Skąd kasa na ślub??

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Re: Skąd kasa na ślub??

Postprzez klinola » Pon Lut 24, 2014 11:24 am

Wow aluzja, to ładnie.
My planujemy wesele na ok. 100os. i nasz wstępny budżet wynosi 43 tys., był trochę naciągnięty, ale boję się, że i tak go przekroczymy. 20 tys. za samych gości, a gdzie zespół, fotograf, alkohol, stroje, opłaty...

Awatar użytkownika
klinola
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez aluzja » Pon Lut 24, 2014 12:06 pm

klinola napisał(a):Wow aluzja, to ładnie.
My planujemy wesele na ok. 100os. i nasz wstępny budżet wynosi 43 tys., był trochę naciągnięty, ale boję się, że i tak go przekroczymy. 20 tys. za samych gości, a gdzie zespół, fotograf, alkohol, stroje, opłaty...

hmmm moze fakt ze mam 145 zl za osobe tez jakas roznice robi nie wiem no i nie mam kamerzysty a tak to wszystko inne policzone

aluzja
kocham to forum? :)

Miejscowość: Dk

Postprzez Lidkaa » Pon Lut 24, 2014 12:11 pm

A ja liczę że my się zamkniemy w 25 tys   wesele na 80 osób 140zł za osobę, dwa pokoje aby do wynajęcia w hotelu, no i za tort i ciasta też nie płacę.
Awatar użytkownika
Lidkaa

Postprzez Niobe » Pon Lut 24, 2014 10:50 pm

uff...
klinola podniosłaś mnie na duchu, bo już mi się gorąco zrobiło, że zamieniłam się w jakąś nowobogacką pindę...

Prawda, że mamy 195/os, teraz wydaje mi się, przyznaję, że wybór był trochę pochopny, ale po obejrzeniu sali za 129/os, a ściślej zaplecza sanitarnego tejże, byłam załamana, że nie będzie jednak żadnego wesela, więc kiedy weszliśmy TAM napaliliśmy się jak szczerbaty na suchary i już nie było żadnego oglądania, tylko siedliśmy do kalkulatora i uznaliśmy, że przy bardzo zaciśniętym pasie damy radę dozbierać

Awatar użytkownika
Niobe
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez klinola » Wto Lut 25, 2014 10:17 am

My płacimy 200zl od os. i naprawdę nie wybrzydzaliśmy, przeszukaliśmy chyba wszystkie sale w okolicy i ta okazała się najkorzystniejsza. Nie wymyślamy nie wiadomo czego (pomijając zabójcze ilości wódki, bo z tego tatusiowie nie chcieli zrezygnować ;) Nie mamy kamerzysty, żadnych atrakcji (oprócz wiejskiego stołu), auto pożyczamy,sukienka z wyprzedaży ale po dokładnym rozpisaniu kosztów, tyle mi wychodzi :(

Awatar użytkownika
klinola
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez aluzja » Wto Lut 25, 2014 10:39 am

Niobe napisał(a):uff...
klinola podniosłaś mnie na duchu, bo już mi się gorąco zrobiło, że zamieniłam się w jakąś nowobogacką pindę...

Prawda, że mamy 195/os, teraz wydaje mi się, przyznaję, że wybór był trochę pochopny, ale po obejrzeniu sali za 129/os, a ściślej zaplecza sanitarnego tejże, byłam załamana, że nie będzie jednak żadnego wesela, więc kiedy weszliśmy TAM napaliliśmy się jak szczerbaty na suchary i już nie było żadnego oglądania, tylko siedliśmy do kalkulatora i uznaliśmy, że przy bardzo zaciśniętym pasie damy radę dozbierać

Ja nie szukalam tanio u nas poprostu tyle kosztuje :) i jedzenie jest bardzo dobre bo to sprawdzowny lokal.Ladna sala wielki ogrod z fontanna i tarasem hotel na gorze dla mnie ideanie :)

aluzja

Postprzez Lidkaa » Wto Lut 25, 2014 10:56 am

Kinola nie ma się co dziwić że Ci tyle wychodzi skoro połowa to opłata za salę, ale spoko moją koleżankę wesele w zeszłym roku wyniosło 60 tys. ale oni to szaleli, i też nie wiem czy to na pokaz było trochę czy co..
Awatar użytkownika
Lidkaa

Postprzez Pałka » Wto Lut 25, 2014 6:10 pm

My mamy wesele na 100 osób plus noclegi  dla wszystkich i poprawiny i wynosi nas 60 000zl... Oczywiście wliczam w to całą resztę też.
Pałka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez b_blonka » Wto Lut 25, 2014 11:07 pm

Pałka napisał(a):My mamy wesele na 100 osób plus noclegi  dla wszystkich i poprawiny i wynosi nas 60 000zl... Oczywiście wliczam w to całą resztę też.

Łoooo matko, to troszkę atrakcji będziecie mieli, co???
b_blonka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez b_blonka » Wto Lut 25, 2014 11:09 pm

Lidkaa napisał(a):Kinola nie ma się co dziwić że Ci tyle wychodzi skoro połowa to opłata za salę, ale spoko moją koleżankę wesele w zeszłym roku wyniosło 60 tys. ale oni to szaleli, i też nie wiem czy to na pokaz było trochę czy co..

A co mieli takiego atrakcyjnego na weselu?
b_blonka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Pałka » Śro Lut 26, 2014 6:51 pm

Atrakcji nie będzie aż tak sporo. Samo wesele z noclegami, śniadaniem dla wszystkich i poprawinami to koszt prawie 40 000zl. Dodatkowo doliczyć fotografa, kamerzyste, dj, prezenty dla gości, suknie ślubną, sukienke na poprawiny, buty, garnitur, torta,ciasta, alkohol, owoce itd. i suma taka się nazbierała :)
Pałka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aluzja » Śro Lut 26, 2014 8:42 pm

Pałka napisał(a):Atrakcji nie będzie aż tak sporo. Samo wesele z noclegami, śniadaniem dla wszystkich i poprawinami to koszt prawie 40 000zl. Dodatkowo doliczyć fotografa, kamerzyste, dj, prezenty dla gości, suknie ślubną, sukienke na poprawiny, buty, garnitur, torta,ciasta, alkohol, owoce itd. i suma taka się nazbierała :)

a po co sniadanie skoro poprawiny sa? powstaja i na poprawiny sie idzie odrazu okolo 12-13 :) wiec mogliscie sobie to darowac...my nie robimy sniadania bo nam odradzila to obsluga .

aluzja

Postprzez Pałka » Czw Lut 27, 2014 4:50 am

Byłam na dwóch weselach gdzie nie było śniadania i goście płacili sobie za nie sami, bo jednak chcieli coś zjeść.  Także wolimy uniknąć sytuacji, żeby ktoś musiał sam płacić za cokolwiek.
Pałka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aluzja » Czw Lut 27, 2014 10:26 am

Pałka napisał(a):Byłam na dwóch weselach gdzie nie było śniadania i goście płacili sobie za nie sami, bo jednak chcieli coś zjeść.  Także wolimy uniknąć sytuacji, żeby ktoś musiał sam płacić za cokolwiek.

Dziwnie jakos ...u mnie poprawiny sa zaraz z samego rana wiec watpie by ktos zamawial sobie sniadanie

aluzja

Postprzez Pałka » Czw Lut 27, 2014 6:51 pm

Każdy robi jak uważa. Koszt śniadania to kropla w morzu biorąc pod uwagę reszte. My nie robimy poprawin od 10 rano.
Pałka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aluzja » Pią Mar 07, 2014 5:38 pm

Staviori_pl napisał(a):60 tyś zł t bardzo dużo jeżeli chodzi o koszty,ale w to wchodzi również nocleg więc nie ma się czemu dziwić. W zasadzie są dwie opcje: albo wsparcie rodziców albo też pożyczka. Najlepiej jest po prostu odłożyć i nie zadłużać się.

Ja uważam, ze wesele na kredyt to totalna głupota....to sie mija z celem wszystko... a najgorzej jak ktos wydaje przyjecie na ktore go wlasciwie nie stac a potem lata splaca kredyty :/

aluzja

Postprzez panna_monika » Pią Mar 07, 2014 5:42 pm

Staviori_pl napisał(a):60 tyś zł t bardzo dużo jeżeli chodzi o koszty,ale w to wchodzi również nocleg więc nie ma się czemu dziwić. W zasadzie są dwie opcje: albo wsparcie rodziców albo też pożyczka. Najlepiej jest po prostu odłożyć i nie zadłużać się.

tyle że nie zawsze młodzi mają z czego odłożyć, z tymi rodzicami też różnie to bywa.
No i mamy dylemat: ślub marzeń i kredyt lub skromna uroczystość. Dlatego każdy musi  sobie przekalkulować sam jakie rozwiązanie jest dla niego najlepsze.

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez Pałka » Sob Mar 08, 2014 11:19 am

aluzja napisał(a):

Ja uważam, ze wesele na kredyt to totalna głupota....to sie mija z celem wszystko... a najgorzej jak ktos wydaje przyjecie na ktore go wlasciwie nie stac a potem lata splaca kredyty :/

Wcale nie uważam, że wesele na kredyt to totalna głupota. Nie każdy ma pracę, że może coś odłożyć, zwłaszcza mieszkając w Polsce. U nas rodzice płacą za " swoją" rodzinę, a my za znajomych, a że będzie ich najwięcej to trochę nas to wyniesie. A w związku z tym, że chcemy aby nasze wesele było weselem marzeń, bierzemy kredyt. Mimo, że moglibyśmy większość odłożyć to nie chcemy wydawać na to wszystkich oszczędności, wolimy spłacić kredyt i wiedzieć, że w razie czego coś jeszcze na koncie zostanie.
Pałka
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez aluzja » Sob Mar 08, 2014 12:25 pm

Pałka napisał(a):
aluzja napisał(a):

Wcale nie uważam, że wesele na kredyt to totalna głupota. Nie każdy ma pracę, że może coś odłożyć, zwłaszcza mieszkając w Polsce. U nas rodzice płacą za " swoją" rodzinę, a my za znajomych, a że będzie ich najwięcej to trochę nas to wyniesie. A w związku z tym, że chcemy aby nasze wesele było weselem marzeń, bierzemy kredyt. Mimo, że moglibyśmy większość odłożyć to nie chcemy wydawać na to wszystkich oszczędności, wolimy spłacić kredyt i wiedzieć, że w razie czego coś jeszcze na koncie zostanie.

kazdy robi jak uwaza dla mnie ogólnie kredyty sa do bani bo ja nawet jak zlotowke jestem komuś winna to spac nie moge dlatego najpierw uzbieraliśmy kasę i robimy wszystko za gotówkę bo wole być na 0 niz na minusie

aluzja

Postprzez Pałka » Sob Mar 08, 2014 1:07 pm

Oczywiście, że kazdy robi jak uwaza. A kredyt normalna rzecz:)
Pałka
często tu wpadam
często tu wpadam

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>