czy wypada zaprosić na wesele ciotki bez ich dzieci?

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

czy wypada zaprosić na wesele ciotki bez ich dzieci?

Postprzez maxi » Sob Cze 14, 2008 8:07 am

Witam
Czy wypada zaprosić na wesele ciotki bez ich dzieci czyli bez kuzynostwa? Chcemy zrobić małe przyjęcie  , co o tym myślicie?
maxi
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

;

Postprzez larkaa » Sob Cze 14, 2008 8:09 am

Zależy jaka masz rodzine, ja tak zrobiłam i powstały bunty i nie przyjadą ani ciotki ani kuzynostwo :)
Awatar użytkownika
larkaa
kocham to forum? :)

Postprzez klekle » Sob Cze 14, 2008 9:17 am

My też tak zrobiliśmy, bo mój ukochany ma duuuuuuuuuuuuużą rodzinę :/ I nie przyjadą :P
Awatar użytkownika
klekle
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez astrainca » Sob Cze 14, 2008 10:05 am

Tez nie mam zamiaru zapraszac dzieci, bo mam sale na 60 osob i liste gosci, juz bez dzieci, na prawie 80.....mam nadzieje, ze sie nie beda buntowac.....jescze nie rozdalismy zaproszen....
Awatar użytkownika
astrainca

Miejscowość: ---

Postprzez anetka_b » Sob Cze 14, 2008 10:17 am

Szczerze to wszystko zalezy do tego jak mila ??? masz rodzinke. Moj kuzyn obrazil sie na mnie, ze nie bede u niego na weselu tylko u moich znajomych...Halooo jesli ktos wysyla zaproszenie 4 tygodnie przed weselem  no to sorry. My od znajomych dostalismy 3 miesiace przed, bo znajomi wzieli pod uwage to, ze nie mieszkamy Polsce i musimy zorganizowac urlop, przelot itp. I kuzyn, a szczegolnie wujek puscili focha, bo jak to woilimy znajomych od rodziny. A wiecie co wam powiem, ze tej calej rodzinki nie cierpie jak plesni, bo znaja nas i uwazaja jako rodzine jesli potzrebuja kasy ,albo cos zalatwic!!!. No i niech sie qrde obrazja. W glebi serca mam nadzieje, ze nie przyjda do nas na wesele!!!!!
anetka_b

;

Postprzez larkaa » Sob Cze 14, 2008 10:17 am

eeeeh no bywa
Ostatnio edytowany przez larkaa, Czw Lut 18, 2010 1:26 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
larkaa

Postprzez klekle » Sob Cze 14, 2008 10:44 am

U nas teściowa chciała... A ich kurde z 40 osób było... upierali się jak cholera, a teraz 75% z tej "kochanej" rodziny się na nas wypięła :/ Cóż, my wiedzieliśmy, że tak będzie... ale może przynajmniej teściom da to coś do zrozumienia ... to, ze ktoś należy do rodziny (dalekiej), to jeszcze wcale nie znaczy, że cokolwiek dla niego znaczymy... i może lepiej zaprosić przyjaciół, którzy nas lubią i dobrze nam życzą niż stare klotki które nie przyjadą ze względu na straszną chorobę nadciśnienie (normalne w  pewnym wieku!) albo ludzi którzy powiedzą "sorry, nie przyjdziemy, bo mamy jeszcze 4 wesela i nie mamy KASY" (!- co za chamówa, mi by to przez usta nie przeszło)
Awatar użytkownika
klekle
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez bystra » Sob Cze 14, 2008 11:21 am

My zapraszamy tylko wybranych wojkow/ciotki i BEZ kuzynostwa. dziadek ma 5 rodzenstwa, zapraszamy tylko dziadka na wesele a jego rodzenstwo na sam slub, bez kuzynow - mala sala z reszta nie znamy ich wiec nie widze problemu. generalnie z rodziny zap[raszamy tylko lubiane przez nas osoby, nie chcemy maruderow na weselu. Robimny tak zeby byli przedstawiciele wszystkich rodzin a ze bedzie wesele na ok 50 osob to chcemy choc 15 osob miec mlodych a nie stype robic.
bystra

Postprzez maxi » Sob Cze 14, 2008 1:51 pm

A jak te moje ciotki mieszkają w jednym mieście i się kontaktują to głupio cześć zaprosić a część nie. A jak wogóle jest u was z utrzymywaniem kontaktów waszych rodziców z ich siostrami i braćmi . u mnie cześć sie odwiedza ale część nawet ani razu do nas nie przyjechała tylko my zawsze do nich jeździliśmy, Czy takich zapraszać? Albo takich co nawet z zyczeniami na święta nie zadzwonią. Chyba ich nie zaprosze.
maxi
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez asiaczek789 » Sob Cze 14, 2008 3:32 pm

ja mam problem z głowy.od strony mojego lubego niema dużo rodziny i beda wszyscy a z mojej strony wszyscy nie będą  zapraszam tylko najbliższych z rodziny  z którymi wiem ze będę sie dobrze bawiła i czuła:)
Ostatnio edytowany przez asiaczek789, Wto Lis 18, 2008 10:23 am, edytowano w sumie 1 raz
asiaczek789
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez pepsicOLA » Sob Cze 14, 2008 3:54 pm

ja bym tak nie zrobiła. chyab nie wypada... jeszcze oczywiście zalezy jak bliska jest to rodzina. moi znajomi przefieli msyle i zaprosili wujka bez cioci - w ramach ciecia kosztow.
Awatar użytkownika
pepsicOLA
prawie tu mieszkam:)

Postprzez bystra » Sob Cze 14, 2008 6:00 pm

Przypomnialo mi sie coc lepszego :) mam bardzo fajna ciocie i wujka(nie rodzina, przyjaciele domu) i oni maja 2 synow, jednego bardzo lubie a drugiego nie znosze ale tak bardzo, ze wyobrazcie sobie, ze go nie zaprosilam ani na slub ani na wesele. to dopiero niegrzeczne :) na szczescie on jest teraz za granica ale szykuje sie na pytanie ciotki, czy mamy zaproszenie dla jej syna. Powiem wtedy ze poniewaz jest za granica wysle mu informacje o slubie poczta i poprosze o adres. dziewczyny, na moim slubie i weseleu bedzie kilka osob ktore srednio lubie ale tego faceta to bym nie zniosla! bardzo dlugo sie zastanawialam czy tak zrobic  i zdecydowalam jak powyzej, mysle ze kazdy ma takie sooby ktorych absolutnie nie chce widziec na oczy, tym bardziej w takim dniu.

a jakbysmy mieli zaprosic wszystkich ktorych wypada to by bylo 150 osob zamiast 50 i bysmy byli wsciekli cala uroczystosc i wesele, ze nam d.upe obrabiaja i marudza ludzie ktorych raz w zyciu na oczy widzielismy(albo i wcale)
bystra

Postprzez k&m » Sob Cze 14, 2008 6:16 pm

my tez mielismy taki problem bo robimy tylko obiad po slubie i chcielismy - NAJblizsza rodzine.... ale wiadomo jak to jest... wiec juz wczesniej ustalislismy ze kompromisem bedzie zaprosic rodzenstwo rodzicow bez kuzynow bo analogicznie liczba osob z 30 podskoczla by do 56 a to juz wesele a nie obiad.. od razu zarezrw. sale na 30 i postawilismy wszystkich przed faktem dokonanym jak przyjda - fajnie - jak nie to luz... zreszta zawsze nasi znajomi chetnie przyjda...
"Słońce na wylot przenika przez głowę
Życie mi płynie przy Tobie cytrynowe, cytrynowe"
Awatar użytkownika
k&m
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Taurine » Czw Lip 03, 2008 5:52 pm

Imho  wypada. Sami tak robimy - mam zamiar zaprosic moich kuzynow tylko do kosciola. Tylko nie wiem jak napisac na zaproszeniu - z OT? Nie wiem czy kogos maja, sa wieku 18-22 lata.
Taurine

Postprzez kt » Czw Lip 03, 2008 7:40 pm

Oczywiście że wypada. To twoje wesele i Ty wybierasz gości. Nie zapomnę jak jedna ciotka była zniesmaczona, że była zaproszona tylko z mężem do mojej siostry ( 7 lat temu). Synów nie zapraszała, bo nie utrzymujemy z nimi kontaktów bliższych. Tydzień temu był ślub jej syna i byli zproszeni tylko rodzice - my kuzynostwo nie. I tak trzymać :-)
Awatar użytkownika
kt

Postprzez pysiek1987 » Czw Lip 03, 2008 9:13 pm

oczywiście ze tak. to wasz slub i wy decydujecie kogo zaprosic. a poza tym powinni zrozumiec wasza sytuacje ze nie robicie duzego wesela tylko przyjecie.
Awatar użytkownika
pysiek1987
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez spragnienie » Sob Lip 05, 2008 4:08 pm

pepcicOLA napisał(a):ja bym tak nie zrobiła. chyab nie wypada... jeszcze oczywiście zalezy jak bliska jest to rodzina. moi znajomi przefieli msyle i zaprosili wujka bez cioci - w ramach ciecia kosztow.

hahaha
dobre :D
Awatar użytkownika
spragnienie
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez OLICA » Sob Lip 05, 2008 8:53 pm

Nie wiem jak to naprawdę jest z waszymi relacjami z rodziną i kuzynami.
Z moją rodziną też jak to mówicie czasem najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciu, ale pomimo, że nie mamy aż takiego super kontaktu z kuzynami i kuzynkami akurat i ja i mój mąż nie wyobrażaliśmy sobie jak można ich nie zaprosić.
Fakt-można powiedzieć , że z niektórymi osobami wogóle się nie miało kontaktu, ale jakoś tak w sercu było nam głupio ich nie zaprosić :) Nawet zaprosiłam kuzyna, który mnie na swoj slub i wesele nie zaprosil.
Zrobiłam to dla zasady-żeby nie być takim samym jak inni. Ale i tak nie przyszedł :)
Awatar użytkownika
OLICA

Postprzez magda.es » Nie Lip 06, 2008 9:46 am

Uważam, że wszystko zależy od Ciebie. My najbliższe wujostwo zaprosiliśmy wraz z dziećmi (a są to już osoby dorosłe, więc jeszcze z os.tow.).Dalszego kuzynostwa już nie zaprosiliśmy, tylko ich rodziców. Trudno, jak się obrażą,  ich sprawa.Mamy 160 osób, więc nic się nie stanie, jak  kilka osób nie przyjdzie :)
Awatar użytkownika
magda.es
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Strzelin

Postprzez lalunia84 » Sob Lip 19, 2008 4:32 pm

My nie napisaliśmy malutkich dzieci na zaproszeniach - w rezultacie dostałam maila od kuzynki mojego M., że się nie pojawią i mam mu przypomnieć, że oni (kuzynka z mężem) mają córkę i się nigdzie bez niej nie ruszają! (to nic, że impreza nie dla niemowlaków...) Chyba nigdy nie wyjdzie tak jak bysmy tego chciały - zawsze znajdzie się ktoś niezadowolny...
Awatar użytkownika
lalunia84
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Jelenia Góra

Następna

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>