myslicie o mieszkaniu i kredycie po slubie?

Aczkolwiek mąż i żona śpią na tej samej poduszce, to mają jednak przecież sny różne.

myslicie o mieszkaniu i kredycie po slubie?

Postprzez mila2 » Śro Kwi 11, 2007 8:03 pm

pytanie jak w temacie, wiem ze coraz wiecej mlodych ludzi bierze kredyty po slubie i kupuje ciasne-ale wlasne, czy tez sie od razu na to decydujecie?
bo chyba jak sie jest malzenstwem to sie jakos lacza dochody i latwiej o kredyt?
p.s. mam znajomych co sa ze soba od wielu lat i wzieli szybki slub cywilny wlasnie (jak twierdza) glownie ze wzgledow kredytowej wydolnosci?
wczesniej pisalam pod mila, ale nick sie pokryl z innym, ale to ja nadal:)
mila2
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: w-w

Re: myslicie o mieszkaniu i kredycie po slubie?

Postprzez Agiek » Czw Kwi 12, 2007 10:16 am

Nawet nie będąc małżeństwem, nawet nie mieszkając razem możesz wziąść kredyt razem ze swoim wybrankiem. Nie ma żadnego znaczenia czy macie papier już czy jeszcze nie.

Ja tak robię, tak robili moi znajomi- są już po ślubie i nie ma żadnych problemów.

W tym momencie jest taka konkurencja na rynku kredytów, że banki coraz bardziej ułatwiają otrzymanie kredytu parom, także bez ślubu. Po prostu wasze dochody są liczone razem, kredyt bierzecie na dwie osoby i razem go potem spłacacie.

Także własność jest wspólna, chyba, że budujecie dom- to tutaj lepiej uważać, właściciel działki jest właścicielem domu, na który będziecie brać kredyt. Taką sytuację lepiej omówić wspólnie i rozszerzyć własnośc na drugą osobę u notariusza.

uff...To tyle...pozdrawiam

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]-gaga.com/p/dev112pp___.png" alt="" />[/url]
Agiek
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez marsio18 » Czw Kwi 19, 2007 9:03 am

Własnie przedwczoraj widziałam dom znajomego Mojego Pieknego. Zbudował sobie nie za duży doemk i to za jedyne 80 tyś euro. Dom naprawde przytulny i z małym ogródkiem w tyle.
Na parterze mają salon z jadalnią i kuchnię a na piętrze łazienkę i trzy pokoje.
Też bym taki chciała i Mój Piekny też ale nie wiem czy w ogóle ziści się nasze marzenie.
:tecza:
Awatar użytkownika
marsio18
super gaduła
super gaduła

Miejscowość: Siegen, DE

Postprzez myka » Czw Kwi 19, 2007 4:12 pm

Witam :)
my wlasnie wylalismy fundamenty :) pieknie patrzec jak wszystko idzie do przodu!! slub we wrzesniu, na pewno nie zdazymy skonczyc ale powoli powoli i moze w przyszlym roku bedzie przeprowadzka :)
myka
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Agiek » Czw Kwi 19, 2007 7:18 pm

Wow!! Myka zazdoroszczę Ci :-)
My zaczynamy dopiero w lipcu/sieprniu. Zależy jak wyjdzie z bankiem. Już nie mogę sie doczekać!!

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/]-gaga.com/p/dev112pp___.png" alt="" />[/url]
Agiek
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez Dania » Wto Maj 29, 2007 6:31 pm

Agiek, a w jakim banku sprawdzacie, czy moze w jakiejs firmie doradczej?
Tez sie musze pomalu w tym orientowac i jestem przerazona bo nie wiem gdzie uderzyc, tyle tego teraz
Awatar użytkownika
Dania
często tu wpadam
często tu wpadam

Miejscowość: woj. dolnośląskie

mieszkanie :)

Postprzez Anula_an » Wto Maj 29, 2007 9:55 pm

Nasz ślub jest za miesiąc a mieszkamy już razem 1,5 roku i to we własnym mieszkaniu. Przez pierwsze 3 miesiące jak moja połóweczka sprowadziła się do Wrocławia mieszkaliśmy u moich rodziców więc mam porównanie jak mieszka się z rodzicami i jak na swoim. I jeśli mam komukolwiek doradzać to zdecydowanie doradzę "ciasne" ale własne choć rodziców mam sok My od początku nie mieliśmy wątpliwości jeśli chodzi o kupno mieszkania. Zdecydowanie lepiej wziąść kredyt i go spłacać niż płacić komuś dwa razy więcej i wynajmować. Kredyt spłacamy już ponad 1,5 roku i naprawdę nie jest to takie straszne...zawsze można mieszkanko sprzedać jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli. Ponadto w bankach są różne promocje i można nawet trzykrotnie zawiesić spłacanie rat na pół roku w razie jakiś komplikacji życiowych :) Najlepiej udać się do doradcy który pokaże zestawienie kilku banków :)

Anula_an
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Agiek » Śro Maj 30, 2007 8:03 am

Dania napisał(a):Agiek, a w jakim banku sprawdzacie, czy moze w jakiejs firmie doradczej?
Tez sie musze pomalu w tym orientowac i jestem przerazona bo nie wiem gdzie uderzyc, tyle tego teraz
Dania, my bierzemy w Millenium. Mamy tam znajomego. Poza tym byłam wcześniej w Openfinance, Expanderze i kilku banakch, ale z doświadczenia wiem, że warto samemu pochodzić po wszystkich bankach i się zorientować co do warunków. My budujemy, bierzemy we frankach,oboje pracujemy na etat i w sumie zależało nam oczywiście na małych ratach, ale tez na wygodzie i niewielkich problemach ze sprawdzaniem budowy. Inne warunki będą dla osób, które np. kupują mieszkanie,biorą w złotówkach i pracują na swoim.
Pod uwagę brałam też mBank (ul. kuźnicza) , ale obsługa jest tam tragiczna !!! więc nie polecam, chyba, że ktoś ma mocne nerwy ; no i jeszcze Multibank. Dla mnie te banki były najtańsze.
Daj znać na który w końcu się zdecydowałaś i powodzenia :D

Agiek
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Postprzez mila2 » Czw Maj 31, 2007 11:49 am

Dzieki! A slyszalam ze tez fajne warunki daje Santander Consumer na przyklad, czy ktos moze tam bral kredyt?
Aha, i co jesli sie nie chce miec zadnego wkladu wlasnego? Czy tez tak braliscie?
pozdrawiam:)
wczesniej pisalam pod mila, ale nick sie pokryl z innym, ale to ja nadal:)
mila2
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: w-w

Postprzez Malgos » Śro Cze 13, 2007 12:14 pm

A My myslelismy nad bankiem BOŚ,z tego co sie orientowalam tam bylo dosc tanio i mila obsluga:),moze ktos bral tam kredyt...?My niestety musimy to narazie odlozyc,poniewaz za 3 miesiace bierzemy slub,a nie ma nas w Polsce,nie damy rady wszystkiego zalatwic:( Tylko mamy nadzieje,ze do tego czasu mieszkania bardzo nie zdrozeja...
Malgos
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Asia_450 » Czw Sty 19, 2017 10:51 am

Pewnie że lepiej mieć kredyt i własne niż wynajmować cały czas.
Asia_450
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez lama1980 » Śro Lut 08, 2017 10:11 am

My zanim ślub kościelny wzięliśmy, to już rok wcześniej o kredyt się staraliśmy i mieszkanie kupiliśmy. Po ślubie już żona wprowadziła się na wyremontowane i własne.
lama1980
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Penelopka » Wto Mar 21, 2017 12:45 pm

Zgadzam się, że lepiej wziąć kredyt niż wynajmować, a tym bardziej mieszkać z teściami lub rodzicami. A jak już kupować to nie byle jakie. Przecież kupuje się mieszkanie na całe życie albo ewentualnie na paręnaście lat. Ja wybrałam mieszkanie z https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszk ... oclaw.html zależało mi bardzo aby było z pierwszej ręki. Dzięki temu znam całą historię mieszkania i urządziłam się tak jak chciałam.
Penelopka
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez asia548 » Śro Mar 22, 2017 7:48 am

Na pewno bardziej opłaca się kupić mieszkanie na kredyt, niż co miesiąc płacić horrendalne kwoty za wynajem. Jeśli byłybyście tym zainteresowane, to sprawdźcie nowe mieszkania Wrocław w dzielnicy Krzyki oraz Fabryczna-Maślice. W przypadku najnowszej inwestycji, Ritmo Park, możliwy jest zakup mieszkania z dopłatą z MDM.
asia548
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez natalinda » Czw Mar 23, 2017 9:01 am

mila2 napisał(a):
pytanie jak w temacie, wiem ze coraz wiecej mlodych ludzi bierze kredyty po slubie i kupuje ciasne-ale wlasne, czy tez sie od razu na to decydujecie?
bo chyba jak sie jest malzenstwem to sie jakos lacza dochody i latwiej o kredyt?
p.s. mam znajomych co sa ze soba od wielu lat i wzieli szybki slub cywilny wlasnie (jak twierdza) glownie ze wzgledow kredytowej wydolnosci?

Obecnie banki wcale nie zwracają uwagi na to czy ktoś jest w zwiazku małżeńskim. NIe interesuje ich to.Bez problemu kredyt może wziąc małżeństwo ja również para, która nim nie jest Liczy się jedynie zdolnosć kredytowa oraz to ile zarabiają, na jakie umowy są zatrudnieni. Duże znaczenie ma równiez wkład własny, który co roku jest coraz wyższy ( obecnie trzeba mieć z tego co wiem 15% co wcale nie jest taką małą sumą zważywszy na ceny mieszkań w tych wiekszych miastach....).
Przed wzięciem kredytu sugeruję zapoznać się z opiniami ekspertów na tym forum:
http://www.forum-kredytowe.pl/

Jest tutaj sporo specjalistów udzielających się w tym temacie.Powinni Wam doradzic jaki bank ma najkorzystnijsza opcję kredytową.
Awatar użytkownika
natalinda
rozkręcam się
rozkręcam się

Wróć do Mąż i żona

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>