diety

jak dbamy o ciało, zabiegi i upiększanie

diety

Postprzez A. » Sob Sty 29, 2005 9:29 pm

Dziewczyny, macie jakies opatentowane diety?? czas mi pomyslec o zgubieniu paru kilogramow, i to na pewno zanim zaczne szukac sukienki, zeby pozniej mi nie wisiala. Co dzialacie w tym temacie?
Pozdrawiam
A.

laseczka
A.

Postprzez El Cid » Wto Lut 01, 2005 7:06 pm

Jedyna dieta skuteczna i bezpieczna to po prostu jęść dużo warzyw i owoców + małe ilości mięs, wyeliminować napoje słodzone i wogóle produkty przetworzone przemysłowo w znacznym stopniu i zapisać się na basen lub uprawiać podobny sport ale nie nastawiony na rozbudowe tkanki mięśniowej,
:bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:  :bieg:
można ewentualnie wspomagać to wszystko chromem lub L karnityną dostępną w aptekach bez recepty (ale tylko gdy uprawiamy sport, środki te przyśpieszają bowiem metabolizm co bez wysiłku fizycznego za wiele nie da)

Nie polecam diet typu głodówki oczyszczające z toksyn, czy diety 1000 kalorii, to są diety które powinno się konsultować z lekarzem i nie jest to pozbawione racji ;)

Najważniejsze i tak jest nastawienie psychologiczne, nie trzeba wyglądać jak modelka, ważne jest to jak nas widzi ta wybrana osoba  :krowka:
El Cid

Postprzez A. » Wto Lut 15, 2005 3:45 pm

no wlasnie wiem ze diety 1000 kalorii to bzdura pelna, efekt jojo murowany.
Mialam na mysle jakies rozsadne, slyszalam o takich gdzie sie eliminuje weglowodany oraz o takich z jedzeniem z saszetek - ze sa tam pelnowartosciowe skladniki, oraz ze jesc sie nie chce.
Moze macie cos ciekawego?
laseczka
A.

Postprzez El Cid » Czw Lut 17, 2005 9:09 am

Jeszcze raz podkreślam, nie warto stosować diet typu saszetka - dobra dieta to jeść zdrowo i z całego zakresu dostępnych produktów, czyli miesa, nabiały, warzywa itp i uprawiać sport, chociaż basen 2 razy w tygodniu, efekty widoczne są po dłuższym okresie ale za to efekty te są trwale i lepiej się wyglada.

Jezeli ktos miesiac przed slubem chce schudnac bo mu sie przypomnialo to powodzenia uwazam to za glupote.
El Cid

Postprzez Malwis » Śro Wrz 14, 2005 2:42 pm

Jesli cierpicie z powodu chronicznej ochoty na slodycze i wiecei, ze glownie z ich powodu przybywa Wam co nieco - jedzcie duzo chromu i po sniadaniu 2 tabletki blonnika, ktory reguluje perystaltyke i skutecznie tlumi uczucie potencjalnego glodu i zachcianek. Sprawdzila osobicie i polecam taka nie-diete-ale-cos-podobnie-dzialajacego  cancan
Awatar użytkownika
Malwis
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez kalina » Pią Lut 24, 2006 3:04 pm

Pic duuuzo wody, wody, niegazowanej, bo oczyszcza organizm i w duzych ilosciach pita zabija tez glod. To wszyscy mowia i podkreslaja przy kazdej diecie, wiec cos w tym jest na pewno:)
k.lina
Awatar użytkownika
kalina
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wroclaw

Postprzez kalina » Śro Mar 29, 2006 3:54 pm

Aha, podobno bezpieczna i odtoksyczniajaca jest dieta 5-cio dniowa: jesc bez ograniczen ale wylacznie owoce i warzywa i pic wode, nic wiecej:)
k.lina
Awatar użytkownika
kalina
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: wroclaw

Postprzez mala_czarna » Śro Kwi 05, 2006 3:36 pm

kalina napisał(a):
Aha, podobno bezpieczna i odtoksyczniajaca jest dieta 5-cio dniowa: jesc bez ograniczen ale wylacznie owoce i warzywa i pic wode, nic wiecej:)

Ja slyszalam o takiej diecie, oczyszczajacej z toksyn i wyszczuplajacej, poprawiajacej samopoczucie itd, same warzywa i owoce za wyjatkiem bananow i cytrusow, bez ograniczen, picie tylko wody, ale czas diety 6 tygodni az; podobno rewelacja, ale dla mnie za dlugo:(

cafe, cafe, hmm...
Awatar użytkownika
mala_czarna
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: cafe wroclawianka

Postprzez karabelka » Pon Cze 26, 2006 11:15 am

Polecam Montignaca.
W ciągu m-ca scudłam jedząc [a nie sie glodzac] 5 kg. A monitgnaca polecił mi lekarz pierwszego kontaktu.
Karabelka
karabelka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez qll » Śro Cze 28, 2006 3:15 pm

Czesc, a kiedy to bylo? Jak z efektem jojo?
życie jest ql...
Awatar użytkownika
qll
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Dolny Slask poki co

Postprzez maja » Czw Sie 03, 2006 10:57 am

Podobno warto dowiedziec sie jaka sie ma grupe krwi i odzywiac zgodnie z nia, sa produkty tak ogolnie dla danych grup nie wskazane, a inne wrecz przeciwnie.
To tak na marginesie, raczej zdrowotnie niz na odchudzanie
jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie...
Awatar użytkownika
maja
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: Ww

Postprzez laura996 » Nie Wrz 16, 2007 5:12 pm

Wiekszosc diet jest ubogich i czasowych, co oznacza, ze pozniej sie wraca do wagi w 90%. Mysle ze najlepiej dlugofalowo, najlepiej na zawsze, zmienic nawyki zywieniowe i po prostu sie nie obzerac.
Mam z tym czasem problem, bo lubi epodjesc wieczorkiem przed tv, ale jak czuje ze wciskam sie w jeansy to wieczoram podjadam jablka:)
laura996
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Dorotka » Pon Mar 23, 2009 10:54 am

Postanowiłam odświeżyć wątek związany z dietą. Ostatnio zaczęłam stosować dietę, ale owszem na początku efekty były, a teraz wszystko się ustabilizowało. Mam świadomość, że miesiąc to za krótko, ale może coś robię źle. Może znacie jakaś fajną dietę, na której można zrzucić kilka kilogramów?? A może ktoś jeszcze ma zamiar się odchudzać?? razem może będzie przyjemniej:D

Awatar użytkownika
Dorotka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wrocław

Postprzez bunia » Pią Mar 27, 2009 1:22 am

Diety krotkoterminowe to glownie utrata wody z organizmu, a pozniej szybko sie i tak wraca do swojej wagi.
Powinno sie chudnac 1 kg miesiecznie, a to latwo uzyskac wiecej sie ruszajac, zmniejszajac ilosc slodyczy do minimum, nie jesc fast foodow itp - a duzo warzyw, pic wode, nie obzerac sie po 20.00 - taki nawyk wlasciwie na cale zycie.
Pare lat temu zaczelam tak sie odzywiac i od razu lepiej - wage trzymam na w miare ok poziomie, nie jestem chuda ale tez nie chce byc, bo chudzin nie lubie, ale nawet jak mam dni slabosci i sie obzeram, to pozniej jem mniej, organizm jakby sam to reguluje.
Nie wolno glodowac, bo organizm magazynuje "na ciezkie chwile" - jakby pamietal, ze znowu moze kiedys jesc nie dostac  stad efekt jojo, wiem na temat diet sporo i nie ma co sie ludzic - diety cud to sciema, w kazdym razie nigdy po takiej diecie efekt na dlugo nie zostanie...
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Gatto » Pią Mar 27, 2009 9:56 am

ale nie na kazdego to dziala :(
Ja nie jem fast food nigdy, rzadko slodycze
Po 20 niestety jem czasem, bo jesli tak wracam z pracy, no to nie ma rady.
Mam wolna przemiane materii.
2 lata temu udalo mi sie zrzucic 12 kg w ciagu 3.5 miesiaca. Bardzo konsekwentna dieta, ale i bardzo urozmaicona. Od tamtej pory wrocilo mi tylko 4, ktore teraz chce zrzucic na slub. Mam nadzieje, ze sie uda :) Jeszcze 3 :)
A chudzina jaka bylam kiedys juz nigdy nie bede od kiedy mam niedoczynnosc tarczycy :( Ale moj narzeczony chudzinek nie lubi, wiec nie ma problemu :)
Choc daleko..ciagle blisko

Awatar użytkownika
Gatto
kocham to forum? :)

Miejscowość: Haga

Postprzez bunia » Wto Mar 31, 2009 11:26 pm

Fakt, ja tez nie mam jakiejs super przemiany materii, ale tak naprawde to z braku ruchu - ruch powoduje jej przyspieszenie, jak ktos nie ma w genach chudosci, to tez nie jest ulatwienie.
Moja siostra ma duuuzo takich genow, wpiernicza za trzech, a wazy 50 kilo przy 168 cm, szczesciara:)
Awatar użytkownika
bunia
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez majandra » Śro Kwi 01, 2009 6:09 am

Witam, trudno to nazwać dietą, raczej zmianą nawyków żywieniowych. Należy jeść 4-5 posiłków dziennie co 2,5-3 h. Wklejam przykładowy jadlospis diety.

1 dzień

9.30 Śniadanie I  - bułka grahamka, plaster sera żółtego, ogórek, jajko na twardo

12.30 Śniadanie II – nektarynka

15:00 Śniadanie III – 2 kromki wasy, 100 gram serka wiejskiego, ogórek

17:30 Obiad – warzywa na patelnie z polówką piersi z kurczaka + kromka chleba razowego

20:00 Kolacja – brokuły gotowane lub sałatka z pomidora, ogórka, sałaty i plastra szynki

2 dzień

9.30 Śniadanie I  - kromka chleba razowego, 2 plastry polędwicy, pomidor, jajko na twardo

12.30 Śniadanie II – jabłko

15:00 Śniadanie III - 2 kromki wasy, 100 gr serka wiejskiego, ogórek

17:30 Obiad – kromka chleba razowego + pierś z kurczaka + sałatka

20:00 Kolacja – sałatka z tuńczykiem 95 gram, pomidorem i ogórkiem

3 dzień

9.30 Śniadanie I  - bułka grahamka, plaster sera żółtego, ogórek

12.30 Śniadanie II – jogurt naturalny

15:00 Śniadanie III – sałatka z kurczaka, papryki, pomidora, sałaty, ogórka

17:30 Obiad – szpinak z pieczoną rybą, kromka chleba razowego

20:00 Kolacja – jajecznica z sałatką – pomidor ogórek cebula

4 dzień

9.30 Śniadanie I  - bułka grahamka, plaster polędwicy lub chudej szynki, ogórka

12.30 Śniadanie II - jabłko

15:00 Śniadanie III – sałatka z plastrem szynki lub kawałkiem kurczaka, papryką, pomidorem, sałatą, cieciorką

17:30 Obiad –zupa warzywna z nogą kurczaka z kromką chleba razowego

20:00 Kolacja – gotowane brokuły, jajko

5 dzień

9.30 Śniadanie I  - kromka grahama , serek wiejski, pomidor

15:00 Śniadanie III sałatka: sałata, tuńczyk, pomidor, ogórek, 1 wasa

17:30 Obiad – warzywa na patelnie z piersią z kurczaka, kromka grahama

20:00 Kolacja – mini omlet - duszone warzywa na patelni (cebula, papryka, trochę brokuła, oliwki) na to roztrzepane z odrobina mleka jajko i plaster sera – zostawić pod przykrywką do ścięcia i rozpuszczenia sera

6 dzień

9.30 Śniadanie I  - 3 łyżki musli, jogurt

15:00 Śniadanie III sałatka: sałata, tuńczyk, pomidor, ogórek

17:30 Obiad – zupa warzywna z filetem z kurczaka, kromka grahama

20:00 Kolacja – sałatka – pomidor ogórek sałata, szynka, odrobina sera żółtego lub fety

7 dzień

9.30 Śniadanie I  - bułka grahamka, plaster sera żółtego, pomidor, jajko na twardo

12.30 Śniadanie II – nektarynka

15:00 Śniadanie III – 2 kromki wasy, 100 gram serka wiejskiego, ogórek

17:30 Obiad – duszona ryba, warzywa, kromka grahama

20:00 Kolacja – brokuły gotowane, jajko

NIE WOLNO:

- BANANY, MELON

- ZIEMNIAKÓW

- GOTOWANA MARCHWKA

- GOTOWANYCH BURAKÓW

- GOTOWANEGO BOBU

- KUKURYDZY

- RZEPY

majandra
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Postprzez Hella » Śro Kwi 01, 2009 10:32 pm

A któraś z Was próbowała diety kopenhaskiej? Moja kosmetyczka poleca - miała problemy po hormonach, ppotem zmiana nawyków żywieniowych i ta dieta. Wyglada super :)

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez Hella » Śro Kwi 01, 2009 10:33 pm

Majandra - wiesz czemu nie wolno bobu? Gdzies czytałam że wlasnie tego typu warzywa mają mnóstwo błonnika i są ok.. :)

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez majandra » Czw Kwi 02, 2009 6:22 am

Hella, wiesz co ten przykladowy jadlospis dostalam od dietetyczki, jesli chodzi o bob, to podnosi on poziom cukru we krwi, a dieta oparta jest na indeksie glitemicznym. Dlatego gotowana marchewka czy buraki tez nie sa wskazane.
Co do diety kopenhadzkiej, to ja tez kiedys stosowalam, raz przetrwalam 13 dni, a drugim juz nie dalam rady. Dieta daje szybkie efekty, ale jak po niej wrocisz do "normalnego" jedzenia, szybko wrocisz do wagi sprzed diety plus dodatkowe kg tez moga sie pojawic.
majandra
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Następna

Wróć do Sylwetka i ciało

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>