KRAWAT CZY MUSZKA?

strój Pana Młodego, dodatki, trendy, porady

Re: KRAWAT CZY MUSZKA?

Postprzez Spinka » Śro Cze 27, 2012 8:05 pm

Martuniaa wciśniesz się, wciśniesz!! Trochę determinacji, ćwiczeń, mała dieta i 10 kilo mniej :D
Awatar użytkownika
Spinka
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez panna_monika » Czw Cze 28, 2012 6:52 pm

widzę nie tylko mnie mój PM podtuczył w trakcie związku... :P
dziewczyny do ślubu rok czasu, zdążymy zrzucić kg:D

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez MorrigaN » Czw Cze 28, 2012 10:37 pm

panna_monika napisał(a):dziewczyny do ślubu rok czasu, zdążymy zrzucić kg:D

haha my zdążymy ale co będzie z naszymi ukochanymi to się okaże :D u nich mniej motywacji ;)

Cacko, za którym żądza chciwie goni, Straciło urok, gdy je mamy w dłoni...
[URL=http://www.przewodnikmp.pl]
[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Miejscowość: Wrocław/Jaworzno

Postprzez panna_monika » Pią Cze 29, 2012 9:38 pm

nawet nie liczę, że B. zrzuci cokolwiek:P  no, może przed samym ślubem jak zacznie się stresować to kilo lub dwa:P

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez MorrigaN » Pią Cze 29, 2012 10:29 pm

Kilo lub dwa to po moim Niedźwiedziu nie będzie widać niestety więc muszę mu jakąś inną motywację wykombinować ;) Choć muszę go pochwalić, że ten tydzień ładnie na ostrej diecie wytrzymał... no chyba, że w pracy podjadał.

[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Postprzez emilanka » Pon Lip 02, 2012 11:21 am

U nas stanęło na tym że K. nie będzie miał sztampowej białej kamizeli i białego musznika tylko czarną muchę :) jestem z tego powodu baaardzo zadowolona:) Do tego koszula jak do smokingu z czarnymi guziczkami i czarne spinki do mankietów efekt końcowy bombowy :)

Awatar użytkownika
emilanka

Postprzez brzoskwinia » Pon Lip 02, 2012 11:27 am

emilanka napisał(a):U nas stanęło na tym że K. nie będzie miał sztampowej białej kamizeli i białego musznika tylko czarną muchę :) jestem z tego powodu baaardzo zadowolona:) Do tego koszula jak do smokingu z czarnymi guziczkami i czarne spinki do mankietów efekt końcowy bombowy :)

Bardzo mi się podoba ta stylizacja :) Osobiście nie cierpię białych/ecru kamizelek z jakimiś wzorami i do tego musznik w tym samy odcieniu i fakturze!
Awatar użytkownika
brzoskwinia

Miejscowość: Wrocław/Opole

Postprzez christie » Pon Lip 02, 2012 12:18 pm

/edycja postu/
Ostatnio edytowany przez christie, Sob Cze 29, 2013 3:36 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
christie
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez martuniaa89 » Wto Lip 03, 2012 12:02 am

Emilianka- mi też się bardzo podoba ta stylizacja
Awatar użytkownika
martuniaa89
super gaduła
super gaduła

Postprzez Natalia89 » Wto Sie 21, 2012 12:46 pm

brzoskwinia napisał(a):
emilanka napisał(a):U nas stanęło na tym że K. nie będzie miał sztampowej białej kamizeli i białego musznika tylko czarną muchę :) jestem z tego powodu baaardzo zadowolona:) Do tego koszula jak do smokingu z czarnymi guziczkami i czarne spinki do mankietów efekt końcowy bombowy :)

Bardzo mi się podoba ta stylizacja :) Osobiście nie cierpię białych/ecru kamizelek z jakimiś wzorami i do tego musznik w tym samy odcieniu i fakturze!

Zgadzam się ze wszystkim powyższym!:)
Czarna mucha to dla mnie niezastąpiony klasyk!:)
Natalia89
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez MorrigaN » Wto Sie 21, 2012 1:16 pm

brzoskwinia napisał(a): Osobiście nie cierpię białych/ecru kamizelek z jakimiś wzorami i do tego musznik w tym samy odcieniu i fakturze!

Zgadzam się. U nas na pewno nie będzie kamizelki, a prawie na pewno będzie krawat

[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Postprzez madeline » Pią Sie 31, 2012 10:17 am

MorrigaN napisał(a):
brzoskwinia napisał(a): Osobiście nie cierpię białych/ecru kamizelek z jakimiś wzorami i do tego musznik w tym samy odcieniu i fakturze!

Zgadzam się. U nas na pewno nie będzie kamizelki, a prawie na pewno będzie krawat

U Nas też nie będzie kamizelki
Chciałabym by mój miś miał smoking, koszule z czarnymi guziczkami i oczywiście czarną muchę
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez Natalia89 » Pią Sie 31, 2012 1:21 pm

madeline napisał(a):
MorrigaN napisał(a):

U Nas też nie będzie kamizelki
Chciałabym by mój miś miał smoking, koszule z czarnymi guziczkami i oczywiście czarną muchę

Też bym tak chciała;) mój brat miał właśnie takie zestawienie- smoking, koszula do smokingu, czarny pas i czarna mucha. Wyglądało to nieziemsko:)!
Natalia89
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez callja » Pią Sie 31, 2012 6:20 pm

Tyle, że smoking jako strój Pana Młodego to nienajlepszy pomysł :( Młody jest wówczas "nadubrany", na zasadzie "Pan Młody musi sie od gości odróżniać" - tylko czasem to daje dość kontrowersyjny efekt, nawet, jeśli "odpuścimy" sobie zupełnie zasady dress code :( Najbardziej spektakularny zakalec smokingowy to Pazura ślubujący cywilnie & pod chmurką z ciężarną Edytką, pomykający po trawce jak zabłąkany pingwinek...

I by nie było, że jestem złośliwa (uchowaj Boże!!), wytykam, burzę marzenia czy cokolwiek, etc. posłużę się cytatem z podręcznika savoire-vivre'u:
I. Mendizabal, C. Berthelot - Dobre maniery…
„Pan młody nie może wystąpić w smokingu, co do tego poglądu zgodni są właściwie wszycy specjaliści w dziedzinie protokołu dyplomatycznego. Smoking nie jest najodpowiedniejszym strojem na ślub ani cywilny, ani kościelny (…) Wybór smokingu na ślub jest dopuszczalny, tylko i wyłącznie, gdy: ślub jest zawierany wieczorem (smokingu nie wolno założyć przed godzina 19.00!!); niezbędnym dodatkiem do smokingu są szeroko plisowany pas, muszka i biała koszula plisowana z przodu. Zarówno smoking, jak i spodnie muszą być bezwarunkowo czarne, koszula zaś biała. Różne odmiany smokingu w kolorach białym, kremowym czy bordowym, noszonym na jasną czy ciemną koszulę, są w złym guście, a przede wszystkim absolutnie nieodpowiednie na ślub”. (tamże, s. 195)

A jeśli ktoś się upiera na smoking, to i tak go założy...

Strojem który jest nie "codzienny", elegancki, w 100% odpowiedni na ślub jest tzw. żakiet męski, czyli frak dzienny (nieprawidłowo i nieprecyzyjnie zwany "surdutem angielskim"). To ulubiony strój ślubny Panów Młodych z wyższych sfer (zauważcie, że książęta & arystokraci na własne śluby w smokingi się nie odziewają, za to tabloidowe roz-gwiazdki co i rusz!!). Przykład - frak dzienny "w akcji", czyli na Panu Młodym, najstarszym wnuku Elżbiety II:
http://3.bp.blogspot.com/-7EuMR05xsAY/Tez1F_c0uRI/AAAAAAAAANU/TtsHnjYkoAU/s400/peter_phillips_wedding_1.jpg
http://cdn7.wn.com/pd/d9/16/f78926c838586ea83bc2c4dec6ff_grande.jpg
callja
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez madeline » Pią Sie 31, 2012 7:27 pm

callja napisał(a):A jeśli ktoś się upiera na smoking, to i tak go założy...

[url=http://
[/quote[/url]]

I właśnie o to chodzi, jeśli mój Miś będzie dobrze wyglądał w smokinkgu to absolutnie nie będziemy z tego rezygnować...Absolutnie nie uważam,że Pan Młody będzie w smokingu "nadubrany". W swoim życiu widziałam już sporo par młodych i jakoś nigdy mnie w oczy smoking nie zakuł -wręcz przeciwnie
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez MorrigaN » Sob Wrz 01, 2012 11:01 am

madeline napisał(a):
callja napisał(a):A jeśli ktoś się upiera na smoking, to i tak go założy...

[url=http://
[/quote[/url]]

I właśnie o to chodzi, jeśli mój Miś będzie dobrze wyglądał w smokinkgu to absolutnie nie będziemy z tego rezygnować...Absolutnie nie uważam,że Pan Młody będzie w smokingu "nadubrany". W swoim życiu widziałam już sporo par młodych i jakoś nigdy mnie w oczy smoking nie zakuł -wręcz przeciwnie

Tak samo uważam. Mój Ł też planował smoking ale jednak zmieniliśmy zdanie na rzecz czekoladowego garnituru i to nie ze wzgledu na jakieś przestarzałe zasady dobrych manier, które narzucają co kto i kiedy może ubrać. Bo co? Bo jak się niedostosuje to jest źle wychowany i brak mu dobrych manier tak? Nie żyje w jakichś wyższych sferach gdzie może i nieprzestrzeganie tych zasad jest nie do pomyślenia! A frak dzienny okropnie mi się nie podoba! Najstarszego wnuka Elżbiety II zapewne te zasady obowiązują ale mój Ł na szczęście nie jest księciem i może sobie założyć to co mu się podoba ;)
Tak samo jak madeline widziałam wielu Młodych Panów w smokingach i oburzenia to we mnie ani w innych gościach nie wywoływało

[/URL]
Awatar użytkownika
MorrigaN

Postprzez irjanka » Sob Wrz 01, 2012 8:52 pm

Wg. zasad etykiety nie powinno się ubierać smokingu przed godziną 18, w żadnym wypadku (przynajmniej w Wielkiej Brytanii; smoking tłumaczy się często jako "evening dress", czyli "ubiór wieczorny"). Oczywiście te zasady nie są już teraz tak bardzo respektowane, ale mimo wszystko mój Narzeczony nie ubierze smokingu przed 18.00. Ładnie skrojony elegancki garnitur dodaje tyle samo uroku.
Nie uważam, że to "przebranie".

Mój PM poleca dla wszystkich rozważających smoking tę stronę: http://www.blacktieguide.com. To swoista "biblia" tego jak z klasą nosić smoking.  

Mam ogromny sentyment do "jaskółki"/żakietu. Uważam, że to świetny strój dla Pana Młodego i warto się nim zainteresować, chyba nic nie ma aż tyle uroku!

Awatar użytkownika
irjanka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Motylek22 » Sob Paź 13, 2012 1:50 pm

U nas też nie będzie kamizelki, nie wyobrażam sobie mojego narzeczonego w sierpniu w koszuli z długim rękawem i na dodatek w kamizelce. Krawat będzie miał w kolorze przewodnim-złotym
Motylek22

Miejscowość: Świdnica

Postprzez madeline » Sob Paź 13, 2012 7:24 pm

Bedzie smoking I muuucha
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez malwina_86 » Wto Cze 25, 2013 12:12 am

Moje kochanie idzie w muszce! W krawacie chodzi na co dzień
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pan Młody

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>