co chcielibyscie na prezenty???

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Re: co chcielibyscie na prezenty???

Postprzez madeline » Śro Sie 29, 2012 12:18 pm

My też chcemy pieniążki Wszystko w domu już mamy , więc każdy grosz przyda się na mieszkanie lub na coś co jest nam na prawdę potrzebne
Osobiście nie uważam,że pisanie wierszyków jest nie na miejscu
Awatar użytkownika
madeline
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Justyś88 » Wto Wrz 11, 2012 9:39 am

My oczywiście też wolelibyśmy pieniądze. Mimo to mam podobne zdanie jak Acia i nie zamierzam nikomu nic narzucać pisząc jakieś wierszyki na zaproszeniu. Moim zdaniem to w złym guście i jak to widzę to jestem trochę zniesmaczona.Poza tym jak ktoś już wspomniał zapraszamy na zabawę,dzielenie z nami radości z naszego wielkiego dnia i zupełnie przy okazji mam gościom tak dobitnie przypominać,że jednak pieniądze,wina czy totki są równie ważne? Ludzie i tak pytają co Młodzi chcieliby dostać np rodziców i tą drogą informacja i tak się roznosi. A jeśli ktoś mi przyniesie pościel czy sztućce to i tak będzie ok bo przecież nie robię wesela żeby na nim zarobić. Każdy ma swoje zdanie i wiem,że te wierszyki niektórym się bardzo podobają i powinni robić wedle uznania:)

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)

Postprzez kasiulka86 » Wto Wrz 11, 2012 11:20 am

My z początku też chcieliśmy dac kartke z wierszykiem o pieniądzach, ale wstrzymywaliśmy się z rozdawaniem zaproszeń. Jak sie okazało, że obojgu było nam głupio i niezręcznie dawać taką wprost prosbę o piniądze i nie daliśmy wierszyka :) Mam jednak nadzieję, że i tak dostaniemy głównie pieniądze, bo wiadomo, że sie przyda :) ale kilka prezentow dostac tez fajnie :0

Awatar użytkownika
kasiulka86

Postprzez Phatka » Śro Wrz 12, 2012 6:34 am

U nas było tak, że zrobiliśmy swoją stronę internetową i na tej stronce zamieściliśmy listę książek o jakich marzymy... bez natarczywego proszenia o nie. Zamiast kwiatów dostaliśmy w większości książki :) Wzbogaciliśmy się o prawie 40 nowych pozycji!
A co do prezentów... dostaliśmy dwa od osób, które były na samej ceremonii... bez wierszyków, bez proszenia, bez sugerowania co byśmy chcieli dostać, wszyscy pozostali goście dali nam pieniądze. Także myślę, że to powoli staje się standardem... i prawda jest też taka, że czasami po prostu łatwiej jest dać kasę niż zachodzić w głowę co by się Młodym przydało/podobało/z czego byliby zadowoleni.

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez Motylek22 » Sob Paź 13, 2012 2:04 pm

My nie chcemy prezentów, zdecydowanie wolimy aby to były pieniądze zawsze się na coś przydadzą. Na zaproszeniach coś w formie krótkiego wierszyka na pewno o tym wspomnimy
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

Postprzez Karinka11 » Pon Gru 03, 2012 8:56 am

My nie sprecyzowaliśmy, co chcemy dostać od Gości weselnych i oczywiście przeważyła gotówka, poza jednym niespodziewanym prezentem... najlepsza paczka znajomych zasponsorowała nam tygodniowy pobyt w tym hotelu: www.hiltongdansk.pl. Otwarcie mówiliśmy, że marzy nam się podróż poślubna nad morzem i że mamy wolne 2 tygodnie po ślubie więc pojedziemy w ciemno, a na pewno coś uda się znaleźć. A tym czasem wylądowaliśmy z hotelu ze spa :) To był jedyny prezent, jaki dostaliśmy poza gotówką, ale jak wyjątkowy :)
Karinka11
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Mysiakowata » Czw Gru 06, 2012 1:30 pm

Eee, ja nie wybiegałam dotąd tak daleko w przyszłość, na razie skupiamy się na tym, by przygotować ślub i wesele :D Ale jak już tak się wszyscy wypowiadają, to ja osobiście oprócz pieniążków chciałabym dostać też coś trwałego, namacalnego ;-) choćby to był zestaw garnków, albo fajna pościel :) Bo byłoby to coś, na co zwykle szkoda wydawać kasę, a z drugiej strony także coś co stanowiłoby pamiątkę :-)
Ziemia staje w miejscu, czując mocne bicie naszych serc... :)

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez Mysiakowata » Pon Gru 10, 2012 12:23 pm

Haaa, zanim ktokolwiek zdążył coś dopisać pod moją poprzednią wypowiedzią, trafiłam na coś i już wiem, że chciałabym coś takiego dostać na ślub :D Chyba muszę szepnąć słówko mojej świadkowej :D Wiedzieliście, że istnieje taka pościel trójwymiarowa? :D :O Ja dotąd żyłam w szoku i nieświadomości (może dlatego, że dawno się za takimi rzeczami nie rozglądałam, bo jak się wyprowadzałam, to dostałam od mamy dwa komplety pościeli) :))) Ale to jest piękne, muszę to mieć i albo mi to ktoś kupi (te pół roku jeszcze zaczekam :P), albo sama sobie później kupię, o! :D
Ziemia staje w miejscu, czując mocne bicie naszych serc... :)

Awatar użytkownika
Mysiakowata

Miejscowość: Piekary Śląskie

Postprzez Hana87 » Wto Gru 11, 2012 10:37 pm

Raczej goście zdają sobie sprawę że młodym najbardziej przydadzą się pieniądze, a w kwestii prezentów to każdy ma swój gust.
Hana87
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez szukamwczoraj » Śro Maj 22, 2013 12:48 pm

Też uważam, że pieniądze to dobre rozwiązanie na prezent. Zarówno dla młodych i dla gości, bo nie muszą wymyślać prezentu na siłę. Ostatnio oglądałam w sklepie roboty kuchenne wielofunkcyjne i przyznam, że marzy mi się takie urządzenie. Zastanawiam się czy jednak nie zrobić jakiejś małej listy z prezentami, nawet takimi, żeby goście mogli po kilka osób się złożyć na prezent. Pisanie wierszyków z prośbą o pieniądze też wydaje mi się trochę krępujące, z drugiej strony bez sensu dostawać nową zastawę stołową, czy pościel, która nam się nie podoba i będzie leżeć na dnie szafy. A pomysł z książkami bardzo fajny.
Idealne żelazka  to takie, które powodują, że prasowanie to przyjemność...
Awatar użytkownika
szukamwczoraj
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Mish » Pią Lip 05, 2013 3:56 pm

A ja zastanawiam się czy zostawić gościom wolną rękę czy listę robić..
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez MorrigaN » Pią Lip 05, 2013 6:50 pm

właśnie doszłam do wniosku, że przydałaby nam się nowa lodówka, nie wiem tylko komu ten pomysł podsunąć ;)

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez Spinka » Sob Lip 06, 2013 9:11 am

MorrigaN napisał(a):właśnie doszłam do wniosku, że przydałaby nam się nowa lodówka, nie wiem tylko komu ten pomysł podsunąć ;)

Może rodzicom dyskretnie zakomunikować :) A nóż się ucieszą, ze będą mogli kupić coś, co Młodej Parze na pewno się przyda.
Awatar użytkownika
Spinka

Postprzez mallaga » Sob Lip 06, 2013 10:10 am

A ja mam spory problem..
W mojej rodzinie przyjęte jest, że daje się prezenty, zawsze tak było i chyba zawsze tak będzie, zresztą podoba mi się ta tradycja.
U B.? Nie wiem, prawdę mówiąc.
W każdym razie.. Zawsze uważałam, że tworzenie listy prezentów jest niegrzeczne, a teraz sama chyba będę musiała taką stworzyć, bo nie wyobrażam sobie każdemu przy rozdawaniu zaproszeń sugerować co byśmy chcieli dostać (jakbyśmy mieli podawać po kilka pozycji, to szybko by się nam pomysły skończyły). I teraz nie wiem dokładnie jak to zrobić - stworzyliśmy stronę internetową, taką ze wskazówkami dojazdu itp. i zastanawiam się czy tam takiej listy nie umieścić... ALE ta opcja w ogóle mi nie odpowiada!, gdyż jak napisałam wcześniej robienie list prezentów uważam za coś nietaktownego (moja bardzo subiektywna opinia, nie chcę żadnej z Was urazić!). Jest też druga opcja - robimy 3(!) różne listy i wręczamy po jednej mamie B., tacie B. i moim rodzicom (czy też cioci, bo to ona sugeruje, że wszyscy ją wypytują ;p). Ta druga opcja mniej mnie razi, ale stworzenie trzech różnych list może przekraczać nasze możliwości kreacyjne, bo mieszkamy aktualnie z moimi rodzicami w domu, mamy kupioną działkę, ale chcemy odłożyć na spory wkład własny na budowę, więc budować zaczniemy się za około 2 lata (reasumując - nie potrzebujemy jeszcze żelazek, garnków (które wiem już, że i tak dostaniemy ;p), lodówek, tysiąca ręczników, czy też pościeli - nawet nie wiemy jakiego rozmiaru łóżko będziemy mieli w nowym domu, a na teraz naprawdę nie są nam potrzebne!). Strych w domu rodziców ma ograniczone pojemności ;p Poza tym sprzęty typu żelazko są aktualnie produkowane tak, żeby po dwóch/trzech latach same się psuły - pytanie czy po dwóch, trzech latach używania, czy istnienia? :D
A tak poważnie.. Dziewczyny, nie wiem co zrobić :(
Jakieś propozycje?
mallaga
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez humdebeltols » Czw Lip 18, 2013 8:01 am

Ja bym chciała, żeby dostać takie meble kuchenne http://www.homebook.pl/kuchnia-w-stylu-skandynawskim :P do naszego nowego domu :) Jeszcze go nie mamy, ale mebelki by się już przydały :))
Awatar użytkownika
humdebeltols
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Mish » Pon Lip 22, 2013 10:24 pm

A ja dzisiaj zajrzałam tu http://miahome.pl/ i chcę chyba wszystko :D Zauroczyłam się klimatem tych rzeczy, no i do tego mają fajne mebelki.
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Motylek22 » Wto Lip 23, 2013 10:15 am

Znów reklamy!
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

Postprzez Tarra » Wto Lip 23, 2013 10:47 am

A ja nie znałam tego sklepu co podała Mish, ale bardzo podobają mi się nie tylko meble (choć jest tam taka komódka, która by mi się marzyła, tylko nie wiem czy miałabym tyle miejsca w sypialni na dodatkowy mebel :) ) ale też te wszystkie drobiazgi - ramki, doniczki, lampki itp.
Ja chyba chętnie zrobiłabym listę z życzeniami właśnie w jakimś takim sklepie i dała opcjonalnie gościom, którzy nie wiedzieliby co wybrać.
Awatar użytkownika
Tarra
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez ZuzaZu » Pon Lip 29, 2013 10:54 am

A ja bym chciała dużo różnych rzeczy. Z droższych to nie obrażę się, jeśli ktoś się zrzuci na porządne garnki. Byłam nawet na takim pokazie i podoba mi się gotowanie systemem wieżowym. Widziałyście coś takiego?
ZuzaZu
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Mish » Pią Sie 02, 2013 9:25 am

Motylek, przewrażliwiona jesteś ;) Po prostu pokazuję fajne miejsce, które znalazłam i postanowiłam się z Wami podzielić :)
ZuzaZu jakim pokazie? Takim co dzwonią i zapraszają? Moja babcia co chwila odbiera te śmieszne telefony, ale radzę jej tam nie chodzić, bo jeszcze każą coś kupić :D
Awatar użytkownika
Mish
rozkręcam się
rozkręcam się

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>