KRAWAT CZY MUSZKA?

strój Pana Młodego, dodatki, trendy, porady

Postprzez Liziii » Pią Lut 19, 2010 2:14 am

musznik :) kupiony w komplecie z kamizelką. Mnie sie on akurat bardzo podoba, much nie lubię. Po prostu. Cale szczescie M tez nie. Choc nie przecze - sa eleganckie.
Krawaty tez sa ok, natomiast te mozna zalozyc na kazda inna okazje, a musznik nie bardzo ;)
Liziii
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Radom

Postprzez 81anecia81 » Pią Lut 19, 2010 4:05 pm

Muszką, frakom i surdutom  mówię nie!!! Kojarzą  mi się ze starszymi panami, ale to każdego indywidualna sprawa. Moj w każdym razie będzie miał krawat.
Awatar użytkownika
81anecia81
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez anx » Pią Lut 19, 2010 5:00 pm

Mój J. akurat miał musznik dobrany tylko odcieniem do mojej suknii, kamizelka była do kompletu z garniturem, też wyglądało to dosyć ciekawie :)
image file name: 2k75f9c1adee.jpg
Ja była otwarta na wszelkie propozycje. Ale decyzje podjął mój J. ja tylko pewnie rzeczy mu zasugerowałam :D
Awatar użytkownika
anx
kocham to forum? :)

Postprzez barbórka » Sob Lut 20, 2010 1:43 pm

Mój mąż miał krawat; czerwony :D
I też on sam podjął decyzję- i tak moim zdaniem powinno być
barbórka

Postprzez margolcia2167 » Pią Paź 01, 2010 8:58 am

pewno zdecydujemy się na musznik. tylko nie wiem  jak mój narzeczony przeżyje biały kolor musznika, bo on uwielbia krawaty itp. w ciemnych kolorach.
margolcia2167
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: małopolska

Postprzez nusiaczek20 » Pią Paź 01, 2010 9:12 am

A mnie się podoba smoking z czarną muszką, białą koszulą, spodnie z pięknym atłasowym pasem :) Moim zdaniem muszniki, kamizelki są oklepane ale to moje zdanie :)

Polecamy : Grupa muzyczna Extreme, Fotograf Grzegorz Wiernicki, Filmowanie Tomasz Miller, Kwiaciarnia Alma, Makijaż Anna Koch, Cukiernia Tortissima
Awatar użytkownika
nusiaczek20

Postprzez aernike » Pią Paź 01, 2010 9:17 am

margolcia2167 - wybacz, że to piszę, ale jestem troszkę przeczulona na tym punkcie - piszesz "zdecydujemy", podczas gdy wiesz, że narzeczonemu się to nie spodoba... Nie wciskaj mu nic na siłę - jak Ty byś się czuła, gdyby ktoś kazał Ci założyć coś, co Ci zupełnie nie odpowiada?
Dziewczyny - dajcie chłopakom możliwość wyboru! :D

Awatar użytkownika
aernike

Postprzez Nanu » Pią Paź 01, 2010 10:50 am

Ja bym z chęcią dała mu wybór, ale jemu jest wszystko obojętne ;) Ale raczej będzie krawat. Muchy mi się nie podobają.
[U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/zrp0egz2hq4twaep.png[/IMG][/URL]
[/U][URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zs8fwswtx6z85.png[/IMG][/URL]
[IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69blg6fbcp.png[/IMG]
[URL=http://www.suwaczki.com/][IMG]http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mmflbnpltm.png[/IMG][/URL]
Awatar użytkownika
Nanu

Miejscowość: małopolska

Re: KRAWAT CZY MUSZKA?

Postprzez kamilla 79 » Śro Gru 01, 2010 11:07 am

W takim dniu tylko muszka, krawat jest taki pospolity.
Oczywiście to moje zdanie.
kamilla 79
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez paulinka25 » Wto Gru 07, 2010 12:57 pm

Ja też zastanawiam się czy krawat czy mucha. Ladnie wygląda musznik. Poza tym bardzo nie podobają mi się kamizelki u mężczyzn ale to raczej obowiązkowy element :(
Awatar użytkownika
paulinka25
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wrocław

Postprzez callja » Wto Gru 07, 2010 7:22 pm

paulinka25 napisał(a): bardzo nie podobają mi się kamizelki u mężczyzn ale to raczej obowiązkowy element :(

Nic z tych rzeczy!!! Mit promowany przez salony ślubne, by... więcej i drożej sprzedać ;) Kamizelka nie jest obowiązkowa!!! Klasyczny wygląd Pana Młodego (zgodny z dress code) to dwuczęściowy garnitur z wysokoskrętnej wełenki + koszula 100% bawełny, na spinki + jedwabny krawat + przypinka kwiatowa na klapie LUB poszetka w kieszonce. Mucha z kolei do garnituru nie pasuje - zakłada się ją wyłącznie do smokingu + koszuli ze specjalnym, łamanym kołnierzykiem. Taki strój jednak raczej na bal o północy pasuje, niż na zaślubiny w środku dnia ;)

Tylko do fraka dziennego koniecznie należy założyć kamizelkę z GŁADKIEGO jedwabiu z dopasowanym kolorystycznie KRAWATEM - koniecznie wiązanym; każdy dodatek męski "podszyjny" będący gotowcem sfastrygowanym i na sznureczku dyskwalifikuje mężczyznę jako nuworysza :(

Jak widać - kamizelki da się uniknąć.
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Niejadek1975 » Nie Gru 19, 2010 11:10 am

Bezapelacyjnie krawat :)
Niejadek1975
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez magicznacalineczka » Pon Kwi 18, 2011 5:06 pm

No wlasnie, narzeczony nienawidzi krawatow, a muszki sa dla niego staroswieckie i co mam z nim zrobic ?
Awatar użytkownika
magicznacalineczka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez callja » Pon Kwi 18, 2011 11:20 pm

magicznacalineczka napisał(a):narzeczony nienawidzi krawatow, a muszki sa dla niego staroswieckie i co mam z nim zrobic ?

A może jedwabny fular do dwuczęściowego garnituru?? Oczywiście własnoręcznie zawiązany (są opisy i filmiki w necie), żaden gotowiec na tasiemce, można go dodatkowo spiąć srebrną szpilą - szpilą, nie zatrzaską!!
http://www.pelo-polska.com.pl/asortyment/krawaty/wiazanie_fular_mini.jpg
http://www.loopa.info/images/fular.jpg

Inna opcja, ciut nonszalancka, ale zgodna z zasadami ubioru wizytowego - koszula ze stójką, na spinki, czyli... brak dodatku "podszyjnego" ;) Odpada "kołnierzyk Słowackiego", bo wtedy brak tylko żelu jak srebrzysty księżyc i mamy amanta z Paryżewa Dolnego ;)
Ale uwaga - taki fason koszuli potrafi się niekiedy skojarzyć z... koloratką ;)
http://www.koszule.kastor.pl/photo/product_info/a/2/e/1_a2e73a0de5eb.jpg
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Dejwid » Pon Lip 18, 2011 10:48 am

Krawat i tyle muszka jest jak dla mnie dobrym dodatkiem dla kelnera ;)
Dejwid
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Kajkolcia » Pon Sie 29, 2011 4:23 pm

Mój M. także będzie miał krawat, jakoś go nie widzę w muszce :P
Awatar użytkownika
Kajkolcia
super gaduła
super gaduła

Postprzez maidanka » Wto Wrz 06, 2011 9:08 am

Ozdobny krawat kupiliśmy  w komplecie z kamizelką i butonierką. Całość jest biała i ma delikatny wzór. Do tego dobierzemy koszulę ecru (do kościoła) i ciemnofioletową (po oczepinach). Garnitur ciemno stalowy, wiec  wszystko będzie ładnie do siebie pasowało. Mam tylko problem z butami. Myślimy o takich ciemnych, grafitowych, stalowych ale nie koniecznie o czarnych. Nie szukaliśmy ich jeszcze ale na pierwszy rzut oka czarnych jest bardzo dużo i na prawdę można coś wybrać, a takich jakie nam się marzą jeszcze nie widzieliśmy. Ale może jak poszukamy to znajdziemy.
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez callja » Śro Wrz 07, 2011 8:51 pm

maidanka napisał(a):  Całość jest biała. Do tego dobierzemy koszulę ecru

Rada w 100% szczera i życzliwa - to dość niebezpieczna opcja!!! Ecru w zestawieniu z bielą zaczyna wyglądać jak zżółkłe ze starości, ostrzegają przed tym zwłaszcza fotografowie :( To dlatego np. dekoratorki radzą, by nie sadzać Panny Młodej w ecru sukni na krześle okrytym białym pokrowcem, bo suknia wygląda wtedy jak nieświeża, niedoprana :( Więc nagle Pan Młody może zostać oskarżony o założenie bardzo wiekowej, pożółkłej ze starości koszuli do nowiutkiej kamizelki...

Spróbujcie cyknąć zdjęcie Narzeczonemu ubranemu w ecru + biel, i oceńcie całość BARDZO krytycznym okiem, bo potem na pamiątkowych zdjęciach może to wyglądać niezbyt korzystnie...
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez maidanka » Pon Wrz 12, 2011 11:40 am

Callja dziękuję Ci za radę. Nie pomyślałam, ze może to tak wyglądać, a teraz wydaje mi się to logiczne Wezmę sobie tę radę do serca i jak będziemy szukać koszul, to będę o tym pamiętać
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez callja » Pon Wrz 12, 2011 3:48 pm

maidanka napisał(a):  Wezmę sobie tę radę do serca

Cieszę się - bo rada szczera w 100%...
Ogólnie - odcieniem, który powinien być decydujący dla WASZEJ stylizacji, jest kolor Twojej sukni. Jesli suknia jest biała - biała też powinna być koszula Młodego. Jeśli suknia jest śmietankowa/bianco naturale - szukamy dla Młodego koszuli w odcieniu maksymalnie zbliżonym do odcienia sukni. Tylko wtedy unikniemy braku zbalansowania odcieni skutkującego zgrzytem optycznym - czyli "zżółkłą" (bo ecru) koszulą w zestawieniu z biała kamizelką czy też białą suknią partnerki... A jeśli Panna Młoda będzie miała suknię ecru, Pan Młody nie może mieć na sobie NIC białego, bo w zestawieniu z bielą suknia będzie wyglądała jak... brudna.

Najważniejsze - obiektyw foto ma to do siebie, że bezlitośnie obnaża tego typu niezgodności ;) Nawet u gwiazd - np. Kate Moss ubrała swoje małe druhenki w śnieżnobiałe sukienusie, sama przywdziała suknię złotawo-ecru, i w zestawieniu tych elementów suknia wygląda jak... ciut nieświeża
http://bi.gazeta.pl/im/5/9882/z9882215X,Kate-Moss-wyszla-za-maz-za-wieloletniego-narzeczonego-.jpg

W każdym razie - powodzenia w zakupach ubiorowych :)
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pan Młody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>