Nazwisko

Aczkolwiek mąż i żona śpią na tej samej poduszce, to mają jednak przecież sny różne.

Postprzez Haruka82 » Nie Paź 18, 2009 5:07 pm

Wybrałam dwuczłonowe nazwisko, ponieważ moje panieńskie jest częścią mnie. Gdybym z niego zrezygnowała to tak jakbym zrezygnowała z kawałka siebie. Mój M nie miał nic przeciwko. Dzieci będą miały nazwisko mojego męża. Ale dziwnie się czuję w pracy jak muszę się przedstawić przez telefon, nadal czasem zapominam drugiego człona.

Haruka82
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez ela_marcin » Pon Paź 19, 2009 9:28 am

Ja również mam dwa nazwiska. nie chciałam rezygnować ze swojego.
ela_marcin
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez 81anecia81 » Czw Gru 10, 2009 1:13 am

Ja chyba też wybiorę dwu-członowe nazwisko, nie wyobrażam sobie inaczej,  moje nazwisko jest częścią mnie od urodzenia (szczególnie, że jest baaaardzo żadko spotykane), ciekawe co na to mój M. :-)
Awatar użytkownika
81anecia81
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ssylwiaa » Czw Gru 10, 2009 8:56 am

Ja przechodzę na nazwisko męża.
Chciałabym dwu-członowe ale niestety moje nazwisko nie pasuje do nazwiska mojego narzeczonego. Dziwnie to brzmi w zestawieniu :)
Poza tym mój zaczął kręcić nosem jak mu o tym pomyśle wspomniałam.

A tak poza tym to zastanawiałam się czy można zmieniać kolejność nazwisk tzn. Jeśli nazywam się np Kasia Kowalska a narzeczony Adam Nowak, to czy w kolejności najpierw musi być nazwisko panieńskie a potem męża - czyli Kasia Kowalska-Nowak, czy można zmienić kolejność, najpierw męża potem swoje
??

Awatar użytkownika
ssylwiaa
prawie tu mieszkam:)

Postprzez mutaciatko » Czw Gru 10, 2009 9:22 am

ssylwiaa napisał(a):

A tak poza tym to zastanawiałam się czy można zmieniać kolejność nazwisk tzn. Jeśli nazywam się np Kasia Kowalska a narzeczony Adam Nowak, to czy w kolejności najpierw musi być nazwisko panieńskie a potem męża - czyli Kasia Kowalska-Nowak, czy można zmienić kolejność, najpierw męża potem swoje
??
Witam,
moja kolezanka z pracy ma zamienione kolejnoscia nazwiska, tzn nazwisko meza jest pierwsze a jej panienskie drugie, tak po prostu ladniej brzmialo/wygladalo.
Wiec skoro ona tak ma to nie jest to problemem.
Wiem tez, ze Pani w urzedzie miala ich dosc bo byli zmieniac kilka razy dokumenty, bo raz mialo byc tak, pozniej dwa, a jak juz dwa to pozniej chcieli je wlasnie pozamieniac kolejnoscia

mutaciatko
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Ząbkowice Śl./Warszawa

Re: Nazwisko

Postprzez dabrowianka » Nie Sty 16, 2011 8:07 pm

Ja zostawiłam sobie swoje nazwisko i mam teraz podwójne, moje jest z tych dłuższych, męża krótkie, więc nawet ładnie wygląda. Poza tym myślę, że gdyby nie moje nazwisko, mąż nie znalazłby mnie.
Podejmując decyzje co do mojego nazwiska, mąż od razu powiedział, że zostawiamy moje plus Jego :)
dabrowianka
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław/Opole

Postprzez jasa » Wto Lut 01, 2011 9:44 pm

Nie wiem dlaczego Wy dziewczyny tak się upieracie przy nazwisku podwójnym. Dla mnie od samego początku było wiadomo, że biorę po mężu. Chociaż moje jest ładniejsze i polskie a mojego męża takie nieodmienne. Dla mnie zmiana nazwiska wiąże się z końcem jakiejś epoki w życiu i początkiem nowej. Nie ma co się roztkliwiać nad sobą...
jasa
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez maarrta » Nie Mar 13, 2011 10:48 pm

Masz rację jasa ale u mnie podwojne nazwisko wzięlo się z faktu, ze w mojej branzy jest ono znane a na to znawisko pracowalam 10 lat i chce, zeby pacjenci mogli mnie znalezc a poza tym fakt drugiego nazwiska to tez zaznaczenie pewnej epoki :)
[
Awatar użytkownika
maarrta
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez berbyll » Pon Mar 14, 2011 11:21 am

Moja kumpela też właśnie dlatego wzięła sobie podwójne nazwisko żeby to na co pracowała ileś tam lat nie przepadło.

Awatar użytkownika
berbyll
kocham to forum? :)

Miejscowość: ...

Postprzez bukietowa » Wto Lip 26, 2011 12:01 pm

Ja wzięłam nazwisko męża. Moje jest trudne i bardzo często musiałam powtarzać dwa razy zanim ktoś zapisał. Fajnie, że można je zmienić, bo na dłuższą metę to było denerwujące. Mój mąż się bardzo cieszył z tego, a dla mnie było to krozystne :) także ze względów praktycznych.

Podójne nazwiska u mnie w pracy są bardzo modne.
bukietowa
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez bkasienka » Wto Lip 26, 2011 3:57 pm

Ja również mam podójne nawisko - męża jest pierwsze a moje drugie - Pani w urzędzie nie robiła żadnych problemów (nawet nie zapytała dlaczego tak - więc chyba to całkiem normalne:))

Dokładnie tak jak większość z Was uważam na swoje nazwisko pracowała juz dobrych kilka lat i jest ono znane więc szkoda było mi z niego rezygnować i potem tłumaczyć się telefonicznie czy mailow, że ja to ja :) Zresztą dla mojego męza było to oczywiste że zostawiam swoje:)
Awatar użytkownika
bkasienka
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Legnica

Postprzez valhalla » Wto Lip 26, 2011 4:00 pm

bkasienka- ja wzięłam z Ciebie przykład ;) w sumie wiedziałam, że chcę podwójne ale mi jakoś nie brzmiało, mój K. ma krótsze, ja mam dłuższe i jak napisałaś, że właśnie będziesz brała pierwsze po mężu a drugie swoje to stwierdziłam, że w moim wypadku też tak będzie pasować. No i klamka zapadła ;)

Dziękujemy i polecamy: Karczma u Michelle, Dj- Łukasz Basta, barman- Marcin Szuścik, fotograf- Łukasz Sulka, dekoracje kwiatowe- p. Viola, makijaż- Barbara Romer, fryzjer-Sylwia Larisz, salon sukien ślubnych Clarissa, cukiernia Godek, transport- Idenbus.
Awatar użytkownika
valhalla

Postprzez Acia » Wto Lip 26, 2011 4:37 pm

O to ja podam coś nowego..oboje z narzeczonym zmieniamy nazwiska na 2-członowe, pierwsze bedzie jego a drugie moje bo tak jest po prostu
ładniej.
Awatar użytkownika
Acia

Miejscowość: :D

Postprzez ewelinka89 » Wto Lip 26, 2011 5:04 pm

Ja mam dwa, więc łatwiej teraz jest się przestawić, bo w połowie jest jak dawniej;p
ewelinka89

Postprzez Phatka » Śro Lip 27, 2011 12:05 pm

A ja cały czas podtrzymuję, że zostaję przy swoim nazwisku :D ale jest to wersja dla mojego M. :) Na razie ciągle powtarzam, że nie zmienię nazwiska, ponieważ moje jest ładne i czuję się baaardzo mocno z nim zżyta :D M. się to nie podoba i to bardzo... ale o tym, że przyjmę jego nazwisko dowie się w momencie kiedy Pani w USC zapyta jakie nazwisko będę nosić :D Taki mam niecny plan... chcę zobaczyć te oczy pełne radości, bo wiem, że ogromnie mu zależy na tym bym nosiła to samo nazwisko co on :D

Awatar użytkownika
Phatka

Postprzez nusiaczek20 » Śro Lip 27, 2011 12:15 pm

Phatka ja zrobiłam taką radochę właśnie mojemu M. w USC. Cały czas mówiłam że zostanę przy swoim. Cieszył się jak dziecko :)

Polecamy : Grupa muzyczna Extreme, Fotograf Grzegorz Wiernicki, Filmowanie Tomasz Miller, Kwiaciarnia Alma, Makijaż Anna Koch, Cukiernia Tortissima
Awatar użytkownika
nusiaczek20

Postprzez Edusia » Czw Lip 28, 2011 12:35 pm

no a ja zamierzam mieć nazwisko dwuczłonowe swoje i mojego Ł. i kropka :)

Awatar użytkownika
Edusia

Postprzez narzeczeni2011 » Sob Sie 27, 2011 10:28 pm

\
Ostatnio edytowany przez narzeczeni2011, Wto Sty 31, 2012 5:10 pm, edytowano w sumie 1 raz
narzeczeni2011
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Nibylandi

Postprzez Edusia » Nie Sie 28, 2011 7:46 am

To mu Narzeczeni niespodziankę zrobiłaś :)
..ja dwuczłonowe jednak chcę mieć ...i tu akurat zdania nie zamierzam zmienić

Awatar użytkownika
Edusia

Postprzez ewelinka89 » Nie Sie 28, 2011 9:20 am

A mnie zastanawia czemu facetom tak zależy na tym nazwisku?
ewelinka89

PoprzedniaNastępna

Wróć do Mąż i żona

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>