ile kaski?

listy prezentowe, formalności poślubne, wyjazdy i podróże poślubne, prezenty tradycyjne i nowoczesne, a może ekstrawaganckie

Postprzez Katarzyna » Śro Wrz 14, 2005 11:30 pm

Anonymous napisał(a):Czesc wydaje mi sie ze przesadzacie.Nie wazne jest kto ile daje i czy wogole daja prezenty czy pieniadze.Wesela nie robi sie dla kasy tylko dla przyjemnosci ktora kosztuje.Jezeli robice wesele tylko po to aby dostac kase to wydaje mi sie ze nie ma sensu go robic.Ja biore slub za rok i nie oczekuje na pieniadze i prezenty dla mnie bedzie wzzne ze bede ten dzien spedzac z rodzina przyjaciolmi i ukochanym.Zdaje sobie sprawe ze wesel jest wielkim kosztem ale z tego wlasnie powodu aby nie obciazac rodzicow po zajeciach na uczeleni parcuje i odkladam cala wyplate .Tak samo robi moj narzeczony .Chcemy aby ten dzien byl piekny wiec robimy wszystko aby niczego nam nie zabrakło.Rodziców naszych jest stac na organizacje przyjecia ale postanowilismy nie byc darmozjadami i  podzielic calo wartosc wesela i ślubu na cztery.Pozdrawiam :kiss_heart:

Wiesz- ale jedno drugiego nie wyklucza- bo to goscie czuje, ze idac na wesele, odwiecznym zwyczajem, obdarowują Mlodych na nowa droge zycia i nowe gospodarstwo domowe. Nie chodzi o wymuszanie, naciaganie i materializm, ale jesli juz jest taki zwyczaj prezentow-kasy- i to zwyczaj zwiazany scisle z istota wesela i slubu - to warto o tym dyskutowac i wyrazac swoje oczekiwania i obawy... tak po prostu...
To ladnie, ze masz takie podejscie, ale jak dostaniesz 3 tandetne zegary z brzeczaca kukulka, to Cie raczej nie uszczesliwia, a goscie I TAK wydadza na nie pieniadze. A i goscie idac na wesele nie chca sie poczuc zle i niezrecznie, stad mysle to zapytanie - ile kaski.
Zgadzam sie natomiast z tym, ze nie ma okreslonej kwoty i kazdy powinien - jesli daje w prezencie pieniadze - dac kwote na miare swojego sumienia i kieszeni.
Serdecznie pozdrawiam  :kwiatek:
Katarzyna
Katarzyna

Wesoła zabawa przede wszystkim

Postprzez Kati » Pon Paź 10, 2005 10:23 pm

A my poprostu zapraszamy rodzinę i znajomych by dobrze bawili sie razem z nami. Sprawdziliśmy koszty i podjeliśmy decyzje, ze organizujemy wesele choć jest to dla nas ogromny wydatek i moze rozsądniej byłoby oszczedzac pieniadze na coś innego, ale w końcu jedyna taka chwila w życiu i uważamy, że  warto. Nad prezentami od bliskich wcale sie nie zastanawiamy. Jeżeli bedą to powielone sprzety gospodarstwa domowego, to będzie poprostu kupa śmiechu :D  Mnie samej róznie sie juz wiodło więc zdaje sobie sprawę, że czasem dla kogos zrobienie prezentu za 50 zł jest wielkim wyrzeczeniem, kiedy dla innego 500 zł ,to niezuważalna w miesiecznym budżecie kwota. Dlatego chcemy sie cieszyć z tego, że przyjadą i przyjdą, a nie z tego co lub ile przyniosą w prezencie. Wesele, to nie inwestycja, co ma sie zwrócić lub jeszcze zaprocentować, to taka wesoła zabawa z okazji ślubu, przynajmniej tak mi się wydaje.... . cancan Dlatego gościom weselnym proponujemy by przede wszystkim zabrali ze sobą ochote do pląsania na parkiecie :krag:
Kati

Postprzez Anulka » Śro Paź 12, 2005 3:40 pm

Kati w 100% sie z toba zgadzam.
Chcialabym aby na moim weselu goscie swietnie sie bawilii i aby byly to dla nas niezapomiane chwiel, ktore nigdy juz sie przeciez nie powtorza. Przykro czytac posty w ktorych narzeczeni traktuja wesele jako transakcje, lub inwestycje ktora ma sie zwrocic.
Mysle ze wszystko zalezy od indywidualnosci kazdego z nas i tak naprawde nie potepiam ale zdecydowanie podchode do tematu wesela inaczej niz do teamatu business-u.
pozdrawiam
Anulka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Gość » Śro Paź 12, 2005 4:33 pm

Anulka napisał(a):Kati w 100% sie z toba zgadzam.
Chcialabym aby na moim weselu goscie swietnie sie bawilii i aby byly to dla nas niezapomiane chwiel, ktore nigdy juz sie przeciez nie powtorza. Przykro czytac posty w ktorych narzeczeni traktuja wesele jako transakcje, lub inwestycje ktora ma sie zwrocic.
Mysle ze wszystko zalezy od indywidualnosci kazdego z nas i tak naprawde nie potepiam ale zdecydowanie podchode do tematu wesela inaczej niz do teamatu business-u.
pozdrawiam

Zagadzm sie z wami dziewczyny ,
Gość

Postprzez katarinka » Pią Gru 16, 2005 9:01 pm

A ja nie bardzo się zgadzam. To fajnie ze odkładacie kaskę na wesele, i nie obiążacie rodziców. Ale nie kazdy ma taką mozliwosć. My cała wypłatę odkładamy już od dawna na mieszkanie. Czekaliśmy długo na ten moment w którym moglibyśmy się pobrać bo stać mjjuz nas na własne m. Gdybyśmy jeszcze chcieli zbierać na wesele chyba nie starczyłoby nam życia. Większosć młodych par mieszka po ślubie z rodzicami lub kupują coś bo rodzice im pomogli finansowo i się dołozyli. U mnie nikt się nie dołozy, musimy liczyć na siebie. Dlatego na wesele juz nas nie stać. Moi rodzice chcą wesele wiec je robia, niestety rodzice mojego narzeczonego choć na poczatku wyrazili chęć teraz się wymigują . Tak więc dokładamy sie na połowę z moimi z kaski naszych oszczednosci na mieszkanie. gdyby nie mieszkanie to też z miła chęcia byśmy wszystko sami sobie płacili. Niestety mamy i inne wydatki o które musimy smi zadbać.
katarinka

Postprzez no_no » Pon Gru 19, 2005 1:32 am

Czesc, ja mysle ze prawie tyle ile wesel, tyle sytuacji i nie mozna sie za bardzo sugerowac sytuacja innych, trzeba szukac naszego wzorca, albo jak sie cos nam widzi, to to przeprowadzic i sie nie przejmowac. J atam sie nie martwie, jak ustalimy, czy sami, czy z rodzicami - nie powinno to byc stresem dla nas, na pewno cos sie wymysli i Wam tez tego zycze, i pozdrawiam!
no_no.... piszmy pozytywniej:)
Awatar użytkownika
no_no
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wr

:)

Postprzez Honia » Pią Lut 15, 2008 1:58 pm

Z ta kasą to jest tak. Jeśli powiedzmy znajomy, kuzun, kolega, króty się "dorabia" , ma kredym na mieszkanie i zaczyna życie na własnych śmieciach da w kopercie 300 zł to uważam że nic w tym krzywdzącego. Teraz młode osoby naprawde marzą o własmym kolum a nie ciegłym wynajmowaniu stancji, dlatego niechętnie dają wielkie sumy w kopercie. Inna sytucja jest jak ciotka kóra ma dzici wydane za maż mieszka z mezem i ma na do i jest ustawiona da w kopiercie 300 zł no to siara dla ciotki.  Ja mniej wiecej sie spodziewam ile od kogo dostane na wesele, i powiem szczerze ta inwestycja sie nie zwraca ,chyba ze ktos robi bardzo tanie wesele. Byłam w tamtym roku na 3 weselach i tym roku "ide" na swoje i na koleżanki. Dlatego w kopertach dawałam od 400 do 500 zł, poniewaz jestem tez w tej samej sytuacji co wiekszosc ludzi i juz za miesiac zacznie mi sie wielki kredyt. Pozatym jesli idzie sie na wesele a po roku zaprasza tą samą pare na swoje to nie wazne ile oni dali bo tak wyjdzie na jedno.
pozdrowionka
Honia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez wrotka85 » Pią Lut 22, 2008 3:43 pm

:krowka:
Ostatnio edytowany przez wrotka85, Śro Cze 09, 2010 12:17 pm, edytowano w sumie 1 raz
wrotka85
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Honia » Pią Lut 22, 2008 5:20 pm

Wrotko85
Prawde mówiąc może mi sie oni grosz nie zwrócic, ja chce sie dobrze bawić, jedkakże przyznaj że zachłnne jest ze stony gościa - rodziny Jesli przyjdą na wesele w składzie wójek ciocia i 3 dzieci, podjeżdzają super autem i dają 200 zł  w kopercie na 5 osób.
Honia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez wrotka85 » Pią Lut 22, 2008 5:25 pm

Ostatnio edytowany przez wrotka85, Śro Cze 09, 2010 12:18 pm, edytowano w sumie 1 raz
wrotka85
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Honia » Pią Lut 22, 2008 6:16 pm

Wrotko dobrze wiesz że takie rodziny też sie zdarzają, ja takiej również nie nam, ale ostatnio nachodziłam sie na wesele i widziłam równiez prezenty jakie ludzie dają osmieszając sie . Cóż ja licze na zabawe i podchodze do tego lightowo , teraz bo wszystko mam załatwione i dopięte, a jak z organizają u Ciebie ? Masz juz wszystko załatwione
Honia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez wrotka85 » Pią Lut 22, 2008 6:25 pm

Ostatnio edytowany przez wrotka85, Śro Cze 09, 2010 12:18 pm, edytowano w sumie 1 raz
wrotka85
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Honia » Pią Lut 22, 2008 6:39 pm

Ja sukienke juz mam ide na zdjęcie wymiarów za tydzien , czuje w niej sie dobrze choc inne tez mi sie podobały, wybrałam ją poniewaz jest kórtko długa :), polecam . Ostanio na gg rozmawiałam z poznamymi tutaj 2 dziwczynami i wymianiamy sie doświadczeniami, może masz ochote dołączyć
1462655
Honia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Klaudusia » Pią Lut 22, 2008 10:39 pm

Dziewczyny włączę się do rozmowy o prezentach... Co powiecie na garnek do ryb, bo taki prezent ja dostałam od jednej rodzinki. Chyba lepsze jest jednak to 200zł. ;) he he
Klaudusia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez kajas » Pią Lut 22, 2008 11:38 pm

ups... ja akurat uwielbiam ryby i z takiego prezentu (jesli garnek extra) bym sie ucieszyla:)
Awatar użytkownika
kajas
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: wroc

Postprzez Klaudusia » Sob Lut 23, 2008 12:01 am

ehh, to zaproś mnie na swój ślub, to Ci go odstąpie ;)
Klaudusia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Honia » Sob Lut 23, 2008 1:52 am

Wiesz Klaudusiu
Ci co daja prezenty (z różnych przyczyn) niekiedy mają wrażenie że lepiej dać prezent niż mnie kasy, ale nie biorą pod uwagę tego że zadnen problem sprawdzic ile pezent kosztuje, choc najczęściej nie trzeba sprawdzać bo to widać na pierwszy rzut oka
Honia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Honia » Sob Lut 23, 2008 2:18 am

Chciałabym wrócić do jako transakcji w której ma się wszystko zwrócić. Ja oczywiście chce sie bawić na weselu, i nie myśleć ile kto dał i co. Trzeba zwrócić uwagę że wesele nie równe weselu. Można zrobić za 10 a można za 50 tyś. Każdy inna kwotę przeznacza i kto inny dokłada sie do tej imprezy . Ja mam wesele takie droższe raczej bardzo droższe bo zawsze od dziecka marzyłam że zorganizuje fajne wesele. W większości kasę na nasze wesele wykładamy my czyli ja i mój narzeczony. I tu chciałabym zauważyć ze niekoniecznie chciała bym dostać 50 kompletów przysłowiowej pościeli. Zresztą podejrzewam ze większość młodych ludzi ma teraz podobną sytuacje do mojej. Czyli zdobywanie kasy żeby wybudować dom albo kupić mieszkanie, ciężka praca żeby mieć ciut lepsze pieniądze, wesele i koszty w tym związane, wesela znajomych i koszty z tym związane :), chęć posiadania dziecka po ślubie bo w dwójkę to nudno, i no chęć posiadania autka. Wiec może dlatego każdy gorsz sie teraz liczy nawet ten weselny

Honia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez kajdaska » Wto Lut 26, 2008 1:51 pm

Zgadzam się w 100% z Honią:)
kajdaska
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Nicole_2009 » Wto Mar 18, 2008 12:26 pm

image file name: 2k50fe358338.gifDziewczyny!!!
Poradze wam cos co sama zrobilam tylko zobaczymy czy sie sprawdzi....a wiec zamowilam zaproszenia z wierszykiem ktory da gosciom do zrozumienia ale czy sie do niego zastosuja to sie okaze w majuimage file name: 2kfbc7b7d539.gif
Podaje przyklad tu akurat mojego ale jest wiele innych
Aby ulzyc wam udreke,co za paczke dac w prezencie
Mloda para przypomina a zarazem pieknie prosi
zamiast kwiatow i prezentow,by w koperte wlozyc grosik
tyle ile kazdy moze....
za co z gory szczesc wam Boze!!!
mysle ze jest to swietny pomysl !powodzeniaimage file name: 2k62bcc2bcec.gif
Nicole_2009
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: POMORSKIE

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prezenty i podróż poślubna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>