Skąd kasa na ślub??

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Postprzez Aniecia » Wto Cze 16, 2009 5:51 pm

Moja mama stwierdzila, że nie bedziemy brać kredytu, bo banki to zlodzieje.My sami staramy sie odkładać, chociażnie powiem że przy dwojce dzieci nie jest łatwo ale jakoś sobie radzimy no i TROCHE pomaga moja mama-poki co sie nie wtrąca:).
Awatar użytkownika
Aniecia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Alvean » Pon Cze 22, 2009 7:42 pm

My też podzieliliśmy wydatki na 3. Wyszło tak, że moi rodzice opłacają połowę wesela, odrobinę dołożyli teściowie (na więcej nie mogli sobie pozwolić), a resztę dokładamy My. Ponad rok temu kupilismy zwykłą drewnianą skrzyneczkę, namalowalismy na niej imiona i datę ślubu :) i co miesiąc odkładaliśmy jakąś kasę z wypłaty plus to co dostaliśmy od obojga rodziców. W ten sposób nie ma problemu kto za co ma zapłacić - cała kasa jest w skrzyneczce i razem z kolejnymi wydatkami po prostu wyciągamy stamtąd te wspólnie uzbierane pieniądze.
Alvean
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wro./okolice

Postprzez dzuleczka » Pon Cze 22, 2009 8:07 pm

Alvean - świetny pomysł z tą skrzyneczką :)

My wieliśmy kredyt (mój A. jest doradcą finansowym) więc załatwił po całkiem fajnych warunkach. Połowę dopłacają rodzice my resztę. To co nam zostanie z kredytu to wydajemy na kuchnie i sypialnię.

dzuleczka
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Wrocław / Ateny

Postprzez Jena » Sob Cze 27, 2009 12:38 pm

a my odkładamy sobie sami :) mam nadzieje ze wszystko pójdzie po naszej myśli

Awatar użytkownika
Jena
kocham to forum? :)

Miejscowość: z daleka

Postprzez izunia » Sob Cze 27, 2009 12:46 pm

nam pomagają nasi rodzice:).

izunia
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: wrocław

Postprzez elirena » Czw Sie 06, 2009 8:42 am

W sumie to jak narazie wesele i ślub opłaca mój ukochany ( ja narazie nie pracuję).Więc wszystkie zaliczki i co mi w oko wpadnie teraz to idzie z jego wypłaty. Rodzice moi coś tam dołożą w ramach prezentu, a teściowie mają jeszcze jedno wesele w tym czasie na głowie, a pozatym nie mają za bardzo jak. Potem jak trzeba będzie to kredyt. A jak zacznę pracować to zaciagnę go w podróż poślubną :)

Awatar użytkownika
elirena
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez calineczka » Czw Sie 06, 2009 9:06 am

Sami zarobilismy, pol na pol, uczciwie. :) Od samego poczatku bylo to dla nas oczywiste, inne opcji w ogole nie bralismy pod uwage.
Awatar użytkownika
calineczka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wroclaw/Londyn

Postprzez Anecia:) » Czw Sie 06, 2009 10:51 am

My także uzbieraliśmy sami na wesele. Moi rodzice nie są w stanie nam dołożyć więc nie chciałabym,żeby ktoś mi później wypomniał za czyje pieniążki zostało zorganizowane . . . a wiem, że tak się zdarza. Tylko suknie kupuje moja mama, ale nie było najmniejszego problemu z wybraniem spodobała nam się ta sama od razu :)
Awatar użytkownika
Anecia:)
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez 81anecia81 » Wto Sie 25, 2009 7:41 pm

U nas nie będzie żadnych podziałów (moi twoi goscie), wesele opłacamy sami,  również na bieżąco opłacamy zaliczki i odkładamy co miesiąc. Rodzice nie dokładają się nic, nawet bym nie śmiała prosić.
Awatar użytkownika
81anecia81
super gaduła
super gaduła

Postprzez agusiao » Czw Sie 27, 2009 9:20 pm

U nas rodzice po połowie, gdyż dopiero kończymy studia, jednak za sale mozemy zapłacić po weselu (większą część, bo wczesniej to tylko zadatek, wiec pewnie czesc pojdzie z tego co dostaniemy w kopertach ,żeby rodziców za bardzo nie naciągać :)
agusiao
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez M » Pią Sie 28, 2009 12:07 am

kiedys pamiętam to tylko rodzice finansowali, teraz jak czytam to widzę, że coraz czesciej młodzi sami chcą :)
my poki co wszystko ustalamy sami, placimy sami i mamy nadzieje ze tak pozostanie i rodzicom tylko wreczymy zaproszenia jako dla najwazniejszych gosci :)))
M

Postprzez Sallyan_86 » Pon Wrz 07, 2009 7:40 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Pon Wrz 19, 2011 2:58 pm, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez demetrios » Wto Wrz 08, 2009 9:10 am

My na początku chcieliśmy na wszystko uzbierać sami, żeby nie obciążać naszych rodziców, którzy nie są zbyt zamożni. Ale rodzice nie zgodzili się na to. Powiedzieli, że niestety nie stać ich na zapłatę za całe wesele, ale na pewno, w miarę swoich możliwości, się dołożą. Byłam tym bardzo pozytywnie zaskoczona ponieważ wiem że będzie to i tak dla nich spory wydatek, a mimo to tak bardzo chcą nam pomóc. W związku z tym na razie odkładamy i tak liczę po cichu, że uda nam się zaoszczędzić jakieś 20 tyś, a resztę dołożą rodzice.Myślę, że dla nich to bardzo ważne żeby mieć jakiś wkład w to wesele.

Awatar użytkownika
demetrios

Miejscowość: okolice Krakowa

Postprzez jasada » Czw Wrz 10, 2009 4:41 pm

My sami chcemy opłacić nasze wesele. Z odkładaniem pieniążków nie mamy problemów, ale mimo to nie chcemy dużo wydać . Nie robimy podziałów między sobą kto za co płaci i ilu gości z naszej strony zaprosimy. Budżet jest wspólny i mamy zamiar wydać poprostu na to co będzie potrzebne. Rodzice jeśli będą chcieli dadzą nam prezent.
Awatar użytkownika
jasada

Miejscowość: wrocław

Postprzez sunovia » Pon Wrz 14, 2009 5:01 pm

1/3 moi rodzice, 1/3 narzeczonego i 1/3 my - przynajmniej taki jest plan.
sunovia
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: podkarpacie

Postprzez aggg » Pią Paź 30, 2009 10:26 am

.
Ostatnio edytowany przez aggg, Śro Cze 02, 2010 10:28 am, edytowano w sumie 1 raz
aggg
super gaduła
super gaduła

Postprzez ssylwiaa » Pią Paź 30, 2009 11:18 am

U nas będzie tak że za organizację wesela zapłacą rodzice a za resztę czyli kamera, fotograf, oprawa muzyczna, suknia/garnitur itp. płacimy sami. Chcemy rodziców trochę odciążyć, obydwoje pracujemy, mamy trochę oszczędności więc możemy pomóc :)

Awatar użytkownika
ssylwiaa

Postprzez berbyll » Wto Lis 24, 2009 11:48 am

U nas płacą moi rodzice i my. Od narzeczonego mama żyje tylko z emerytury i  jest sama, więc nawet nie miałaby z czego nam dać, ale na szczęście coś tam nam odkłada, więc nie będzie tak źle. Tylko wkurza mnie to, że nigdy nie spytała czy mamy za co zrobić to wesele. Moja mamuśka jest bardziej zadowolona chyba z tego ślubu niż ja, więc nieźle jej idzie oszczędzanie hehe. U nas nie było zbyt wesoło co od kasy. Spłacamy kredyt mieszkaniowy, mieszkamy już razem, więc opłaty, a my zbyt wielkich wypłat nie mieliśmy. W końcu mogę być zadowolona, bo mój men w końcu zaczął dobrze zarabiać. Ja byłam pół roku za granicą  żeby zarobić na to wesele. Teraz musimy tylko wszystko popłacic i czekać na nasz piękny dzień :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez Miszczunia » Wto Lut 09, 2010 12:36 am

My też sami zbieramy. W sumie to pieniądze są na razie naszym największym "opóźniaczem", już 1,5 roku jesteśmy po oświadczynach, a dopiero niedawno ustaliliśmy datę ślubu, tak żeby powoli uzbierać. Dopiero zaczynamy "kariery" zawodowe. Ale dzięki temu że mamy tyle czasu mam dużo czasu żeby się zorientować w tym ślubnym interesie. Aż boję się pomyśleć ile będziemy zbierali na mieszkanie i kiedy w końcu zdecdujemy się na dziecko, chyba będe już po 50;))))
Awatar użytkownika
Miszczunia
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez akad82 » Czw Lut 25, 2010 2:13 pm

to jest wlasnie ZYCIE. Jak jestes mlody to masz tyle wydatkwo na raz, ze nie wiadomo jak sie za to wszystko zabrac, a przeciez chcialoby sie zwiedzac i zyc pelnia zycia poki mlody. Jak juz jestes stary i masz troche tej kasy wiecej, to nie masz sily sie bawic. Powiedzialam to niedawno mamie przez telefon, to zaczela sie smiac, ze wiekszosc ludzi tak ma. Sa tylko wyjatki kiedy masz kupe forsy ze spadku, loterii itp.
Swoja droga chcemy z moim T. sami sfinansowac wesele. Z kilku powodow. Rodzice T. nawet mieliby z czego odlozyc, ale chyba nie pala sie zeby to zrobic, a ja swierdzilam, ze z jakiej racji w takim wypaku moi rodzice maja odmawiac sobie wszystkiego zeby oplacic wesele za jego rodzine, ktora i tak nie da nam nawet prezentow (nie pytajcie czemu, taka tutejsza kultura, ze w prezencie slubnym daje sie np ramke na zdjecia). Gdyby nie mieli kasy to jeszcze ok, zrozumialabym, ale moja mama ostanio bierze wszystkie mozliwe zlecienia zeby mi pomoc finansowo jak sie tylko da, a jego rodzice (juz rozwiedzenia) lataj anp do USA.
Moj jest za dumny zeby prosic, a do tego uwaza ze juz w ich wieku powinni miec tylko kase dla siebie, bo niewiele im zycia zostalo...no moze jak nasz przyszpili systuacja to o jakas mala sumke poprosimy, ale poki co zbieramy ile sie da.
p.s. strasznie mnie ta sytuacja frustrucje, ale co zrobic, jak wspomnialam wczesniej ZYCIE:)
akad82
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Wroclaw / GB

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>