pieniądze zamiast prezentów - jak napisać?

jak napisać, zaprojektować i wysłać ...

Postprzez blanka87 » Śro Kwi 14, 2010 7:00 pm

Czyli rozumiem, że u Was się daje samą kopertę z pieniedzmi? - pytam, bo wiadomo każdy region ma inaczej. U nas jest tak, że pieniążki daje się w telegramie z życzeniami, które tak jak napisałam są w różnej formie. Tak się zastanawiam, że jeśli nie wkłada się u Was pieniędzy do telegramów to skąd wiecie ile od kogo dostaliście?
blanka87
uwielbiam tu pisać
uwielbiam tu pisać

Postprzez Mikaa » Śro Kwi 14, 2010 7:23 pm

Kartka z  zyczeniami i pieniadze.A koperta i tak powinna byc podpisana.
Mikaa
kocham to forum? :)

Miejscowość: Wroclaw

Postprzez dzinka » Śro Kwi 14, 2010 8:05 pm

Tak jest :D
po to właśnie daje się zaproszenia w kopertach - koperty mają wrócić z zawartością inną niż wręczone

tylko, że my ostatnio jacyś leniwi się zrobiliśmy i robimy przelewy, co baaaardzo odpowiada Młodym Parom

Awatar użytkownika
dzinka

Miejscowość: z domku :)

Postprzez Sallyan_86 » Śro Kwi 14, 2010 8:20 pm

.
Ostatnio edytowany przez Sallyan_86, Pon Wrz 19, 2011 6:25 pm, edytowano w sumie 1 raz
Sallyan_86

Miejscowość: --------------

Postprzez szeklly » Sob Kwi 17, 2010 9:39 am

u mnie też w kopercie jest kartka i pieniądze, kartka jest naturalnie podpisana. Ale nie spotkałam sie z tym, zeby koperty wracały do Młodych, choć ładnie by to wyglądało - jednakowe eleganckie koperty w ladnym koszu/kuferku :)

My mamy w zaproszeniu taki tekst:
Pragnąc przełamać tradycje stare,
by nie mieć na przykład żelazek pare
i zaoszczędzić przemiłym gościom
łamania głów nad prezentów mnogością
podpowiadamy: mile widziany i bardzo wygodny
będzie bilecik ze znakiem wodnym.

nie chcemy tez za bardzo kwiatów, ale o tym co zamiast napisaliśmy na naszej www lub mówimy:)

szeklly
prawie tu mieszkam:)

Miejscowość: wrocław

Postprzez kociaczek » Pon Kwi 26, 2010 9:23 am

A my mamy takie wierszyk:

Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice, chcemy z winem mieć piwnice
I by wybawić was z kłopotu, zgiełku sklepów i łoskotu,
Mamy sposób niezawodny - na papierku znaczek wodny :)

Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez szeklly » Pon Kwi 26, 2010 12:07 pm

kociaczek napisał(a):A my mamy takie wierszyk::">Bardzo chcemy wszystkich prosić, by nam kwiatów nie przynosić.<br>Stąd wiadomość ku publice, chcemy z winem mieć piwnice<br>I by wybawić was z kłopotu, zgiełku sklepów i łoskotu,<br>Mamy sposób niezawodny - na papierku znaczek wodny :)</span><br>
<br /><br /><br /><br />bardzo fajny wierszyk :) my też zamiast kwiatów prosimy o wina, tylko białe :) i goście są zadowoleni, choć zaskoczeni, bo u mnie w rodzinie od 15 lat nie było wesela :P

szeklly

Postprzez kociaczek » Pon Kwi 26, 2010 12:30 pm

Na początku chcieliśmy na początku napisać, że prosimy o wina, i że o białe i czerwone, ale tylko półsłodkie i półwytrawne.... ale miejsce na zaproszeniu się nam skończyło :)
Poza tym wyszliśmy z założenia, że jeśli goście wina poprzynoszą to po pierwsze, nie znając gustu obdarowywanego, właśnie w bezpieczne "pół" bym celowała, po drugie, Ci którzy gusta znają, kupią dobre, a po trzecie, w najgorszym wypadku zrobi się kilka imprez i skarmi te "niedopasowane"
Awatar użytkownika
kociaczek

Miejscowość: Wroclove

Postprzez szeklly » Pon Kwi 26, 2010 1:19 pm

bardzo dobra strategia z tymi imprezami - choćby afterwedding party :P dla znajomych :zabawa:

szeklly

Re: pieniądze zamiast prezentów - jak napisać?

Postprzez karol_cia_S » Śro Gru 28, 2011 10:37 am

My zamiast kwiatów prosiliśmy o wino:)
A co do kopert to mam nadzieję że goście ruszą głową bo wszyscy wiedzą że mieszkamy na swoim w pełni urządzonym mieszkaniu, któremu brakuje tylko gdzieniegdzie prac kosmetycznych typu przykręconej listwy ( która jest zakupiona), wymienionego włącznika.

A jeśli coś dostaniemy niepotrzebnego to puścimy to dalej w obieg jako prezent ewentualnie sprzedamy. Choć mam nadzieję że tak nie będzie. Bo z moich obserwacji wynika że większość daje samą kopertę lub ewentualnie jakiś zestaw ręczników(to nam się akurat przyda)+ koperta

Awatar użytkownika
karol_cia_S
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez four_eyes » Śro Gru 28, 2011 11:15 am

Ciekawe z tym winem :) przy dużym weselu można winiarnię otworzyć

Ja stoję natomiast na stanowisku, że jakiekolwiek sugerowanie gościom, że powinni wręczyć koperty zamiast innych prezentów jest pewnym nietaktem. A nawet jeżeli ktoś nie uważa tego za faux pas to patrząc z innej strony, to jest zapominanie o istocie tej uroczystości. Ja nie robię przyjęcia z myślą o tym, żeby mi się wydane fundusze zwróciły w prezentach - nie w tym przecież rzecz... Już nie mówiąc o tym, że niektórzy goście mogą mieć problemy, o których nie wiemy, a zamieszczając odpowiednią sugestię w zaproszeniu dajemy im w pewien sposób do zrozumienia, że są prezenty, z których cieszymy się bardziej - inne są takie sobie.

Ostatnio widziałam zaproszenie, gdzie zamiast tekstu powinien być popularny znak dolara.... wierszyk o wręczaniu kopert, wierszyk o wręczaniu kuponów na loterię pieniężną zamiast kwiatów.... jak dla mnie tragedia.
"Gdy wiele osób zachowuje się głupio, przyczyną tego zwykle jest prawo podatkowe"
Awatar użytkownika
four_eyes

Postprzez agata2012 » Śro Gru 28, 2011 11:22 am

four_eyes napisał(a):wierszyk o wręczaniu kopert, wierszyk o wręczaniu kuponów na loterię pieniężną zamiast kwiatów.... jak dla mnie tragedia.

a ja się z tym nie zgadzam. czasy się zmieniły. dzisiaj większość młodych małżeństw jest na dorobku i właśnie pieniądze zamiast prezentów im są bardziej przydatne i goście o tym wiedzą. zresztą nie słyszałam zeby ktoś się obraził że został poproszony o pieniadze. w tym roku na każdym zaproszeniu ślubnym które dostałam był taki wierszyk. podobnie jeśli chodzi o kwiaty, które sa drogie. więc jeśli zamiast nich młoda para zażyczy sobie wino, maskotki itp to na pewno nikt nie bedzie miał im tego za złe.
agata2012

Postprzez four_eyes » Śro Gru 28, 2011 11:33 am

Agato żeby nie było - ja nikogo nie osądzam :) Nie śmiałabym wchodzić komuś z butami w jego życie - zwłaszcza, że jestem gorącą orędowniczką myślenia - Twoje życie, Twoja sprawa i mnie nic do tego :) 100% tolerancja :D

Rzecz w tym, że dla mnie pisanie w zaproszeniu takich rzeczy - nawet w obecnych czasach - jest materializowaniem (słowotwórstwo :P) całej uroczystości. Zwyczajnie - ja stoję na stanowisku, że jak już to goście sami powinni się domyśleć, że pieniądze to byłaby najbardziej przydatna rzecz w obecnej sytuacji gospodarczej i moim zdaniem już lepszym byłoby - w ostateczności - puszczenie wiadomości o najbardziej pożądanym prezencie pocztą pantoflową :).

Też jestem na dorobku, wydatki się piętrzą z każdą sekundą, ale kwestię prezentów pozostawię gościom ;) (nawet jeżeli miałabym dostać takie obciachowe ręczniki w kształcie tortu weselnego :P)
"Gdy wiele osób zachowuje się głupio, przyczyną tego zwykle jest prawo podatkowe"
Awatar użytkownika
four_eyes

Postprzez karol_cia_S » Śro Gru 28, 2011 11:50 am

Kochana to postaw się w mojej sytuacji :
moja mama (jak już przyznała się rodzinie po roku że mieszkamy razem - były dwie wersje w rodzinie nasza bo nie ukrywaliśmy że mieszkamy razem i mamy ) mówiła że mieszkamy na swoim,że jest nam ciężko, że powoli się urządzamy, że mamy stary czajnik z czasów akademickich, talerze nie do pary, jak to na nowym mieszkaniu  itd.
Skutkiem czego teraz posiadamy  4  ( SŁOWNIE CZTERY) czajniki, 5  (PIĘĆ) kompletów za małej pościeli i mnóstwo rzeczy które leża w piwnicy i nam wadzą.
Jakbym pomyślała że po weselu mam dodać do kolekcji w piwnicy kolejny czajnik i niewymiarową pościel to by mnie trafiło....

Patrząc też troszkę inaczej to każdy z nas zamieszkując w nowym domu stara się zrobić większość rzeczy z klasą gustem w jakieś określonej tonacji. I ręczę CI że nie chciałabyś mieć w domu czerwonego czajnika, ekspresu do kawy w kropki, różowego tostera, metalicznej lodówki i białej mikrofalówki. Do tego dorzuć jeszcze ze cztery komplety talerzy ( po 6 sztuk) i galimatias gotowy:D
Nie lepiej jest prosić i pieniążki i kupić sobie wszystko pod jeden kolor/ firmę/ styl?

Ja o pieniążki nie prosiłam ( bo jak pisałam z obserwacji wynika że 90 % prezentów mieści się w kopercie), ale nie dziwię się innym:)

Z resztą każdy robi tak jak mu pasuje bo to w końcu JEGO DZIEŃ, jeden z szczęśliwszych w życiu:)

Awatar użytkownika
karol_cia_S
rozkręcam się
rozkręcam się

Miejscowość: Wrocław

Postprzez four_eyes » Śro Gru 28, 2011 12:09 pm

karol_cia_S wiem, wiem.... to jest na zasadzie "i tak źle i tak niedobrze" (czy jak to powiedzenie tam brzmi) :P

A faktem jest, że ja nawet ręczniki dobieram kolorystycznie do wnętrza i wolałabym je sama kupić (tak jak inne rzeczy):P
Awatar użytkownika
four_eyes

Postprzez betalena » Śro Gru 28, 2011 9:10 pm

My nic nie piszemy na zaproszeniach, bo wg mnie to nie jest odpowiednie miejsce na wierszyki czy prośba o pieniądze. Może na dodatkowym kartoniku wrzucimy prośbę o książki zamiast kwiatów. A tak naprawdę cała informacja będzie na naszej stronie internetowej, czyli prośba o kopertę zamiast prezentu (aż się boję pomyśleć o tych stertach niepotrzebnych rzeczy - mamy w pełni wyposażone własne mieszkanie wraz z kompletem ręczników pod kolor kafli i talerzy pod kolor ścian w kuchni), a także lista do rezerwacji książek. Kto będzie chciał, ten zajrzy na stronę i się dowie. Kto nie - najwyżej przyniesie pościel i wiecheć i trudno.

Zastanawiam się tylko nad jednym. Jak stylowo przemycić adres strony na zaproszenie, czy może umieścić go na dodatkowym kartoniku?

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez four_eyes » Czw Gru 29, 2011 10:27 am

Betaleno - moim zdaniem zdecydowanie na osobnym kartoniku. Dzięki temu osiągniesz dodatkowy efekt - jak już ktoś zajrzy po raz drugi do koperty to na pewno spojrzy na stronę, bo go będzie ciekawiło co tam jest... a jak umieścisz w zaproszeniu adres, to najprawdopodobniej główna treść zaproszenia przesłoni gościom dodatkową informację.
Awatar użytkownika
four_eyes

Postprzez betalena » Czw Gru 29, 2011 6:37 pm

Masz rację! :) Dziękuję :*

have a sweet day
100% handmade
Awatar użytkownika
betalena

Miejscowość: LDN

Postprzez four_eyes » Czw Gru 29, 2011 9:39 pm

Ależ proszę bardzo :)
Awatar użytkownika
four_eyes

Postprzez Martusieńka » Pon Sty 02, 2012 11:29 pm

mnie się bardzo podoba pomysł ze stroną internetową, choć odnoszę wrażenie że potrzeba jeszcze trochę czasu żeby się to rozpowszechniło - świetny pomysł dla młodych gości, ale już widzę moich gości weselnych w średnim wieku z małych miasteczek, którzy nie wpadliby na to, że miło byłoby zapoznać się z podanym adresem :D ale może jeszcze się przekonam, bo bardzo mi się to podoba u innych :)
My chcieliśmy zamiast kwiatów zebrać jakieś przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka, jeśli ktoś zna lub korzystał z wierszyków, w których jest to ładnie ujęte, to chętnie skorzystam z rad :)

Awatar użytkownika
Martusieńka
często tu wpadam
często tu wpadam

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zaproszenia i podziękowania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>