Książki - czyli co warto przeczytać...

inne tematy, wasze sugestie, opinie, rady

Postprzez Hella » Śro Maj 27, 2009 1:42 pm

Programów nie znam, gazeta żadna nie przypadła mi do gustu. Najlepsze jest to forum :D

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez elirena » Śro Lip 29, 2009 11:51 am

Przyłączam się do wcześniejszych wypowiedzi odnośnie forum :) Ja za to poszukuję książki "poradnika" o małżeństwie, założeniu rodziny i wszystkim w temacie przedślubno - ślubnym. Znalazłam tylko na forum Miłosną Szarolotkę po którą juz dziś polecę do biblioteki.

Awatar użytkownika
elirena
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Hella » Śro Lip 29, 2009 1:41 pm

A co to za książka? Poradnik? Czy jakaś luźna opiowieść?

a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez Hella » Śro Lip 29, 2009 1:44 pm

A z książek to ja polecam Katarzyny Michalak "Poczekajka" i "Zachcianek". Typowo babska i pełna humoru. A styl to coś co uwialbiam :) śmiałam się prawie cały czas - polecam na szare dni :)

a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez elirena » Śro Lip 29, 2009 7:31 pm

Dzięki, a dokładniej to szukam czegoś w stylu poradnika dla przyszłej żony - psychologiczno-praktycznego. Pewno jest coś takiego  w stylu ..." Jak się spełnić w roli żony i matki"

Awatar użytkownika
elirena
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez myszka_miki » Pią Lut 19, 2010 9:51 pm

Ja ostatnio czytałam książkę pod tytułem Hinduska miłość a taraz czytam Okaleczoną...
Świetne książki ;)
`Zjawił się jak huragan i porwał mnie, jak suchy liść...
Awatar użytkownika
myszka_miki
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez valhalla » Wto Sie 31, 2010 9:37 pm

moja ulubiona książka to "Mechaniczna Pomarańcza" autor A. Burgess, jeszcze duże wrażenie zrobiła na mnie jego książka pt. "Człowiek z Nazaretu" (alternatywna historia życia Jezusa, ale napisana w niezwykle wciągający sposób)
Ogólnie jestem fanką antyutopii typu "Rok 1984", czy "Nowy wspaniały świat"
z kolei książka przy której umieram ze śmiechu to "Lesio" J. Chmielewskiej. W ogóle cały dorobek Pani Chmielewskiej rewelacyjnie mi się czytało (i czyta, jak wyjdzie coś nowego ;))
Bardzo też lubię książki J.Gaardera ("Maja", "Przepowiednia Dżokera" itd)
Ale głównie czytam dla rozrywki masę książek z polskiej fantastyki (Pilipiuk, Ćwiek, Małecki, Orbitowski, R. Dębski itp) również dużo antologii z opowiadaniami w klimacie fantasy i horror.

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez maarrta » Wto Sie 31, 2010 9:55 pm

Jako książke o zakladaniu rodziny w aspekcie psychologicznych zmian, z ktorymi kazda z nas musi sie zmagac, polecam Przedslubnik wydany przez GWP.
Bardzo lubie :) prywatnie i zawodowo :)
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez mariola1982 » Śro Wrz 01, 2010 3:11 am

A ja ostatnio pochlonelam jednym tchem cala kryminalna trylogie Stiega Larssona "Mezczyzni ,ktorzy nienawidza kobiet"(to pierwsza czesc)Wciaaaaga nieeesamowicie,czyta sie bardzo szybko.Wiem,ze maja to zekranizowac.Polecam bo jest to super powiesc!
[url=http://www.przewo[url=http://www.przewodnikmpdnikmp.pl][/url]
Awatar użytkownika
mariola1982
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez mariola1982 » Śro Wrz 01, 2010 6:58 am

Film jest ale  nie po angielsku.W nowej,amerykanskiej wersji  Blomcvista ma grac Daniel Craig (to ten co gral ostatniego Bonda).Juz sie nie moge doczekac!!
[url=http://www.przewo[url=http://www.przewodnikmpdnikmp.pl][/url]
Awatar użytkownika
mariola1982
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez valhalla » Śro Wrz 01, 2010 2:12 pm

halia napisał(a):
Ja przeczytałam całą tą trylogie i polecam. A film już jest, tylko nie wiem, czy dwie części już zekranizowano czy dopiero jedną.

filmy są nakręcone przez Szwedów, wszystkie trzy części. Amerykanie mają robić swoją wersje, ale uważam, że to przesada, bo te szwedzkie są naprawdę świetnie zrobione :)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez Rudzia » Śro Wrz 01, 2010 6:46 pm

maarrta  chyba sięgnę po tą książke bo mnie zaciekawilas.
Ostatnio tez pochlonela mnie bez reszty trylogia Larssona, a po niej własnie zaczelam czytac "sześć sekund" R. Mofina bo zachecily mnie recenzje.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez kociaczek » Czw Wrz 02, 2010 8:42 am

Hmm... mnie Dan Brown znudził po drugiej książce - zbyt są do siebie podobne...

Na stres przedślubne poleciłabym Kalicińską "Dom nad Rozlewiskiem" i jego kolejne części - dobra, ciepła i typowo babska pisanina, ot tak, żeby się troszkę od codzienności oderwać... pozytywna :)

Chmielewską też jak najbardziej polecam, ale raczej starsze książki - niestety w nowszych straciła pazura... Poza wymienianymi już na forum "Wszystko czerwone", "Całe zdanie nieboszczyka", "Romans wszechczasów" czy "Wszyscy jesteśmy podejrzani" koniarzom i miłośnikom koni polecam "Florencja, córka diabła " :D

Valhalla a czytałaś "Ahaję" ? Też kawałek niezłej polskiej fantastyki :)

Ja sama odreagowuje czytając Alistera McLeana... wszystko co mi w ręce wpadnie :) Ani on jakiś specjalnie dobry, ani specjalnie ciekawy, ale kurcze wciągnął na tyle, że już 6 książkę dorwałam... zrzucam to na karb stresu i nudy w pracy :D

Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez Rudzia » Czw Wrz 02, 2010 8:58 am

kociaczek co do Chmielewskiej to z najnowszych książek gorąco polecam nieboszczyk mąż. tak akuratnie przed ślubemświetna rozrywka:) polcem, mimo że jest to jedna  z nowszych książek to tam jest wszytsko co kocham w chmielewskiej.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez kociaczek » Czw Wrz 02, 2010 9:04 am

Czytałam, znam :D
Ale i tak uważam, że wcześniejsze po prostu są lepsze, co nie znaczy że nowe nie są dobre :)
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez Rudzia » Czw Wrz 02, 2010 9:08 am

kociaczek zgadzama sie w płeni stara chmielewska to klasyka, jej nowe ksiązki mnie takl nie powalają ale nieboszczyk jest dla mnie poza kategorią po płakałam ze smiechu przy nim:)

Rudzia

Postprzez kociaczek » Czw Wrz 02, 2010 11:08 am

Wiesz, mi mniej o tematykę chodzi, ale o budowanie historii. W Kodzie (pierwsza książka Browna, którą przeczytałam) domyśliłam się końca mniej więcej w jednej trzeciej książki, w Aniołach jeszcze szybciej, że o Cyfrowej Twierdzy nie wspomnę... Książki nudzą mnie o tyle, że, przynajmniej dla mnie, są baaardzo przewidywalne. A co do tematyki...hmm... znalazłabym kilka ciekawszych i do tego z lepszymi podstawami historycznymi :)

A jeszcze apropo historii, kto lubi klimaty wczesnego średniowiecza zdecydowanie polecam Kena Foletta "Filary Ziemii" i "Świat bez końca". Oba tomiszcza (dla wytrwałych, bo to kawał książki) dosłownie pochłonęłam :)
Że sobie pozwolę wkleić fragment opisu opisu i recenzji recenzji z Merlina:
"Średniowieczna Anglia w XII wieku (1123-1170) - w tle wojna domowa,
konflikty na tle religijnym, spory o sukcesję na angielskim tronie i
(kończące książkę) zabojstwo Tomasza Becketa, arcybiskupa Canterbury,
przez rycerzy krola Henryka II. Walka o władzę, intrygi, seks, miłość,
zdrada, mroczne tajemnice i zbrodnie, akty nienawiści i desperacji - to
wszystko zawiera fabuła tej porywającej opowieści, osnuta jest wokół
trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge."
"Magia średniowiecznych katedr w połączeniu z trudami codziennego życia
ludzi tamtych czasów buduje historię niepowtarzalną i zaskakującą.
Wszystko to sprawia, że nie sposób się od niej oderwać! Szczególnie
wszystkim, którzy kochają zanurzyć się w lekturze, choć trochę wejść w
świat bohaterów książki i czytać, czytać..."
Awatar użytkownika
kociaczek

Postprzez valhalla » Czw Wrz 02, 2010 2:15 pm

kociaczek napisał(a):
Valhalla a czytałaś "Ahaję" ? Też kawałek niezłej polskiej fantastyki :)

Jeśli chodzi Ci o 'Achaję" A. Ziemiańskiego to tak ;P Jego książki łykam na raz ;) czytałam oprócz tej serii Breslau Forever, Ucieczka z Festung Breslau, Zapach szkła, Toy Wars, Dziennik czasu plagi :D:D:D a reszta w przyszłości ;)

Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez jasada » Czw Wrz 02, 2010 2:43 pm

Ostatnio przeczytałam "Rama. Byłam w sekcie" Grochowalskiej. Bardzo ciekawa książka, mimo tytułu, który może odstraszać czyta sie całkiem lekko. Polecam

Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Re: Książki - czyli co warto przeczytać...

Postprzez alison » Śro Paź 27, 2010 9:20 pm

A jak Wam się podoba Jedz, módl się, kochaj?
Książka mnie zachwyciła, a film rozczarował na maxa, chociaż na piękną Julię zawsze miło popatrzeć:)

jednak ślubik poczeka...
Awatar użytkownika
alison
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Porady i komentarze ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>