Gdzie jedziecie w podróż poślubną?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Re: Gdzie jedziecie w podróż poślubną?

Postprzez Justyś88 » Czw Lis 08, 2012 8:09 am

Byłam w Turcji w tym roku(Bodrum) i polecam. Potwierdzam,że zarówno ludzie jak i kraj są zdecydowanie bardziej cywilizowane niż Egipt czy Tunezja. Nie są nachalni i męczący,co do brudu to niestety prawda. Ich standard czystości zdecydowanie odbiega od typowo europejskiego do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Jestem jednak zadowolona i mam miłe wspomnienia :)
Jeśli chodzi o podroż poślubną marzą mi się azjatyckie klimaty ale zobaczymy czy będzie nam to dane.

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88
prawie tu mieszkam:)

Postprzez brzoskwinia » Czw Lis 08, 2012 8:30 am

Będąc ostatnio w Magnolii, wdepnęliśmy do biura podróży i uświadomiono nas, że po naszym ślubie zaczyna się weekend majowy i ceny automatycznie podskakują do góry o jakieś 30-40%. Stwierdziliśmy, że w takim razie spokojnie sobie wyrobimy w tym czasie paszporty (których nie mamy od 2 lat) i w podróż poślubną polecimy w przeciągu 2 miesiecy czyt. czerwiec/lipiec. Cały czas zastanawiamy się nad Minorką i Cyprem. Zobaczymy jak to będzie! :)
Awatar użytkownika
brzoskwinia
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław/Opole

Postprzez christie » Czw Lis 08, 2012 7:10 pm

/edycja postu/
Ostatnio edytowany przez christie, Sob Cze 29, 2013 5:14 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
christie

Miejscowość: Wrocław

Postprzez irjanka » Sob Lis 10, 2012 10:43 am

My tak samo. Mi się najbardziej marzyło safari lub coś podobnego w Afryce połączonego z nurkowaniem itp... PM chce Kambodżę lub coś azjatyckiego. Ja nie przepadam za podróżami, więc średnio mnie to ekscytuje, za to on szaleje :) co mnie bardzo cieszy.

Wyspy Kanaryjskie są naprawdę przyjemne i bardzo je polecam!

Awatar użytkownika
irjanka
super gaduła
super gaduła

Postprzez madeline » Sob Lis 10, 2012 3:22 pm

irjanka napisał(a):My tak samo. Mi się najbardziej marzyło safari lub coś podobnego w Afryce połączonego z nurkowaniem itp... PM chce Kambodżę lub coś azjatyckiego. Ja nie przepadam za podróżami, więc średnio mnie to ekscytuje, za to on szaleje :) co mnie bardzo cieszy.

Wyspy Kanaryjskie są naprawdę przyjemne i bardzo je polecam!

Irjanko- a pamiętasz w jakim hotelu na kanarach byłaś??
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez nat89 » Nie Lis 11, 2012 12:05 am

Ja też polecam Wyspy Kanaryjskie :) Byłam na wyspie Lanzarotte. Byłam co prawda zimą - przełom stycznia/lutego ale było cudnie :D

Awatar użytkownika
nat89

Postprzez irjanka » Pon Lis 12, 2012 1:18 pm

Musiałabym sprawdzić podczas świąt... nie pamiętam nazwy. Hotel był w Los Christianos przy samej plaży. Ale generalnie wszystkie mają dosyć podobny, dobry standard. Generalnie wszystko na południu jest ok. Nie polecam hotelu w okolicach Czarnej Plaży, polecam jednodniową wycieczkę na nią. Inaczej ta plaża jest męcząca!

Co do Turcji, to ja polecam również. Byłam raz, nie byłam w Istambule, bardzo chciałabym pojechać. Byłam gdzieś w okolicy Marmaris w czterogwiazdkowym hotelu, to było last minute, więc cena była przyzwoita (Byłam z babcią hehe ;D). Hotel był czysty, basen czysty, plaża czysta. Turcy męczący trochę, ale znacznie mniej niż Tunezyjczycy. Ja również jestem "nadwrażliwa" na takie rzeczy, natomiast morze, greckie zabytki, natura - bajka!

Byłam też w Tunezji i jest tam znacznie bardziej brudno (plaże, miejsca publiczne) i okropnie gorąco, tak męcząco. To, co najbardziej mnie denerwowało, to fakt, że najmniejsza ranka (np. "kopnięcie stopą w kamień w morzu") natychmiast była zainfekowana, doszły inne "historie" - chyba nie mam zdrowia na Afrykę.

Kocham również Korfu, ale jest bardzo angielskie, spokojne, wycofane, chłodne... Trochę takie dla podstarzałych ;) wycieczkowiczów., ale ja akurat bardzo lubię relaks. No i na koniec, kocham Bułgarię, zwłaszcza przy granicy z Turcją... Ale jest specyficzna, to trzeba lubić .

Awatar użytkownika
irjanka
super gaduła
super gaduła

Postprzez madeline » Wto Lis 13, 2012 11:42 am

Kurczaki dziewczyny jak tak podczytuje Wasze podróże to ja jestem z tyłu...hehe Ja ze swojej strony mogę polecić Kretę byliśmy z M. rok temu i jest przeeepięknie!!! I w sumie na tym koniec
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez kasia0909 » Wto Lis 13, 2012 8:49 pm

Ja polecam Paryż
Awatar użytkownika
kasia0909
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez dora01 » Wto Lis 13, 2012 8:59 pm

Dziewczyny napiszcie mi czy w drugiej połowie października na Wyspach Kanaryjskich robi się szybko zimno i jest wtedy bardziej wietrznie
Awatar użytkownika
dora01

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

Postprzez irjanka » Wto Lis 13, 2012 9:02 pm

Byłam w zeszłym roku na Teneryfie na początku listopada i było w okolicach 25 stopni, przyjemna pogoda, jeden dzien gorszej. Nie było upalnie, raczej tak normalnie/przyjemnie.

Awatar użytkownika
irjanka
super gaduła
super gaduła

Postprzez Allana » Wto Lis 13, 2012 9:35 pm

Widzę, że niektóre z was już ostro planują podróż poślubną. Dla mnie to bardzo odległy temat jeszcze. Jak znam życie, to jeśli nikt nie zrobi nam prezentu i nie postawi przed faktem dokonanym (czytaj wykupioną wycieczką) - czego jednak chyba wolałabym uniknąć - to dobrze jak zaczniemy coś planować najwcześniej miesiąc przed.
Podziwiam też wasze doświadczenie w podróżowaniu. Na wspólne wakacje dotychczas jeździliśmy nad polskie morze. Dopiero w tym roku wybraliśmy się na Węgry. Nad Balaton. Swoją drogą - gorąco polecam jako kierunek wczasów. Tylko raczej latem, bo choć upały są tam nieco większe niż u nas to jednak klimat podobny i jesienią i zimą jest zimno. My na pewno jeszcze tam wrócimy, choć nie wiem czy z okazji podróży poślubnej.
W ramach podróży poślubnej to marzyłby mi się taki prawdziwy miesiąc miodowy. Min. 4 tygodnie błogiego lenistwa, bez stresów dnia codziennego, bez myślenia o pracy. Po całym natłoku ślubnych stresów to byłoby prawdziwe wybawienie.

Awatar użytkownika
Allana

Postprzez Otylia » Pon Lis 19, 2012 2:46 pm

Z mężem w podróż poślubną wybraliśmy się do Toskanii. Wybraliśmy hotel Villa La Vedetta we Florencji:) Było tam cudownie, piękny hotel, miła i profesjonalna obsługa. Mam nadzieję że tam wrócimy jeszcze :)

Awatar użytkownika
Otylia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Lublin

Postprzez madeline » Pon Lis 19, 2012 3:32 pm

Toskania.....-musi być tam pięknie ja jednak na podróż wolę bardzije egzotyczne kraje
Awatar użytkownika
madeline

Postprzez owieczka87 » Śro Sty 30, 2013 8:17 pm

Polska (jeszcze nie wiem gdzie dokładnie) - za dużo tu pięknych rzeczy, żeby walić się na koniec świata mając takie perełki pod ręką:)

od razu mówię to moje zdanie. Nie wyzywam innych którzy wyjeżdżają do Egiptu..itd :)
owieczka87
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez betalena » Nie Lut 03, 2013 12:07 am

Madeline, jeśli szukasz hotelu na kanarach, to mogę z całego serca polecić Ci Riu Vistamar na Gran Canarii. Cudowne miejsce, pięknie położony budynek, rewelacyjna obsługa, jedzenie tak pyszne, że przytyliśmy chyba w sumie ze 20 kilo :) Do tego niedaleko polska baza nurkowa (dla nas to było ważne, bo nurkujemy), w hotelu można za darmo skorzystać z wielu atrakcji sportowych (co dzień graliśmy w tenisa na bardzo wysoko położonym korcie z pięknym widokiem) no i w ogóle same plusy, zero zastrzeżeń. Najlepszy hotel w jakim byłam w życiu :)

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez ansista » Pon Lut 04, 2013 10:57 am

betalena napisał(a):Madeline, jeśli szukasz hotelu na kanarach, to mogę z całego serca polecić Ci Riu Vistamar na Gran Canarii. Cudowne miejsce, pięknie położony budynek, rewelacyjna obsługa, jedzenie tak pyszne, że przytyliśmy chyba w sumie ze 20 kilo :) Do tego niedaleko polska baza nurkowa (dla nas to było ważne, bo nurkujemy), w hotelu można za darmo skorzystać z wielu atrakcji sportowych (co dzień graliśmy w tenisa na bardzo wysoko położonym korcie z pięknym widokiem) no i w ogóle same plusy, zero zastrzeżeń. Najlepszy hotel w jakim byłam w życiu :)

A z jakiego biura kupowaliscie wycieczke? Ja juz prawie na 100% planuje Kanary, bo chyba w pazdzierniku to najbezpieczniejsza opcja pogodowa (jesli chodzi o cele blizsze niz dalsze). Jeszcze tylko nie wiem, na ktora wyspe sie zdecydowac. Wazne, zeby bylo duzo mozliwosci spedzania czasu i wycieczek, bo my na plazy dluzej niz godzinke lezec nie potrafimy:D
Awatar użytkownika
ansista

Miejscowość: Dawno temu Wroclaw

Postprzez bacteryja » Pon Lut 04, 2013 9:53 pm

Ja krajów Arabskim mam serdecznie dość. Miałam to szczęście, że trochę podróżowałam po tamtych krajach ( Egipt, Tunezja, Turcja, Maroko, Algieria). Powiem tak- pierwsze trzy to prawie to samo.

Maroko polecam dla osob nielubiacych upałów. w sierpniu w Agadirze do  ok. 12-13 godziny jest zwykle mgła, więc temperatury ok. 22-25 stopni ( ale słonko opala/ spala). Później nadal jest znośnie. Gorzej jest w głębi kraju- Marakesh, Casablanca. Tu już temperatury typowo afrykańskie- ale warto się przejechać. Miałam wrażenie, że trochę mniej nachalni są ludzie. Plaże baaardzo szerokie- takie amerykańskie :)

Algiera do zwiedzania- super. Niestety to był ostatni kraj na liście, więc kolejne "ruiny rzymskie" przy 50 stopniach nie robiły żadnego wrażenia, ale za to ludzie nie znają turystów, więc ceny są bardzo niskie. Płaciłam za obiad w ich typowym barze ( w garażu) 1 euro!!! Pyszny był :) My byliśmy pierwszą zorganizowaną wycieczką, więc caly czas towarzyszyła nam eskorta ( wojsko, policja, żandarmeria). Na sygnale jechaliśmy przez wszystkie miasta- to jest dopiero przygoda :) Odpoczynek ( 7 dni ) spędziliśmy w Tunezji.

Co do Europy to serdecznie polecam Włochy i Chorwację-ja się tam czuję, jak w Polsce- tylko warunki inne :) na priv mogę polecić jak tanio wyjechać :)

jeśli macie, jakieś pytania- to chętnie pomogę :)

Co do wyboru naszej podróży poslubnej to jest problem- mało czasu... najbardziej chciałabym polecieć gdzieś, gdzie jest ciepło- min. 30 stopni, ładnie, może trochę luksusowo ( taki prawdziwy relax po tym zamieszaniu). Najlepiej gdyby nie było to dalej niż 4 h samolotem... Fajnie gdybym tam jeszcze nie była:P

Trochę myślę o Marsa Alam w Egipcie- jakiś hotel zdala od miasta... tam sa piekne widoki góry i morze. Ale to jest Egipt i ta nachalność :(

bacteryja
super gaduła
super gaduła

Postprzez brzoskwinia » Wto Lut 05, 2013 8:18 am

Na początku uparliśmy się na Grecję, jednak jak zaczęliśmy przeglądać oferty i porównywać ceny, to ostatecznie zdecydowaliśmy się na Egipt. Obawiałam się, że nie zdążę z wyrobieniem nowych dokumentów, jednak wszystko wskazuje na to że się uda :)
I takim oto sposobem miesiąc po ślubie lecimy do Sharm El Sheikh
Awatar użytkownika
brzoskwinia

Miejscowość: Wrocław/Opole

Postprzez dora01 » Wto Lut 05, 2013 10:30 am

Widzę że troszkę par wybiera się w podróż poślubną do Egiptu My nie będziemy się wyróżniać bo też lecimy, mamy już wykupiona wycieczkę i już nie mogę się doczekać
Awatar użytkownika
dora01

Miejscowość: Ząbkowice Śląskie/Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>