Znajomi rodziców

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Znajomi rodziców

Postprzez laszka » Nie Cze 10, 2007 7:50 pm

Witam!
Mam problem. Razem z narzeczonym sami finansujemy ślub i wesele i sami załatwiamy wszystko- nielicząc tortu. Boje się jednak że rodzice narzeczonego będą chcieli zaprosić na wesele swoich znajomych- który ja nie chcę na ślubie- narzeczony zresztą też nie. Czy jednak wypada, aby ich zaprosić. Doszłam do wniosku że do kościoła - nie ma problemu ale na wesele raczej nie.

laszka
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez kamcia » Nie Cze 10, 2007 8:59 pm

My również finansujemy sami wesele jednak rodzice mojego przyszłego poprosili nas o możliwośc zaproszenia 4 par - swoich przyjaciół. Oczywiscie zgodzilismy się i zapłacimy za nich. My jednak ich znamy z imprez u teściów i są to fajni ludzie z dużum poczuciem humoru i bardzo sympatyczni - oby wszyscy goście byli tacy.Jeśli jednak martwisz sie kasą to ewentualnie wysuńcie propozycję aby za swoich znajomych zapłacili rodzice Twojego narzeczonego.
kamcia
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez gosia&marcin » Pon Cze 11, 2007 7:19 am

ja uwazam jak poprzedniczka jesli maja ochote to niech sami placa za swoich gosci
Awatar użytkownika
gosia&marcin
kocham to forum? :)

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez fiorka » Czw Lut 19, 2009 11:44 am

Ja tez uwaza ze jesli rodzice chca zaprosic "swoich" gosci to nie ma w tym nic zlego, jesli za nich zaplaca. u nas tez jest taka sytuacja, ze rodzice narzeczonego sami placa za osoby ktorych my prawie nie znamy a ktorych chcieliby zaprosic
Awatar użytkownika
fiorka
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez paulinka25 » Śro Mar 03, 2010 11:46 am

Ja tez tak uważam, rodzice niech zapłacą za swoich gości. Tylko trzeba to załatwić bardzo delikatnie, żeby sie nie obrazili.
Awatar użytkownika
paulinka25
rozkręcam się
rozkręcam się

Postprzez Jena » Śro Mar 03, 2010 12:55 pm

u nas jest tak ze my płacimy za wszytkich- nawet za gosci naszych rodziców

Awatar użytkownika
Jena

Miejscowość: z daleka

Postprzez berbyll » Śro Mar 03, 2010 2:18 pm

My tez zapraszamy znajomych mojej mamuśki, ale dobrze ich znam i w sumie nie będą mi przeszkadzać. Moi rodzice byli również na ślubie jednej z ich córek. Co do płacenia to prawdopodobnie za gości i tak mamuśka zapłaci więc nie ma problemu :P

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez aernike » Czw Mar 04, 2010 8:04 am

U nas też będzie kilkoro znajomych rodziców, ale płacimy za wszystko sami. Jest jeszcze szansa, że rodzice coś nam podrzucą, ale nie zamierzamy się rozliczać na zasadzie wyliczania kto za co płaci.

Awatar użytkownika
aernike

Miejscowość: Wrocław

Postprzez berbyll » Czw Mar 04, 2010 12:09 pm

aernike my też nie wyliczamy kto za co płaci. Jakby było nas stać to za wszystko sami zapłacilibyśmy. Niestety nie ma tak kolorowo jakby się chciało :)

Awatar użytkownika
berbyll

Miejscowość: ...

Postprzez aernike » Czw Mar 04, 2010 12:17 pm

Mów mi o tym jeszcze - jakbysmy chcieli wszystko ze swojej kieszeni wykładać, to w tym roku wykańczanie mieszkania + wesele = 100.000 zł w plecy. Także liczę na to, że rodzice z obu stron coś wyskrobią, ale jak nie to trudno - kolejny kredycik :(

Awatar użytkownika
aernike

Miejscowość: Wrocław

Re: Znajomi rodziców

Postprzez margolcia2167 » Śro Mar 16, 2011 12:51 pm

moja mama chciała żebyśmy zaprosili jej znajomych (2 os.), a że znam ich dość dobrze i są to spoko ludzie więc nie widzę problemu. teściom też proponowaliśmy żeby zaprosić jakichś znajomych, ale nie chcieli, mimo, że w większej części będą pokrywać koszty wesela.
margolcia2167

Miejscowość: małopolska

Postprzez ewelinka89 » Śro Mar 16, 2011 1:36 pm

A z jakiej racji znajomych rodziców? To wasz ślub, a nie jakaś impreza.. Sami musicie podjąć decyzję kogo chcecie zaprosić. My nie zapraszamy takich osób i nawet bym o ty nie pomyślała.. Tylko jednych takich 'znajomych' zaprosiliśmy, ale to była nasza decyzja i mama nawet jeszcze nie wie. Ale są to osoby, które od dziecka nazywałam ciocią i wujkiem..
ewelinka89

Re:

Postprzez ewelinka89 » Śro Mar 16, 2011 1:38 pm

gosia&marcin napisał(a):ja uwazam jak poprzedniczka jesli maja ochote to niech sami placa za swoich gosci

A nie uważacie, że to trochę bez sensu.. Za osoby z rodziny nie zapłacą, ale za znajomych tak?
ewelinka89

Postprzez Erill » Śro Mar 16, 2011 3:20 pm

Jeśli byłyby to osoby które dobrze znam zaprosiłabym bez problemu i tak zrobiłam. natomiast w sytuacji kiedy tych ludzi nie znam, sama finansuje wesele i jeszcze mi ktoś stawia warunki ze mam zapraszac ludzi obcych tobym odmowila. Sorry. Wesele jest dla osob najblizszych a nie dla znajomych znajomych bo ktos ma widzimisie kogos zapraszac mimo, ze dla mnie to osoby obce.
Generalanie myśmy mieli kameralne wesele na w sumie 60 osób i mimo pewnych niesnasków jakie krążą do dzisiaj nie zgodziłam się nawet na zapraszanie wujków i cioć z obowiązku czy wdzięczności bo kiedyś, gdzieś i w ogóle to rodzina. Nie. Utrzymuję z kimś kontakt, czuję się z nim związana, chce taką osobę w takim dniu blisko siebie - zapraszam. Jesli nie - nie zapraszam. To jest Nasz dzien i to My decydujemy z kim chcemy go dzielić a nie rodzice, wujki, etc.
[FONT=Century Gothic]"Langusta żywi się wyłącznie owocami morza.. lecz gdyby mogła.. jadłaby dżem.."[/FONT]
Awatar użytkownika
Erill
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Miejscowość: Wroc.Love

Postprzez martynok » Wto Mar 11, 2014 4:18 pm

Ja zdecydowałam się na 2 pary znajomych moich rodziców – znam ich właściwie od dziecka i są dla mnie jak rodzina, a z ich dziećmi (w moim wieku) do dziś się przyjaźnię. Co do pozostałych znajomych rodziców, to bardzo ich lubię, ale zbankrutowałabym zapraszając wszystkich :)

Awatar użytkownika
martynok
rozkręcam się
rozkręcam się

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>