Skąd kasa na ślub??

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

Re: Skąd kasa na ślub??

Postprzez maidanka » Wto Wrz 06, 2011 8:53 pm

No to macie spory budżet. A na ile osób planujecie wesele?
Awatar użytkownika
maidanka
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Paula1408 » Wto Wrz 06, 2011 10:11 pm

Maidanko póki co mamy listę na ok 120 osób. Wesele + poprawiny. Mamy zapas gotówki, ale oczywiście chcielibyśmy, aby budżet wyszedł jak najmniejszy. Tak jak mówię- mam nadzieję, że zmieścimy się w 30tys.
Awatar użytkownika
Paula1408

Miejscowość: :)

Postprzez nobis21 » Śro Wrz 07, 2011 10:03 am

u nas wyjdzie ok.40tys.. Mamy to szczęście, że całą imprezę finansują nam rodzice. Z pewnością coś pomożemy, ale przy naszych zarobkach zbyt dużo nie uda nam się uzbierać... :)

Awatar użytkownika
nobis21
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Paula1408 » Śro Wrz 07, 2011 11:48 am

Nobis, Nam tez imprezę po części finansują rodzice... Co prawda mamy odłożone swoje pieniądze, ale cieszę się, że nam pomagają, choć wiem, ze jeśli nie byłoby ich stać na takie przedsięwzięcie nie pozwoliłabym na to.
Awatar użytkownika
Paula1408

Postprzez nobis21 » Śro Wrz 07, 2011 12:06 pm

my mamy to szczęście, że rodzice z mojej strony nie narzekają na finanse., choć zawsze zostaje taki niedosyt , że za dużo nie możemy się dołożyć to tego całego przedsięwzięcia... ale kiedyś z pewnością im to wynagrodzimy, oj tak:)

Awatar użytkownika
nobis21
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Paula1408 » Śro Wrz 07, 2011 3:09 pm

Nobis u mnie jest podobnie. Nasi Rodzice radzą sobie świetnie jeśli chodzi o finanse, więc nie mam wyrzutów sumienia;) My odwdzięczymy im się od razu- wykupujemy obu stronom wycieczki w ciepłe kraje jako prezent przy podziękowaniu.
Awatar użytkownika
Paula1408

Postprzez maidanka » Czw Wrz 08, 2011 9:12 am

A u nas jest tak, że ani moi ani M. rodzice nie mają pieniędzy dlatego od razu stwierdziliśmy, że musimy jak najwięcej uzbierac sami. Do marca 2012 roku realnie uzbieramy 17 - 18 tys. Dodatkowo sporo rzeczy już opłaciliśmy. Wczoraj liczyłam, że na cały ślub i wesele wydamy do 25tys. (wesele na 60 osób). Brakującą kwotę będziemy musieli pożyczyć (chcemy oddać z prezentów ślubnych). Na wielu rzeczach sporo udało nam się oszczędzić (porównywałam z kosztorysami dziewczyn z 2011r, średnimi cenami z netu), więc nie wiem ile musielibyśmy wydać gdybyśmy brali to, co nam się podoba bez tańszych zamienników i szukania lepszych ofert.  Na 60 osób wyszłoby chyba ponad 30tys
Awatar użytkownika
maidanka

Postprzez andzia_71 » Sob Sty 07, 2012 2:25 pm

Hej dziewczyny!
my sami odkładamy pieniądze na nasze wesele. Dzięki temu, że zarówno ja jak i mój N mieszkamy z rodzicami (ja ze swoimi on ze swoimi), którzy nie wymagają od nas "dokładania sie na życie" jesteśmy w stanie w calości odlożyć na ślub odkładając miesięcznie nasze wypłaty. Musimy odkładać ok. 1,5 roku, z czego rok juz minął. Wg naszych obliczeń na wesele potrzbujemy ok. 50000 zł, bo planujemy imprezę na ok. 120 osób. Nie dopuszczaliśmy nawet myśli by brać na to kredyt, a że nie pochodzimy z bardo zamożnych rodzin to rodziców nie stać bylo na to by nagle wylożyć nam na wesele tyle pieniędzy. I tak uważam, ze bardzo nam pomagają i jesteśmy im za to wdzięczni.
Awatar użytkownika
andzia_71
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: WROCŁAW

Postprzez betalena » Pon Sty 09, 2012 12:50 am

Nam się na szczęście przytrafił ten wyjazd zagraniczny i dzięki temu jesteśmy w stanie sami uzbierać potrzebne fundusze w ciągu pół roku (w Polsce zbieralibyśmy chyba z 5 lat przy naszym wspaniałym kredycie we frankach:P). Na 80 osób potrzebujemy 40-50tys, ale dzięki temu, że zarabiamy o wiele więcej niż w PL, to możemy sobie na to pozwolić i zorganizować wesele marzeń. Rodzice oczywiście są w pełnej gotowości i gdyby trzeba było, to nam dołożą, ale mam nadzieję, że nie będą musieli, bo i tak sporo nam pomogli na początku kredytu hipo.

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez biedrona85 » Pią Lip 20, 2012 12:36 pm

Ja i mój przyszły mąż odkładamy od 1,5 roku sami. Uda nam się pokryć z naszej rezerwy 3/4 kosztów. Pomoże trochę mój tata i teściowa. Mamy kosztów jakoś 35 tys - wesele na 80 osób.
Awatar użytkownika
biedrona85
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez creme_brulee » Pią Lip 20, 2012 12:57 pm

My- wesele i poprawiny na ok. 70 osób, pieniądze od rodziców, chcemy nawet nie dobić do 30 tysięcy, zakładałam 25-28, ale nie wiem jak to wyjdzie po prawdzie :)

Rozważamy pewną kwotę z ewentualnych prezentów oddać moim rodzicom którzy podjęli większą część zobowiązań.

Ale! My nie chcieliśmy działać w ten sposób- mimo problemów finansowych- zakładaliśmy że będziemy sobie ciułać i wyjdzie z tego wesele takie jakie chcemy, albo takie jakie będzie nas stać (zakładaliśmy max. 2,5 tego ciułania). Ale rodzice zgodnie powiedzieli że pomogą, dadzą kasę, byle wesele zorganizować rok po zaręczynach. Zgodziliśmy się pod warunkiem że, mimo że będziemy starali się organizować wszystko oszczędnie- zrobimy to po swojemu. Bywa różnie, ale ogólnie- mamy co chcemy:)

Awatar użytkownika
creme_brulee
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: Breslau

Postprzez nataliawrobel » Pon Sty 21, 2013 1:35 pm

Hej,
W naszym przypadu finansowanie wesela jak narazie stanęło na tym iż narzeczony za większość rzeczy płaci. Koszt całości to ok 70 tys. Wesele na 80-90 osób z poprawinami. Ja chce sprzedac samochod, bo i tak dwoch niepotrzebujemy z racji wyjazdu za granice. Wiec to juz bedzie ok 30tys dodatkowo :)))
Awatar użytkownika
nataliawrobel
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez nat89 » Pon Sty 21, 2013 4:54 pm

nataliawrobel napisał(a):Hej,
W naszym przypadu finansowanie wesela jak narazie stanęło na tym iż narzeczony za większość rzeczy płaci. Koszt całości to ok 70 tys. Wesele na 80-90 osób z poprawinami. Ja chce sprzedac samochod, bo i tak dwoch niepotrzebujemy z racji wyjazdu za granice. Wiec to juz bedzie ok 30tys dodatkowo :)))

Że tak powiem MASAKRA! 70 tysięcy na wesele dla 80-90 osób? To co Wy takiego chcecie zrobić, że tyle Was to będzie kosztować? Dla mnie lekka przesada...

Awatar użytkownika
nat89

Postprzez panna_monika » Pon Sty 21, 2013 5:09 pm

nat89 napisał(a):

Że tak powiem MASAKRA! 70 tysięcy na wesele dla 80-90 osób? To co Wy takiego chcecie zrobić, że tyle Was to będzie kosztować? Dla mnie lekka przesada...

no własnie...?:>

Awatar użytkownika
panna_monika

Miejscowość: Silesia

Postprzez pcheelka » Pon Sty 21, 2013 7:31 pm

panna_monika napisał(a):
nat89 napisał(a):

no własnie...?:>

WOW! To chyba bardzo eksluzywne wesele?
...codziennie oglądaj świat jakbyś widział go po raz pierwszy!

Awatar użytkownika
pcheelka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Kraków

Postprzez malwina_86 » Wto Sty 22, 2013 3:09 pm

[/quote][/quote]

Faktycznie WOW!
Awatar użytkownika
malwina_86
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez justta83 » Czw Sty 31, 2013 5:50 pm

Właśnie skąd tą kasę wytrzasnąć
u mnie można powiedzieć że dokładają się wszyscy hehe czyli  ja mój narzeczony jego rodzice i moi i myślę ze 30 tyś. sie zmieścimy  
Wesele to naprawdę duży wydatek   i na słowo wesele wszyscy podnoszą ceny  
justta83
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez pcheelka » Czw Sty 31, 2013 6:03 pm

justta83 napisał(a):Właśnie skąd tą kasę wytrzasnąć
u mnie można powiedzieć że dokładają się wszyscy hehe czyli  ja mój narzeczony jego rodzice i moi i myślę ze 30 tyś. sie zmieścimy  
Wesele to naprawdę duży wydatek   i na słowo wesele wszyscy podnoszą ceny  

Cośw tym niestety jest, dlatego trzeba kombinować jak można. My bez pomocy naszych rodziców nigdy nie moglibyśmy sobie pozowlić na zrobienie tak dużego przyjęcia. Czasem mam nawet wyrzuty sumienia, że moi rodzice wydają swoje oszczędności jakby nie było na mój wielki dzień... Tłumaczę to sobie jednak, że gdyby nie mogli pozwolić sobie na taki wydatek to by tego nie robili. Sama też staram jak najwięcej się dołożyć. Uff..
...codziennie oglądaj świat jakbyś widział go po raz pierwszy!

Awatar użytkownika
pcheelka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Kraków

Postprzez betalena » Sob Lut 02, 2013 11:44 pm

Ojaa a ja myślałam, że nasze 45 to jest przeginka :P

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez Justyś88 » Nie Lut 03, 2013 1:16 am

Ja nie wiem czemu się tak dziwicie,że ktoś chce wydać na wesele 70 tys. Gdybym chciała brać to co mi się podoba a nie  to,na co realnie mnie stać, też by tyle wyszło. My z pewnością tyle nie wydamy bo nie możemy sobie na to pozwolić ale przecież ludzie są różni,zarabiają  różnie i maja inne priorytety. Jeśli dla was ten dzień jest na tyle ważny i podołacie finansowo to dla mnie to nie jest przesada.

Dziękujemy kwiaciarni Zielona Oliwka
Awatar użytkownika
Justyś88

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>