Sala na ogródkach działkowych - Wrocław

organizacja, lokale, oczepiny, program wesela, podziękowania, menu, terminy

Re: Sala na ogródkach działkowych - Wrocław

Postprzez gumeczka » Pią Paź 28, 2011 11:55 am

Ja wynajmuje sale na działkach na Reja. My planujemy wesele na 50-60 osob. I tyle spokojnie sie tam zmiesci.

Sala kosztuje 500 zł + 200 zł wynajecie garów, naczyń itp. To 700 zł. Duzym problemym na salach działkowych jest to ze trzeba samemu po weselu posprzatac, a tutaj jest przemiła starowinka ktora za 100 zł zgodzila sie wszystko posprzatac, łącznie z mysiem naczyc i garów. Damy jej z 200 zł i niech ma kobiecina, a nam wielki broblem zdejmie z głowy.

Sala składa sie tak jakby z 2 mniejszych. Jest parkiet do tanczenia, schodzi sie po 2 niskich stopniach i mamy 2 sale-lub ciag dalszy sali gdzie stoja stoliki, i jest miejsce dla DJ ( bo orkiestra w tym miejscu sie nie zmiesci).

Sala swieżo malowana, nowe kafle, ładne żyrandole i kinkiety na scianach.

Nie ukrywam ze na poczatku mnie nie zachwyciła-ale ja bywalam tylko na luksusowych weselach (mnie na takie wariacje nie stac) Lecz gdy przyjzałam jej sie bliżej to doszłam do wniosku ze da rade ja tanio i ładnie oraz łatwo udekorowac.

Jest mozliwosc wystawienia na zewnątrz stolików i ławek np. dla palaczy lub osob chcących pooddychac swieższym powietrzem.

Poprawiny można robic bez problemu. I tanio bo za kazda godz poprawin placi sie 10 zł czyli 10 godz= 100 zł. No i poprawiny mozna nawet 5 dni robic jak kto tyle wytrzyma

Jeżeli komuś zależy zeby było tanio, i ma wesele do 70 osob to spokojnie polecam tą sale. My kucharza bedziemy mieli swojego, ktory ugotuje za darmo, do tego koszt produktów 2500 zł, kelnerek 100 zł za jedną  (mamy załatwione), i pomocników dla kucharza 200 zł za jednego.

Naprawde mozna na tym duzo oszczedzic. Np:
-koszt wynajecia sali:700 zł
-sprzatanie: 200zł
-dekoracja: 500 zł
-produkty: 2500 zł
-kelnerki 3x 100 = 300 zł
-pomocnicy 2x200= 400 zł

To razem 4600 zł!!!!!
A koszt wesela na 60 osob w restauracji to 12 000 zł

Więc myśle ze calkiem sporo uda nam sie zaoszczedzic na sali

A bedzie to samo co w restauracji bo menu naprawde luksusowo-wysmienite mamy ustalone. Nawet jakieś płonące udźce maja byc

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez krimsa » Nie Paź 30, 2011 7:59 pm

gumeczka - napisałaś dekoracja 500zł, bardzo niedrogo. Z tego co się orientowałam to ok 1000 sobie firmy życzą. Czy to cena "po znajomości", czy normalna? Daj znać - bo przerażają mnie ceny dekoracji... I w razie czego chętnie skorzystam z namiaru.
krimsa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez gumeczka » Pon Paź 31, 2011 9:26 am

image_func.jpg
ozdoba drzwi
image_func.jpg (3.52 KiB) Obejrzany 11272 razy
kule.jpg
przykladowe ozdobienie organzą
kule.jpg (63.63 KiB) Obejrzany 11272 razy
Hmm...

Nie zawsze tzreba miec znajomosci zeby coś tanio zrobic
Ja liczyłam tak :
*potrzebuje 20 m materiału na obrusy (gruby materiał, blyszczacy, przypomina satyne) a np. na allegro mozna zakupic 10m takiego materiału za ok 50 żł. No to za 20 m = 100 zł.
*cienki materiał, organza, do zawieszenia od żyrandoli. Do ozdobienia krzeseł (bedą powiązane na krzesłach kokardy) i na stołach, po srodku stołu na białych obrusach bedzie wyłożona bordowa organza. I tym można wystroic naprawde wiele rzeczy, nawet ławki w kosciele. Kolorów jest multum do wyboru, i cena to od 9,00 zł do 20 zł za 9m materiału (zalezy od szerokosci, i czy to 1 kolor, czy ma wyszywany wzorek) No to na organze wydam ok 200-250 zł.
*do tego balony, to taniocha ok 50 zł wszystkie
* i konfetti w kształcie serduszek ktore bedą posypane na stołach, kosztuja ok 5 zł za paczke 1000 szt. Licze 5 paczek to 25 zł.
*no i znajomy ma mi robic takie papierowe żurawie origami, to tylko cena bialych arkuszy papieru.
*i do tego moze ozdoba na drzwi, koszt 37 zł
*napis szczesc boze mlodej parze, za naszymi plecami bede sobie sama robic. Na formacie A3 sie wydrukuje i gra.
*a siostra narzeczonego, zapalona plastyczka wicina nam z bordowego papieru serca w roznych rozmiarach to powieszenia na firanach, za naszymi plecami i kto wie gdzie jeszcze

Wiec myśle że chciec to móc  
Nie trzeba firmy wynajmować, troche zaangażowania, dobrej woli znajomych i rodziny ktorzy pomoga dekorowac i po sprawie Jak sie firme bierze to i robocizna idzie.

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez betalena » Pon Paź 31, 2011 5:07 pm

Gumeczko, masz absolutną rację! Mnie przystrojenie sali będzie kosztować 350zł za kwiaty i parę zł za jakieś inne drobiazgi, myślę, że też się zmieszczę w 500zł :)

Myslałam też o samodzielnej dekoracji kościoła, tylko mam mały problem. Jest kilka ławek, a za nimi stoją krzesła. Zdjęcie jest dość ciemne, ale widać to:

Ławki chcę przystroić tiulem i dodać jakiegoś kwiatka (pewnie frezje, bo będę miała je w bukiecie, pięknie pachną i są dobre cenowo), ale nie wiem, co zrobić z tymi krzesłami... :( Masz jakiś pomysł?

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena
kocham to forum? :)

Miejscowość: LDN

Postprzez krimsa » Pon Paź 31, 2011 6:24 pm

Dzięki wielkie za odpowiedź. Życzę powodzenia - brzmi nieźle. Wiem, że samemu to taniej wychodzi tylko boję się o "mój talent" do takich rzeczy. A wśród znajomych nie mam nikogo uzdolnionego artystycznie. :)
Bardzo podobają mi się te wstęgi odchodzące od sufitu, ale jak to się przywiesza?
Może będę musiała się doszkolić ;) Tylko boję się jeszcze jak będzie z czasem - bo biorę kucharkę, a to wiąże się z zakupami.
krimsa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez marlinka1 » Wto Lis 01, 2011 4:12 pm

drogie przyszłe Panny Młode, macie absolutna rację że samemu dekoracja wychodzi taniej, ja też tak robiłam i jestem zadowolona tylko doradzę wam parę rzeczy,
-balonów miałam 200 myślałam że jeszcze zostanie np. dla dzieci do zabawy, lepiej zawsze kupić więcej troche peka podczas pompowania, troche schodzi powietrze jak sie powiesi i trzeba uzupełnić, więc dodatkowa 100 zawsze mile widziana

-najwiekszy wybór materiałów jest na allegro i wychodzi najtaniej, szukajcie takiego sprzedawcy u którego można kupić większość wychodzi taniej za przesyłkę, ja miałam organzę białą i złotą i oczywiście zabrakło mi więc nim zamówicie lepiej dobrze zmierzyć  sufit ja nie wzięłam pod uwagę innych elementów np. trzeba było zasłonić brzydką szafkę czy jakieś skrzynki z korkami itp...potem żałowałam że nie kupiłam więcej bo sufit był jak dla mnie "za goły"

-sztuczne róże w paczkach (u mnie motyw przewodni róże i kolor biało złoty) za kilka zł za 12 szt tez na allegro

-obrusy można wypożyczyć, ja brałam też pokrowce na krzesła z kokardami, wyszło taniej niż kupowanie materiału na obrus,

-dekoracje typu serca na okno i drzwi też robiłam sama wystarczy z kartonu wyciąć szablon i owinąć materiałem

-któras pytała jak zamontować materiał pod sufitem, są na allegro specjalne zaczepy ale ja akurat miałam haczyki na scianach i przypinałam też do rur , potrzeba żyłkę, i dużo szpilek

zdjęcia mojej sali możecie znaleźć w wątku "jak tanim kosztem udekorowąc salę podpowiem"

na koniec powiem jeszcze że dekorowanie zajęło mi dużo więcej czasu niż myślałam więc zorganizujcie sobie pomoc
życze powodzenia w razie pytań służę pomocą...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez maidanka » Wto Lis 01, 2011 8:07 pm

My też początkowo myśleliśmy o sali na ogródkach ale po przeliczeniu kosztów nie wyszłoby wcale tak dużo taniej (mamy wesele na 60osób). Po wzięciu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się zapłacić te 2000 zł więcej ale nie mieć problemów z zatrudnianiem kucharek, kelnerek, robieniem zakupów i samodzielnym dekorowaniem sali itp.  Znaleźliśmy bardzo dobrą ofertę w pięknej sali (nawet najlepsza dekoraca w sali na ogródkach nie dałaby takiego efektu) i wcale nie wyniesie nas to dużo drożej. Ale jeśli kogoś nie zniechęca dodatkowe załatwianie to jest to dobry sposób żeby  zaoszczędzić trochę pieniędzy (niestety nie czasu i nerwów)
Awatar użytkownika
maidanka

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Nanu » Wto Lis 01, 2011 8:41 pm

gumeczka napisał(a):A koszt wesela na 60 osob w restauracji to 12 000 zł

Zależy jaka to restauracja i jakie koszta. My za wesele na 60 osób w restauracji zapłaciliśmy 6,5 tys.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Postprzez gumeczka » Śro Lis 02, 2011 9:27 am

No to faktycznie mało zaplaciliscie za sale
Ja takiej opcji nie moglam znalezc. A poza tym mi moj kucharz przygotowywuje menu za ok 230 zł/os (tyle w knajpie kosztuje), no a on mi to za darmo zrobi, tylko koszt jedzenia. A dla rodziny mojego narzeczonego jedzenie to doslownie najwazniejsza rzecz na swiecie, wiec jedzenie musi byc na wypasie, dlatego tak duzo taniej mi wyszło. Bo jak bym miala tych zarłoków w knajpie wykarmic to bym zbankrutowała chyba :P

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez gumeczka » Śro Lis 02, 2011 9:35 am

betalenaja krzeseł w kosciele dekorowac nie bede. Ogólnie koscioła sama nie dekoruje. W tym dniu co my slub biorą jeszcze inne pary i gdy podzielilismy koszta dekoracji na wszystkich to nam po 100 zł od pary wyszło, wiec kosciołek sobie glowy nie zaprzatam.
Ale w necie znalazłam cos takiego :
dekoracja_krzesel.jpg
dekoracja_krzesel.jpg (218.53 KiB) Obejrzany 11370 razy

Duzo jest pomysłów, jak chcesz taniej to tak jak tu sama organza lub tiul, jak chcesz drożej to moze wyporzyczyc pokrowce na krzesła???? Na allegro 3 zł / szt . Zalezy ile ich potrzebujesz, moze to byc całkiem niezłe wyjscie

pozdrawiam

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez monik2510a » Pon Lis 21, 2011 3:33 pm

czy moglby mi ktos podac namiary na sale na ogrodkach dzialkowych we wroclawiu? planujemy wyprawic wesele na ok 120 osob, a nie moge znalezc zadnych konkretnych informacji. moze jakies zdjecia jak macie? z gory dziekuje :)
monik2510a
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez gumeczka » Sob Lis 26, 2011 5:32 pm

Ja poszukam, i jak znajde to dam ci namiary jakies, powinnam miec na sale ,,dalie'' na dlugiej i jeszcze jakies sie znajdą, tylko nie obiecuje bo moze to gdziesz wywaliłam. Bladego pojecia nie mam, bo jak znalazłam sobie sale to przestałam sobie tym głowe zaprzątac. No mojej sali niestety nie polece, bo jest na max 70 osob.

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez betalena » Wto Lis 29, 2011 10:34 pm

Gumeczko, ale mi chodziło o te krzesła za ławkami.. :)Troszkę rozjaśniłam zdjęcie, może teraz będzie lepiej widać. Niestety nie mam innego :(

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez gumeczka » Śro Lis 30, 2011 2:32 pm

4324817354e6f42e762bfd.jpg
1. sam biały pokrowiec
4324817354e6f42e762bfd.jpg (147.28 KiB) Obejrzany 11169 razy

51ac1d60bb087dfb0c5b38ce79e9179617fbb00a_560x560.jpg
dekoracja łączona
51ac1d60bb087dfb0c5b38ce79e9179617fbb00a_560x560.jpg (26.09 KiB) Obejrzany 11169 razy

dekoracje_zewnetrzne_1_xs.jpg
dekoracje_zewnetrzne_1_xs.jpg (45.09 KiB) Obejrzany 11169 razy
Hmmm...... no to nie wiem, ale chyba najlepiej i najłatwiej bdz udekorowac krzesła w kościele tak jak sie dekoruje te na sali. Zwykły biały pokrowiec to ok 3 zł. A wszystko zależy od kwoty jaka chcesz na to przeznaczyc. Może byc sam biały pokrowiec, moze byc pokrowiec plus kokarda z organzy, lub najtaniej sama kokarda lub ozdoba z organzy.

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez gumeczka » Śro Lis 30, 2011 2:34 pm

pic_dekoracja-krzesla_519877_large.jpg
pic_dekoracja-krzesla_519877_large.jpg (70.22 KiB) Obejrzany 11191 razy
pic_dekoracja-krzesla_772115_large.jpg
pic_dekoracja-krzesla_772115_large.jpg (87.97 KiB) Obejrzany 11191 razy

Albo tak jak tu, sama organzą zdobione.

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez betalena » Czw Gru 01, 2011 1:12 am

Gumeczko, zupełnie się nie rozumiemy. Na tych krzesłach nikt nie będzie siedział. Chodzi mi o udekorowanie drogi do ołtarza. O ile ławki nie problem udekorowac, tak te krzesła będą straszyć, bo ani do nich tiulu nie doczepię, ani kwiatka..

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez gumeczka » Czw Gru 01, 2011 1:53 pm

No to fakt troche sie nie zrozumiałysmy. Byłam pewna ze te krzesła bedą dla gosci, ze tylu ich bedzie ze ławek zabrakło, ale w tej sytuacji to nie wiem. Po co ci w kosciele krzesła na ktorych nikt nie bedzie siedział???? Ja tam bym je wyniosła z tego koscioła, tylko ,,przestrzen  zyciową'' ograniczaja   A moze poprostu podpytaj ksiedza jak inni to organizowali, pewno nie jeden slub był, i ksiadz nie jedno widział . Bo ja w tym wypadku nie mam pomysłów, po co dekorowac cos co jest niepotrzebne?? No nie wiem, ale jak wpadniesz na jakis pomysł to sie pochwal powodzenia

Awatar użytkownika
gumeczka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez betalena » Czw Gru 01, 2011 6:48 pm

No właśnie krzesła mają tam być, nie były dekorowane i moim zdaniem to głupio wygląda. Będę myśleć i przekonywać księdza, jak tylko wymyślę coś to na pewno będę się dzielić :))

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Postprzez MaleńkaWro » Sob Mar 31, 2012 1:56 pm

Hej.
Chciała bym się dowiedzieć czy macie może jakieś numery telefonów na te sale działkowe?Ponieważ chciała bym się umówić na oglądanie sali ale wcześniej wolała bym być umówiona,żeby nie jezdzić w tą i s powrotem.
Z góry dziękuję :)Pozdrawiam
MaleńkaWro
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez agnieszka90 » Pon Sie 11, 2014 2:10 pm

Witam. Wesele mam 20 czerwca 2015, we Wrocławiu przy ul Odkrywców ...czy któraś z was robiła tam wesele? Jak udekorowałyście sale??POMOCY!
agnieszka90
świeżutko na forum
świeżutko na forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wesele

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>