBIET –wygraj sesję zdjęciową z mamą, siostrą, córeczką lub przyjaciółką!

Awatar użytkownika
plum

Postprzez plum » Śro Sie 06, 2008 2:18 pm

sorki za dublowanie - mój komp zgłupiał :)
www.zoomfetka.pl

Awatar użytkownika
plum

Postprzez barbórka » Czw Sie 07, 2008 9:53 am

plum napisał(a):
za pieniądze z wesela kupujemy ... wycieczkę do Włoch dla naszych Rodziców

Super pomysł :)
barbórka

Postprzez plum » Czw Sie 07, 2008 6:13 pm

barbórka napisał(a):
plum napisał(a):
za pieniądze z wesela kupujemy ... wycieczkę do Włoch dla naszych Rodziców

Super pomysł :)
Dzięki :) Generalnie uwielbiam robić niespodzianki i dlatego mój Tomek śmieje się, że powodem dla którego  nie mogę się doczekać wesela jest wręczenie prezentu rodzicom :)
www.zoomfetka.pl

Awatar użytkownika
plum

Postprzez marzena » Pią Paź 10, 2008 12:21 pm

marzena napisał(a):
Taurine napisał(a):

Dla wszystkich chcacych lokowac pieniadze na kontach oszczednosciowych  - lepiej kupic zloto inwestycyjne.

Ja bym pomyślała o walucie (CHF lub EUR)

Żeby nie być gołosłownym. Dla niedowiarków z zycia wzięte.
Załóżmy wolne środki 15 tys zł.
06-08-2008 - kurs sprzedaży EUR 3,2422 - inwestujemy 15000 PLN mamy 4626 EUR
10-10-2008 - kurs kupna EUR 3,5584 - biegiem do kantoru sprzedajemy EUR i mamy 16461 PLN

Stopa zwrotu po dwóch miesiącach 10 %. Nieźle, nie? Dla CHF byłoby prawie 12%

Niestety nie dyponowaliśmy wolnymi środkami. :)

Awatar użytkownika
marzena

Postprzez Taurine » Pią Paź 10, 2008 1:57 pm

marzena, nie obraz sie, ale jeszcze troche sie musisz pouczyc. <br /><br />16 wrzesnia kupujemy zlote monety 1/10 uncji po 278 PLN za sztuke, sztuk 54, kwota 15012 PLN. <br />10 pazdziernika sprzedajemy owe monety, kasujac za nie 18306 PLN (339 za sztuke)<br /><br />stopa zwrotu po niecalym miesiacu 21.94%<br /><br />u Ciebie po prawie 2 miesiacach - 9.73 %<br /><br />zycze udanego inwestowania w waluty.<br /><br />ps. dla niedowiarkow

ps2. dla chcacych uwierzyc
Taurine

Postprzez marzena » Pią Paź 10, 2008 2:16 pm

Ależ ja absolutnie nie neguję złota jako inwestycji!
Tyle, że tak jak pisze plum, z wesela nie wyciąga się aż takiej kasy, żeby inwestować w złoto/platynę.
A do kantoru po walutę może iść każdy z praktycznie każdą kwotą pieniędzy. Podobnie jak do banku założyć lokatę.
A zgryźliwości mogłabyś sobie darować.

Awatar użytkownika
marzena

Postprzez bunia » Pon Paź 13, 2008 9:51 pm

Tez mam taka fantazje zeby za kaske z wesele pojechac w extra podroz poslubna, czas pokaze jak to bedzie, ale pomarzyc mozna - kasa rzecz nabyta...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Taurine » Wto Paź 14, 2008 3:20 pm

marzena napisał(a):Ależ ja absolutnie nie neguję złota jako inwestycji!<br>Tyle, że tak jak pisze plum, z wesela nie wyciąga się aż takiej kasy, żeby inwestować w złoto/platynę.<br>A do kantoru po walutę może iść każdy z praktycznie każdą kwotą pieniędzy. Podobnie jak do banku założyć lokatę.<br>A zgryźliwości mogłabyś sobie darować.<br>

Odwolujesz sie do mojego postu, a nie plum.
Uzylam tej samej kwoty do inwestycji, ktora Ty podalas w przykladzie - jak najbardziej realne do zebrania.
Od kiedy zloto moga kupowac tylko wybrani?
A te zgryzliwosci pokaz mi palcem...
Zawsze tak reagujesz, jak Ci ktos pokaze, ze nie masz racji?
Taurine

Postprzez astrainca » Śro Paź 29, 2008 6:57 pm

Ja na euro stracilam, bo wciaz spada i bedzie spadac z powodu kryzysu finansowego......a forsy z prezentow nie dostalam az tyle,by nie wiadomo w co inwestowac....starczy nam na czesciowe umeblownie mieszkania i na to wydajemy  nasze pieniazki :)
Awatar użytkownika
astrainca

Miejscowość: ---

Postprzez Słonko » Śro Paź 29, 2008 10:38 pm

Nie no w zeszłym tygodniu były spore wzrosty i to był chyba jedyny njalepszy moment na zaintereowanie walutami.... teraz znow niestety spadki ;/
Awatar użytkownika
Słonko
super gaduła
super gaduła

Postprzez barbórka » Czw Paź 30, 2008 9:34 am

Niestety? Ja myślę że wszystkie pary które spłacają kredyt we frankach się cieszą :):):)
barbórka

Postprzez bystra » Czw Paź 30, 2008 10:09 am

barbórka napisał(a):Niestety? Ja myślę że wszystkie pary które spłacają kredyt we frankach się cieszą :):):)

Dokladnie, my sie cieszymy :D i zyczymy frankowi dalszych spadkow :)
bystra

Postprzez Słonko » Czw Paź 30, 2008 10:43 am

No niestety kij ma dwa końce- jedni się cieszą, inni nie...........
Awatar użytkownika
Słonko
super gaduła
super gaduła

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>