szybkie bierzmowanie

jak wyglądały Wasze zaręczyny, jak sobie wyobrażacie zaręczyny? Formalności, nauki, kursy przedmałżeńskie, protokół kanoniczny, papierowe sprawki, rola świadków

szybkie bierzmowanie

Postprzez Fi » Śro Gru 01, 2004 12:36 am

Jak to z tym szybkim bierzmowaniem dla osob ktore chca slub koscielny albo konkordatowy a go nie maja? Oczywiasci interesuje mnie wroclaw, dziekuje z gory za szybkie informacje:)
FI :afro:
Fi

Postprzez Aga » Śro Gru 01, 2004 4:13 pm

Z tego co słyszałam, to w Katedrze w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca odbywają się bierzmowania dla "spóźnialskich" ;) Najlepiej zadzwoń tam, a wszystkiego dokładniej się dowiesz. Pozdrawiam.  :krowka:
Aga

Postprzez Fi » Śro Gru 01, 2004 4:31 pm

Straszne dzieki, moze calkiem przypadkiem mas ztam telefon...??
:afro:
Fi

Postprzez Aga » Wto Gru 28, 2004 1:49 pm

(071) 3222574. To telefon do kancelarii. Napisz później co i jak. Pozdrawiam.
Aga

Postprzez Gość » Nie Sty 16, 2005 8:55 pm

hej hej a wiecie moze jak to wyglada w warszawie?????
dziekuje
Gość

Postprzez elka » Sob Cze 11, 2005 7:34 pm

nie wiem jak to wygląda w Warszawie, ale podejrzewam, że wszedzie jednakowo. Jeżeli z różnych przyczyn "losowych" nie byliście do Bierzmowania, to należy po "dorośnięciu" do tej decyzji, a nie bo muszę się żenić, należy zgłosić się do swojej parafii, do proboszcza a on albo sam albo wyznaczy księdza, który zajmuje się bierzmowaniem w parafii. Przeważnie wygląda to tak, że dostaje się książkę - katechizm, z którego trzeba odświeżyć sobie wiedzę religijną na tyle, żeby ksiądz po rozmowie z zainteresowanym, mógł z czystym sumieniem wystawić kartekę do Bierzmowanie i napisać pan /pani/ taki a taki jest przygotowany do Bierzmowania. Temu ksiądzu należy dostarczyc też świadectwo chrztu. Z takim zaświadczeniem (we Wroclawiu) w  pierwszy poniedziałek miesiąca na 1 - 2 godz. przed Bierzmowaniem (a jest ono w godz. 17.00 albo 18.00) zgłosić się do kancelarii parafii katedralnej.
Także, czas tzw. "przyspieszony" to zależy tylko od zainteresowanego, jaka jest jego wiedza religijna i potrzeba duchowa.
elka

Re: szybkie bierzmowanie

Postprzez betty_boooo » Czw Wrz 13, 2012 11:49 am

dokładnie tak jak mówisz! mój narzeczony nie miał bierzmowania i musieliśmy ten temat załatwić -co oczywiste, na szczęscie trafiliśmy do naprawdę ''fajnego'' (chyba można tak powiedzieć:P) księdza!

Powodzenia dziewczyny!
Awatar użytkownika
betty_boooo
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Ellis7 » Czw Cze 09, 2016 1:05 pm

A spróbowałby mi ktoś wytłumaczyć po co bierzmowanie i to tak na chybcika, żeby "załatwić temat"? Bo dla mnie to nie jest takie oczywiste. Po co komu ślub kościelny, skoro konfirmacja mu niepotrzebna? Ludzie jesteście dorośli, bierzecie ślub, a w takie rzeczy się bawicie? I nie przekonuje mnie "robię to dla partnera" - możliwy jest ślub jednostronny, nie potrzeba wtedy bierzmowania. Komu zależy, ten ma. Albo "robię to dla mamy" A mamę to od wtorku masz? "Dla mamy" też można było zrobić to wcześniej. I jeszcze ten "fajny" ksiądz! Zawsze się znajdzie taki, który dla kasy ochrzciłby albo wybierzmował nawet ukochanego chomika pani Ziuty... A jeśli tak to działa, to informuję młodzież, że nie musi się spinać w gimnazjum czy średniej. Przyjdzie czas, to poszukacie "fajnego" księdza.
Ellis7
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Postprzez Ankabierzeslub » Wto Gru 27, 2016 1:10 pm

Mój narzeczony będzie przystępował do bierzmowania. Niestety wtedy kiedy mógł to zrobić pokłócił się z księdzem. Ja do sakramentu przystąpiłam dawno temu i mam z głowy :)
Ankabierzeslub
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Wróć do Zaręczyny i sprawy przedślubne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Przejdź do portalu >>