Jelenia Góra - poszukuję sprawdzonych adresów

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Jelenia Góra - poszukuję sprawdzonych adresów

Postprzez Madzik » Sob Lut 23, 2008 12:11 am

Hej,
od wielu lat mieszkam we Wrocławiu, ale moja rodzinna miejscowość to okolice Jeleniej Góry i tam właśnie będzie mój ślub i wesele. Nie znam w Jeleniej Górze niestety żadnego aktualnego namiaru na dobrego fryzjera, wizażystkę, i kwiaciarnię. I ew. wypożyczalnię samochodów. Proszę o pomoc Dobre Kobiety z okolic Jeleniej Góry lub ze znajomością tematu :)
Wdzięczna będę bardzo.
Madzik
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez kasior » Czw Mar 13, 2008 3:30 pm

Jeżeli chodzi o kwiaciarnię to polecam ESY FLORESY robią fanatastyczne bukiety nawet z jednego kwiatka potrafią stworzyć cudo. Ja sama będę tam zamawiać moją wiązankę no i oczywiście będę tam zdobić samochód. Dekorują także salę. Gorąco polecam

Awatar użytkownika
kasior
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez dygotka » Pią Mar 14, 2008 7:26 pm

witam co do salonu kosmetycznego to polecam Instytu Piękna
kwiaciarnia coz ja wybrałam Flower Deco na Bankowej  robia super bukietu auta kościoły
w Esach Floresach jakos nie pasuje mi ten typ bukietów a  dekoracja auta hmm moim zdaniem pozostawiaja wiele do zyczenia widziałam wiele prac tej kwiaciarni i cóz nie mój styl
Awatar użytkownika
dygotka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Miejscowość: Jelenia Góra/Głogów

Postprzez vilejka » Pon Mar 24, 2008 5:50 pm

Dziewczyny a znacie w Jeleniej albo w jakimś pobliskim mieście fajną krawcową albo miły salon,gdzie szyją suknie i welony?
vilejka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kasior » Pon Mar 24, 2008 5:57 pm

Wiem, że na podwalu tam pod arkadami znajudją się 2 krawcowe, zajmującę się szyciem sukien ślubnych to pewnei też welony szyją.

Awatar użytkownika
kasior

Postprzez kasior » Pon Mar 24, 2008 5:59 pm

Zapomniałam dodać, że ta jedna krawcowa nie należy do najsympatyczniejszych osób :)

Awatar użytkownika
kasior

Postprzez Madzik » Sob Kwi 05, 2008 9:15 am

Dziewczyny bardzo dziękuję za informację. Trafiłam na Bankową do Flower Decor i jestem zachwycona, więc kwiaciarnię już mam. Fryzjer i wizażystka wciąz poszukuję ;)
Sprawdzę Instytut Piękna. Wielkie , wielkie dzięki.
Madzik
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez vilejka » Nie Kwi 06, 2008 10:18 am

A gdzie byliście w poradni przedmałżeńskiej?Jak to w Jeleniej wygląda bo nikt jeszcze o tym nie pisał.No i czy jest ktoś kogo polecacie?
vilejka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kasior » Nie Kwi 06, 2008 11:41 am

My już bylismy. To wygląda tak: zależy gdzie chodzisz na nauki to tam Ci powiedzą ile razy masz iść do poradni. MY chodzimy na nauki do Garnizonowego, więc tylko raz musieliśmy sie spotkac z tą panią. Spotkania są w 1 i 3 środę miesiąca, w kancelarii kościoła Erazma i Pankracego na godz. 16:00. Oczywiście trzeba się wcześniej umówić. Ponieważ chodzmy na anuki do Granizonowego to, to spotkanie nie odbyło sie tylko z nami, tylko  zkilkoma parami. Pani mówiła ogólnie o miłości.

Awatar użytkownika
kasior

Postprzez vilejka » Nie Kwi 06, 2008 1:33 pm

Dzięki!Zadzwonię do kancelarii Erazma jak już przyjdzie co do czego.
vilejka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez kasior » Nie Kwi 06, 2008 1:42 pm

Ale tam sie nie umówisz, kobieta w kancelarii powie Ci to co ja czyli, że pani z poradni przyjmuje w 1 i 3 środę miesiaca o godz. 16:00. Musisz przyjść tam i osobiście  z tą pania umówic. Niestety nie mam telefonu do niej. Może jak będę na naukach w sobote to wezmę numer do tej babki od księdza który to prowadzi bo on ma.

Awatar użytkownika
kasior

Postprzez kasior » Wto Kwi 08, 2008 3:17 pm

NUmer do pani ani z poradni : 501 181 949

Awatar użytkownika
kasior

Postprzez lalunia84 » Nie Cze 08, 2008 3:33 pm

Jeśli chodzi o poradnię to również ta, co poleca kasior. Pani zrobiła dla nas wyjatek i spotkalismy sie u niej w pracy w przedszkolu we wtorek rano. Rozmowa była bardzo przyjemna i rzeczowa. Byłam mile zaskoczona :) Kosztowało: co łaska.

Co do kwiatów to polecam kwiaciarnię BUKIECIK w drodze do dworca PKP po prawej str, na miejscu dawnej apteki. Pani nas zaprosiła na górę do stołu i wręcz "zawaliła" katalogami, a gdy już się zdecydowaliśmy to wprowadziliśmy przeróbki oczywiście radząc się florystki :)
Obsługa jest miła i zna się na rzeczy.
Dodatkowo dostaliśmy rabat, ponieważ kwiaciarnia współpracuje z naszą firmą od dekoracji. Przewidywany koszt za wiązankę dla mnie, świadkowej, kwiatki dla rodzicow, butonierki dla mojego M. i świadka, kwiatki do wlosów dla mnie i świadkowej to ok 400zł.

Co do fryzjera i manikiużystki polecam salon fryzjerski MARKIZA przy pl. Ratuszowym (idąc od str Podwala). Za makijaż biorą 50zł (tyle samo próbny i ślubny).
Co do włosów to zalezy od tego co chemy zrobić. Ostatnio za balejaż z modelowaniem i cięciem zapłaciłam 120zł. Jestem bardzo zadowolona - dodam, że miałam ciemne włosy i było to prawdziwe wyzwanie:)
Awatar użytkownika
lalunia84
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez carmen » Nie Lut 15, 2009 7:30 pm

tylko nie esy floresy !!!!!! (jesli chodzi o dekoracje) Panie te robia piekne bukiety, naprawde cudne...ale o dekoracji pomieszczen nie maja zielonego pojecia. wiem, bo przekonalam sie na wlasnej skorze:(
carmen
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez dygotka » Pon Lut 16, 2009 10:47 am

A to dziwne bo u mnie Panie z esów Floresów robiły kompleksowo dekoracje ślubu tj mój bukiet, butonierke męża, świadka, bukiecik dla świadkowej, dekoracja dwóch kościołów, kosze dla rodziców, dekoracja auta, dekoracja sali i wszyscy byli zachwyceni. Moim zdaniem zalezy to od dogadania się i okreslenia co chcemy miec i jaki efekt chcemy osiągnąc.
Awatar użytkownika
dygotka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Miejscowość: Jelenia Góra/Głogów

Re: Jelenia Góra - poszukuję sprawdzonych adresów

Postprzez Sticky&Sweet » Wto Paź 19, 2010 11:02 am

Podbijam temat. Bylabym wdzieczna za na miary na jakas sprawdzona wizazystke, fryzjera, wypozyczalnie aut oraz cukiernie.

Z gory dziekuje.

Serdecznie polecamy: Palac Brunow, Zespol Cocon's Club, Edyta Kusnierz - makijaz i fryzura, Slubna migafka, Florand z Boleslawca oraz cukiernia Brystolka z Jeleniej.
Awatar użytkownika
Sticky&Sweet
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: WRC/GB

Postprzez Rudzia » Wto Paź 19, 2010 11:20 am

fryzjer P. Asia na kopernika ( salon fryzjerski, ale ten pierwszy od strony placu ratuszowego, w uliczce tuż za kurna chatą pod arkadami (ale tej przy wysokich schodach)) czesała moja koleżnkę, widziłam jej próbne fryzury jest naprawde super, chyab maja tam tez wizazystke ale tego to juz na pewno nie wiem.
Cukiernia na bankowej, stara (z poprzedniej epoki) ale leszpych tortó nie jadłam, albo tracyjnie przy orbisie.
Namiarów nie posidam ale wszytsko w necie powinna znaleźć.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Sticky&Sweet » Wto Paź 19, 2010 11:39 am

Rudzia, wielkie dzieki, gdyby przyszlo Ci jeszcze cos na mysl to bardzo prosze o wiecej info.

Aha i mam jeszcze takie glupie pytanie czy myslisz ze ta pani Asia fryzjerka moglaby dojechac do Brunowa (40km) czy raczej musialabym przyjechac do niej do salonu zrobic fryzure w dzien wesela? Czy w ogole w PL jest to mozliwe aby fryzjer przyjechal do domu czy tylko wizazystka?

Pozdrowionka

Serdecznie polecamy: Palac Brunow, Zespol Cocon's Club, Edyta Kusnierz - makijaz i fryzura, Slubna migafka, Florand z Boleslawca oraz cukiernia Brystolka z Jeleniej.
Awatar użytkownika
Sticky&Sweet
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Rudzia » Wto Paź 19, 2010 12:13 pm

Co do p. Asi nie wiem, bo bylam i widziłam fryzury próbne u niej w salonie, ale myslę ze to kwestia dogadania się, a z nią łatwo sie dogadac bo to bardzo fajna symatyczna babka jest:) Z tego co wiem w polsce jest fryzjerki z dojazdem są osiąglane, ale pytanie czy sa godne polecenia.
Z tego co się orientuje grnadów i lobuziatko są z jeleniej wiec może one ci powiedzą, a lobuziatko miala jakos ostanio slub.
popytam jak bede w JG o jakies godne polceania namiary.
A jakbys szukała sparwdzonej kwiacirni to na placu ratuszowym pod arakadmi kolo poczty jest świetna babka, widziałam przy oazji kupowania kwiatkow bukiety slubne jej autorstwa bardzo piekne.
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Sticky&Sweet » Wto Paź 19, 2010 1:24 pm

Super, dzieki jak zawsze. Napisze na priva do Lobuziontka tez.
Kwiaciarnie mamy z Boleslawca, wiec ta czesc jest juz rozwiazana, a samochod wlasnie zalatwiam z Wroclawia, bo koles od auta dal nam calkiem rozsadna cene.  Ale fryzjer i wizazystka spedzaja mi sen z powiek tym bardziej ze raczej nie bede miala okazji przyjechac na probny makijaz do Jeleniej:-((( i dlatego zalezy mi na kims naprawde sprawdzonym zeby nie bylo tragedi w dzien wesela.

Kochana a ta cukiernia to wiesz jakie maja mniej wiecej ceny np za kilogram? I jak wygladaja te ich torty? Nie moglam znalezdz rzadnej strony internetowej tej cukierni. Zalezy mi aby oczywiscie tort byl smaczny (ale to juz wiemy) i zalezy mi aby byl oblany takim czyms bialym nie wiem czy to jest lukier czy marcepan, ale bardzo fajnie sie prezentuje:

Awatar użytkownika
Sticky&Sweet
często tu wpadam
często tu wpadam

Następna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>