Kosciol sw. Franciszka z Asyzu

ceremonia, przysięga, formalności, organizacja

Kosciol sw. Franciszka z Asyzu

Postprzez Monisia » Nie Sty 14, 2007 5:51 pm

ktos bierze slub w tym kosciele? kiedy? i co z organista?
Monisia
pierwsze kroki
pierwsze kroki

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ddevilka » Pon Sty 15, 2007 1:21 pm

ja jestem z tej parfi:). napislam ci cos na priv
ddevilka
lubię tu popisać
lubię tu popisać

Witam

Postprzez agas27 » Śro Maj 07, 2008 1:38 pm

Witam wszystkim jest może ktoś wsród nas kto bierze slub w kwietniu 2009 roku?
agas27
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: wrocław

Postprzez MadziulkaB » Nie Lip 13, 2008 11:06 pm

Witajcie:) my planujemy wziąć ślub w tym kościele, to moja parafia, ale w sierpniu 2009...kiedy trzeba zaklepać termin w tym kościele? Dowiedziałąm się, że ponoć Kościół szybko trzeba załatwiać, ale co z dokumentami? Przecież odpis metryki chrztu, który musi być dostarczony przy zgłoszeniu ślubu ma ważność 6 miesięcy...jak Wy to załatwiliście? Bo ja nie rozumiem, jak bez niezbędnych, ważnych  dokumentów mam zaklepać w Kościele termin już? Przecież odpis metryki chrztu zrobiony dzis straci ważność w styczniu? Donosić jak stracą ważność czy jak? Czy po prostu teraz zaklepać, a donieść wszystko 3 miesiące przed? Na stronie kościoła piszą, że na 3 miesiące przed zgłasza się ślub...już się pogubiłam, co osoba to inna wersja...

MadziulkaB
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez marzena » Pon Lip 14, 2008 6:38 am

Idziesz do kancelarii zarezerwować dzień i godzinę ślubu. A potem sobie spokojnie czekasz i na trzy miesiące przed załatwiasz papierkowe formalności. Proste.

http://picasaweb.google.pl/mruczusie

Zajazd Azyl, Metropolis, M&E Pośpieszni, M.Makarowski mmfilms - polecamy, bo mamy wyłącznie dobre wspomnienia
Awatar użytkownika
marzena
prawie tu mieszkam:)
prawie tu mieszkam:)

Postprzez MadziulkaB » Pon Lip 14, 2008 10:31 am

Teraz już proste:)
MadziulkaB
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez barbórka » Pon Lip 14, 2008 10:37 am

My mieszkamy bardzo blisko tego kościoła, ale raczej nie zmierzamy brać w nim ślubu.
Znamy proboszcza ale jakoś za nim nie przepadamy, zwłaszcza ja :)
barbórka
kocham to forum? :)

Postprzez MadziulkaB » Pon Lip 14, 2008 11:21 am

Ten Kościół to właśnie moja parafia, podoba mi się, bo jest taki mały, skromny:) ale na szczęście moj G. ma 4 zaprzyjaźnionych księży, którzy zgodzili się poprowadzić naszą uroczystość:) gdybym miała opcję proboszcza z tej parafi, to już wolałabym wybrać inny Kościół. Z całym szacunkiem do proboszcza...on już się nie nadaje do prowadzenia tego typu mszy...zanudza!!! Byłam w czerwcu na ślubie przyjaciółki...koszmar!! Liczę na to, że proboszcz wyrazi zgodę, żeby inny ksiądz mszę prowadził, na ogół nie ma problemu, ale z tym proboszczem nigdy nie wiadomo;) jeśli się nie zgodzi, ślub w innym Kościele będzie:))
MadziulkaB
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Hella » Wto Lip 15, 2008 4:07 pm

To jest też moja parafia i ja nawet jakby mi zapłacili to bym tam ślubu nie wzięła.
Pomijając że kościoł już skromny nie jest bo zaczynają go przeładowywać czym się da to tamtejszy  proboszcz to po prostu tragedia. Gdybym miała do wyboru chodzić do kościoła tam albo w ogóle to juz od wielu lat bym w ogóle nie chodziła.
Ot i moje zdanie.

Ty przed Tobą świat, za Tobą ja,
a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez barbórka » Wto Lip 15, 2008 4:14 pm

MadziulkaB i Hella - może jesteśmy sąsiadkami?? :):):)
barbórka

Postprzez Hella » Wto Lip 15, 2008 4:25 pm

A bardzo możliwe - ja mam do tego kościoła bardzo bliziutko ;)

a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez MadziulkaB » Wto Lip 15, 2008 8:04 pm

Co do proboszcza się zgadzam - tragedia!!! Powinien już ubrać ciepłe kapcie i mszy nie odprawiać
jeśli nie wyrazi zgody, aby ksiądz z innej parafi, a nawet z innego miasta, udzialił nam ślubu, to na pewno nie zdecydujemy się na ten kościół, mimo, że zależało nam na małym Kościółku!! Prawdopodobnie wtedy będzie ślub na Glinianej, bo to parafia mojego G.:) Kościół co prawda duży, ale lepsze to niż stękanie proboszcza:)
MadziulkaB
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez Hella » Wto Lip 15, 2008 10:08 pm

A moi znajomi niedługo biorą ślub właśnie tam [choć to nie ich parafia] bo podobno jest tam jakiś fajny młody ksiądz. Może i Wam się spodoba?

a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez Hella » Wto Lip 15, 2008 10:13 pm

A co do kościoła to mi się on wydaje równie duży jak pozostała większość. Ja osobiście lubię stare kościoły i ten na glinianej o wiele bardziej mi się podoba. [ Zdjęcia w otoczeniu czerwonej cegły wychodzą super ;)]
A fajni są księża na glinianej? Bo te kilka razy jak tam trafilam nie miałam szczęscia do fajnego księdza..

a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Postprzez MadziulkaB » Śro Lip 16, 2008 10:46 am

Na glinianej księża jak wszędzie, są lepsi i gorsi, ale ja akurat zawsze mam szczęście to tych, za przeproszeniem, smędzących:) co do proboszcza...też gada jak potłuczony, a jak się na kazaniu rozgada to koniec!! Widać już tak mają wszyscy:) na szczęście my mamy swoich księży, swoją drogą nie wiem gdzie się tacy uchowali!!!!
MadziulkaB
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez barbórka » Śro Lip 16, 2008 11:05 am

MadziulkaB napisał(a):
swoją drogą nie wiem gdzie się tacy uchowali!!!!

wbrew pozorom jest bardzo dużo fajnych, normalnych księży :)
barbórka

Postprzez MadziulkaB » Śro Lip 16, 2008 7:26 pm

Hehe to ja chyba nie miałam szczęścia do takich:) zawsze na jakiś "nawiedzonych" trafiam:) no ale fakt, nie będę generalizować:)
MadziulkaB
często tu wpadam
często tu wpadam

Postprzez agas27 » Wto Lip 22, 2008 2:03 pm

Hej dziewczyny ja też należę do tej parafii i bronię sie żeby tylko tam nie mieć ślubu, bo zgadzam sie z wami proboszcz jest okropny,  wesele mamy w przyszłym roku ale do tej pory nie załatwialiśmy kościoła, licze na to że proboszcz nie będzie robił problemów żeby mieć ślub gdzie indziej. A orientujecie sie może ile należy dac proboszczowi kasy za o że wyrazi zgodę na ślub w innym kościele, bo  ztego co wiem ponoć księdzu z własnej parafii tez trzeba coś dać.
agas27
świeżutko na forum
świeżutko na forum

Miejscowość: wrocław

Postprzez Hella » Wto Lip 22, 2008 4:42 pm

Hehe.. Jak nam nie powie w twarz że chce tyle i tyle to nic nie damy.
No bo w końcu za co?! Może za to że mnie ten człowiek odstraszył od tego kościoła??
Nie no - uważam za kompletny bezsens dawanie w łapę każdemu po drodze.
A jak narzeczony jest z innej parafii to idźcie tam a na Jabłeczną to mozecie wpaść żeby dać tylko na zapowiedzi i zaraz uciekać ;P

a za mną już nikt...
Awatar użytkownika
Hella

Re: Kosciol sw. Franciszka z Asyzu

Postprzez Joanna1001 » Czw Lut 05, 2015 2:28 am

Dziewczyny, widzę, że temat już umarł śmiercią naturalną... ;)
jednak ja chciałabym go odświeżyć ku przestrodze moim sąsiadkom :)
też należę do tej parafii...
mam wrażenie, że Proboszcz traktuje kobiety jak "podkategorię" człowieka, nie powie wprost, że kobieta jest winna całemu złu na świecie, ale doskonale da to odczuć... dlatego unikam go jak ognia! :D
ja nie wezmę tam ślubu, nie dlatego, że nie lubię Proboszcza, ale dlatego, że stworzył on sobie MONOPOL na decydowanie o tym jak ma wyglądać kościół w dniu MOJEGO i mojego NARZECZONEGO święta, kto ma grać, kto ma stroić kościół i w jaki sposób... ktoś zrobił sobie taki łuk z balonów (ala bramę) i w dniu ślubu kazał to rozmontować, bo jemu się nie podobało....
Jeżeli chcesz, aby ślubu w tym kościele udzielił Ci zaprzyjaźniony ksiądz, to nie dostaniesz zgody. "Twój" ksiądz może "asystować" natomiast samego ślubu udzieli Proboszcz....
sorry i z całym szacunkiem do Proboszcza, ale to jest MÓJ dzień i to ja będę decydować o tym, kto będzie grał, jak będzie przystrojony kościół i kto udzieli mi ślubu! :D
Joanna1001
rozkręcam się
rozkręcam się

Następna

Wróć do Ślub

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Przejdź do portalu >>