kto kupuje suknie dla druhen??

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

kto kupuje suknie dla druhen??

Postprzez Potworek3 » Wto Maj 10, 2005 5:20 pm

Mam problem  :( Kto zwyczajowo powinien zapłacić za suknie dla druhen? Państwo młodzi czy one same?? Czy jeśli dla państwa młodych jest oczywiste (do tego stopnia, że nawet nie zaczynają tematu), że to druhny wyłożą pieniądze na swoje sukienki to czy można potraktowac to po prostu jako prezent dla nich?
Potworek3
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Gość » Wto Maj 10, 2005 8:12 pm

Mysle ze to zalezy - zarowno od tego jakie to maja byc suknie, jak i od zamoznosci jednych i drugich. I pytanie czy te sukienki sa tylko do kosciola czy pozniej sluza im na weselu? Tez sie nad tym zastanawialam i chyba nie ma jedynej slusznej odpowiedzi...  :panna:
Gość

Postprzez gość » Wto Maj 10, 2005 8:54 pm

no tak ale co potem druhna ma zrobić z taką sukienką? kolor, fason - wszystkio dobrane do sukni panny młodej
gość

Postprzez Gość » Wto Maj 10, 2005 9:05 pm

Hmmm, propozycji zostania druhną raczej się nie odrzuca - państwo młodzi nie powinni zatem stawiać swoich przyjaciół/rodziny przed koniecznością wydania kilkuset złotych na ubranie - może pomysł z prezentem nie jest zły
Gość

Postprzez Gość » Pon Maj 30, 2005 2:48 pm

No tak, mozna przeciez uszyc sukienki dla druhen prowizoryczne - np bladorozowe - ze zwyklej podszewki, a na wierzch tiul + maly bukiecik pod bukiet panny mlodej - wydatek niewieki, a po kosciele druhny sie juz moga przebrac w swoje kreacje  :krowka:
Gość

Postprzez Ania » Pon Maj 30, 2005 4:35 pm

O ile mi wiadomo to Panna Mloda finansuje suknie swoim druchnom skoro juz sobie wymyslila brac slub a w zachodnim stylu (Bo to typowo amerykansko/anglosaski zwyczaj). Ja jako przyszla Panna Mloda nigdy nie postawilabym swojej przyjaciolki w obliczu faktu ze ma placic za moje "widzimisie".
Ania

Postprzez Gość » Wto Wrz 13, 2005 8:21 am

Ania napisał(a):O ile mi wiadomo to Panna Mloda finansuje suknie swoim druchnom skoro juz sobie wymyslila brac slub a w zachodnim stylu (Bo to typowo amerykansko/anglosaski zwyczaj). Ja jako przyszla Panna Mloda nigdy nie postawilabym swojej przyjaciolki w obliczu faktu ze ma placic za moje "widzimisie".

Całkowicie sie z Tobą zgadzam. To poprostu śmieszne do jakiego absurdu niektórzy są w stanie się posunąć w trakcie przygotowań do slubu i wesela. Rozumiem, że oferta przemysłu ślubno- weselnego jest obecnie tak bogata, że przyprawia o zawrót głowy, ale apeluje o rozsądek!
Przeciez tak naprawde chodzi o to, by dwoje ludzi przyrzekło sobie coś ważnego na cale zycie i miło uczcilo ten fakt w gronie bliskich.
Tymczasem coraz częściej widuje na ślubach i weselach ogromny spektakl z aktorami, dekoracjami i kostiumami, wyreżyserowany niekoniecznie nawet przez Młodych. Częściej przez pana z kamerą, który każe coś powtórzyć, bo nie zdążył sfilmować lub przez zespół grający, który ma swój program, od którego nie chce odstąpić na życzenie Pary Młodej.
Pomysl obciążenia druhen kosztem uszytych dla nich, na życzenie Mlodej, jednakowych sukienek, zecydowanie zaliczam   do kategorii ślubno-weselnego absurdu, podkategoria: "w moim portfelu już pusto, a tyle mam jeszcze pomysłów na upiekszenie tego dnia"
Pozdrawiam
Życzę zachowania zdrowego rozsądku przed i dobrej zabawy w trakcie wesela cancan
Gość

Postprzez MMarta » Czw Wrz 15, 2005 12:23 pm

Takie sosc radykalne i ostre masz zdanie na ten temat - po czesci sie zgadzam, ale nie do konca. Kazdy ma prawo do takiego slubu i wesela, o jakim marzy. Dal jednych nie potrzeba nic i samo wydanie kasy na stroj mlodej pary jest przesada, inni natomiast chcieliby zeby w tym dniu BBC podalo na wszystkich kanalach info o ich slubie.
Tak wiec jesli ktos marzy o sukienkach dla druhen - to powinien to marzenie urzeczywistnic, moim zdaniem, z wlasnej kieszeni. I wszyscy beda zadowoleni. A jesli kogos nie stac - musi to marzenie wyrelegowac z umyslu, i tyle. co ty na to?
Pozdrawiam
Marta  :D
MMarta

Postprzez Kati » Pią Wrz 16, 2005 1:02 pm

MMarta napisał(a):Takie sosc radykalne i ostre masz zdanie na ten temat - po czesci sie zgadzam, ale nie do konca. Kazdy ma prawo do takiego slubu i wesela, o jakim marzy. Dal jednych nie potrzeba nic i samo wydanie kasy na stroj mlodej pary jest przesada, inni natomiast chcieliby zeby w tym dniu BBC podalo na wszystkich kanalach info o ich slubie.
Tak wiec jesli ktos marzy o sukienkach dla druhen - to powinien to marzenie urzeczywistnic, moim zdaniem, z wlasnej kieszeni. I wszyscy beda zadowoleni. A jesli kogos nie stac - musi to marzenie wyrelegowac z umyslu, i tyle. co ty na to?
Pozdrawiam
Marta  :D

Zgadzam się z Tobą w 100%.
Jednak wydaje mi się, ze pod natłokiem ozdób i atrakcji gubi się prawdziwy sens tej chwili.  Nie trudno jest się dać zapędzić w blędne koło upiększania i uatrakcyjniania tego dnia, bo to co oferuje nam rynek, to prawie przysłowiowa gwiazdka z nieba.
Natomiast pomysł obciążanie druhen kosztem sukiem po prostu mnie oburzył. Masz rację, że jesli ktoś marzy o ślubie w tym stylu, to powinien go sobie zorganizować i cieszyć się tym, jednak w żadnym wypadku na koszt innych.
Pozdrawiam
Kati
Kati

Postprzez lux » Pią Wrz 16, 2005 10:51 pm

"Sens tej chwili" - jak to ladnie nazwalas, kazdy powinien czuc w sercu i wg wlasnych odzcuc - mysle ze ktos jesli dba o oprawe zewnetrzna, nie znaczy, ze to mu przeslonilo istote slubu. Moze wrecz przeciwnie - co wyplywa z potrzeby serca i ducha - zaraza rowniez byt doczesny i kusi aby uczcic ten dzien z pompa i atrakcjami? Ludzie sa rozni i rozne maja potrzeby, a wracajac do tematu glownego - definitywnie zgadzam sie, ze jak ktos marzy o druhnach w identycznych sukienkach - prosze bardzo - na pewno bedzie slicznie - ale niech sam za to zaplaci i nawet sie nie wyglupia z pytaniem druhen o to  :cool:   :kwiatek:   aniołek
lux

Postprzez ilona » Pon Wrz 26, 2005 9:43 pm

Ladnie to opisalyscie - tez mam takie zdanie na ten temat.
Przyanam tez, ze bylam na kilkunastu slubach i weselach i nie spotkalam sie z tym zwyczajem, chyba przez brak takiej tradycji u nas, ale i pewnie przez finanse.
Jesli kogos stac i ma taka fantazje - na pewno bedzie fajnie i fotogenicznie.
Pozdrawiam
Ilona  happy
Wiekszośc kobiet jest zagorzałymi przeciwniczkami małżeństwa, dopóki ktos ich nie poprosi o rękę (Oscar Wilde)
Awatar użytkownika
ilona
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez MoniaS » Czw Paź 20, 2005 1:08 pm

Wlasciwie wszystkie tu macie racje - u nas jest za biednie zeby lekka reka druhny ubierac, chociaz efekt jest przepiekny, szczegolnie na zdjeciach...  :kwiatek:
MoniaS

Postprzez Kamila » Śro Paź 26, 2005 3:23 pm

Ja chce mieć małe druhenki i drużka.

Moje siostrzenicy (7 lat ) podaruje sukienkę na Boże Narodzenia.
Z koleżanką się umowilam,że ona swoje córeczce kupi sukienkę.
Już nawet wybrałyśmy jakie.
Będzie jeszcze chłopczyk.

Dzieci będą niosły welon i poduszeczkę z obrączkami.

Wydaje mi sie, ze duży orszak z druhnami pasuje bardziej do dlugich kościołow np. naszej katedry. Jak kościół jest nie za duży to lepiej nie przesadzać.

Myślę też że co do podziału kosztow za sukienki to jest kwestia uzgodnienia
między parą mlodych a druhnami.
Kamila
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Miejscowość: Wrocław

Re: kto kupuje suknie dla druhen??

Postprzez Asia_450 » Pon Lut 12, 2018 10:12 am

Raczej nie spotkałam się z tym, żeby suknię druhny kupowała panna młoda. Jeśli już jednak mamy zamysł by kupić kreację warto sobie poczytać http://modbis.pl/Jaka-sukienka-na-wesel ... 71660.html , sukienka dla świadkowej nie może być za krótka i absolutnie unikamy tu czerni i bieli.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Przejdź do portalu >>