A jak wyglądały wasze zaręczyny?

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Postprzez dzinka » Czw Sie 12, 2010 3:42 am

to było coś :D

Awatar użytkownika
dzinka
kocham to forum? :)

Miejscowość: z domku :)

Postprzez marlenn » Czw Sie 12, 2010 7:35 am

jana fajne oswiadczyny, tylko tych zwyciezcow mi szkoda, bo najpierw dostali nagrode, a potem okazalo sie ze to nie dla nich :)

Awatar użytkownika
marlenn
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Breslau

Postprzez Rudzia » Śro Sie 18, 2010 10:25 am

U mnie było romantycznie. Zbliżała się nasza rocznica, ale ja zupełnie nie przypuszczałam  ze Mój Dziubek ma takie zamiry. Wyciągnął mnie  na wieczorny spacer po Ostrowie Tumskim, uparł się że powinnismy odnaleźć naszą kłudkę na moście tumskim, kótrą jakiś czas temu zawiesiliśmy. Szukam, szukam...wkońcu patrzę...jest a tu Mój klęka ( przy tych wszystkich ludziach)  wyciaga pierścionek i pyta czy zostanę jego żoną. Niespodziewałm się zupłenie, więc mnie zamurowało, po czym spytałam czy to sie dzieje naprawdę....no i tak własnie zostałam narzeczoną mojego Dziubka:) I do dziś mnie wzrusza moja własna historia;)
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Stefcia » Czw Sie 26, 2010 9:26 am

Mój mnie zaciągnął do Ciechocinka, choć musiałam specjalnie przyjeżdzać z Torunia. Jakiś pretekst o spotkaniu wymyślił, gdzie miał projekt omawiać. No oczywiście przywitał mnie w garniturze z kwiatami, zabrał na spacer, do restauracji... To wzbudziło podjerzenia, ale w restauracji nic się nie wydarzyło, więc to trochę je uśpiło. Potem spacer w parku, wybór odpowiednio prywatnego miejsca, przyklęk na kolano, piękne słowa... Potem przejażdżka dorożką, o czym nie wiedział, ale marzyłam zawsze :)
Stefcia
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Rydzykowo

Re: Moje zaręczyny

Postprzez marlinka1 » Czw Sie 26, 2010 4:38 pm

jana napisał(a):Mój chłopak zorganizował swoje urodziny w klubie. Po konkursie tańca na parkiecie zostały dwie pary.
Ja i mój chłopak mieliśmy wręczyć wygraną.

Gdy chłopak wręczył prezent zwycięzcom (duzy karton) poprosił ich o otwarcie.

Tam był bukiet dla mnie. Poleciała piosenka w tle Forever tonight wersja tylko z saksofonem!!!
Powiedział:

Pamiętasz Nasz wyjazd na Safarii?
To było 11 lipca 2009 roku
Od tamtego czasu chcę być z Tobą bardzo blisko
Miłość to wierność wyborowi a ja już wybrałem
Chcę być wiernym tym niebieskim oczom

Czy zostaniesz moją żoną?

Wybuchły race, spadło confetti.

Była zamówiona kamerzystka

TO BYŁO COŚ :)
piękne aż się rozmarzyłam...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez agatka89 » Czw Wrz 23, 2010 2:21 pm

Ja jestem świeza narzeczona od 4 wrzesnia 2010.
Był to slub mojego brata. Narzeczony przekupił wszystkie panny i kawalerów i młodych uświadomil że MY po prostu musimy złapać podwiązke i krawat. I tak też się stało. Nie chciałam, tej podwiązki ale no kurde musiałam ja podnieśc bo wszystkie panny... uciekły....i tak samo było w przypadku krawatu.
Mój narzeczony musiał mi podwiazke zębami ubrać :) Póżniej poprosił o mikrofon i Jego przemowa przy której sie popłakałam-Agatko, już tyle lat Cie kocham i w końcu dojżałem do tego. Zostaniesz moją żonką? Mój drugi brat przyniósł ielki bukiet róż i klękną przede mna na kolanach...ja jeszcze bardziej płacze...i wyszeptalam TAK!!!
Później pierwszy taniec....
Póżniej sie narzeczony śmiał, że aż mi nie wypadało powiedzieć NIE...
agatka89
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: NY

Postprzez Rudzia » Czw Wrz 23, 2010 2:41 pm

piekne zaręczny:)
Serdecznie DZIĘKUJEMY I POLECAMY: Salon Sukni Ślubnych "Anna Lisa" , Kwiaciarnia Glorioza; Cukiernia Spychała; p. Basia Romer - makijaż, Hotel Radisson; DJ Kamel:)

Rudzia

Postprzez marlinka1 » Czw Wrz 23, 2010 3:05 pm

bardzo orginalne...
url=http://www.przewodnikmp.pl] [/url]
marlinka1

Miejscowość: wrocław

Re: A jak wyglądały wasze zaręczyny?

Postprzez zosiek90 » Pią Sty 21, 2011 5:32 pm

Nasze zareczyny były- 24 grudnia 2008
Narzeczony na wieczerzy wigilijnej zapytał mnie czy zostanę Jego żonką.
Z pierścionkiem zaręczynowym nie rozstaje sie do dzisiaj
zosiek90
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez tiramisu26 » Pią Mar 04, 2011 12:22 pm

Ja z moim P. znam się od maja `10 czyli bardzo krótko. Od lipca jesteśmy razem a zaręczyny były 12 lutego 2011. Już po 1 msc bycia razem wiedziałam,że to Ten Jedyny!
Jako, że nie uznaje komerycujengo święta o nazwie Walentynki ( brr) moj P. postanowił zabrać mnie na weekend do SPA. W hotelu mieliśmy pakiet masaży, wejścia na saune, jacuzzi i to właśnie w nim mój P. postanowił się oświadczyć. Wrzucił pierścionek do kieliszka zalał szampanem i czkekał, aż zobaczę dno... Przez 5 min nie odzywałam się wcale taka byłam zaskoczona. Oczywiście słowo TAK padło. Były łzy szczęścia a poźniej masa śmiechu. Jak się okazało tylko ja nic nie wiedziałam. Obie mamy były wtajemniczone w sprawę ;)
tiramisu26
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez nusiaczek20 » Pią Mar 04, 2011 1:01 pm

tiramisu26 bardzo fajne zaręczyny, długość stażu nie świadczy o jakości związku, także jeśli się kochacie to jest najważniejsze :)

Dziewczyny a ja chyba Wam swoich nie opowiedziałam hihi Otóż mój M. oświadczył mi się 09.06.2010 pierwszego wieczora w  wspaniałej Chorwacji :) W życiu się tego nie spodziewałam, poszliśmy na półwysep św. Piotra. Tam jest piękny widok na całą Makarską a zwłaszcza wieczorem. No i gdy tak sobie siedzieliśmy zapytał " czy zechcę takiego męża jak on" Byłam zaskoczona no i też nastąpiła cisza :D Ale było TAK :) Później żaliłam mu się że nie klęknął przede mną ale zrehabilitował się wieczorkiem kiedy siedzieliśmy u siebie na balkonie w pokoju i piliśmy winko. Także tak to wyglądało po krótce. Najciekawsze jest to że mój pierścionek miałam u siebie pod nogami przez całą podróż autokarem czyli ok 28 godzin :D

Polecamy : Grupa muzyczna Extreme, Fotograf Grzegorz Wiernicki, Filmowanie Tomasz Miller, Kwiaciarnia Alma, Makijaż Anna Koch, Cukiernia Tortissima
Awatar użytkownika
nusiaczek20

Postprzez valhalla » Pią Mar 04, 2011 4:43 pm

uuu romantycznie ;D
aż mi tak przypomniałaś, w kontekście tego, że pierścionek jest "pod samym nosem" o moim koledze, który kupił pierścionek już ze 3 msc temu i ma zamiar czekać, aż do wakacji, do wspólnego wyjazdu, żeby się swojej dziewczynie oświadczyć. I wszyscy o tym wiedzą, tylko nie główna zainteresowana ;)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez Domina » Pią Mar 04, 2011 6:48 pm

Nusiaczek - Makarska to rzeczywiście piękna miejscowość; byłam tam widziałam... i aż się rozmarzyłam jak o tych Twoich oświadczynach czytałam :)
A moje odbyły się na Krecie, w miejscowości Georgioupolis. Jest tam coś w rodzaju cypelka wychodzącego w morze, na którego końcu znajduje się mała kapliczka poświęcona św. Nikolasowi (patron rybaków). Jakoś w środku naszego wypoczynku poszliśmy właśnie do tego kościółka, żeby zobaczyć go z bliska. Akurat morze było bardzo wzburzone, a droga do kościółka prowadziła po kamieniach wyłożonych na morzu... fale zasłaniały nam drogę. Jak doszłam na miejsce do nogi miałam jak z waty... a po kilku chwilach już w ogóle się pode mną ugięły bo mój Luby "padł na kolana" przede mną i oświadczył mi się. To było niesamowite... Spędziliśmy przy kościółku jakieś pół godziny - żeby wrócić do równowagi - fizycznej, ale również emocjonalnej ;)
Domina
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Zuzu » Czw Mar 17, 2011 11:42 am

Pojechałam z Marcinem na wakacje we wrześniu 2010 do Ustki. Że piszę pracę lic o Słowińskim PN i o wydmach to pojechaliśmy do Łeby. Było to 14 września, czyli 4 lata i 4 miesiące odkąd jesteśmy razem. Przeszliśmy całe wydmy i wyszliśmy na plażę. Trochę wiało, więc usiedliśmy między trawami. Ja tutaj jem brzoskwinię, a Marcin się kręci za mną, szeleści, po czym siada koło mnie, wyjmuje pudełko, otwiera je i pyta: "Czy zostaniesz moją żoną?". Roześmialiśmy się a ja odpowiedziałam "Tak. Oczywiście ze tak!".

Najfajniejsze było to, ze idąc na wydmy chciałam z jego plecaka wyjąć cukierki. Podskoczył jak oparzony i stwierdził że może lepiej jak to on mi te cukierki wyciągnie. :) I już się domyśliłam, co w plecaku ukrywa :)
"Kto mlaszcze dostaje w paszczę" :)

Polecamy gorąco: Restauracja Dąbrowa we Wrocławiu, Salon sukien ślubnych "Marzenie", Salon "Stefan" - garnitur Pana Młodego, Marcin Strugalski - fotograf, cukiernia Gondek.
Awatar użytkownika
Zuzu

Postprzez kaalka » Pią Mar 25, 2011 5:51 pm

W sierpniu 2009 roku pojechaliśmy na wakacje do Czarnogóry. Piękna kraina. Pewnego dnia po kolacji mój Misiek zaproponował mi wyjście na plażę.
A ja tak strasznie się najdłam tymi pysznościami regionalnymi, że nie miałam siły nigdzie iść.
On,że musimy pójść, że jest piękny wieczór i będzie super zachód słońca, i będzie mógł zrobić fajne zdjęcia.
Ja przejedzona, proszę żeby odłożyć zdjęcia na następny dzień.
On twardo, że nie, że idziemy teraz.
Muszę powiedzieć, że w Czarnogórze w sierpniu dosyć szybko słońce zachodzi, więc o 19.30 było już szarawo, to mówię, że zaraz będzie ciemno i jak my po klifie na górę z powrotem wejdziemy? zabić się tam można, a oczywiście oświetlone są tam tylko główne ulice i o jakiej kolwiek latarni przy plaży nie ma mowy. Gdy zeszliśmy na plażę to K zajął się od razu robieniem zdjęć.
W tedy tego nie zauważyłam, ale oglądając teraz zdjęcie wiem, że musiał się do tego od dłuższego czasu zabierać.
Nienagannie ubrany..hehe
I tak  przy kolejnych zdjęciach, gdy ustawił aparat by sam  te zdjęcia robił, zapytał się mnie czy zostanę Jego żoną.

Podobno strasznie zaczęłam się wtedy smiać (ale to ze szczęścia) i musiał ponowić swoje pytanie - do tej pory mi to wypomina, że w takim stresie go trzymałam.... W końcu odpowiedziałam, że oszcywiście, że TAK. Mamy kilka zdjęć z tej chwili, właśnie po to ustawił samowyzwalacz...

Wróciliśmy do hotelu, poszliśmy do hotelowej restauracji i tam wypiliśmy tyle wina, że na drugi dzień jak pojechaliśmy zwiedzać zabytkowe miasta Czarnogóry to ja nie czułam się najlepiej.... i to chyba nie dlatego, że byłam świeżo upieczoną narzeczoną. :/
Ostatnio edytowany przez kaalka Pon Kwi 04, 2011 3:26 pm, edytowano w sumie 2 razy

"Kto zdobył pocałunki, a nie zdobył reszty, jest godny utraty również tego, co było mu dane."
Awatar użytkownika
kaalka

Postprzez agata2012 » Pon Kwi 04, 2011 3:12 pm

nusiaczek - moje zaręczyny też odbyły się w Makarskiej na półwyspie   mój Krzysztof zabrał mnie na spacer żeby obejrzeć zachód słońca nad morzem. a potem na spacer wzdłuż morza aż doszliśmy do takiego pięknego kamiennego domku z zielonymi okiennicami nad skarpą z przepięknym widokiem, ja wpatrywałam się w dal aż tu nagle usłyszałam ciche "Agatko" i jak się odwróciłam to on klęczał już z pierścionkiem pytając czy zostanę jego żoną.  Po moim tak zabrał mnie schodami nad samo morze na prywatną zatokę gdzie czekały świece szampan i owoce. poryczałam się jak bóbr ale nie zapomnę tej chwili do końca życia
agata2012

Re: Moje zaręczyny

Postprzez jana » Śro Kwi 13, 2011 11:10 pm

jana napisał(a):Mój chłopak zorganizował swoje urodziny w klubie. Po konkursie tańca na parkiecie zostały dwie pary.
Ja i mój chłopak mieliśmy wręczyć wygraną.

Gdy chłopak wręczył prezent zwycięzcom (duzy karton) poprosił ich o otwarcie...

http://www.youtube.com/watch?v=l8uU-4Mr-Bs - oto fillm! :)
Awatar użytkownika
jana
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Phatka » Czw Kwi 14, 2011 6:46 am

Jena... pięknie :)
aż mi się łezka zakręciła w oczku :)

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez blondchaos » Pią Kwi 22, 2011 8:36 pm

Moje był też troszkę NIETYPOWE :) Tak w skrócie:) :
  Mój ukochany jest POLICJANTEM.W pierwszą rocznicę naszego związku od samego rana mnie drażnił. Miałam nadzieję, że dostanę ogromny bukiet róż a dostałam... jedną różyczkę. Zawiodłam się, ale widziałam że się tym nie przejął. Koło południa zaprosił mnie na spacer po rynku w Krakowie. Nie bardzo miałam ochotę, ale nie chciałam sprawić mu przykrości.W trakcie drogi na rynek ciągle dzwonił mu telefon. Zdenerwowałam się jeszcze bardziej i zapytałam o co chodzi. Oświadczył,że któryś z kolegów z pracy nie może sobie poradzić z papierkową robotą i na Rynku musimy podejśc do niego, żeby mój ukochany mógł mu pomóc. Zagotowalo się we mnie... zaczęłam robić awanturę, że to miał być dzień tylko dla nas, ale kolejny raz tego dnia nie ruszyły go moje żale. Podeszliśmy na rynku do radiowozu. Misiu poszedł od strony pasażera a ja zdenerwowana stałam z drugiej strony i rozmawialam z innym jego kolegą. Trzęsłam się ze złości. Po chwili któryś z chłopaków stwierdził żebyśmy wsiedli do radiowozu porozmawiać, bo muszą odjechać z tego miejsca. Gdy już siedziliśmy w środku wszystko potoczyło się błyskawicznie. RADIOWÓZ RUSZYŁ POWOLUTJU A MÓJ CHŁOPAK WSTAŁ, DAŁ MI KWIATY SCHOWANE ZA SIEDZENIEM, UKLĘKNĄŁ, WYJĄŁ PIERŚCIONEK I ZAPYTAŁ CZY ZOSTANĘ JEGO ŻONĄ :) nie miałam wyjścia, musiałam powiedzieć "TAK", bo patrzyło na mnie trzech uzbrojonych facetów :D
blondchaos
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez grandowa » Pon Lip 04, 2011 12:51 pm

hahahha nieźle to wykombinował :)
grandowa

Miejscowość: Częstochowa/ Jelenia Góra

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>